"Daar zit het grote verschil tussen België en Marokko"

door

Bij Marokko hebben ze met Ilias Chair, Bilal El Khannouss, Selim Amallah en Anass Zaroury vier spelers in hun rangen die in België spelen of speelden. Wist je dat er tot juli ook een Belgische trainer aan de slag was in Marokko? VoetbalNieuws had een gesprek met hem.


Sven Vandenbroeck was van 8 januari 2021 tot 16 juli 2022 trainer van het Marokkaanse Far Rabat. Hij was er 65 matchen trainer en daarin werden er goede resultaten gehaald. Vandenbroeck won 32 wedstrijden, speelde 17 keer gelijk en ging 16 keer onderuit. Hij blikt terug op zijn anderhalf jaar in Marokkaanse loondienst.



PRIJS IN MAROKKO

"Het was een heel goede ervaring. Ik kon er werken in goede omstandigheden in een club met goede faciliteiten en geweldige supporters. Op sportief vlak waren het twee succesvolle jaren met tweemaal een derde plek en bekerwinst. Het was de eerste trofee in 13 jaar voor de club. Ik woonde in de hoofdstad Rabat, waar het heel fijn leven was. Ik kijk er dus met heel veel vreugde op terug”, aldus Vandenbroeck.

In België wordt het Marokkaanse voetbal niet echt gevolgd. Wat mogen we ons van het niveau verwachten? "Het voetbal is er van een iets lager niveau. De focus ligt er ook iets meer op verdedigen, dus er vallen weinig doelpunten. In de jeugdopleiding moeten ze volgens mij ook gaan doorschakelen om de spelers ook offensief beter te ontwikkelen. Het technische en tactische niveau is er meer dan behoorlijk en daar zit weinig verschil met de Belgische competitie. Het spel is er wel agressiever en ze gaan ook meer tijdrekken als ze voorstaan (lacht).”

Er is wel een groot verschil tussen het voetbal in de Marokkaanse competitie en het nationaal elftal. "De stijl van de lokale competitie in Marokko en hun nationale ploeg is verschillend. In de nationale ploeg zijn er maar enkelen die nog in de lokale competitie spelen." Het nationaal elftal is aanvallender ingesteld.



TERUG NAAR EUROPA

Vandenbroeck ziet wel gelijkenissen tussen de Rode Duivels en Marokko. "Als ik België en Marokko vergelijk, zie ik eigenlijk veel gelijkenissen maar ik verwacht toch een meer verdedigend ingesteld Marokko. Beide landen hebben veel technisch vermogen, en hebben een oudere verdediging. Het verschil zit hem in de doelgerichtheid.” Marokko is geen team dat makkelijk scoort.

Tot slot. Na avonturen bij Kameroen (T2 van Hugo Broos), Zambia (bondscoach), Simba FC en Abha ziet Vandenbroeck een terugkeer naar Europa wel zitten. "Zambia had gevraagd om terug te komen, maar dat zag ik niet zitten op dit ogenblik. Ik gokte en wacht op een uitdaging in Europa. Na 7 jaar Afrika ben ik daar aan toe en meer dan klaar voor. Voorlopig heb ik niets op het oog, dus ik kijk naar veel wedstrijden op het WK en wacht rustig af. De tijd zal uitwijzen waar ik terecht kom."

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

Wat zal het worden?

Meest recent

Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

25
25
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

31
31
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

80
80
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

217
217
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

350
350
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

262
262
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

50
50
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

235
235
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

203
203
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

258
258
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

270
270
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

144
144
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

478
478
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

620
620
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

436
436
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

224
224
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

111
111
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

643
643
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

363
363
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

380
380
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

432
432
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

244
244
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

184
184
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

396
396
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

839
839

Meer sportnieuws