Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

52 stemmen
Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

Polen is dankzij een gevleide overwinning op en over Saudi-Arabië gegaan in groep C van het WK in Qatar. De Saudi's voetbalden opnieuw uitstekend maar een efficiënt Polen dankte onder meer Lewandowski en zette een reuzestap richting de volgende ronde.


Na de onverwachte stunt tegen Argentinië kon Saudi-Arabië vandaag zowaar al zekerheid krijgen over de volgende ronde. Mits winst tegen Polen, zouden de Saudi's nu al tekenen voor één van de grootste verrassingen op dit WK. Bij de Polen aasde Lewandowski dan weer op revanche, de topspits van FC Barcelona liet in de openingswedstrijd een strafschop onbenut en dat kostte het team van bondscoach Michniewicz dure punten.

Mevrouw Lewandowski kwam haar man aanmoedigen in het Education City Stadion.

Saudi's domineren maar balen wel halfweg

Het team van Hervé Renard opende vandaag ook vol vertrouwen en in de openingsminuten moesten de Polen vooral lopen achter een ongrijpbare bal. Iets voor het kwartier moest Szczesny een eerste (ferme) redding uit de mouwen schudden op een schot van Kanno dat de winkelhaak viseerde. De Wit-Roden werden ook nadien onder de voet gelopen en na nog geen halfuur spelen werden er al drie spelers geel geboekt.

Op het halfuur creëerde ook Polen eindelijk eens een kans, na een scherp aangesneden hoekschop knikte Bielik prima maar zijn kopbal werd nog uit doel gehaald door een Saudische verdediger. De wedstrijd viel nadien toch wat stil en de Saudi's combineerden iets minder vlot door de Poolse defensie. Vlak voor de pauze kwam de Europese ploeg zowaar nog op voorsprong: Lewandowski pikte een voorzet prima op en schotelde Zielinski de 1-0 voor. Lang duurde de vreugde niet voor de Polen, aan de overzijde kwam de VAR tussen na een (vederlichte) fout op Al-Shehri in de zestien meter en Saudi-Arabië kreeg een strafschop. Szczesny pakte echter twee maal uit met een geweldige redding en zo bleven de Rood-Witten halfweg aan de leiding.

Lewandowski hoopte om zijn team vandaag voorbij de Saudi's te helpen.

Polen viseren doelhout en danken hun superster

Ook na de pauze werd het team van Lewandowski gedwongen om te verdedigen maar voorlopig deden de Polen dat prima. Na tien minuten spelen kwam Al-Dawsari nog eens dicht bij de gelijkmaker maar de nummer tien van de Saudi's botste andermaal op een ijzersterke Szczesny, even later besloot ook Al-Buraikan van dichtbij hoog over. Het team van Hervé Renard speelde stilaan met zijn geluk.

De Polen kregen amper kansen maar kwamen iets voorbij het uur wel dicht bij de dubbele voorsprong, na een fraaie flankvoorzet vanop links kopte Milik eerst tegen de lat en niet veel later vond ook Lewandowski met de knie het doelhout op zijn weg. De Saudische storm was nu toch wat gaan liggen, op dik tien minuten van het einde verdween een poging van Al-Malki nog eens nipt voorlangs. Diezelfde Al-Malki leed even later duur balverlies achterin en Lewandowski maakte het zaakje helemaal af met de 2-0. Zo pakken de Polen een gouden driepunter en lijken ze op weg naar de volgende ronde, Saudi-Arabië moet in de laatste wedstrijd nog serieus aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (39') Zielinski, 2-0 (82') Lewandowski

Bijzonderheid:

Al-Dawsari (Saudi-Arabië) mist een strafschop (45+1').

Zal Saudi-Arabië toch doorstoten?

Meest recent

Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

20
20
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

29
29
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

89
89
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

118
118
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

144
144
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

75
75
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

172
172
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

755
755
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

325
325
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

195
195
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

208
208
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

347
347
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

312
312
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

67
67
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

277
277
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

352
352
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

466
466
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

227
227
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

361
361
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

200
200
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

171
171
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

357
357
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

348
348
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

150
150
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44

Meer sportnieuws