Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

door
Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

Polen is dankzij een gevleide overwinning op en over Saudi-Arabië gegaan in groep C van het WK in Qatar. De Saudi's voetbalden opnieuw uitstekend maar een efficiënt Polen dankte onder meer Lewandowski en zette een reuzestap richting de volgende ronde.


Na de onverwachte stunt tegen Argentinië kon Saudi-Arabië vandaag zowaar al zekerheid krijgen over de volgende ronde. Mits winst tegen Polen, zouden de Saudi's nu al tekenen voor één van de grootste verrassingen op dit WK. Bij de Polen aasde Lewandowski dan weer op revanche, de topspits van FC Barcelona liet in de openingswedstrijd een strafschop onbenut en dat kostte het team van bondscoach Michniewicz dure punten.

Mevrouw Lewandowski kwam haar man aanmoedigen in het Education City Stadion.

Saudi's domineren maar balen wel halfweg

Het team van Hervé Renard opende vandaag ook vol vertrouwen en in de openingsminuten moesten de Polen vooral lopen achter een ongrijpbare bal. Iets voor het kwartier moest Szczesny een eerste (ferme) redding uit de mouwen schudden op een schot van Kanno dat de winkelhaak viseerde. De Wit-Roden werden ook nadien onder de voet gelopen en na nog geen halfuur spelen werden er al drie spelers geel geboekt.

Op het halfuur creëerde ook Polen eindelijk eens een kans, na een scherp aangesneden hoekschop knikte Bielik prima maar zijn kopbal werd nog uit doel gehaald door een Saudische verdediger. De wedstrijd viel nadien toch wat stil en de Saudi's combineerden iets minder vlot door de Poolse defensie. Vlak voor de pauze kwam de Europese ploeg zowaar nog op voorsprong: Lewandowski pikte een voorzet prima op en schotelde Zielinski de 1-0 voor. Lang duurde de vreugde niet voor de Polen, aan de overzijde kwam de VAR tussen na een (vederlichte) fout op Al-Shehri in de zestien meter en Saudi-Arabië kreeg een strafschop. Szczesny pakte echter twee maal uit met een geweldige redding en zo bleven de Rood-Witten halfweg aan de leiding.

Lewandowski hoopte om zijn team vandaag voorbij de Saudi's te helpen.

Polen viseren doelhout en danken hun superster

Ook na de pauze werd het team van Lewandowski gedwongen om te verdedigen maar voorlopig deden de Polen dat prima. Na tien minuten spelen kwam Al-Dawsari nog eens dicht bij de gelijkmaker maar de nummer tien van de Saudi's botste andermaal op een ijzersterke Szczesny, even later besloot ook Al-Buraikan van dichtbij hoog over. Het team van Hervé Renard speelde stilaan met zijn geluk.

De Polen kregen amper kansen maar kwamen iets voorbij het uur wel dicht bij de dubbele voorsprong, na een fraaie flankvoorzet vanop links kopte Milik eerst tegen de lat en niet veel later vond ook Lewandowski met de knie het doelhout op zijn weg. De Saudische storm was nu toch wat gaan liggen, op dik tien minuten van het einde verdween een poging van Al-Malki nog eens nipt voorlangs. Diezelfde Al-Malki leed even later duur balverlies achterin en Lewandowski maakte het zaakje helemaal af met de 2-0. Zo pakken de Polen een gouden driepunter en lijken ze op weg naar de volgende ronde, Saudi-Arabië moet in de laatste wedstrijd nog serieus aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (39') Zielinski, 2-0 (82') Lewandowski

Bijzonderheid:

Al-Dawsari (Saudi-Arabië) mist een strafschop (45+1').

Zal Saudi-Arabië toch doorstoten?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

168
168
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

715
715
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws