Verheyen: "Je kan hem niet meer uit de ploeg houden"

1740 stemmen
Verheyen:

Bondscoach Roberto Martinez gaat voor de partij tegen Marokko enkele knopen moeten doorhakken. Een aantal Rode Duivels stelden teleur in de wedstrijd tegen Canada, terwijl sommige invallers wel indruk wisten te maken. Gert Verheyen zou alvast één wissel in de basis gaan doorvoeren.


Op het middenveld kreeg België in de eerste helft geen poot aan de grond. Axel Witsel en Youri Tielemans verloren alle duels en waren ook in balbezit zeer pover. We haalden eerder al aan dat een middenveld met Witsel en Tielemans/Vanaken niet complementair is. Zij missen explosiviteit en duelkracht. Bovendien zijn het allen spelers die in de defensieve omschakeling problemen kennen met lopende mensen. Dat bleek ook tegen Canada.

STERKE ONANA

Toen Amadou Onana in de tweede helft in het veld kwam, begonnen de Belgen meer grip te krijgen. Onana heeft de kracht en de snelheid om lopende mensen op te pikken en af te stoppen. Bovendien heeft hij zo een groot loopvermogen dat hij ook aanvallend zijn duit in het zakje doet en gaten trekt voor spelers als Kevin De Bruyne. Verheyen is van mening dat hij in de basis moet staan tegen Marokko.

"Ik vind dat je Amadou Onana niet meer op de bank kunt zetten. Ik zou hem ook aan de aftrap gebracht hebben. Als je het van energie en duelkracht moet hebben, dan moet je hem zetten. Hij is misschien wat onzuiverder dan Youri Tielemans, maar hij brengt heel wat in de plaats. Je moet vooral kijken naar hoeveel energie je als ploeg uitstraalt. Met Onana is dat beter. En dat heeft onze ploeg nodig. De Canadezen waren onbevangen met lef en durf. Bij ons leek het wel alsof we bij elke pass moesten nadenken", aldus Verheyen bij Sporza.

LEES OOK: Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Is Onana de missing link op het middenveld?

Meest recent

Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

1
1
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

18
18
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

33
33
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

95
95
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

263
263
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

143
143
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

302
302
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

236
236
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

152
152
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

76
76
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

77
77
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

135
135
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

160
160
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

316
316
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

317
317
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

241
241
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

427
427
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

139
139
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

652
652
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

97
97
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

64
64
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

361
361
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

158
158
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

39
39

Meer sportnieuws