Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

door
Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

In Groep G van het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Zwitserland zijn openingswedstrijd al winnend afgesloten. Tegen een stug Kameroen haalden de Zwitsers het uiteindelijk met 1-0. Breel Embolo zorgde voor het enige doelpunt van de match en bood bij het vieren zijn excuses aan: de spits van AS Monaco is immers geboren in Kameroen.


Zwitserland toonde zich in de loop der jaren al een prima tornooiploeg en begon vandaag aan zijn WK met een duel tegen Kameroen. Bij de Ontembare Leeuwen kreeg Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) meteen een basisplaats en ook Collins Fai (Standard) begon aan de partij. De Zwitsers rekenden onder meer op 'sterren' Shaqiri, Embolo en Xhaka.

De kleurrijke supporters van Kameroen waren talrijk aanwezig.

Sterke Ontembare Leeuwen belonen zichzelf (nog) niet

De Zwitsers hadden veel balbezit in de openingsfase maar de eerste grote kansen kwamen wel van de Afrikaanse ploeg. Na tien minuten spelen knalde Mbeumo op doelman Sommer en in de herneming besloot Toko Ekambi over. Ook nadien bleven de Ontembare Leeuwen het prima doen in het Al Janoub Stadion maar doelpunten kregen we in het eerste halfuur niet te zien.

De Zwitsers pakten vaak uit met snedige acties en scherpe voorzetten maar die resulteerden zelden in een doelrijpe kans, aan de overzijde moest Sommer wel meermaals attent zijn. Op vijf minuten van de rust was er eindelijk eens een grote kans voor de Rood-Witten via Elvedi die na een scherp aangesneden hoekschop nipt naast kopte en even later deed ploegmaat Ekanji hetzelfde. Halfweg stond het nog 0-0, mede door een gebrek aan efficiëntie bij beide ploegen.

Xherdan Shaqiri is er nog steeds bij en is tegenwoordig actief bij Chicago Fire FC.

Heldenrol voor geboren Kameroener

Meteen na de pauze viel er wel een doelpunt in Qatar: vanop rechts bracht Shaqiri fantastisch voor en centraal kon Embolo (notabene geboren in Kameroen) niet meer missen: 1-0 voor de Zwitsers. De Ontembare Leeuwen leken toch wat op hun adem te trappen nadien en slaagden er niet meer in de vloeiende combinaties van voor de pauze op de mat te leggen. Iets voor het uur stak de Afrikaanse ploeg nog eens stevig de neus aan het venster: Choupo-Moting slalomde door de Zwitserse defensie maar vond opnieuw een sterke Sommer op zijn weg.

Het openingsdoelpunt van de Zwitsers werd halfweg de tweede periode nog eens bijna fijntjes overgedaan. Deze keer was het Vargas die in de zestien meter vrij kon uithalen maar Onana ranselde de bal fantastisch uit zijn doelvlak. Zwitserland bleef nadien controleren en kwam op dik vijf minuten van het einde dicht bij de dubbele voorsprong, Seferovic kwam een teen tekort om de voorzet van Rieder in doel te verlengen. Een slotoffensief van Kameroen bleef uiteindelijk uit en zo pakt bondscoach Yakin een eerste zege met zijn team op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:

1-0 (48') Embolo

LEES OOK: ‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

Ziet u Zwitserland ver komen op dit WK?

Meest recent

Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

9
9
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

19
19
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

138
138
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

83
83
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

146
146
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

219
219
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

157
157
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

107
107
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

44
44
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

87
87
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

309
309
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

178
178
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

266
266
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

489
489
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

159
159
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

51
51
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

282
282
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

405
405
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

401
401
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

151
151
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

381
381

Meer sportnieuws