"Alderweireld houdt hem wel uit de match tegen Canada"

103

België moet woensdag aan de bak tegen Canada. Bij de Canadezen hebben ze vooral aanvallend kwaliteit. Cyle Larin is daar een vaste waarde, maar die kent een zeer moeilijk seizoen bij Club Brugge. Kan de Belgische defensie de sterke aanvaller uit de wedstrijd houden?


Larin is met 25 goals en 2 assists in 55 matchen zeer goed op dreef bij Canada. Alleen scoorde hij niet bepaald tegen de toplanden. Zo werden zijn laatste 10 goals gescoord tegen Qatar, Jamaica, USA, Mexico, Honduras, Haïti en Martinique. Hij zal tegen België moeten bewijzen dat hij het ook op een hoger niveau kan waarmaken.

ALDERWEIRELD

Bij Club Brugge presteert Larin bijzonder pover dit seizoen. Ex-ploegmaat Sammy Bossut, die met hem samenspeelde bij Zulte Waregem, is van mening dat de Belgen Larin in bedwang moeten kunnen houden. "Tegen een topper als Toby Alderweireld, die hoogstwaarschijnlijk zijn rechtstreekse tegenstander wordt, zal Cyle het niet onder de markt hebben. Ik zie de Rode Duivels dan ook niet in de problemen komen."

Toch voelt Larin zich bij Canada dus wel beter in zijn sas dan bij Club Brugge. Bij de nationale ploeg krijgt hij veel vertrouwen. "Hij speelt bij Club misschien niet al te vaak, maar bij de nationale ploeg is het toch altijd een ander verhaal. Daar kan het wel plots beginnen draaien. Zeker als hij een doelpuntje kan maken, kan hij een vertrouwensboost krijgen en plots vertrokken zijn." Het is aan de Belgen om de aanvaller uit de wedstrijd te houden, al zullen ze wellicht vooral Jonathan David moeten afstoppen. De ex-aanvaller van AA Gent is samen met Alphonso Davies de absolute smaakmaker bij Canada.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Gaat Alderweireld Larin uit de match houden?

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

5
5
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

11
11
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

111
111
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

27
27
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

85
85
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

80
80
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

306
306
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

143
143
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

150
150
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

90
90
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

325
325
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

150
150
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

298
298
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

212
212
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

123
123
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

300
300
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

115
115
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

29
29

Meer sportnieuws