Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

door
Zwitserse excuses na winning-goal tegen Kameroen

In Groep G van het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Zwitserland zijn openingswedstrijd al winnend afgesloten. Tegen een stug Kameroen haalden de Zwitsers het uiteindelijk met 1-0. Breel Embolo zorgde voor het enige doelpunt van de match en bood bij het vieren zijn excuses aan: de spits van AS Monaco is immers geboren in Kameroen.


Zwitserland toonde zich in de loop der jaren al een prima tornooiploeg en begon vandaag aan zijn WK met een duel tegen Kameroen. Bij de Ontembare Leeuwen kreeg Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) meteen een basisplaats en ook Collins Fai (Standard) begon aan de partij. De Zwitsers rekenden onder meer op 'sterren' Shaqiri, Embolo en Xhaka.

De kleurrijke supporters van Kameroen waren talrijk aanwezig.

Sterke Ontembare Leeuwen belonen zichzelf (nog) niet

De Zwitsers hadden veel balbezit in de openingsfase maar de eerste grote kansen kwamen wel van de Afrikaanse ploeg. Na tien minuten spelen knalde Mbeumo op doelman Sommer en in de herneming besloot Toko Ekambi over. Ook nadien bleven de Ontembare Leeuwen het prima doen in het Al Janoub Stadion maar doelpunten kregen we in het eerste halfuur niet te zien.

De Zwitsers pakten vaak uit met snedige acties en scherpe voorzetten maar die resulteerden zelden in een doelrijpe kans, aan de overzijde moest Sommer wel meermaals attent zijn. Op vijf minuten van de rust was er eindelijk eens een grote kans voor de Rood-Witten via Elvedi die na een scherp aangesneden hoekschop nipt naast kopte en even later deed ploegmaat Ekanji hetzelfde. Halfweg stond het nog 0-0, mede door een gebrek aan efficiëntie bij beide ploegen.

Xherdan Shaqiri is er nog steeds bij en is tegenwoordig actief bij Chicago Fire FC.

Heldenrol voor geboren Kameroener

Meteen na de pauze viel er wel een doelpunt in Qatar: vanop rechts bracht Shaqiri fantastisch voor en centraal kon Embolo (notabene geboren in Kameroen) niet meer missen: 1-0 voor de Zwitsers. De Ontembare Leeuwen leken toch wat op hun adem te trappen nadien en slaagden er niet meer in de vloeiende combinaties van voor de pauze op de mat te leggen. Iets voor het uur stak de Afrikaanse ploeg nog eens stevig de neus aan het venster: Choupo-Moting slalomde door de Zwitserse defensie maar vond opnieuw een sterke Sommer op zijn weg.

Het openingsdoelpunt van de Zwitsers werd halfweg de tweede periode nog eens bijna fijntjes overgedaan. Deze keer was het Vargas die in de zestien meter vrij kon uithalen maar Onana ranselde de bal fantastisch uit zijn doelvlak. Zwitserland bleef nadien controleren en kwam op dik vijf minuten van het einde dicht bij de dubbele voorsprong, Seferovic kwam een teen tekort om de voorzet van Rieder in doel te verlengen. Een slotoffensief van Kameroen bleef uiteindelijk uit en zo pakt bondscoach Yakin een eerste zege met zijn team op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:

1-0 (48') Embolo

Ziet u Zwitserland ver komen op dit WK?

Meest recent

'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

3
3
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

51
51
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

18
18
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

64
64
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

239
239
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

73
73
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

151
151
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

36
36
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

41
41
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

176
176
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

272
272
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

114
114
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

343
343
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

129
129
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

80
80
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

112
112
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

186
186
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

362
362
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

81
81
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

72
72
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

157
157
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33

Meer sportnieuws