Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

12
Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

Gemakkelijk ging het niet maar de Fransen hebben ook hun tweede WK-wedstrijd tot een goed einde gebracht. Een stug Deens elftal deed een gooi naar een grote stunt maar Kylian Mbappé maakte een einde aan de droom van Danish Dynamite.


De Fransen maakten indruk tijdens hun eerste WK-opdracht tegen Australië (dat vandaag op zijn beurt won van Tunesië). Vandaag kon het team van bondscoach Deschamps meteen de kwalificatie veiligstellen tegen Denemarken. Het team van Hjulmand speelde slechts gelijk tegen Tunesië en moest vandaag eigenlijk al iets rapen tegen de regerende wereldkampioen.

De Deense fans hoopten op een stunt van hun 'Dynamite' tegen de wereldkampioen.

Fransen domineren tegen vechtlustige Denen

Danish Dynamite begon zeker niet slecht tegen de wereldkampioen en eiste de bal op in de openingsminuten. De eerste grote kans kwam wel van de Fransen, na een klein kwartier spelen kopte Varane prima maar Maehle haalde de bal nog van de lijn. Les Bleus werden nadien steeds sterker en halfweg de eerste helft had Christensen veel geluk dat hij slechts met geel geboekt werd na een fout op de doorgebroken Mbappé. Bij de daaropvolgende vrije trap schudde Schmeichel een ferme parade uit zijn handschoenen op de kopbal van Rabiot.

Denemarken voetbalde bij momenten prima mee maar zowat alle kansen bleven wel van de Fransen komen. Het schot van Koundé bleef op het halfuur tussen een bos van benen hangen en ook Griezmann kon vanuit een scherpe hoek doelman Schmeichel niet verrassen. Aan de overzijde kon Cornelius een eerste mogelijkheid voor de Denen niet kadreren. Ondanks wat overwicht, stond het ook hier halfweg nog 0-0.

Ook Mbappé vindt voorlopig de sleutel niet tegen de stugge Denen.

Mbappé verlost zwoegende Fransen

Na de pauze vloog de motor van de Fransen nog wat steviger aan en nadat het eerst nog een paar kansen miste, was het op het uur toch raak voor Les Bleus. Sterspeler Mbappé kreeg de bal in de zestien meter en van dichtbij vloerde hij doelman Schmeichel: 1-0. Nadien sloop er toch opnieuw wat nonchalance in de ploeg van Frankrijk en nog geen tien minuten later zorgde Christensen na een doorgekopte hoekschop van dichtbij voor de gelijkmaker: 1-1.

Plots rook Danish Dynamite bloed en niet veel later pakte Lloris prachtig bij een schot van Damsgaard, ook Braitwaith miste nog een dikke mogelijkheid voor de Denen. In het slotkwartier was het toch weer Frankrijk dat het meeste initiatief nam en na een geweldige assist van Griezmann verloste Mbappé andermaal Les Bleus in de slotfase door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. De Fransen verzuimden nog een paar keer om de wedstrijd definitief te beslissen maar pronken wel met een perfect rapport na twee speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (61') Mbappé, 1-1 (68') Christensen, 2-1 (86') Mbappé

Wordt Frankrijk opnieuw wereldkampioen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

9
9
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

31
31
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

95
95
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

25
25
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

27
27
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

44
44
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

60
60
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

95
95
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

116
116
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

283
283
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

603
603
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

75
75
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

149
149
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

153
153
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

335
335
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

649
649
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

243
243
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

198
198
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

587
587
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws