Van Hooijdonk maakt België af: "Is voorbij voor een paar spelers"

351 stemmen
Van Hooijdonk maakt België af:

België speelde géén goede partij tegen Canada. De Rode Duivels hadden nooit controle over de match en zagen Canada de beste kansen bij elkaar spelen. Een treffer van Michy Batshuayi zorgde voor een onverdiende 1-0-zege. Ex-topspits Pierre Van Hooijdonk was bij NPO zeer scherp voor de Belgen.


"België is een middelmatig elftal geworden. Ze hebben veel ingeleverd ten opzichte van de vorige toernooien", opende Van Hooijdonk. "Eden Hazard… als je dan zo'n Leandro Trossard ziet invallen... Die is twee klassen fitter en beter. Sinds hij naar Real Madrid is gegaan, is het bergaf gegaan met Hazard", stelde hij vast.

WISSELS IN DE BASIS?

Hazard speelde nochtans een degelijke partij, al was hij zeker niet geweldig. Trossard viel gretig in en begon goed, maar deemsterde gaandeweg ook wat weg uit de wedstrijd. Hij was zelden gevaarlijk en zijn dribbels kwamen er ook niet al te vaak uit. Invallers als Thomas Meunier en Amadou Onana, die beiden wel te snel geel pakten, hadden wel een grote invloed.

Gaat Martinez in de volgende partij hen in het team zetten? "Dit kan een match worden waarbij je denkt dat het voorbij is voor een paar spelers", zei Van Hooijdonk. Hij doelde daarmee vooral op spelers als Eden Hazard en Axel Witsel. "Die Onana bracht duelkracht en loopvermogen bij op het middenveld. Dat hadden ze nodig in de tweede helft." België neemt het zondag op tegen Marokko en als het die match weet te winnen, is het al zeker van de volgende ronde. Daar kunnen ze dan Spanje, Duitsland of Japan loten.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Moet Onana in de ploeg?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

0
0
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

36
36
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

55
55
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

60
60
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

233
233
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

146
146
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

129
129
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

324
324
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

551
551
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3351
3351
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

61
61
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

71
71
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

202
202
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

217
217
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

197
197
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

175
175
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

120
120
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

126
126

Meer sportnieuws