Tienkoppig Deinze vecht zich voorbij moedige Standard-youngsters

37 stemmen
Tienkoppig Deinze vecht zich voorbij moedige Standard-youngsters

In de Challenger Pro League heeft Deinze zijn knappe reeks van de voorbije weken een vervolg gegeven op Sclessin. Een sterk gestart Standard (SL16) maakte het de ploeg in vorm knap lastig maar moest finaal wel het onderspit delven.


Terwijl het WK in volle gang was, werd er in België gewoon lustig voor gevoetbald in de Challenger Pro League. Op Sclessin nam SL16 FC het vandaag op tegen Deinze. De Oost-Vlamingen begonnen zwak aan het seizoen maar na de overname door Marc Grosjean ging het stilaan crescendo voor de Tigers. Mits een nieuwe zege vandaag tegen het jonge Standard, leek een stek bij de eerste zes alvast zeker een haalbare opdracht. De Tigers hadden met Fraser zowaar een speler bij Canada op het wereldkampioenschap.

SL16 FC domineert tegen ploeg in vorm

De jonge Rouches namen op Sclessin een prima start en Diallo liet in het openingskwartier van dichtbij twee dikke kansen onbenut. Dure missers, op het kwartier pakte doelman Epolo nog eerst knap bij een gedevieerde voorzet maar in de rebound miste Dansoko niet: 0-1 voor Deinze. SL16 FC bleef het nadien ook prima doen en klom op het halfuur verdiend weer op gelijke hoogte: Berberi legde van aan de rand van de zestien meter fraai aan en knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Miras in doel. Ook nadien bleef het jonge Standard beter dan hun Oost-Vlaamse opponent en Ziani (op de paal) en Brrou (prima redding Miras) lieten een paar huizenhoge kansen onbenut voor de pauze. Halfweg stond het gelijk op Sclessin.

Het jonge Standard heeft halfweg het betere van het spel tegen Deinze.

Tienkoppig Deinze zet knappe reeks verder

Na de pauze was het Deinze dat de beste start nam, na dik vijf minuten spelen kreeg Van Landschoot een prima kans op de voorsprong maar zijn poging vloog rakelings naast de kooi van Epolo. De youngsters van Standard hadden het steeds moeilijker met het tempo van de bezoekers en iets voorbij het uur benutte Prychynenko één van de resem kansen door een afvallende bal knap in één tijd voorbij de thuisdoelman te schieten: 1-2. Het moeilijkste leek gedaan voor het team van Grosjean maar op twintig minuten van het einde werd Vansteenkiste na een fout aan de zijlijn uitgesloten en zo moesten de bezoekers nog een tijdje met een man minder verder. De bezoekers trokken de zege echter knap over de streep en blijven zo maar winnen in de CPL.

Scoreverloop:


0-1 (18') Dansoko, 1-1 (31') Berberi, 1-2 (66') Prychynenko

Bijzonderheid:

Vansteenkiste (Deinze) krijgt een rode kaart (72').

Is Deinze nog een kandidaat om mee te doen voor promotie?

Meest recent

Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

2
2
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

119
119
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

413
413
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

394
394
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

432
432
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

140
140
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

682
682
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

167
167
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

114
114
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

200
200
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

114
114
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

520
520
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

371
371
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

285
285
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1073
1073
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

191
191
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

108
108
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

53
53
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

161
161
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

171
171
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1100
1100
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

330
330
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

991
991
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

310
310

Meer sportnieuws