Ervaren Duivel: "Laatste WK, EK wil ik nog meemaken"

door
Ervaren Duivel:

Heel wat Rode Duivels lijken er na het WK de brui aan te geven bij de nationale ploeg. Eén speler wil nog meegaan naar het EK, maar het volgende WK zal wellicht niet lukken. Het wordt dus nog een laatste keer genieten in Qatar met hopelijk een goede prestatie van België.


Toby Alderweireld is 33 jaar en is een basispion bij de Rode Duivels. Hij speelde geen onaardige partij tegen Canada en was met een assist nog belangrijk. Hij sprak op de website van de Stad Antwerpen over zijn toekomst als international. "Ik ben nu bijna 34 en heb 123 caps, dus het is zeker al mooi geweest. Hopelijk komen er op het WK nog wel wat caps bij, maar het wordt sowieso mijn laatste WK, dat lijkt me zeker. Maar ik heb wel de ambitie om verder te gaan bij de Rode Duivels tot aan het volgende EK. Dan ben ik er wel 36. Sowieso ben ik natuurlijk heel trots om voor mijn land te kunnen spelen, al moet ik zeggen dat mijn voornaamste focus nu toch Antwerp is. Daar wil ik vooral kwaliteit kunnen brengen, mijn ding kunnen doen en mooie resultaten boeken”, aldus Alderweireld.

ZOALS IN 2018

België hoopt uiteraard zo ver mogelijk te gaan. Alderweireld gaf er zijn mening over. “Er is al veel over gezegd en geschreven natuurlijk. Zijn wij topfavoriet? Zeker niet! Maar goed, in voetbal kan er veel en heeft ook de underdog altijd mogelijkheden. Laat ons eerst en vooral focussen om de poule door te komen. Met Canada, Marokko en Kroatië hebben we toch ambitieuze en geen supergemakkelijke tegenstanders”, verklaart hij.

Voor een parcours als vier jaar geleden tekent hij meteen. “In een WK heb je gelukkig altijd de ruimte om te groeien en heb je ook al eens wat geluk nodig. Het geluk dat we in 2018 misschien in de kwartfinale tegen Brazilië wel hadden, hadden we in de halve finale tegen Frankrijk dan misschien net niet. Ik denk dat we het om het met een echt cliché te zeggen wedstrijd per wedstrijd zullen moeten bekijken.”

LEES OOK: Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Zal hij er nog bij zijn op het EK 2024?

Meest recent

Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

20
20
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

99
99
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

39
39
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

151
151
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

287
287
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

174
174
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

121
121
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

435
435
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

104
104
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

362
362
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

112
112
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

40
40
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

116
116
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

235
235
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

160
160
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

507
507
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

176
176
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

132
132
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

309
309
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

322
322
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

465
465
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

70
70
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

268
268
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

87
87
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

124
124

Meer sportnieuws