‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

1222
‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

Jesper Fredberg buigt zich momenteel over de dossiers van Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito, twee spelers die geen toekomst meer hebben bij RSC Anderlecht. Hoedt heeft nog een contract tot en met 2025, waarmee hij jaarlijks anderhalf miljoen euro verdient, maar hij traint al wekenlang afgezonderd van de groep. Een oplossing dringt zich op maar de clubs staan alvast niet in de rij om hem binnen te halen. Enkel Vitesse Arnhem wil Hoedt de reddingsboei toegooien en dat zou toch een serieuze stap achteruit betekenen voor de Nederlandse centrale verdediger.


GEEN WEG MEER TERUG

Wesley Hoedt liet zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Hoedt kreeg veel kritiek te slikken van de media, volgens Anderlecht soms wel té veel. Sporting vroeg zelfs aan La Dernière Heure of de Franstalige krant een bepaalde wrok koestert tegen de verdediger en waarom ze altijd mikken op Hoedt.



“Omdat hij een rotte appel is in de groep”, was het antwoord van La Dernière Heure. Wesley Hoedt zette zichzelf buiten de groep door een gebrek aan zelfreflectie en een te groot zelfbeeld. De 28-jarige vindt dat hij élke wedstrijd moet spelen bij Anderlecht, terwijl zijn sportieve prestaties zo’n status helemaal niet verantwoorden. Daarnaast is Hoedt door zijn gedrag geen voorbeeld voor de jonge spelers van Anderlecht, waardoor zijn rol in het Lotto Park is uitgespeeld. Sporting probeerde hem zelfs al in de vorige zomermercato te slijten.

FINANCIËLE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar nu is het Anderlecht dus menens om Wesley Hoedt van de hand te doen. Een speler die niet in actie komt terwijl hij anderhalf miljoen euro per jaar opstrijkt, is uiteraard een financieel en sportief horrorscenario. Voorlopig heerst er bitter weinig belangstelling voor Hoedt. Enkel Vitesse Arnhem beschouwt Hoedt een buitenkansje, al zullen de Nederlanders wel flink in de geldbuidel moeten tasten om hem aan te trekken. Vooreerst ligt Hoedt nog tweeënhalf jaar onder contract bij Anderlecht, waardoor er dus een (beperkte) transfersom moet betaald worden.

De actuele marktwaarde van Wesley Hoedt bedraagt 3,5 miljoen euro maar het lijdt geen twijfel dat het binnenhalen een transfersom in die grootteorde eerder wishful thinking is voor Anderlecht. Daarnaast heeft Vitesse vandaag niet de benodigde financiële middelen voorhanden om een deal van die omvang af te sluiten. Op het financieel vlak hangt er veel af van de nakende overname door de Amerikaan Coley Parrey (Common Group), die ook Patro Eisden Maasmechelen bezit en minderheidsaandeelhouder is van Leyton Orient.



De KNVB heeft nog altijd geen groen licht gegeven omtrent de overname van Vitesse door Common Group en dat zorgt voor een onzekere situatie in Gelderland. Vitesse geeft geen informatie over de nakende overname en de Common Group trekt op financieel vlak een rookgordijn op. Er is bijvoorbeeld geen inzage in de cijfers van de investeringsgroep en die onzekerheid kan een nadelig effect hebben op de financiële slagkracht van Vitesse op de transfermarkt - áls er zelfs nog een budget vrijkomt. Een speler met anderhalf miljoen euro salaris halen is dan ook een groot vraagteken.

SPORTIEVE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar puur sportief heeft Vitesse Arnhem wel dringend nood aan defensieve versterking. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende dertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moet in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.



Vitesse moet in januari meteen aan de bak, want met AZ Alkmaar, NEC, PSV Eindhoven, FC Twente en sc Heerenveen staat er een loodzwaar programma te wachten. De club heeft dan ook maar één doel voor ogen: overleven en zich handhaven in de Eredivisie. Phillip Cocu beschikt over een stuurloos elftal waarin hij voortdurend puzzelt in het centrum van de defensie. De coach van Vitesse heeft bijvoorbeeld Ferro afgeschreven, de huurling van Benfica die straks al mag terugkeren naar Lissabon.

BERGAF MET DE CARRIÈRE

Vitesse staat daarom open voor spelers ‘met een krasje op’ zoals Wesley Hoedt. De Nederlandse verdediger beseft ondertussen ook wel dat hij straks een nieuwe fase van zijn carrière ingaat, met minder aantrekkelijke en interessante clubs in het verschiet zoals dat vroeger wel nog was. Geen AZ Alkmaar, Lazio, Southampton meer. Celta de Vigo, Antwerp FC of Anderlecht. Maar wel Vitesse Arnhem en onderbuik van de Eredivisie?

LEES OOK: Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Gaat het bergaf met de carrière van Hoedt?

Meest recent

Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

6
6
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

15
15
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

9
9
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

233
233
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

40
40
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

46
46
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

69
69
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

95
95
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

52
52
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

129
129
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

214
214
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

215
215
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

217
217
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

154
154
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

989
989
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

238
238
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

150
150
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

482
482
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

233
233
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

163
163
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

422
422
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

753
753
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

32
32
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

118
118
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

231
231

Meer sportnieuws