Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

door
Mbappé helpt zwoegend Frankrijk voorbij stugge Denen

Gemakkelijk ging het niet maar de Fransen hebben ook hun tweede WK-wedstrijd tot een goed einde gebracht. Een stug Deens elftal deed een gooi naar een grote stunt maar Kylian Mbappé maakte een einde aan de droom van Danish Dynamite.


De Fransen maakten indruk tijdens hun eerste WK-opdracht tegen Australië (dat vandaag op zijn beurt won van Tunesië). Vandaag kon het team van bondscoach Deschamps meteen de kwalificatie veiligstellen tegen Denemarken. Het team van Hjulmand speelde slechts gelijk tegen Tunesië en moest vandaag eigenlijk al iets rapen tegen de regerende wereldkampioen.

De Deense fans hoopten op een stunt van hun 'Dynamite' tegen de wereldkampioen.

Fransen domineren tegen vechtlustige Denen

Danish Dynamite begon zeker niet slecht tegen de wereldkampioen en eiste de bal op in de openingsminuten. De eerste grote kans kwam wel van de Fransen, na een klein kwartier spelen kopte Varane prima maar Maehle haalde de bal nog van de lijn. Les Bleus werden nadien steeds sterker en halfweg de eerste helft had Christensen veel geluk dat hij slechts met geel geboekt werd na een fout op de doorgebroken Mbappé. Bij de daaropvolgende vrije trap schudde Schmeichel een ferme parade uit zijn handschoenen op de kopbal van Rabiot.

Denemarken voetbalde bij momenten prima mee maar zowat alle kansen bleven wel van de Fransen komen. Het schot van Koundé bleef op het halfuur tussen een bos van benen hangen en ook Griezmann kon vanuit een scherpe hoek doelman Schmeichel niet verrassen. Aan de overzijde kon Cornelius een eerste mogelijkheid voor de Denen niet kadreren. Ondanks wat overwicht, stond het ook hier halfweg nog 0-0.

Ook Mbappé vindt voorlopig de sleutel niet tegen de stugge Denen.

Mbappé verlost zwoegende Fransen

Na de pauze vloog de motor van de Fransen nog wat steviger aan en nadat het eerst nog een paar kansen miste, was het op het uur toch raak voor Les Bleus. Sterspeler Mbappé kreeg de bal in de zestien meter en van dichtbij vloerde hij doelman Schmeichel: 1-0. Nadien sloop er toch opnieuw wat nonchalance in de ploeg van Frankrijk en nog geen tien minuten later zorgde Christensen na een doorgekopte hoekschop van dichtbij voor de gelijkmaker: 1-1.

Plots rook Danish Dynamite bloed en niet veel later pakte Lloris prachtig bij een schot van Damsgaard, ook Braitwaith miste nog een dikke mogelijkheid voor de Denen. In het slotkwartier was het toch weer Frankrijk dat het meeste initiatief nam en na een geweldige assist van Griezmann verloste Mbappé andermaal Les Bleus in de slotfase door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. De Fransen verzuimden nog een paar keer om de wedstrijd definitief te beslissen maar pronken wel met een perfect rapport na twee speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (61') Mbappé, 1-1 (68') Christensen, 2-1 (86') Mbappé

Wordt Frankrijk opnieuw wereldkampioen?

Meest recent

Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

37
37
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

40
40
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

50
50
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

357
357
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

145
145
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

175
175
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

33
33
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

57
57
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

86
86
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

47
47
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

195
195
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

89
89
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

129
129
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

69
69
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

231
231
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

226
226
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

187
187
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

204
204
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

254
254
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

293
293
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

138
138
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

133
133
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

86
86

Meer sportnieuws