Vertonghen beschermt twee Duivels: "Deden hun job"

door
Vertonghen beschermt twee Duivels:

België leed een smadelijke 0-2-nederlaag tegen Marokko. Door de zege van Kroatië moéten de Belgen winnen, anders is het WK voorbij. Jan Vertonghen was uiteraard zeer teleurgesteld en nam twee zwaar bekritiseerde ploegmaats in bescherming.


Axel Witsel speelde een goed eerste uur, maar nadien zakte hij volledig door het ijs toen hij meer ruimtes moest belopen. Witsel heeft niet meer dat loopvermogen en die wendbaarheid. Het was dan ook vreemd dat bepaalde analisten hem als centrale verdediger wilden proberen voor het WK... Witsel gedijt het best in een stevig blok, waar hij met zijn positiespel voor evenwicht zorgt. Dat lukte goed, tot het 0-1 werd en België risico's moest nemen. 

DENDONCKER

Het was ook geen toeval dat Witsel zijn niveau drastisch zakte toen Amadou Onana (omwille van zijn gele kaart) werd gewisseld door Youri Tielemans. We blijven erbij: een duo Witsel-Tielemans is niet complementair. Was het niet beter om Leander Dendoncker te brengen als defensieve middenvelder?

Vertonghen nam het op voor Tielemans en Witsel. "Youri viel goed in, daar kan ik niks op zeggen. Hij deed z'n job, net als Axel. We controleerden de wedstrijd en creëerden zelf ook kansen, maar jammer genoeg viel dan de 1-0. Zij hebben geen echte kansen gehad, wat het zwaar maakt voor de moraal. Ik sta hier met een slecht gevoel. We hoopten ons vandaag te plaatsen, maar nu wordt het nog een moeilijke laatste match waar alles op het spel staat. Maar de kwaliteit in deze groep is zeker aanwezig om door te stoten", aldus Vertonghen bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Moet Dendoncker voor de geschorste Onana starten?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

194
194
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

106
106
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

60
60
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

27
27
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

26
26
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

180
180
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

68
68
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

130
130
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

188
188
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

131
131
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

451
451
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

155
155
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

98
98
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

138
138
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

52
52
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

237
237
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

271
271
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

149
149
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

383
383
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws