‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

1222 stemmen
‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

Jesper Fredberg buigt zich momenteel over de dossiers van Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito, twee spelers die geen toekomst meer hebben bij RSC Anderlecht. Hoedt heeft nog een contract tot en met 2025, waarmee hij jaarlijks anderhalf miljoen euro verdient, maar hij traint al wekenlang afgezonderd van de groep. Een oplossing dringt zich op maar de clubs staan alvast niet in de rij om hem binnen te halen. Enkel Vitesse Arnhem wil Hoedt de reddingsboei toegooien en dat zou toch een serieuze stap achteruit betekenen voor de Nederlandse centrale verdediger.


GEEN WEG MEER TERUG

Wesley Hoedt liet zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Hoedt kreeg veel kritiek te slikken van de media, volgens Anderlecht soms wel té veel. Sporting vroeg zelfs aan La Dernière Heure of de Franstalige krant een bepaalde wrok koestert tegen de verdediger en waarom ze altijd mikken op Hoedt.



“Omdat hij een rotte appel is in de groep”, was het antwoord van La Dernière Heure. Wesley Hoedt zette zichzelf buiten de groep door een gebrek aan zelfreflectie en een te groot zelfbeeld. De 28-jarige vindt dat hij élke wedstrijd moet spelen bij Anderlecht, terwijl zijn sportieve prestaties zo’n status helemaal niet verantwoorden. Daarnaast is Hoedt door zijn gedrag geen voorbeeld voor de jonge spelers van Anderlecht, waardoor zijn rol in het Lotto Park is uitgespeeld. Sporting probeerde hem zelfs al in de vorige zomermercato te slijten.

FINANCIËLE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar nu is het Anderlecht dus menens om Wesley Hoedt van de hand te doen. Een speler die niet in actie komt terwijl hij anderhalf miljoen euro per jaar opstrijkt, is uiteraard een financieel en sportief horrorscenario. Voorlopig heerst er bitter weinig belangstelling voor Hoedt. Enkel Vitesse Arnhem beschouwt Hoedt een buitenkansje, al zullen de Nederlanders wel flink in de geldbuidel moeten tasten om hem aan te trekken. Vooreerst ligt Hoedt nog tweeënhalf jaar onder contract bij Anderlecht, waardoor er dus een (beperkte) transfersom moet betaald worden.

De actuele marktwaarde van Wesley Hoedt bedraagt 3,5 miljoen euro maar het lijdt geen twijfel dat het binnenhalen een transfersom in die grootteorde eerder wishful thinking is voor Anderlecht. Daarnaast heeft Vitesse vandaag niet de benodigde financiële middelen voorhanden om een deal van die omvang af te sluiten. Op het financieel vlak hangt er veel af van de nakende overname door de Amerikaan Coley Parrey (Common Group), die ook Patro Eisden Maasmechelen bezit en minderheidsaandeelhouder is van Leyton Orient.



De KNVB heeft nog altijd geen groen licht gegeven omtrent de overname van Vitesse door Common Group en dat zorgt voor een onzekere situatie in Gelderland. Vitesse geeft geen informatie over de nakende overname en de Common Group trekt op financieel vlak een rookgordijn op. Er is bijvoorbeeld geen inzage in de cijfers van de investeringsgroep en die onzekerheid kan een nadelig effect hebben op de financiële slagkracht van Vitesse op de transfermarkt - áls er zelfs nog een budget vrijkomt. Een speler met anderhalf miljoen euro salaris halen is dan ook een groot vraagteken.

SPORTIEVE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar puur sportief heeft Vitesse Arnhem wel dringend nood aan defensieve versterking. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende dertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moet in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.



Vitesse moet in januari meteen aan de bak, want met AZ Alkmaar, NEC, PSV Eindhoven, FC Twente en sc Heerenveen staat er een loodzwaar programma te wachten. De club heeft dan ook maar één doel voor ogen: overleven en zich handhaven in de Eredivisie. Phillip Cocu beschikt over een stuurloos elftal waarin hij voortdurend puzzelt in het centrum van de defensie. De coach van Vitesse heeft bijvoorbeeld Ferro afgeschreven, de huurling van Benfica die straks al mag terugkeren naar Lissabon.

BERGAF MET DE CARRIÈRE

Vitesse staat daarom open voor spelers ‘met een krasje op’ zoals Wesley Hoedt. De Nederlandse verdediger beseft ondertussen ook wel dat hij straks een nieuwe fase van zijn carrière ingaat, met minder aantrekkelijke en interessante clubs in het verschiet zoals dat vroeger wel nog was. Geen AZ Alkmaar, Lazio, Southampton meer. Celta de Vigo, Antwerp FC of Anderlecht. Maar wel Vitesse Arnhem en onderbuik van de Eredivisie?

LEES OOK: 'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Gaat het bergaf met de carrière van Hoedt?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

0
0
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

16
16
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

179
179
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

64
64
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

805
805
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

189
189
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

72
72
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

328
328
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

345
345
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

178
178
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

288
288
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

405
405
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

392
392
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

409
409
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

463
463
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

448
448
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

145
145
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

123
123
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

31
31
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

199
199
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

60
60
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

90
90
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

542
542
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

102
102
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

81
81

Meer sportnieuws