‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

1222
‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

Jesper Fredberg buigt zich momenteel over de dossiers van Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito, twee spelers die geen toekomst meer hebben bij RSC Anderlecht. Hoedt heeft nog een contract tot en met 2025, waarmee hij jaarlijks anderhalf miljoen euro verdient, maar hij traint al wekenlang afgezonderd van de groep. Een oplossing dringt zich op maar de clubs staan alvast niet in de rij om hem binnen te halen. Enkel Vitesse Arnhem wil Hoedt de reddingsboei toegooien en dat zou toch een serieuze stap achteruit betekenen voor de Nederlandse centrale verdediger.


GEEN WEG MEER TERUG

Wesley Hoedt liet zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Hoedt kreeg veel kritiek te slikken van de media, volgens Anderlecht soms wel té veel. Sporting vroeg zelfs aan La Dernière Heure of de Franstalige krant een bepaalde wrok koestert tegen de verdediger en waarom ze altijd mikken op Hoedt.



“Omdat hij een rotte appel is in de groep”, was het antwoord van La Dernière Heure. Wesley Hoedt zette zichzelf buiten de groep door een gebrek aan zelfreflectie en een te groot zelfbeeld. De 28-jarige vindt dat hij élke wedstrijd moet spelen bij Anderlecht, terwijl zijn sportieve prestaties zo’n status helemaal niet verantwoorden. Daarnaast is Hoedt door zijn gedrag geen voorbeeld voor de jonge spelers van Anderlecht, waardoor zijn rol in het Lotto Park is uitgespeeld. Sporting probeerde hem zelfs al in de vorige zomermercato te slijten.

FINANCIËLE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar nu is het Anderlecht dus menens om Wesley Hoedt van de hand te doen. Een speler die niet in actie komt terwijl hij anderhalf miljoen euro per jaar opstrijkt, is uiteraard een financieel en sportief horrorscenario. Voorlopig heerst er bitter weinig belangstelling voor Hoedt. Enkel Vitesse Arnhem beschouwt Hoedt een buitenkansje, al zullen de Nederlanders wel flink in de geldbuidel moeten tasten om hem aan te trekken. Vooreerst ligt Hoedt nog tweeënhalf jaar onder contract bij Anderlecht, waardoor er dus een (beperkte) transfersom moet betaald worden.

De actuele marktwaarde van Wesley Hoedt bedraagt 3,5 miljoen euro maar het lijdt geen twijfel dat het binnenhalen een transfersom in die grootteorde eerder wishful thinking is voor Anderlecht. Daarnaast heeft Vitesse vandaag niet de benodigde financiële middelen voorhanden om een deal van die omvang af te sluiten. Op het financieel vlak hangt er veel af van de nakende overname door de Amerikaan Coley Parrey (Common Group), die ook Patro Eisden Maasmechelen bezit en minderheidsaandeelhouder is van Leyton Orient.



De KNVB heeft nog altijd geen groen licht gegeven omtrent de overname van Vitesse door Common Group en dat zorgt voor een onzekere situatie in Gelderland. Vitesse geeft geen informatie over de nakende overname en de Common Group trekt op financieel vlak een rookgordijn op. Er is bijvoorbeeld geen inzage in de cijfers van de investeringsgroep en die onzekerheid kan een nadelig effect hebben op de financiële slagkracht van Vitesse op de transfermarkt - áls er zelfs nog een budget vrijkomt. Een speler met anderhalf miljoen euro salaris halen is dan ook een groot vraagteken.

SPORTIEVE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar puur sportief heeft Vitesse Arnhem wel dringend nood aan defensieve versterking. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende dertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moet in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.



Vitesse moet in januari meteen aan de bak, want met AZ Alkmaar, NEC, PSV Eindhoven, FC Twente en sc Heerenveen staat er een loodzwaar programma te wachten. De club heeft dan ook maar één doel voor ogen: overleven en zich handhaven in de Eredivisie. Phillip Cocu beschikt over een stuurloos elftal waarin hij voortdurend puzzelt in het centrum van de defensie. De coach van Vitesse heeft bijvoorbeeld Ferro afgeschreven, de huurling van Benfica die straks al mag terugkeren naar Lissabon.

BERGAF MET DE CARRIÈRE

Vitesse staat daarom open voor spelers ‘met een krasje op’ zoals Wesley Hoedt. De Nederlandse verdediger beseft ondertussen ook wel dat hij straks een nieuwe fase van zijn carrière ingaat, met minder aantrekkelijke en interessante clubs in het verschiet zoals dat vroeger wel nog was. Geen AZ Alkmaar, Lazio, Southampton meer. Celta de Vigo, Antwerp FC of Anderlecht. Maar wel Vitesse Arnhem en onderbuik van de Eredivisie?

LEES OOK: Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

Gaat het bergaf met de carrière van Hoedt?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

22
22
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

53
53
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

151
151
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

29
29
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

16
16
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

30
30
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

98
98
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

207
207
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

119
119
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

41
41
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

153
153
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

423
423
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

60
60
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

370
370
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

673
673
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

144
144
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

65
65
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

758
758
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

312
312
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

92
92
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

250
250

Meer sportnieuws