"Daar zit het grote verschil tussen België en Marokko"

door

Bij Marokko hebben ze met Ilias Chair, Bilal El Khannouss, Selim Amallah en Anass Zaroury vier spelers in hun rangen die in België spelen of speelden. Wist je dat er tot juli ook een Belgische trainer aan de slag was in Marokko? VoetbalNieuws had een gesprek met hem.


Sven Vandenbroeck was van 8 januari 2021 tot 16 juli 2022 trainer van het Marokkaanse Far Rabat. Hij was er 65 matchen trainer en daarin werden er goede resultaten gehaald. Vandenbroeck won 32 wedstrijden, speelde 17 keer gelijk en ging 16 keer onderuit. Hij blikt terug op zijn anderhalf jaar in Marokkaanse loondienst.



PRIJS IN MAROKKO

"Het was een heel goede ervaring. Ik kon er werken in goede omstandigheden in een club met goede faciliteiten en geweldige supporters. Op sportief vlak waren het twee succesvolle jaren met tweemaal een derde plek en bekerwinst. Het was de eerste trofee in 13 jaar voor de club. Ik woonde in de hoofdstad Rabat, waar het heel fijn leven was. Ik kijk er dus met heel veel vreugde op terug”, aldus Vandenbroeck.

In België wordt het Marokkaanse voetbal niet echt gevolgd. Wat mogen we ons van het niveau verwachten? "Het voetbal is er van een iets lager niveau. De focus ligt er ook iets meer op verdedigen, dus er vallen weinig doelpunten. In de jeugdopleiding moeten ze volgens mij ook gaan doorschakelen om de spelers ook offensief beter te ontwikkelen. Het technische en tactische niveau is er meer dan behoorlijk en daar zit weinig verschil met de Belgische competitie. Het spel is er wel agressiever en ze gaan ook meer tijdrekken als ze voorstaan (lacht).”

Er is wel een groot verschil tussen het voetbal in de Marokkaanse competitie en het nationaal elftal. "De stijl van de lokale competitie in Marokko en hun nationale ploeg is verschillend. In de nationale ploeg zijn er maar enkelen die nog in de lokale competitie spelen." Het nationaal elftal is aanvallender ingesteld.



TERUG NAAR EUROPA

Vandenbroeck ziet wel gelijkenissen tussen de Rode Duivels en Marokko. "Als ik België en Marokko vergelijk, zie ik eigenlijk veel gelijkenissen maar ik verwacht toch een meer verdedigend ingesteld Marokko. Beide landen hebben veel technisch vermogen, en hebben een oudere verdediging. Het verschil zit hem in de doelgerichtheid.” Marokko is geen team dat makkelijk scoort.

Tot slot. Na avonturen bij Kameroen (T2 van Hugo Broos), Zambia (bondscoach), Simba FC en Abha ziet Vandenbroeck een terugkeer naar Europa wel zitten. "Zambia had gevraagd om terug te komen, maar dat zag ik niet zitten op dit ogenblik. Ik gokte en wacht op een uitdaging in Europa. Na 7 jaar Afrika ben ik daar aan toe en meer dan klaar voor. Voorlopig heb ik niets op het oog, dus ik kijk naar veel wedstrijden op het WK en wacht rustig af. De tijd zal uitwijzen waar ik terecht kom."

Claudio Reulens

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Wat zal het worden?

Meest recent

‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

170
170
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

101
101
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

51
51
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

15
15
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

29
29
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

48
48
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

194
194
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

158
158
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

81
81
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

331
331
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

207
207
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

104
104
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

92
92
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

76
76
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

65
65
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

251
251
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

127
127
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

40
40
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

373
373
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

175
175
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

444
444

Meer sportnieuws