Van Hooijdonk maakt België af: "Is voorbij voor een paar spelers"

351 stemmen
Van Hooijdonk maakt België af:

België speelde géén goede partij tegen Canada. De Rode Duivels hadden nooit controle over de match en zagen Canada de beste kansen bij elkaar spelen. Een treffer van Michy Batshuayi zorgde voor een onverdiende 1-0-zege. Ex-topspits Pierre Van Hooijdonk was bij NPO zeer scherp voor de Belgen.


"België is een middelmatig elftal geworden. Ze hebben veel ingeleverd ten opzichte van de vorige toernooien", opende Van Hooijdonk. "Eden Hazard… als je dan zo'n Leandro Trossard ziet invallen... Die is twee klassen fitter en beter. Sinds hij naar Real Madrid is gegaan, is het bergaf gegaan met Hazard", stelde hij vast.

WISSELS IN DE BASIS?

Hazard speelde nochtans een degelijke partij, al was hij zeker niet geweldig. Trossard viel gretig in en begon goed, maar deemsterde gaandeweg ook wat weg uit de wedstrijd. Hij was zelden gevaarlijk en zijn dribbels kwamen er ook niet al te vaak uit. Invallers als Thomas Meunier en Amadou Onana, die beiden wel te snel geel pakten, hadden wel een grote invloed.

Gaat Martinez in de volgende partij hen in het team zetten? "Dit kan een match worden waarbij je denkt dat het voorbij is voor een paar spelers", zei Van Hooijdonk. Hij doelde daarmee vooral op spelers als Eden Hazard en Axel Witsel. "Die Onana bracht duelkracht en loopvermogen bij op het middenveld. Dat hadden ze nodig in de tweede helft." België neemt het zondag op tegen Marokko en als het die match weet te winnen, is het al zeker van de volgende ronde. Daar kunnen ze dan Spanje, Duitsland of Japan loten.

LEES OOK: Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Moet Onana in de ploeg?

Meest recent

Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

13
13
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

97
97
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

43
43
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

71
71
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

230
230
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

45
45
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

323
323
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

181
181
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

168
168
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

366
366
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

255
255
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

647
647
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

460
460
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

466
466
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

343
343
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

146
146
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

137
137
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

61
61
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

191
191
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

412
412
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

581
581
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

101
101
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

355
355
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

483
483
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

479
479

Meer sportnieuws