Vandenbempt met stevige waarschuwing voor Rode Duivels

130 stemmen
Vandenbempt met stevige waarschuwing voor Rode Duivels

De Rode Duivels pakten woensdagavond de drie punten in hun openingswedstrijd op het WK in Qatar. De Belgen hadden het echter zeer moeilijk tegen Canada, dat de Duivels vooral in de eerste helft overpowerde. Peter Vandenbempt ziet veel werkpunten voor Roberto Martinez en co en waarschuwt ze ook.


Als bij wonder gingen de Duivels niet met een achterstand rusten. Dat hadden ze vooral te danken aan hun altijd betrouwbare sluitstuk, Thibaut Courtois. Die ontzegde Canada de openingstreffer en stopte de strafschop van Alphonso Davies. Michy Batshuayi zette de Belgen voor de rust zelfs op voorsprong. Hij trapte beheerst binnen na een knappe lange bal van Alderweireld.

Peter Vandenbempt ziet dat de Belgen tegen Marokko anders voor de dag zullen moeten komen. "Om te beginnen moeten ze nog maar de helft van de energie van de Canadezen proberen te tonen", vertelde de analist bij MNM. "Op klasse en flair willen de Belgen het doen, maar daar zijn we niet goed genoeg meer voor. Er zijn ook een paar spelers door de mand gevallen, collectief en individueel moet het veel en veel beter. Want zo ga je geen drie of vier keer ontsnappen", waarschuwt Vandenbempt.

OP KOP IN DE GROEP
De Belgen gaan met de drie punten van tegen Canada op kop in hun groep. Ze leiden met twee punten meer dan het duo Marokko-Kroatië. Die twee landen speelden 0-0 gelijk in een zoutloze pot. Op de volgende speeldag kijkt België Marokko in de ogen. Vicewereldkampioen Kroatië neemt het op tegen Canada, dat zich wil herpakken na de onverdiende nederlaag tegen de Rode Duivels.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Het gebrek aan energie is het grootste probleem van de Duivels ...

Meest recent

Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

11
11
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

39
39
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

24
24
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

69
69
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

173
173
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

182
182
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

121
121
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

281
281
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

423
423
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

286
286
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

132
132
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

73
73
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

345
345
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

399
399
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

274
274
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

211
211
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

384
384
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

334
334
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

92
92
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

322
322
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

337
337
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

562
562
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

407
407
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

307
307
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

547
547

Meer sportnieuws