Vertonghen beschermt twee Duivels: "Deden hun job"

door
Vertonghen beschermt twee Duivels:

België leed een smadelijke 0-2-nederlaag tegen Marokko. Door de zege van Kroatië moéten de Belgen winnen, anders is het WK voorbij. Jan Vertonghen was uiteraard zeer teleurgesteld en nam twee zwaar bekritiseerde ploegmaats in bescherming.


Axel Witsel speelde een goed eerste uur, maar nadien zakte hij volledig door het ijs toen hij meer ruimtes moest belopen. Witsel heeft niet meer dat loopvermogen en die wendbaarheid. Het was dan ook vreemd dat bepaalde analisten hem als centrale verdediger wilden proberen voor het WK... Witsel gedijt het best in een stevig blok, waar hij met zijn positiespel voor evenwicht zorgt. Dat lukte goed, tot het 0-1 werd en België risico's moest nemen. 

DENDONCKER

Het was ook geen toeval dat Witsel zijn niveau drastisch zakte toen Amadou Onana (omwille van zijn gele kaart) werd gewisseld door Youri Tielemans. We blijven erbij: een duo Witsel-Tielemans is niet complementair. Was het niet beter om Leander Dendoncker te brengen als defensieve middenvelder?

Vertonghen nam het op voor Tielemans en Witsel. "Youri viel goed in, daar kan ik niks op zeggen. Hij deed z'n job, net als Axel. We controleerden de wedstrijd en creëerden zelf ook kansen, maar jammer genoeg viel dan de 1-0. Zij hebben geen echte kansen gehad, wat het zwaar maakt voor de moraal. Ik sta hier met een slecht gevoel. We hoopten ons vandaag te plaatsen, maar nu wordt het nog een moeilijke laatste match waar alles op het spel staat. Maar de kwaliteit in deze groep is zeker aanwezig om door te stoten", aldus Vertonghen bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

Moet Dendoncker voor de geschorste Onana starten?

Meest recent

AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

0
0
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

62
62
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

33
33
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

70
70
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

130
130
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

130
130
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

116
116
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

48
48
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

63
63
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

78
78
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

112
112
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

101
101
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

459
459
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

288
288
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

67
67
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

139
139
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

339
339
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

439
439
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

134
134
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

142
142
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

207
207
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

405
405
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

79
79
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

464
464

Meer sportnieuws