Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

door
Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

In Groep G van het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Zwitserland zijn openingswedstrijd al winnend afgesloten. Tegen een stug Kameroen haalden de Zwitsers het uiteindelijk met 1-0. Breel Embolo zorgde voor het enige doelpunt van de match en bood bij het vieren zijn excuses aan: de spits van AS Monaco is immers geboren in Kameroen.


Zwitserland toonde zich in de loop der jaren al een prima tornooiploeg en begon vandaag aan zijn WK met een duel tegen Kameroen. Bij de Ontembare Leeuwen kreeg Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) meteen een basisplaats en ook Collins Fai (Standard) begon aan de partij. De Zwitsers rekenden onder meer op 'sterren' Shaqiri, Embolo en Xhaka.

De kleurrijke supporters van Kameroen waren talrijk aanwezig.

Sterke Ontembare Leeuwen belonen zichzelf (nog) niet

De Zwitsers hadden veel balbezit in de openingsfase maar de eerste grote kansen kwamen wel van de Afrikaanse ploeg. Na tien minuten spelen knalde Mbeumo op doelman Sommer en in de herneming besloot Toko Ekambi over. Ook nadien bleven de Ontembare Leeuwen het prima doen in het Al Janoub Stadion maar doelpunten kregen we in het eerste halfuur niet te zien.

De Zwitsers pakten vaak uit met snedige acties en scherpe voorzetten maar die resulteerden zelden in een doelrijpe kans, aan de overzijde moest Sommer wel meermaals attent zijn. Op vijf minuten van de rust was er eindelijk eens een grote kans voor de Rood-Witten via Elvedi die na een scherp aangesneden hoekschop nipt naast kopte en even later deed ploegmaat Ekanji hetzelfde. Halfweg stond het nog 0-0, mede door een gebrek aan efficiëntie bij beide ploegen.

Xherdan Shaqiri is er nog steeds bij en is tegenwoordig actief bij Chicago Fire FC.

Heldenrol voor geboren Kameroener

Meteen na de pauze viel er wel een doelpunt in Qatar: vanop rechts bracht Shaqiri fantastisch voor en centraal kon Embolo (notabene geboren in Kameroen) niet meer missen: 1-0 voor de Zwitsers. De Ontembare Leeuwen leken toch wat op hun adem te trappen nadien en slaagden er niet meer in de vloeiende combinaties van voor de pauze op de mat te leggen. Iets voor het uur stak de Afrikaanse ploeg nog eens stevig de neus aan het venster: Choupo-Moting slalomde door de Zwitserse defensie maar vond opnieuw een sterke Sommer op zijn weg.

Het openingsdoelpunt van de Zwitsers werd halfweg de tweede periode nog eens bijna fijntjes overgedaan. Deze keer was het Vargas die in de zestien meter vrij kon uithalen maar Onana ranselde de bal fantastisch uit zijn doelvlak. Zwitserland bleef nadien controleren en kwam op dik vijf minuten van het einde dicht bij de dubbele voorsprong, Seferovic kwam een teen tekort om de voorzet van Rieder in doel te verlengen. Een slotoffensief van Kameroen bleef uiteindelijk uit en zo pakt bondscoach Yakin een eerste zege met zijn team op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:

1-0 (48') Embolo

LEES OOK: Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Ziet u Zwitserland ver komen op dit WK?

Meest recent

Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

0
0
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

8
8
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

52
52
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

90
90
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

151
151
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

86
86
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

46
46
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

142
142
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

254
254
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

56
56
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

94
94
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

400
400
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

125
125
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

107
107
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

253
253
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

331
331
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

392
392
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

76
76
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

113
113
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

159
159
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

237
237
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

72
72
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

175
175
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

149
149

Meer sportnieuws