Stemming bij Rode Duivels bereikt absoluut dieptepunt

door
Stemming bij Rode Duivels bereikt absoluut dieptepunt

Eén goede helft van de Rode Duivels was niet voldoende om te winnen van Marokko. De jongens van Roberto Martinez moeten donderdag winnen van Kroatië om de groepsronde te overleven, maar dat wordt alvast een helse klus om te klaren. Speltechnisch, tactisch maar ook qua teamgeest. De onderhuidse fricties in de Belgische selectie komen tijdens dit Wereldkampioenschap steeds nadrukkelijker naar boven.


DE BRUYNE-ALDERWEIRELD

In de eerste wedstrijd van België tegen Canada uitte Kevin De Bruyne meermaals zijn ergernis en zijn frustratie over de tactiek en het spelniveau van de Rode Duivels. Een irritatie die zijn climax kende net na het doelpunt van Michy Batshuayi. De Bruyne ging aan de zijlijn verhaal halen bij Roberto Martinez en op dat moment kwam ook Toby Alderweireld zich bemoeien in de discussie. Daarna raakten de gemoederen verhit tussen de twee Rode Duivels, waarbij De Bruyne zelfs een wegwerpgebaar maakte richting Alderweireld.



Kevin De Bruyne wilde Roberto Martinez duidelijk maken dat de ploeg moest afstappen van de lange bal, hoewel Toby Alderweireld de assist leverde voor het doelpunt van Michy Batshuayi - net met een heerlijke lange pass. Het schouwspel was zorgwekkend, maar na afloop van de wedstrijd was het akkefietje vergeten en vergeven. Al zette Alderweireld in een interview met het ANP toch nog fijntjes de puntjes op de i. “Af en toe moeten we ook de lange bal durven spelen. De eerste helft waren we drie keer gevaarlijk en dat was drie keer na een lange pass van mij.”

DENIGRERENDE HAZARD

Zaterdag stond Eden Hazard de pers te woord in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko. De aanvaller van Real Madrid beantwoordde zijn vragen op een relaxte manier, maar verrassend genoeg deelde hij ook een steek onder water uit aan zijn (defensieve) ploegmaats. De aanvoerder van de Rode Duivels werd gevraagd hoe het gebrek aan snelheid kan worden opgelost. “Snellere speler opstellen zou het oplossen”, zei hij eerst met een kwinkslag, om daarna een meer serieuze toon te zetten. “Neen, wij - en zij weten dat ook - hebben niet de snelste verdedigers ter wereld. Dat is toch wat je wilt dat ik zeg.”



Eden Hazard is altijd in voor een grap en een grol, maar toch werd deze uitspraak met de nodige vraagtekens onthaald. Gert Verheyen vond het antwoord van Hazard bijvoorbeeld toch wat ongepast. De analist en oud-Rode Duivel vond dat de aanvoerder iets genuanceerder mocht reageren. “Ik zou dat nooit zo zeggen over die jongens”, vertelde Verheyen bij Villa Sporza. “Daar kan je anders op antwoorden. Hij moet niet zo direct zeggen dat 'we weten dat onze mannen van achter niet de rapste van de wereld zijn'. Het is niet echt lachen met de eigen verdedigers, maar ik vind het toch een beetje denigrerend.”

MOL IN DE KLEEDKAMER

De opstellingen van de wedstrijden in Qatar worden één uur voor de aftrap vrijgegeven maar zondag wist Sporza al om 11u30 hoe het basiselftal van de Rode Duivels er zou uitzien tegen Marokko. Dat is dus twee uur en half voor de aftrap van de wedstrijd. Dat is toch wat ongezien, want op de vorige grote toernooien onder Roberto Martinez was dat nooit het geval. De laatste keer dat de opstellingen uitlekten was onder het bewind van Marc Wilmots, die in de kleedkamer veel tegenstanders kende. “Er zit dus een mol in de selectie van de Rode Duivels”, stelde Karl Vannieuwkerke in Villa Sporza.

