Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

door
Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

In Groep G van het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Zwitserland zijn openingswedstrijd al winnend afgesloten. Tegen een stug Kameroen haalden de Zwitsers het uiteindelijk met 1-0. Breel Embolo zorgde voor het enige doelpunt van de match en bood bij het vieren zijn excuses aan: de spits van AS Monaco is immers geboren in Kameroen.


Zwitserland toonde zich in de loop der jaren al een prima tornooiploeg en begon vandaag aan zijn WK met een duel tegen Kameroen. Bij de Ontembare Leeuwen kreeg Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) meteen een basisplaats en ook Collins Fai (Standard) begon aan de partij. De Zwitsers rekenden onder meer op 'sterren' Shaqiri, Embolo en Xhaka.

De kleurrijke supporters van Kameroen waren talrijk aanwezig.

Sterke Ontembare Leeuwen belonen zichzelf (nog) niet

De Zwitsers hadden veel balbezit in de openingsfase maar de eerste grote kansen kwamen wel van de Afrikaanse ploeg. Na tien minuten spelen knalde Mbeumo op doelman Sommer en in de herneming besloot Toko Ekambi over. Ook nadien bleven de Ontembare Leeuwen het prima doen in het Al Janoub Stadion maar doelpunten kregen we in het eerste halfuur niet te zien.

De Zwitsers pakten vaak uit met snedige acties en scherpe voorzetten maar die resulteerden zelden in een doelrijpe kans, aan de overzijde moest Sommer wel meermaals attent zijn. Op vijf minuten van de rust was er eindelijk eens een grote kans voor de Rood-Witten via Elvedi die na een scherp aangesneden hoekschop nipt naast kopte en even later deed ploegmaat Ekanji hetzelfde. Halfweg stond het nog 0-0, mede door een gebrek aan efficiëntie bij beide ploegen.

Xherdan Shaqiri is er nog steeds bij en is tegenwoordig actief bij Chicago Fire FC.

Heldenrol voor geboren Kameroener

Meteen na de pauze viel er wel een doelpunt in Qatar: vanop rechts bracht Shaqiri fantastisch voor en centraal kon Embolo (notabene geboren in Kameroen) niet meer missen: 1-0 voor de Zwitsers. De Ontembare Leeuwen leken toch wat op hun adem te trappen nadien en slaagden er niet meer in de vloeiende combinaties van voor de pauze op de mat te leggen. Iets voor het uur stak de Afrikaanse ploeg nog eens stevig de neus aan het venster: Choupo-Moting slalomde door de Zwitserse defensie maar vond opnieuw een sterke Sommer op zijn weg.

Het openingsdoelpunt van de Zwitsers werd halfweg de tweede periode nog eens bijna fijntjes overgedaan. Deze keer was het Vargas die in de zestien meter vrij kon uithalen maar Onana ranselde de bal fantastisch uit zijn doelvlak. Zwitserland bleef nadien controleren en kwam op dik vijf minuten van het einde dicht bij de dubbele voorsprong, Seferovic kwam een teen tekort om de voorzet van Rieder in doel te verlengen. Een slotoffensief van Kameroen bleef uiteindelijk uit en zo pakt bondscoach Yakin een eerste zege met zijn team op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:

1-0 (48') Embolo

POLL: Ziet u Zwitserland ver komen op dit WK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

45
45
”Snap nog altijd niet waarom” - Odoi’s dieptepunt tegen Anderlecht

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

48
48
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

121
121
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

27
27
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

43
43
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

184
184
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

241
241
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

154
154
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

290
290
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

148
148
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

148
148
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

181
181
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

327
327
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

189
189
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

301
301
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

136
136
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

497
497
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

265
265
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

836
836
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

264
264

Meer sportnieuws