Ervaren Duivel: "Laatste WK, EK wil ik nog meemaken"

139
Ervaren Duivel:

Heel wat Rode Duivels lijken er na het WK de brui aan te geven bij de nationale ploeg. Eén speler wil nog meegaan naar het EK, maar het volgende WK zal wellicht niet lukken. Het wordt dus nog een laatste keer genieten in Qatar met hopelijk een goede prestatie van België.


Toby Alderweireld is 33 jaar en is een basispion bij de Rode Duivels. Hij speelde geen onaardige partij tegen Canada en was met een assist nog belangrijk. Hij sprak op de website van de Stad Antwerpen over zijn toekomst als international. "Ik ben nu bijna 34 en heb 123 caps, dus het is zeker al mooi geweest. Hopelijk komen er op het WK nog wel wat caps bij, maar het wordt sowieso mijn laatste WK, dat lijkt me zeker. Maar ik heb wel de ambitie om verder te gaan bij de Rode Duivels tot aan het volgende EK. Dan ben ik er wel 36. Sowieso ben ik natuurlijk heel trots om voor mijn land te kunnen spelen, al moet ik zeggen dat mijn voornaamste focus nu toch Antwerp is. Daar wil ik vooral kwaliteit kunnen brengen, mijn ding kunnen doen en mooie resultaten boeken”, aldus Alderweireld.

ZOALS IN 2018

België hoopt uiteraard zo ver mogelijk te gaan. Alderweireld gaf er zijn mening over. “Er is al veel over gezegd en geschreven natuurlijk. Zijn wij topfavoriet? Zeker niet! Maar goed, in voetbal kan er veel en heeft ook de underdog altijd mogelijkheden. Laat ons eerst en vooral focussen om de poule door te komen. Met Canada, Marokko en Kroatië hebben we toch ambitieuze en geen supergemakkelijke tegenstanders”, verklaart hij.

Voor een parcours als vier jaar geleden tekent hij meteen. “In een WK heb je gelukkig altijd de ruimte om te groeien en heb je ook al eens wat geluk nodig. Het geluk dat we in 2018 misschien in de kwartfinale tegen Brazilië wel hadden, hadden we in de halve finale tegen Frankrijk dan misschien net niet. Ik denk dat we het om het met een echt cliché te zeggen wedstrijd per wedstrijd zullen moeten bekijken.”

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal hij er nog bij zijn op het EK 2024?

Meest recent

Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

13
13
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

27
27
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

30
30
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

115
115
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

77
77
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

189
189
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

63
63
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

374
374
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

364
364
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

177
177
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

127
127
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

116
116
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

190
190
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

188
188
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1643
1643
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

384
384
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

304
304
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

325
325
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

94
94
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

229
229
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

251
251

Meer sportnieuws