“Zeer ambetant”, vulde analist Frank Boeckx aan, die daar ook veel ervaring mee heeft bij Anderlecht. “Je kan er tegen proberen te vechten maar je weet toch nooit van waar het precies komt. Die informatie wordt zo snel gedeeld.” Het lekken van informatie uit de kleedkamer is nooit goed nieuws, al het is nog maar de vraag wat de mol in de kleedkamer hiermee precies wil bereiken. Het lekken van de basiselftal was evenwel niet de oorzaak van de 2-0 nederlaag van de Rode Duivels tegen Marokko.



Na de eerste helft zag het er nog veelbelovend uit voor België. De ploeg van Roberto Martinez had het meeste balbezit, was baas over de bal maar het kon geen al te grote doelkansen creëren. De prestatie in de eerste helft was in elk geval stukken beter dan die tegen Canada, de intenties waren ook goed, maar het was altijd net niet in de laatste fase van de aanval. In de tweede helft ging het dan weer steil bergaf met de Rode Duivels, die bezweken onder de druk van de intensieve en enthousiaste Marokkanen. Zij gingen doorjagen en onder die helse pressing kon België nooit meer uitvoetballen.

GROTE VRIENDENBENDE BESTAAT NIET MEER

Na de wedstrijd kon Jan Vertonghen zijn ontgoocheling niet verbergen voor de camera’s van Sporza. “Er gaan veel dingen door mijn hoofd die ik beter niet zeg, of toch niet buitenskamers”, sakkerde de verdediger van Anderlecht. “Het is heel frustrerend.” Daarmee zei Vertonghen alles en niets, maar ook dit is een behoorlijk onrustwekkend signaal dat het niet helemaal snor zit in de Belgische selectie. Gert Verheyen vreest ook dat er binnen de kleedkamer het één en ander speelt. “Als je luistert naar de interviews, dan zijn sommige zaken niet helemaal oké”, stelt Verheyen bij Villa Sporza, waarmee de analist ook verwees naar de persconferentie van Eden Hazard zaterdag (zie hierboven).



Gert Verheyen vindt dat het interview met Jan Vertonghen ook in diezelfde lijn lag. “Dan beland je in een straatje waarin de verdedigers aanvallers iets verwijten en andersom. Dan weet je: het zit niet zo goed in die groep. Ik had ook al geluiden opgevangen dat de grote vriendenbende niet meer bestaat. Dat is eigen aan voetbal, zo weet ik uit ervaring. Als je ploeg niet meer wint, dan wordt er vaak naar elkaar gekeken en kijk je niet naar jezelf. Je hoeft ook geen dikke vrienden te zijn om te presteren. Maar je moet wel letten op wat je zegt en je moet respect houden”, aldus Verheyen bij Sporza.

COURTOIS

Het eerste tegendoelpunt van België tegen Marokko was een vrije trap van Abdelhamid Sabiri, die Thibaut Courtois verraste in de korte hoek. De doelman de schuld geven van dit tegendoelpunt kán, maar is misschien ook wat te kort door de bocht. Roberto Martinez zette Courtois alvast uit de wind tijdens zijn postgame interview want nu iemand met de vinger wijzen, heeft helemaal geen zin. Maar de doelman van de nationale ploeg was er wél als de kippen bij om de schuldigen aan te duiden.



Thibaut Courtois verklaarde meteen na de wedstrijd dat de organisatie onvoldoende was bij de bewuste vrije trap van Abdelhamid Sabiri. “We verdedigen niet goed op die vrije trap. We lieten de bal doorschieten, als keeper is dat dodelijk en frustrerend. We hebben onze afspraken zodat iedereen zijn taak opneemt bij stilstaande fases. In de eerste zone mag de bal niet erdoor komen. Die is voor de rekening van de verdedigers. Het is moeilijk en is voor een keeper geen fijne goal om te slikken”, zei Courtois aan Sporza.

LEES OOK: Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Is het stilaan over & uit voor deze generatie Duivels?

Meest recent

Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

4
4
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

38
38
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

156
156
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

471
471
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

87
87
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

275
275
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

190
190
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1449
1449
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

159
159
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

199
199
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

299
299
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

325
325
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

451
451
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

599
599
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1075
1075
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

152
152
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

610
610
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

310
310
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

739
739
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

589
589
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

774
774
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

376
376
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

821
821

Meer sportnieuws