Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

door
Saudi's imponeren opnieuw maar Polen lachen in hun vuistje

Polen is dankzij een gevleide overwinning op en over Saudi-Arabië gegaan in groep C van het WK in Qatar. De Saudi's voetbalden opnieuw uitstekend maar een efficiënt Polen dankte onder meer Lewandowski en zette een reuzestap richting de volgende ronde.


Na de onverwachte stunt tegen Argentinië kon Saudi-Arabië vandaag zowaar al zekerheid krijgen over de volgende ronde. Mits winst tegen Polen, zouden de Saudi's nu al tekenen voor één van de grootste verrassingen op dit WK. Bij de Polen aasde Lewandowski dan weer op revanche, de topspits van FC Barcelona liet in de openingswedstrijd een strafschop onbenut en dat kostte het team van bondscoach Michniewicz dure punten.

Mevrouw Lewandowski kwam haar man aanmoedigen in het Education City Stadion.

Saudi's domineren maar balen wel halfweg

Het team van Hervé Renard opende vandaag ook vol vertrouwen en in de openingsminuten moesten de Polen vooral lopen achter een ongrijpbare bal. Iets voor het kwartier moest Szczesny een eerste (ferme) redding uit de mouwen schudden op een schot van Kanno dat de winkelhaak viseerde. De Wit-Roden werden ook nadien onder de voet gelopen en na nog geen halfuur spelen werden er al drie spelers geel geboekt.

Op het halfuur creëerde ook Polen eindelijk eens een kans, na een scherp aangesneden hoekschop knikte Bielik prima maar zijn kopbal werd nog uit doel gehaald door een Saudische verdediger. De wedstrijd viel nadien toch wat stil en de Saudi's combineerden iets minder vlot door de Poolse defensie. Vlak voor de pauze kwam de Europese ploeg zowaar nog op voorsprong: Lewandowski pikte een voorzet prima op en schotelde Zielinski de 1-0 voor. Lang duurde de vreugde niet voor de Polen, aan de overzijde kwam de VAR tussen na een (vederlichte) fout op Al-Shehri in de zestien meter en Saudi-Arabië kreeg een strafschop. Szczesny pakte echter twee maal uit met een geweldige redding en zo bleven de Rood-Witten halfweg aan de leiding.

Lewandowski hoopte om zijn team vandaag voorbij de Saudi's te helpen.

Polen viseren doelhout en danken hun superster

Ook na de pauze werd het team van Lewandowski gedwongen om te verdedigen maar voorlopig deden de Polen dat prima. Na tien minuten spelen kwam Al-Dawsari nog eens dicht bij de gelijkmaker maar de nummer tien van de Saudi's botste andermaal op een ijzersterke Szczesny, even later besloot ook Al-Buraikan van dichtbij hoog over. Het team van Hervé Renard speelde stilaan met zijn geluk.

De Polen kregen amper kansen maar kwamen iets voorbij het uur wel dicht bij de dubbele voorsprong, na een fraaie flankvoorzet vanop links kopte Milik eerst tegen de lat en niet veel later vond ook Lewandowski met de knie het doelhout op zijn weg. De Saudische storm was nu toch wat gaan liggen, op dik tien minuten van het einde verdween een poging van Al-Malki nog eens nipt voorlangs. Diezelfde Al-Malki leed even later duur balverlies achterin en Lewandowski maakte het zaakje helemaal af met de 2-0. Zo pakken de Polen een gouden driepunter en lijken ze op weg naar de volgende ronde, Saudi-Arabië moet in de laatste wedstrijd nog serieus aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (39') Zielinski, 2-0 (82') Lewandowski

Bijzonderheid:

Al-Dawsari (Saudi-Arabië) mist een strafschop (45+1').

LEES OOK: Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Zal Saudi-Arabië toch doorstoten?

Meest recent

Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

236
236
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

23
23
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

40
40
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

103
103
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

43
43
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

124
124
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

370
370
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

65
65
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

31
31
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

24
24
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

164
164
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

235
235
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

449
449
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

178
178
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

160
160
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

89
89
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

373
373
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

60
60
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

174
174

Meer sportnieuws