Vanhaezebrouck is "geschrokken" door 2 zwakke Duivels

door
Vanhaezebrouck is

Hein Vanhaezebrouck was te gast bij Villa Sporza en hij bekeek daar de wedstrijd van België. De coach van AA Gent zag ook dat de Belgen een matige partij speelden. Twee spelers konden de coach allerminst overtuigen, maar hij ziet ook een oplossing voor de problemen van de Belgen.


België had allerminst grip op de partij. Canada was heer en meester en verdiende om bij de rust op voorsprong te staan. Dankzij Michy Batshuayi stond het echter na 45 minuten 1-0. Bondscoach Roberto Martinez greep tijdens de rust in en haalde Yannick Carrasco en Youri Tielemans naar de kant. Thomas Meunier en Amadou Onana kwamen in de ploeg en zij scoorden punten.

TIELEMANS GEWISSELD

Meunier was rustiger aan de bal en vond de middenvelders goed. Daardoor kon Canada bij momenten minder goed druk zetten en kon België de bal meer in de ploeg houden. Ook Onana deed het goed. Hij was defensief bij de les en met zijn loopacties naar voren trok hij ook daar gaten voor de andere aanvallende spelers. Vanhaezebrouck merkt dat Onana toch meer bracht dan Witsel en Tielemans.

"Ik ben echt geschrokken van Witsel en Tielemans. Hun omschakeling was dramatisch. Je kan andere spelers zetten, zoals onder meer een Onana die goed inviel. Een andere oplossing is om met vier in plaats van vijf verdedigers te spelen. Als je telkens met vijf spelers inzakt, kom je mensen tekort op het middenveld", zei Vanhaezebrouck. Vooral Tielemans moet vrezen voor zijn basisplaats. Zijn krediet is een stuk minder groot geworden, nadat hij de afgelopen maanden vaak matig voor de dag kwam bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Voor wie moet Onana in de ploeg?

Meest recent

Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

14
14
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

84
84
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

68
68
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

62
62
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

107
107
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

118
118
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

62
62
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

60
60
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

160
160
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

192
192
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

130
130
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

167
167
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

153
153
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

327
327
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

97
97
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

437
437
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

144
144
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

219
219
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

476
476
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

120
120
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

301
301

Meer sportnieuws