Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

door
Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

Gemakkelijk ging het niet maar de Fransen hebben ook hun tweede WK-wedstrijd tot een goed einde gebracht. Een stug Deens elftal deed een gooi naar een grote stunt maar Kylian Mbappé maakte een einde aan de droom van Danish Dynamite.


De Fransen maakten indruk tijdens hun eerste WK-opdracht tegen Australië (dat vandaag op zijn beurt won van Tunesië). Vandaag kon het team van bondscoach Deschamps meteen de kwalificatie veiligstellen tegen Denemarken. Het team van Hjulmand speelde slechts gelijk tegen Tunesië en moest vandaag eigenlijk al iets rapen tegen de regerende wereldkampioen.

De Deense fans hoopten op een stunt van hun 'Dynamite' tegen de wereldkampioen.

Fransen domineren tegen vechtlustige Denen

Danish Dynamite begon zeker niet slecht tegen de wereldkampioen en eiste de bal op in de openingsminuten. De eerste grote kans kwam wel van de Fransen, na een klein kwartier spelen kopte Varane prima maar Maehle haalde de bal nog van de lijn. Les Bleus werden nadien steeds sterker en halfweg de eerste helft had Christensen veel geluk dat hij slechts met geel geboekt werd na een fout op de doorgebroken Mbappé. Bij de daaropvolgende vrije trap schudde Schmeichel een ferme parade uit zijn handschoenen op de kopbal van Rabiot.

Denemarken voetbalde bij momenten prima mee maar zowat alle kansen bleven wel van de Fransen komen. Het schot van Koundé bleef op het halfuur tussen een bos van benen hangen en ook Griezmann kon vanuit een scherpe hoek doelman Schmeichel niet verrassen. Aan de overzijde kon Cornelius een eerste mogelijkheid voor de Denen niet kadreren. Ondanks wat overwicht, stond het ook hier halfweg nog 0-0.

Ook Mbappé vindt voorlopig de sleutel niet tegen de stugge Denen.

Mbappé verlost zwoegende Fransen

Na de pauze vloog de motor van de Fransen nog wat steviger aan en nadat het eerst nog een paar kansen miste, was het op het uur toch raak voor Les Bleus. Sterspeler Mbappé kreeg de bal in de zestien meter en van dichtbij vloerde hij doelman Schmeichel: 1-0. Nadien sloop er toch opnieuw wat nonchalance in de ploeg van Frankrijk en nog geen tien minuten later zorgde Christensen na een doorgekopte hoekschop van dichtbij voor de gelijkmaker: 1-1.

Plots rook Danish Dynamite bloed en niet veel later pakte Lloris prachtig bij een schot van Damsgaard, ook Braitwaith miste nog een dikke mogelijkheid voor de Denen. In het slotkwartier was het toch weer Frankrijk dat het meeste initiatief nam en na een geweldige assist van Griezmann verloste Mbappé andermaal Les Bleus in de slotfase door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. De Fransen verzuimden nog een paar keer om de wedstrijd definitief te beslissen maar pronken wel met een perfect rapport na twee speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (61') Mbappé, 1-1 (68') Christensen, 2-1 (86') Mbappé

Wordt Frankrijk opnieuw wereldkampioen?

Meest recent

Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

65
65
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

198
198
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

33
33
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

177
177
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

130
130
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

181
181
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

277
277
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

554
554
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

180
180
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

278
278
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1703
1703
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

224
224
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

346
346
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

575
575
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

170
170
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

301
301
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

369
369
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

81
81
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

617
617
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

548
548
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

233
233
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

527
527
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

518
518
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

103
103
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

446
446

Meer sportnieuws