Verheyen: "Je kan hem niet meer uit de ploeg houden"

door
Verheyen:

Bondscoach Roberto Martinez gaat voor de partij tegen Marokko enkele knopen moeten doorhakken. Een aantal Rode Duivels stelden teleur in de wedstrijd tegen Canada, terwijl sommige invallers wel indruk wisten te maken. Gert Verheyen zou alvast één wissel in de basis gaan doorvoeren.


Op het middenveld kreeg België in de eerste helft geen poot aan de grond. Axel Witsel en Youri Tielemans verloren alle duels en waren ook in balbezit zeer pover. We haalden eerder al aan dat een middenveld met Witsel en Tielemans/Vanaken niet complementair is. Zij missen explosiviteit en duelkracht. Bovendien zijn het allen spelers die in de defensieve omschakeling problemen kennen met lopende mensen. Dat bleek ook tegen Canada.

STERKE ONANA

Toen Amadou Onana in de tweede helft in het veld kwam, begonnen de Belgen meer grip te krijgen. Onana heeft de kracht en de snelheid om lopende mensen op te pikken en af te stoppen. Bovendien heeft hij zo een groot loopvermogen dat hij ook aanvallend zijn duit in het zakje doet en gaten trekt voor spelers als Kevin De Bruyne. Verheyen is van mening dat hij in de basis moet staan tegen Marokko.

"Ik vind dat je Amadou Onana niet meer op de bank kunt zetten. Ik zou hem ook aan de aftrap gebracht hebben. Als je het van energie en duelkracht moet hebben, dan moet je hem zetten. Hij is misschien wat onzuiverder dan Youri Tielemans, maar hij brengt heel wat in de plaats. Je moet vooral kijken naar hoeveel energie je als ploeg uitstraalt. Met Onana is dat beter. En dat heeft onze ploeg nodig. De Canadezen waren onbevangen met lef en durf. Bij ons leek het wel alsof we bij elke pass moesten nadenken", aldus Verheyen bij Sporza.

LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Is Onana de missing link op het middenveld?

Meest recent

Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

2
2
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

35
35
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

96
96
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

18
18
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

26
26
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

176
176
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

42
42
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

48
48
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

336
336
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

116
116
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

148
148
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

296
296
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

63
63
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

24
24
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

50
50
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

94
94
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

173
173
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

93
93
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

126
126
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

229
229
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

245
245
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

239
239
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws