Buitenlandse media keihard voor België: "Verschrikkelijk"

door
Buitenlandse media keihard voor België:

België won met 1-0 van Canada. De Rode Duivels wisten vooral op wilskracht en de nodige dosis geluk de belangrijke driepunter binnen te halen. In het buitenland zagen ze uiteraard ook dat de Belgen een zeer moeilijke avond kenden. Wat vonden zij van de prestatie van de Rode Duivels?


Bij de Spaanse krant Marca waren ze lovend over Thibaut Courtois, die een penalty redde en zo een cruciale rol speelde. "Courtois is de beste speler van België en de beste keeper ter wereld. Hij hield zijn team overeind toen de Canadezen het hardst aandrongen. Hij stopte onder meer een strafschop van Davies. Het was zijn meest cruciale redding, maar de doelman van Real Madrid had meer werk dan verwacht."

In Engeland was The Daily Mail ook niet overtuigd door de prestatie van Belgen. "Courtois bespaart België rode wangen, terwijl Witsel en Tielemans zwak acteerden op het middenveld. Courtois moest niet heel veel moeilijke reddingen doen, maar hij stopte wel een penalty." De doelman kreeg een 9 op 10. Tielemans en Witsel konden dus minder bekoren. "Witsel voelde zich nooit comfortabel op het middenveld en gaf de bal te vaak weg. Speelde niet zijn beste partij. Tielemans speelde verrassend genoeg onder zijn niveau van bij Leicester City. Het was geen toeval dat hij bij de rust werd gewisseld."



The Sun haalde zwaar uit. "Voor een team van zogenaamde sterren, waren de Belgen echt verschrikkelijk. Jong, hongerig en met tempo overal waar je keek, verscheurde Canada de weifelende Belgen in hun eerste WK-wedstrijd sinds 1986. Kevin De Bruyne is de enige overgebleven speler van wereldklasse, maar hij was de zwakste van allemaal. Normaal gaan de Belgen de groepsfase wel overleven, maar daarna moet niemand hen vrezen op basis van deze slappe vertoning.”

Tuttomercatoweb had ook lof voor onze doelman. "Hij blijft tot op heden de beste doelman ter wereld. Hij stopte de penalty van Davies en was zo wedstrijdbepalend." In Nederland zagen ze dat België heel veel geluk had. "De veteranen uit de ‘gouden generatie’ van België werden lange tijd onverwachts overvleugeld door elf energieke atleten uit Canada. Ze zijn op z’n zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi." Voetbal International trekt al een conclusie. "Canada laat zien dat België kansloos is voor de wereldtitel."

LEES OOK: Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

11
11
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

94
94
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

135
135
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

83
83
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

328
328
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

42
42
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

108
108
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

186
186
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

100
100
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

44
44
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

168
168
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

319
319
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

364
364
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

175
175
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

101
101
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

449
449
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

570
570
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

143
143
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

162
162
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

151
151
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

122
122
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

250
250
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2255
2255
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

508
508
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

332
332

Meer sportnieuws