Ervaren Duivel: "Laatste WK, EK wil ik nog meemaken"

139 stemmen
Ervaren Duivel:

Heel wat Rode Duivels lijken er na het WK de brui aan te geven bij de nationale ploeg. Eén speler wil nog meegaan naar het EK, maar het volgende WK zal wellicht niet lukken. Het wordt dus nog een laatste keer genieten in Qatar met hopelijk een goede prestatie van België.


Toby Alderweireld is 33 jaar en is een basispion bij de Rode Duivels. Hij speelde geen onaardige partij tegen Canada en was met een assist nog belangrijk. Hij sprak op de website van de Stad Antwerpen over zijn toekomst als international. "Ik ben nu bijna 34 en heb 123 caps, dus het is zeker al mooi geweest. Hopelijk komen er op het WK nog wel wat caps bij, maar het wordt sowieso mijn laatste WK, dat lijkt me zeker. Maar ik heb wel de ambitie om verder te gaan bij de Rode Duivels tot aan het volgende EK. Dan ben ik er wel 36. Sowieso ben ik natuurlijk heel trots om voor mijn land te kunnen spelen, al moet ik zeggen dat mijn voornaamste focus nu toch Antwerp is. Daar wil ik vooral kwaliteit kunnen brengen, mijn ding kunnen doen en mooie resultaten boeken”, aldus Alderweireld.

ZOALS IN 2018

België hoopt uiteraard zo ver mogelijk te gaan. Alderweireld gaf er zijn mening over. “Er is al veel over gezegd en geschreven natuurlijk. Zijn wij topfavoriet? Zeker niet! Maar goed, in voetbal kan er veel en heeft ook de underdog altijd mogelijkheden. Laat ons eerst en vooral focussen om de poule door te komen. Met Canada, Marokko en Kroatië hebben we toch ambitieuze en geen supergemakkelijke tegenstanders”, verklaart hij.

Voor een parcours als vier jaar geleden tekent hij meteen. “In een WK heb je gelukkig altijd de ruimte om te groeien en heb je ook al eens wat geluk nodig. Het geluk dat we in 2018 misschien in de kwartfinale tegen Brazilië wel hadden, hadden we in de halve finale tegen Frankrijk dan misschien net niet. Ik denk dat we het om het met een echt cliché te zeggen wedstrijd per wedstrijd zullen moeten bekijken.”

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Zal hij er nog bij zijn op het EK 2024?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

32
32
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

162
162
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

471
471
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

140
140
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

101
101
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

324
324
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

499
499
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

614
614
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

228
228
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

82
82
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

465
465
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

232
232
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

514
514
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws