‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

1222
‘Dramatische wending voor ‘rotte appel’ Hoedt’

Jesper Fredberg buigt zich momenteel over de dossiers van Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito, twee spelers die geen toekomst meer hebben bij RSC Anderlecht. Hoedt heeft nog een contract tot en met 2025, waarmee hij jaarlijks anderhalf miljoen euro verdient, maar hij traint al wekenlang afgezonderd van de groep. Een oplossing dringt zich op maar de clubs staan alvast niet in de rij om hem binnen te halen. Enkel Vitesse Arnhem wil Hoedt de reddingsboei toegooien en dat zou toch een serieuze stap achteruit betekenen voor de Nederlandse centrale verdediger.


GEEN WEG MEER TERUG

Wesley Hoedt liet zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Hoedt kreeg veel kritiek te slikken van de media, volgens Anderlecht soms wel té veel. Sporting vroeg zelfs aan La Dernière Heure of de Franstalige krant een bepaalde wrok koestert tegen de verdediger en waarom ze altijd mikken op Hoedt.



“Omdat hij een rotte appel is in de groep”, was het antwoord van La Dernière Heure. Wesley Hoedt zette zichzelf buiten de groep door een gebrek aan zelfreflectie en een te groot zelfbeeld. De 28-jarige vindt dat hij élke wedstrijd moet spelen bij Anderlecht, terwijl zijn sportieve prestaties zo’n status helemaal niet verantwoorden. Daarnaast is Hoedt door zijn gedrag geen voorbeeld voor de jonge spelers van Anderlecht, waardoor zijn rol in het Lotto Park is uitgespeeld. Sporting probeerde hem zelfs al in de vorige zomermercato te slijten.

FINANCIËLE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar nu is het Anderlecht dus menens om Wesley Hoedt van de hand te doen. Een speler die niet in actie komt terwijl hij anderhalf miljoen euro per jaar opstrijkt, is uiteraard een financieel en sportief horrorscenario. Voorlopig heerst er bitter weinig belangstelling voor Hoedt. Enkel Vitesse Arnhem beschouwt Hoedt een buitenkansje, al zullen de Nederlanders wel flink in de geldbuidel moeten tasten om hem aan te trekken. Vooreerst ligt Hoedt nog tweeënhalf jaar onder contract bij Anderlecht, waardoor er dus een (beperkte) transfersom moet betaald worden.

De actuele marktwaarde van Wesley Hoedt bedraagt 3,5 miljoen euro maar het lijdt geen twijfel dat het binnenhalen een transfersom in die grootteorde eerder wishful thinking is voor Anderlecht. Daarnaast heeft Vitesse vandaag niet de benodigde financiële middelen voorhanden om een deal van die omvang af te sluiten. Op het financieel vlak hangt er veel af van de nakende overname door de Amerikaan Coley Parrey (Common Group), die ook Patro Eisden Maasmechelen bezit en minderheidsaandeelhouder is van Leyton Orient.



De KNVB heeft nog altijd geen groen licht gegeven omtrent de overname van Vitesse door Common Group en dat zorgt voor een onzekere situatie in Gelderland. Vitesse geeft geen informatie over de nakende overname en de Common Group trekt op financieel vlak een rookgordijn op. Er is bijvoorbeeld geen inzage in de cijfers van de investeringsgroep en die onzekerheid kan een nadelig effect hebben op de financiële slagkracht van Vitesse op de transfermarkt - áls er zelfs nog een budget vrijkomt. Een speler met anderhalf miljoen euro salaris halen is dan ook een groot vraagteken.

SPORTIEVE PROBLEMEN BIJ VITESSE

Maar puur sportief heeft Vitesse Arnhem wel dringend nood aan defensieve versterking. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende dertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moet in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.



Vitesse moet in januari meteen aan de bak, want met AZ Alkmaar, NEC, PSV Eindhoven, FC Twente en sc Heerenveen staat er een loodzwaar programma te wachten. De club heeft dan ook maar één doel voor ogen: overleven en zich handhaven in de Eredivisie. Phillip Cocu beschikt over een stuurloos elftal waarin hij voortdurend puzzelt in het centrum van de defensie. De coach van Vitesse heeft bijvoorbeeld Ferro afgeschreven, de huurling van Benfica die straks al mag terugkeren naar Lissabon.

BERGAF MET DE CARRIÈRE

Vitesse staat daarom open voor spelers ‘met een krasje op’ zoals Wesley Hoedt. De Nederlandse verdediger beseft ondertussen ook wel dat hij straks een nieuwe fase van zijn carrière ingaat, met minder aantrekkelijke en interessante clubs in het verschiet zoals dat vroeger wel nog was. Geen AZ Alkmaar, Lazio, Southampton meer. Celta de Vigo, Antwerp FC of Anderlecht. Maar wel Vitesse Arnhem en onderbuik van de Eredivisie?

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Gaat het bergaf met de carrière van Hoedt?

Meest recent

Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

1
1
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

13
13
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

29
29
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

123
123
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

54
54
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

66
66
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

62
62
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

117
117
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

20
20
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

37
37
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

37
37
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

76
76
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

611
611
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

215
215
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

328
328
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

107
107
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

117
117
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

120
120
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

236
236
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

85
85
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

47
47
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

228
228
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

805
805
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

530
530

Meer sportnieuws