Ervaren Duivel: "Laatste WK, EK wil ik nog meemaken"

door
Ervaren Duivel:

Heel wat Rode Duivels lijken er na het WK de brui aan te geven bij de nationale ploeg. Eén speler wil nog meegaan naar het EK, maar het volgende WK zal wellicht niet lukken. Het wordt dus nog een laatste keer genieten in Qatar met hopelijk een goede prestatie van België.


Toby Alderweireld is 33 jaar en is een basispion bij de Rode Duivels. Hij speelde geen onaardige partij tegen Canada en was met een assist nog belangrijk. Hij sprak op de website van de Stad Antwerpen over zijn toekomst als international. "Ik ben nu bijna 34 en heb 123 caps, dus het is zeker al mooi geweest. Hopelijk komen er op het WK nog wel wat caps bij, maar het wordt sowieso mijn laatste WK, dat lijkt me zeker. Maar ik heb wel de ambitie om verder te gaan bij de Rode Duivels tot aan het volgende EK. Dan ben ik er wel 36. Sowieso ben ik natuurlijk heel trots om voor mijn land te kunnen spelen, al moet ik zeggen dat mijn voornaamste focus nu toch Antwerp is. Daar wil ik vooral kwaliteit kunnen brengen, mijn ding kunnen doen en mooie resultaten boeken”, aldus Alderweireld.

ZOALS IN 2018

België hoopt uiteraard zo ver mogelijk te gaan. Alderweireld gaf er zijn mening over. “Er is al veel over gezegd en geschreven natuurlijk. Zijn wij topfavoriet? Zeker niet! Maar goed, in voetbal kan er veel en heeft ook de underdog altijd mogelijkheden. Laat ons eerst en vooral focussen om de poule door te komen. Met Canada, Marokko en Kroatië hebben we toch ambitieuze en geen supergemakkelijke tegenstanders”, verklaart hij.

Voor een parcours als vier jaar geleden tekent hij meteen. “In een WK heb je gelukkig altijd de ruimte om te groeien en heb je ook al eens wat geluk nodig. Het geluk dat we in 2018 misschien in de kwartfinale tegen Brazilië wel hadden, hadden we in de halve finale tegen Frankrijk dan misschien net niet. Ik denk dat we het om het met een echt cliché te zeggen wedstrijd per wedstrijd zullen moeten bekijken.”

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Zal hij er nog bij zijn op het EK 2024?

Meest recent

De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

36
36
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

56
56
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

268
268
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

54
54
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

44
44
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

130
130
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

309
309
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

130
130
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

65
65
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

281
281
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

407
407
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

43
43
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

173
173
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

628
628
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

178
178
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

130
130
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

196
196
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

33
33
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

376
376
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

83
83
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

244
244
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

204
204
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

323
323
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

413
413

Meer sportnieuws