Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

52 stemmen
Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

Polen is dankzij een gevleide overwinning op en over Saudi-Arabië gegaan in groep C van het WK in Qatar. De Saudi's voetbalden opnieuw uitstekend maar een efficiënt Polen dankte onder meer Lewandowski en zette een reuzestap richting de volgende ronde.


Na de onverwachte stunt tegen Argentinië kon Saudi-Arabië vandaag zowaar al zekerheid krijgen over de volgende ronde. Mits winst tegen Polen, zouden de Saudi's nu al tekenen voor één van de grootste verrassingen op dit WK. Bij de Polen aasde Lewandowski dan weer op revanche, de topspits van FC Barcelona liet in de openingswedstrijd een strafschop onbenut en dat kostte het team van bondscoach Michniewicz dure punten.

Mevrouw Lewandowski kwam haar man aanmoedigen in het Education City Stadion.

Saudi's domineren maar balen wel halfweg

Het team van Hervé Renard opende vandaag ook vol vertrouwen en in de openingsminuten moesten de Polen vooral lopen achter een ongrijpbare bal. Iets voor het kwartier moest Szczesny een eerste (ferme) redding uit de mouwen schudden op een schot van Kanno dat de winkelhaak viseerde. De Wit-Roden werden ook nadien onder de voet gelopen en na nog geen halfuur spelen werden er al drie spelers geel geboekt.

Op het halfuur creëerde ook Polen eindelijk eens een kans, na een scherp aangesneden hoekschop knikte Bielik prima maar zijn kopbal werd nog uit doel gehaald door een Saudische verdediger. De wedstrijd viel nadien toch wat stil en de Saudi's combineerden iets minder vlot door de Poolse defensie. Vlak voor de pauze kwam de Europese ploeg zowaar nog op voorsprong: Lewandowski pikte een voorzet prima op en schotelde Zielinski de 1-0 voor. Lang duurde de vreugde niet voor de Polen, aan de overzijde kwam de VAR tussen na een (vederlichte) fout op Al-Shehri in de zestien meter en Saudi-Arabië kreeg een strafschop. Szczesny pakte echter twee maal uit met een geweldige redding en zo bleven de Rood-Witten halfweg aan de leiding.

Lewandowski hoopte om zijn team vandaag voorbij de Saudi's te helpen.

Polen viseren doelhout en danken hun superster

Ook na de pauze werd het team van Lewandowski gedwongen om te verdedigen maar voorlopig deden de Polen dat prima. Na tien minuten spelen kwam Al-Dawsari nog eens dicht bij de gelijkmaker maar de nummer tien van de Saudi's botste andermaal op een ijzersterke Szczesny, even later besloot ook Al-Buraikan van dichtbij hoog over. Het team van Hervé Renard speelde stilaan met zijn geluk.

De Polen kregen amper kansen maar kwamen iets voorbij het uur wel dicht bij de dubbele voorsprong, na een fraaie flankvoorzet vanop links kopte Milik eerst tegen de lat en niet veel later vond ook Lewandowski met de knie het doelhout op zijn weg. De Saudische storm was nu toch wat gaan liggen, op dik tien minuten van het einde verdween een poging van Al-Malki nog eens nipt voorlangs. Diezelfde Al-Malki leed even later duur balverlies achterin en Lewandowski maakte het zaakje helemaal af met de 2-0. Zo pakken de Polen een gouden driepunter en lijken ze op weg naar de volgende ronde, Saudi-Arabië moet in de laatste wedstrijd nog serieus aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (39') Zielinski, 2-0 (82') Lewandowski

Bijzonderheid:

Al-Dawsari (Saudi-Arabië) mist een strafschop (45+1').

Zal Saudi-Arabië toch doorstoten?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

23
23
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

204
204
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

110
110
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

162
162
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

96
96
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

149
149
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

52
52
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

317
317
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

668
668
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

587
587
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

797
797
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

191
191
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

169
169

Meer sportnieuws