Martinez verklaart wissels Hazard en Onana

door
Martinez verklaart wissels Hazard en Onana

België had een uur lang controle tegen Marokko. Toen gingen Amadou Onana en Eden Hazard naar de kant en nadien ging het van kwaad naar erger. Bondscoach Roberto Martinez gaf bij La Dernière Heure tekst en uitleg over die wissels, die zeer veel kritiek kregen in tal van media.


Dries Mertens en Youri Tielemans vielen in. Zij speelden niet slecht, maar indruk maakten ze zeker niet. Martinez had best goede redenen om de twee te wisselen, alleen pakte dat bijzonder slecht uit. Gegokt en verloren en daardoor is de kritiek snoeihard. Het leven van een trainer.

RISICO’S

"Hazard was goed aan de bal, en presteerde zoals op het EK tegen Portugal. Maar we moeten ook leren uit onze fouten uit het verleden, want toen lieten we hem te lang spelen en viel hij geblesseerd uit. Dat risico liepen we nu ook”, vertelt Martinez. Dat Mertens in de ploeg kwam en niet Leandro Trossard of Jérémy Doku is wel een groot raadsel.

Onana was misschien wel de beste Rode Duivel, maar hij ging ook naar de kant. Het middenveld verzoop na de rust. “Wat Amadou betreft, waren we aan het begin van de tweede helft de controle over de wedstrijd kwijt. Het risico werd steeds groter dat hij een tweede gele kaart zou krijgen en van het veld gestuurd zou worden. Daarvoor presteerde hij erg goed”, aldus de bondscoach. Alleen is het vreemd dat Tielemans in de ploeg kwam en niet Leander Dendoncker. Die laatste heeft nochtans een beter profiel, aangezien hij veel loopvermogen heeft en ook defensief sterk is.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Begrijp je dat hij hen wisselde?

Meest recent

Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

31
31
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

52
52
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

7
7
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

52
52
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

201
201
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

90
90
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

410
410
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

141
141
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

129
129
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

163
163
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

114
114
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

221
221
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

182
182
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

209
209
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

330
330
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

236
236
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

394
394
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

169
169
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

183
183
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

109
109
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

243
243
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

890
890
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

232
232
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

592
592
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

416
416

Meer sportnieuws