"Daar zit het grote verschil tussen België en Marokko"

134 stemmen

Bij Marokko hebben ze met Ilias Chair, Bilal El Khannouss, Selim Amallah en Anass Zaroury vier spelers in hun rangen die in België spelen of speelden. Wist je dat er tot juli ook een Belgische trainer aan de slag was in Marokko? VoetbalNieuws had een gesprek met hem.


Sven Vandenbroeck was van 8 januari 2021 tot 16 juli 2022 trainer van het Marokkaanse Far Rabat. Hij was er 65 matchen trainer en daarin werden er goede resultaten gehaald. Vandenbroeck won 32 wedstrijden, speelde 17 keer gelijk en ging 16 keer onderuit. Hij blikt terug op zijn anderhalf jaar in Marokkaanse loondienst.



PRIJS IN MAROKKO

"Het was een heel goede ervaring. Ik kon er werken in goede omstandigheden in een club met goede faciliteiten en geweldige supporters. Op sportief vlak waren het twee succesvolle jaren met tweemaal een derde plek en bekerwinst. Het was de eerste trofee in 13 jaar voor de club. Ik woonde in de hoofdstad Rabat, waar het heel fijn leven was. Ik kijk er dus met heel veel vreugde op terug”, aldus Vandenbroeck.

In België wordt het Marokkaanse voetbal niet echt gevolgd. Wat mogen we ons van het niveau verwachten? "Het voetbal is er van een iets lager niveau. De focus ligt er ook iets meer op verdedigen, dus er vallen weinig doelpunten. In de jeugdopleiding moeten ze volgens mij ook gaan doorschakelen om de spelers ook offensief beter te ontwikkelen. Het technische en tactische niveau is er meer dan behoorlijk en daar zit weinig verschil met de Belgische competitie. Het spel is er wel agressiever en ze gaan ook meer tijdrekken als ze voorstaan (lacht).”

Er is wel een groot verschil tussen het voetbal in de Marokkaanse competitie en het nationaal elftal. "De stijl van de lokale competitie in Marokko en hun nationale ploeg is verschillend. In de nationale ploeg zijn er maar enkelen die nog in de lokale competitie spelen." Het nationaal elftal is aanvallender ingesteld.



TERUG NAAR EUROPA

Vandenbroeck ziet wel gelijkenissen tussen de Rode Duivels en Marokko. "Als ik België en Marokko vergelijk, zie ik eigenlijk veel gelijkenissen maar ik verwacht toch een meer verdedigend ingesteld Marokko. Beide landen hebben veel technisch vermogen, en hebben een oudere verdediging. Het verschil zit hem in de doelgerichtheid.” Marokko is geen team dat makkelijk scoort.

Tot slot. Na avonturen bij Kameroen (T2 van Hugo Broos), Zambia (bondscoach), Simba FC en Abha ziet Vandenbroeck een terugkeer naar Europa wel zitten. "Zambia had gevraagd om terug te komen, maar dat zag ik niet zitten op dit ogenblik. Ik gokte en wacht op een uitdaging in Europa. Na 7 jaar Afrika ben ik daar aan toe en meer dan klaar voor. Voorlopig heb ik niets op het oog, dus ik kijk naar veel wedstrijden op het WK en wacht rustig af. De tijd zal uitwijzen waar ik terecht kom."

Claudio Reulens

LEES OOK: Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Wat zal het worden?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

99
99
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

79
79
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

200
200
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

628
628
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

686
686
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

363
363
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

236
236
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws