Wilmots snoert criticasters van Duivels de mond

203 stemmen
Wilmots snoert criticasters van Duivels de mond

De Rode Duivels pakten woensdagavond drie punten tegen Canada op het WK in Qatar. Maar daarmee is ook bijna alles gezegd. De Belgen legden een barslechte prestatie op het veld en mochten van geluk spreken dat Thibaut Courtois bij de les was. Marc Wilmots relativeert.


De ex-bondscoach van België volgt de verrichtingen van onze landgenoten op de voet bij de RTBF. Hij vindt dat we vooral moeten onthouden dat de drie punten binnen zijn. "Onze tegenstanders pakten een punt (Marokko en Kroatië, nvdr). De rest is blabla en moeten we vergeten. Natuurlijk waren we niet goed, maar we winnen met 1-0 en hebben de drie punten. Het belangrijkste is om de laatste 16 te halen en dan moeten we hard werken om er helemaal voor te gaan", aldus Wilmots.

Andere landen als Argentinië en Duitsland zullen Wilmots ongetwijfeld gelijk geven. Hun eerste duel verliep ook niet zoals gepland, maar zij verloren wel. De Duivels prijken ondanks hun magere prestatie op kop in hun groep. Al zal er wel serieus herbrond moeten worden met het oog op het tweede duel, tegen Marokko. Dat staat zondag op het programma.

WIJZIGINGEN
Mogelijk mogen we zondag enkele wijzigingen verwachten in het elftal van de Rode Duivels. Er wordt vooral geroepen om Amadou Onana. Die verscheen na de pauze op het veld en had met zijn fysieke kwaliteiten meteen een grote impact op het spelverloop. Zelf vindt Onana alvast dat hij punten gescoord heeft voor de wedstrijd van zondag. Afwachten of Martinez dat genoeg vindt voor een basisplaats.

LEES OOK: 'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

Heeft Wilmots gelijk?

Meest recent

Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

1
1
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

28
28
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

88
88
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

119
119
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

94
94
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

38
38
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

38
38
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

87
87
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

211
211
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

148
148
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

64
64
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

55
55
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

71
71
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

543
543
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

609
609
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

140
140
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

417
417
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

183
183
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

283
283
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

240
240
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1234
1234
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

492
492
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

346
346
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

730
730

Meer sportnieuws