Wilmots snoert criticasters van Duivels de mond

203 stemmen
Wilmots snoert criticasters van Duivels de mond

De Rode Duivels pakten woensdagavond drie punten tegen Canada op het WK in Qatar. Maar daarmee is ook bijna alles gezegd. De Belgen legden een barslechte prestatie op het veld en mochten van geluk spreken dat Thibaut Courtois bij de les was. Marc Wilmots relativeert.


De ex-bondscoach van België volgt de verrichtingen van onze landgenoten op de voet bij de RTBF. Hij vindt dat we vooral moeten onthouden dat de drie punten binnen zijn. "Onze tegenstanders pakten een punt (Marokko en Kroatië, nvdr). De rest is blabla en moeten we vergeten. Natuurlijk waren we niet goed, maar we winnen met 1-0 en hebben de drie punten. Het belangrijkste is om de laatste 16 te halen en dan moeten we hard werken om er helemaal voor te gaan", aldus Wilmots.

Andere landen als Argentinië en Duitsland zullen Wilmots ongetwijfeld gelijk geven. Hun eerste duel verliep ook niet zoals gepland, maar zij verloren wel. De Duivels prijken ondanks hun magere prestatie op kop in hun groep. Al zal er wel serieus herbrond moeten worden met het oog op het tweede duel, tegen Marokko. Dat staat zondag op het programma.

WIJZIGINGEN
Mogelijk mogen we zondag enkele wijzigingen verwachten in het elftal van de Rode Duivels. Er wordt vooral geroepen om Amadou Onana. Die verscheen na de pauze op het veld en had met zijn fysieke kwaliteiten meteen een grote impact op het spelverloop. Zelf vindt Onana alvast dat hij punten gescoord heeft voor de wedstrijd van zondag. Afwachten of Martinez dat genoeg vindt voor een basisplaats.

LEES OOK: Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

Heeft Wilmots gelijk?

Meest recent

Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

33
33
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

134
134
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

229
229
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

269
269
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

85
85
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

71
71
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

541
541
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

303
303
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

138
138
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

136
136
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

129
129
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

307
307
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

132
132
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

439
439
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

143
143
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

582
582
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

221
221
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

374
374
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

287
287
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

151
151

Meer sportnieuws