"Daar zit het grote verschil tussen België en Marokko"

134 stemmen

Bij Marokko hebben ze met Ilias Chair, Bilal El Khannouss, Selim Amallah en Anass Zaroury vier spelers in hun rangen die in België spelen of speelden. Wist je dat er tot juli ook een Belgische trainer aan de slag was in Marokko? VoetbalNieuws had een gesprek met hem.


Sven Vandenbroeck was van 8 januari 2021 tot 16 juli 2022 trainer van het Marokkaanse Far Rabat. Hij was er 65 matchen trainer en daarin werden er goede resultaten gehaald. Vandenbroeck won 32 wedstrijden, speelde 17 keer gelijk en ging 16 keer onderuit. Hij blikt terug op zijn anderhalf jaar in Marokkaanse loondienst.



PRIJS IN MAROKKO

"Het was een heel goede ervaring. Ik kon er werken in goede omstandigheden in een club met goede faciliteiten en geweldige supporters. Op sportief vlak waren het twee succesvolle jaren met tweemaal een derde plek en bekerwinst. Het was de eerste trofee in 13 jaar voor de club. Ik woonde in de hoofdstad Rabat, waar het heel fijn leven was. Ik kijk er dus met heel veel vreugde op terug”, aldus Vandenbroeck.

In België wordt het Marokkaanse voetbal niet echt gevolgd. Wat mogen we ons van het niveau verwachten? "Het voetbal is er van een iets lager niveau. De focus ligt er ook iets meer op verdedigen, dus er vallen weinig doelpunten. In de jeugdopleiding moeten ze volgens mij ook gaan doorschakelen om de spelers ook offensief beter te ontwikkelen. Het technische en tactische niveau is er meer dan behoorlijk en daar zit weinig verschil met de Belgische competitie. Het spel is er wel agressiever en ze gaan ook meer tijdrekken als ze voorstaan (lacht).”

Er is wel een groot verschil tussen het voetbal in de Marokkaanse competitie en het nationaal elftal. "De stijl van de lokale competitie in Marokko en hun nationale ploeg is verschillend. In de nationale ploeg zijn er maar enkelen die nog in de lokale competitie spelen." Het nationaal elftal is aanvallender ingesteld.



TERUG NAAR EUROPA

Vandenbroeck ziet wel gelijkenissen tussen de Rode Duivels en Marokko. "Als ik België en Marokko vergelijk, zie ik eigenlijk veel gelijkenissen maar ik verwacht toch een meer verdedigend ingesteld Marokko. Beide landen hebben veel technisch vermogen, en hebben een oudere verdediging. Het verschil zit hem in de doelgerichtheid.” Marokko is geen team dat makkelijk scoort.

Tot slot. Na avonturen bij Kameroen (T2 van Hugo Broos), Zambia (bondscoach), Simba FC en Abha ziet Vandenbroeck een terugkeer naar Europa wel zitten. "Zambia had gevraagd om terug te komen, maar dat zag ik niet zitten op dit ogenblik. Ik gokte en wacht op een uitdaging in Europa. Na 7 jaar Afrika ben ik daar aan toe en meer dan klaar voor. Voorlopig heb ik niets op het oog, dus ik kijk naar veel wedstrijden op het WK en wacht rustig af. De tijd zal uitwijzen waar ik terecht kom."

Claudio Reulens

LEES OOK: Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Wat zal het worden?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

116
116
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

99
99
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

22
22
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

12
12
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

67
67
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

260
260
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

96
96
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

431
431
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

351
351
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

179
179
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

52
52
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

543
543
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

202
202
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

90
90
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

162
162
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

734
734
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

125
125
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

140
140
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

104
104
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

532
532
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

430
430

Meer sportnieuws