Ervaren Duivel: "Laatste WK, EK wil ik nog meemaken"

door
Ervaren Duivel:

Heel wat Rode Duivels lijken er na het WK de brui aan te geven bij de nationale ploeg. Eén speler wil nog meegaan naar het EK, maar het volgende WK zal wellicht niet lukken. Het wordt dus nog een laatste keer genieten in Qatar met hopelijk een goede prestatie van België.


Toby Alderweireld is 33 jaar en is een basispion bij de Rode Duivels. Hij speelde geen onaardige partij tegen Canada en was met een assist nog belangrijk. Hij sprak op de website van de Stad Antwerpen over zijn toekomst als international. "Ik ben nu bijna 34 en heb 123 caps, dus het is zeker al mooi geweest. Hopelijk komen er op het WK nog wel wat caps bij, maar het wordt sowieso mijn laatste WK, dat lijkt me zeker. Maar ik heb wel de ambitie om verder te gaan bij de Rode Duivels tot aan het volgende EK. Dan ben ik er wel 36. Sowieso ben ik natuurlijk heel trots om voor mijn land te kunnen spelen, al moet ik zeggen dat mijn voornaamste focus nu toch Antwerp is. Daar wil ik vooral kwaliteit kunnen brengen, mijn ding kunnen doen en mooie resultaten boeken”, aldus Alderweireld.

ZOALS IN 2018

België hoopt uiteraard zo ver mogelijk te gaan. Alderweireld gaf er zijn mening over. “Er is al veel over gezegd en geschreven natuurlijk. Zijn wij topfavoriet? Zeker niet! Maar goed, in voetbal kan er veel en heeft ook de underdog altijd mogelijkheden. Laat ons eerst en vooral focussen om de poule door te komen. Met Canada, Marokko en Kroatië hebben we toch ambitieuze en geen supergemakkelijke tegenstanders”, verklaart hij.

Voor een parcours als vier jaar geleden tekent hij meteen. “In een WK heb je gelukkig altijd de ruimte om te groeien en heb je ook al eens wat geluk nodig. Het geluk dat we in 2018 misschien in de kwartfinale tegen Brazilië wel hadden, hadden we in de halve finale tegen Frankrijk dan misschien net niet. Ik denk dat we het om het met een echt cliché te zeggen wedstrijd per wedstrijd zullen moeten bekijken.”

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Zal hij er nog bij zijn op het EK 2024?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

26
26
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

36
36
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

66
66
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

15
15
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

225
225
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

166
166
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

206
206
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

42
42
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

203
203
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

71
71
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

806
806
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

502
502
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

183
183
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

96
96
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

375
375
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

92
92
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

306
306
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

284
284
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws