Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

52 stemmen
Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

Polen is dankzij een gevleide overwinning op en over Saudi-Arabië gegaan in groep C van het WK in Qatar. De Saudi's voetbalden opnieuw uitstekend maar een efficiënt Polen dankte onder meer Lewandowski en zette een reuzestap richting de volgende ronde.


Na de onverwachte stunt tegen Argentinië kon Saudi-Arabië vandaag zowaar al zekerheid krijgen over de volgende ronde. Mits winst tegen Polen, zouden de Saudi's nu al tekenen voor één van de grootste verrassingen op dit WK. Bij de Polen aasde Lewandowski dan weer op revanche, de topspits van FC Barcelona liet in de openingswedstrijd een strafschop onbenut en dat kostte het team van bondscoach Michniewicz dure punten.

Mevrouw Lewandowski kwam haar man aanmoedigen in het Education City Stadion.

Saudi's domineren maar balen wel halfweg

Het team van Hervé Renard opende vandaag ook vol vertrouwen en in de openingsminuten moesten de Polen vooral lopen achter een ongrijpbare bal. Iets voor het kwartier moest Szczesny een eerste (ferme) redding uit de mouwen schudden op een schot van Kanno dat de winkelhaak viseerde. De Wit-Roden werden ook nadien onder de voet gelopen en na nog geen halfuur spelen werden er al drie spelers geel geboekt.

Op het halfuur creëerde ook Polen eindelijk eens een kans, na een scherp aangesneden hoekschop knikte Bielik prima maar zijn kopbal werd nog uit doel gehaald door een Saudische verdediger. De wedstrijd viel nadien toch wat stil en de Saudi's combineerden iets minder vlot door de Poolse defensie. Vlak voor de pauze kwam de Europese ploeg zowaar nog op voorsprong: Lewandowski pikte een voorzet prima op en schotelde Zielinski de 1-0 voor. Lang duurde de vreugde niet voor de Polen, aan de overzijde kwam de VAR tussen na een (vederlichte) fout op Al-Shehri in de zestien meter en Saudi-Arabië kreeg een strafschop. Szczesny pakte echter twee maal uit met een geweldige redding en zo bleven de Rood-Witten halfweg aan de leiding.

Lewandowski hoopte om zijn team vandaag voorbij de Saudi's te helpen.

Polen viseren doelhout en danken hun superster

Ook na de pauze werd het team van Lewandowski gedwongen om te verdedigen maar voorlopig deden de Polen dat prima. Na tien minuten spelen kwam Al-Dawsari nog eens dicht bij de gelijkmaker maar de nummer tien van de Saudi's botste andermaal op een ijzersterke Szczesny, even later besloot ook Al-Buraikan van dichtbij hoog over. Het team van Hervé Renard speelde stilaan met zijn geluk.

De Polen kregen amper kansen maar kwamen iets voorbij het uur wel dicht bij de dubbele voorsprong, na een fraaie flankvoorzet vanop links kopte Milik eerst tegen de lat en niet veel later vond ook Lewandowski met de knie het doelhout op zijn weg. De Saudische storm was nu toch wat gaan liggen, op dik tien minuten van het einde verdween een poging van Al-Malki nog eens nipt voorlangs. Diezelfde Al-Malki leed even later duur balverlies achterin en Lewandowski maakte het zaakje helemaal af met de 2-0. Zo pakken de Polen een gouden driepunter en lijken ze op weg naar de volgende ronde, Saudi-Arabië moet in de laatste wedstrijd nog serieus aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (39') Zielinski, 2-0 (82') Lewandowski

Bijzonderheid:

Al-Dawsari (Saudi-Arabië) mist een strafschop (45+1').

Zal Saudi-Arabië toch doorstoten?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

71
71
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

157
157
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

36
36
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

136
136
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

74
74
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

59
59
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

240
240
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

339
339
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

183
183
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

530
530
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

331
331
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

365
365
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

244
244
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

170
170
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

216
216
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

167
167
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

638
638
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws