Tienkoppig Deinze vecht zich voorbij moedige Standard-youngsters

door
Tienkoppig Deinze vecht zich voorbij moedige Standard-youngsters

In de Challenger Pro League heeft Deinze zijn knappe reeks van de voorbije weken een vervolg gegeven op Sclessin. Een sterk gestart Standard (SL16) maakte het de ploeg in vorm knap lastig maar moest finaal wel het onderspit delven.


Terwijl het WK in volle gang was, werd er in België gewoon lustig voor gevoetbald in de Challenger Pro League. Op Sclessin nam SL16 FC het vandaag op tegen Deinze. De Oost-Vlamingen begonnen zwak aan het seizoen maar na de overname door Marc Grosjean ging het stilaan crescendo voor de Tigers. Mits een nieuwe zege vandaag tegen het jonge Standard, leek een stek bij de eerste zes alvast zeker een haalbare opdracht. De Tigers hadden met Fraser zowaar een speler bij Canada op het wereldkampioenschap.

SL16 FC domineert tegen ploeg in vorm

De jonge Rouches namen op Sclessin een prima start en Diallo liet in het openingskwartier van dichtbij twee dikke kansen onbenut. Dure missers, op het kwartier pakte doelman Epolo nog eerst knap bij een gedevieerde voorzet maar in de rebound miste Dansoko niet: 0-1 voor Deinze. SL16 FC bleef het nadien ook prima doen en klom op het halfuur verdiend weer op gelijke hoogte: Berberi legde van aan de rand van de zestien meter fraai aan en knalde de gelijkmaker voorbij een kansloze Miras in doel. Ook nadien bleef het jonge Standard beter dan hun Oost-Vlaamse opponent en Ziani (op de paal) en Brrou (prima redding Miras) lieten een paar huizenhoge kansen onbenut voor de pauze. Halfweg stond het gelijk op Sclessin.

Het jonge Standard heeft halfweg het betere van het spel tegen Deinze.

Tienkoppig Deinze zet knappe reeks verder

Na de pauze was het Deinze dat de beste start nam, na dik vijf minuten spelen kreeg Van Landschoot een prima kans op de voorsprong maar zijn poging vloog rakelings naast de kooi van Epolo. De youngsters van Standard hadden het steeds moeilijker met het tempo van de bezoekers en iets voorbij het uur benutte Prychynenko één van de resem kansen door een afvallende bal knap in één tijd voorbij de thuisdoelman te schieten: 1-2. Het moeilijkste leek gedaan voor het team van Grosjean maar op twintig minuten van het einde werd Vansteenkiste na een fout aan de zijlijn uitgesloten en zo moesten de bezoekers nog een tijdje met een man minder verder. De bezoekers trokken de zege echter knap over de streep en blijven zo maar winnen in de CPL.

Scoreverloop:


0-1 (18') Dansoko, 1-1 (31') Berberi, 1-2 (66') Prychynenko

Bijzonderheid:

Vansteenkiste (Deinze) krijgt een rode kaart (72').

Is Deinze nog een kandidaat om mee te doen voor promotie?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

25
25
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

76
76
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

114
114
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

92
92
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

27
27
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

112
112
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

123
123
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

121
121
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

31
31
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

200
200
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

114
114
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

372
372
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

63
63
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

214
214
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

108
108
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

279
279
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

125
125
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

260
260
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

59
59
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

413
413
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

499
499
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

302
302
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

442
442
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

243
243
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

69
69

Meer sportnieuws