Van Hooijdonk maakt België af: "Is voorbij voor een paar spelers"

351 stemmen
Van Hooijdonk maakt België af:

België speelde géén goede partij tegen Canada. De Rode Duivels hadden nooit controle over de match en zagen Canada de beste kansen bij elkaar spelen. Een treffer van Michy Batshuayi zorgde voor een onverdiende 1-0-zege. Ex-topspits Pierre Van Hooijdonk was bij NPO zeer scherp voor de Belgen.


"België is een middelmatig elftal geworden. Ze hebben veel ingeleverd ten opzichte van de vorige toernooien", opende Van Hooijdonk. "Eden Hazard… als je dan zo'n Leandro Trossard ziet invallen... Die is twee klassen fitter en beter. Sinds hij naar Real Madrid is gegaan, is het bergaf gegaan met Hazard", stelde hij vast.

WISSELS IN DE BASIS?

Hazard speelde nochtans een degelijke partij, al was hij zeker niet geweldig. Trossard viel gretig in en begon goed, maar deemsterde gaandeweg ook wat weg uit de wedstrijd. Hij was zelden gevaarlijk en zijn dribbels kwamen er ook niet al te vaak uit. Invallers als Thomas Meunier en Amadou Onana, die beiden wel te snel geel pakten, hadden wel een grote invloed.

Gaat Martinez in de volgende partij hen in het team zetten? "Dit kan een match worden waarbij je denkt dat het voorbij is voor een paar spelers", zei Van Hooijdonk. Hij doelde daarmee vooral op spelers als Eden Hazard en Axel Witsel. "Die Onana bracht duelkracht en loopvermogen bij op het middenveld. Dat hadden ze nodig in de tweede helft." België neemt het zondag op tegen Marokko en als het die match weet te winnen, is het al zeker van de volgende ronde. Daar kunnen ze dan Spanje, Duitsland of Japan loten.

LEES OOK: Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Moet Onana in de ploeg?

Meest recent

Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

15
15
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

94
94
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

38
38
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

169
169
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

157
157
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

54
54
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

51
51
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

72
72
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

132
132
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

179
179
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

246
246
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

501
501
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

118
118
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

979
979
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

332
332
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

111
111
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

510
510
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

310
310
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

245
245
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

368
368
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

483
483
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

132
132
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

653
653
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

262
262

Meer sportnieuws