Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

80 stemmen
Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

In Groep G van het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Zwitserland zijn openingswedstrijd al winnend afgesloten. Tegen een stug Kameroen haalden de Zwitsers het uiteindelijk met 1-0. Breel Embolo zorgde voor het enige doelpunt van de match en bood bij het vieren zijn excuses aan: de spits van AS Monaco is immers geboren in Kameroen.


Zwitserland toonde zich in de loop der jaren al een prima tornooiploeg en begon vandaag aan zijn WK met een duel tegen Kameroen. Bij de Ontembare Leeuwen kreeg Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) meteen een basisplaats en ook Collins Fai (Standard) begon aan de partij. De Zwitsers rekenden onder meer op 'sterren' Shaqiri, Embolo en Xhaka.

De kleurrijke supporters van Kameroen waren talrijk aanwezig.

Sterke Ontembare Leeuwen belonen zichzelf (nog) niet

De Zwitsers hadden veel balbezit in de openingsfase maar de eerste grote kansen kwamen wel van de Afrikaanse ploeg. Na tien minuten spelen knalde Mbeumo op doelman Sommer en in de herneming besloot Toko Ekambi over. Ook nadien bleven de Ontembare Leeuwen het prima doen in het Al Janoub Stadion maar doelpunten kregen we in het eerste halfuur niet te zien.

De Zwitsers pakten vaak uit met snedige acties en scherpe voorzetten maar die resulteerden zelden in een doelrijpe kans, aan de overzijde moest Sommer wel meermaals attent zijn. Op vijf minuten van de rust was er eindelijk eens een grote kans voor de Rood-Witten via Elvedi die na een scherp aangesneden hoekschop nipt naast kopte en even later deed ploegmaat Ekanji hetzelfde. Halfweg stond het nog 0-0, mede door een gebrek aan efficiëntie bij beide ploegen.

Xherdan Shaqiri is er nog steeds bij en is tegenwoordig actief bij Chicago Fire FC.

Heldenrol voor geboren Kameroener

Meteen na de pauze viel er wel een doelpunt in Qatar: vanop rechts bracht Shaqiri fantastisch voor en centraal kon Embolo (notabene geboren in Kameroen) niet meer missen: 1-0 voor de Zwitsers. De Ontembare Leeuwen leken toch wat op hun adem te trappen nadien en slaagden er niet meer in de vloeiende combinaties van voor de pauze op de mat te leggen. Iets voor het uur stak de Afrikaanse ploeg nog eens stevig de neus aan het venster: Choupo-Moting slalomde door de Zwitserse defensie maar vond opnieuw een sterke Sommer op zijn weg.

Het openingsdoelpunt van de Zwitsers werd halfweg de tweede periode nog eens bijna fijntjes overgedaan. Deze keer was het Vargas die in de zestien meter vrij kon uithalen maar Onana ranselde de bal fantastisch uit zijn doelvlak. Zwitserland bleef nadien controleren en kwam op dik vijf minuten van het einde dicht bij de dubbele voorsprong, Seferovic kwam een teen tekort om de voorzet van Rieder in doel te verlengen. Een slotoffensief van Kameroen bleef uiteindelijk uit en zo pakt bondscoach Yakin een eerste zege met zijn team op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:

1-0 (48') Embolo

LEES OOK: Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Ziet u Zwitserland ver komen op dit WK?

Meest recent

Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

0
0
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

29
29
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

60
60
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

60
60
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

51
51
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

126
126
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

514
514
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

47
47
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

62
62
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

356
356
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

437
437
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

534
534
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

929
929
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

119
119
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

543
543
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

104
104
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

102
102
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

155
155
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

432
432
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

744
744
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

320
320
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

518
518
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

415
415
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

241
241

Meer sportnieuws