Buitenlandse media keihard voor België: "Verschrikkelijk"

door
Buitenlandse media keihard voor België:

België won met 1-0 van Canada. De Rode Duivels wisten vooral op wilskracht en de nodige dosis geluk de belangrijke driepunter binnen te halen. In het buitenland zagen ze uiteraard ook dat de Belgen een zeer moeilijke avond kenden. Wat vonden zij van de prestatie van de Rode Duivels?


Bij de Spaanse krant Marca waren ze lovend over Thibaut Courtois, die een penalty redde en zo een cruciale rol speelde. "Courtois is de beste speler van België en de beste keeper ter wereld. Hij hield zijn team overeind toen de Canadezen het hardst aandrongen. Hij stopte onder meer een strafschop van Davies. Het was zijn meest cruciale redding, maar de doelman van Real Madrid had meer werk dan verwacht."

In Engeland was The Daily Mail ook niet overtuigd door de prestatie van Belgen. "Courtois bespaart België rode wangen, terwijl Witsel en Tielemans zwak acteerden op het middenveld. Courtois moest niet heel veel moeilijke reddingen doen, maar hij stopte wel een penalty." De doelman kreeg een 9 op 10. Tielemans en Witsel konden dus minder bekoren. "Witsel voelde zich nooit comfortabel op het middenveld en gaf de bal te vaak weg. Speelde niet zijn beste partij. Tielemans speelde verrassend genoeg onder zijn niveau van bij Leicester City. Het was geen toeval dat hij bij de rust werd gewisseld."



The Sun haalde zwaar uit. "Voor een team van zogenaamde sterren, waren de Belgen echt verschrikkelijk. Jong, hongerig en met tempo overal waar je keek, verscheurde Canada de weifelende Belgen in hun eerste WK-wedstrijd sinds 1986. Kevin De Bruyne is de enige overgebleven speler van wereldklasse, maar hij was de zwakste van allemaal. Normaal gaan de Belgen de groepsfase wel overleven, maar daarna moet niemand hen vrezen op basis van deze slappe vertoning.”

Tuttomercatoweb had ook lof voor onze doelman. "Hij blijft tot op heden de beste doelman ter wereld. Hij stopte de penalty van Davies en was zo wedstrijdbepalend." In Nederland zagen ze dat België heel veel geluk had. "De veteranen uit de ‘gouden generatie’ van België werden lange tijd onverwachts overvleugeld door elf energieke atleten uit Canada. Ze zijn op z’n zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi." Voetbal International trekt al een conclusie. "Canada laat zien dat België kansloos is voor de wereldtitel."

LEES OOK: Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

24
24
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

42
42
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

24
24
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

180
180
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

278
278
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

37
37
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

140
140
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

321
321
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

372
372
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

187
187
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

620
620
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

416
416
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

200
200
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

132
132
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

558
558
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws