"Daar zit het grote verschil tussen België en Marokko"

134 stemmen

Bij Marokko hebben ze met Ilias Chair, Bilal El Khannouss, Selim Amallah en Anass Zaroury vier spelers in hun rangen die in België spelen of speelden. Wist je dat er tot juli ook een Belgische trainer aan de slag was in Marokko? VoetbalNieuws had een gesprek met hem.


Sven Vandenbroeck was van 8 januari 2021 tot 16 juli 2022 trainer van het Marokkaanse Far Rabat. Hij was er 65 matchen trainer en daarin werden er goede resultaten gehaald. Vandenbroeck won 32 wedstrijden, speelde 17 keer gelijk en ging 16 keer onderuit. Hij blikt terug op zijn anderhalf jaar in Marokkaanse loondienst.



PRIJS IN MAROKKO

"Het was een heel goede ervaring. Ik kon er werken in goede omstandigheden in een club met goede faciliteiten en geweldige supporters. Op sportief vlak waren het twee succesvolle jaren met tweemaal een derde plek en bekerwinst. Het was de eerste trofee in 13 jaar voor de club. Ik woonde in de hoofdstad Rabat, waar het heel fijn leven was. Ik kijk er dus met heel veel vreugde op terug”, aldus Vandenbroeck.

In België wordt het Marokkaanse voetbal niet echt gevolgd. Wat mogen we ons van het niveau verwachten? "Het voetbal is er van een iets lager niveau. De focus ligt er ook iets meer op verdedigen, dus er vallen weinig doelpunten. In de jeugdopleiding moeten ze volgens mij ook gaan doorschakelen om de spelers ook offensief beter te ontwikkelen. Het technische en tactische niveau is er meer dan behoorlijk en daar zit weinig verschil met de Belgische competitie. Het spel is er wel agressiever en ze gaan ook meer tijdrekken als ze voorstaan (lacht).”

Er is wel een groot verschil tussen het voetbal in de Marokkaanse competitie en het nationaal elftal. "De stijl van de lokale competitie in Marokko en hun nationale ploeg is verschillend. In de nationale ploeg zijn er maar enkelen die nog in de lokale competitie spelen." Het nationaal elftal is aanvallender ingesteld.



TERUG NAAR EUROPA

Vandenbroeck ziet wel gelijkenissen tussen de Rode Duivels en Marokko. "Als ik België en Marokko vergelijk, zie ik eigenlijk veel gelijkenissen maar ik verwacht toch een meer verdedigend ingesteld Marokko. Beide landen hebben veel technisch vermogen, en hebben een oudere verdediging. Het verschil zit hem in de doelgerichtheid.” Marokko is geen team dat makkelijk scoort.

Tot slot. Na avonturen bij Kameroen (T2 van Hugo Broos), Zambia (bondscoach), Simba FC en Abha ziet Vandenbroeck een terugkeer naar Europa wel zitten. "Zambia had gevraagd om terug te komen, maar dat zag ik niet zitten op dit ogenblik. Ik gokte en wacht op een uitdaging in Europa. Na 7 jaar Afrika ben ik daar aan toe en meer dan klaar voor. Voorlopig heb ik niets op het oog, dus ik kijk naar veel wedstrijden op het WK en wacht rustig af. De tijd zal uitwijzen waar ik terecht kom."

Claudio Reulens

LEES OOK: Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Wat zal het worden?

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

8
8
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

42
42
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

378
378
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

30
30
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

275
275
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

27
27
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

15
15
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

188
188
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

227
227
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

180
180
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

681
681
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

508
508
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

378
378
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

243
243
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

246
246
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

96
96
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

102
102
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

438
438
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

251
251
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

525
525

Meer sportnieuws