Vertonghen beschermt twee Duivels: "Deden hun job"

1436 stemmen
Vertonghen beschermt twee Duivels:

België leed een smadelijke 0-2-nederlaag tegen Marokko. Door de zege van Kroatië moéten de Belgen winnen, anders is het WK voorbij. Jan Vertonghen was uiteraard zeer teleurgesteld en nam twee zwaar bekritiseerde ploegmaats in bescherming.


Axel Witsel speelde een goed eerste uur, maar nadien zakte hij volledig door het ijs toen hij meer ruimtes moest belopen. Witsel heeft niet meer dat loopvermogen en die wendbaarheid. Het was dan ook vreemd dat bepaalde analisten hem als centrale verdediger wilden proberen voor het WK... Witsel gedijt het best in een stevig blok, waar hij met zijn positiespel voor evenwicht zorgt. Dat lukte goed, tot het 0-1 werd en België risico's moest nemen. 

DENDONCKER

Het was ook geen toeval dat Witsel zijn niveau drastisch zakte toen Amadou Onana (omwille van zijn gele kaart) werd gewisseld door Youri Tielemans. We blijven erbij: een duo Witsel-Tielemans is niet complementair. Was het niet beter om Leander Dendoncker te brengen als defensieve middenvelder?

Vertonghen nam het op voor Tielemans en Witsel. "Youri viel goed in, daar kan ik niks op zeggen. Hij deed z'n job, net als Axel. We controleerden de wedstrijd en creëerden zelf ook kansen, maar jammer genoeg viel dan de 1-0. Zij hebben geen echte kansen gehad, wat het zwaar maakt voor de moraal. Ik sta hier met een slecht gevoel. We hoopten ons vandaag te plaatsen, maar nu wordt het nog een moeilijke laatste match waar alles op het spel staat. Maar de kwaliteit in deze groep is zeker aanwezig om door te stoten", aldus Vertonghen bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

Moet Dendoncker voor de geschorste Onana starten?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

0
0
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

470
470
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

24
24
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

326
326
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

64
64
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

389
389
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

322
322
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

223
223
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

198
198
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

42
42
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

140
140
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

323
323
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

565
565
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

429
429
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

397
397
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

185
185
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

113
113
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

122
122
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

618
618
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

139
139
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

136
136
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190

Meer sportnieuws