"Alderweireld houdt hem wel uit de match tegen Canada"

103 stemmen

België moet woensdag aan de bak tegen Canada. Bij de Canadezen hebben ze vooral aanvallend kwaliteit. Cyle Larin is daar een vaste waarde, maar die kent een zeer moeilijk seizoen bij Club Brugge. Kan de Belgische defensie de sterke aanvaller uit de wedstrijd houden?


Larin is met 25 goals en 2 assists in 55 matchen zeer goed op dreef bij Canada. Alleen scoorde hij niet bepaald tegen de toplanden. Zo werden zijn laatste 10 goals gescoord tegen Qatar, Jamaica, USA, Mexico, Honduras, Haïti en Martinique. Hij zal tegen België moeten bewijzen dat hij het ook op een hoger niveau kan waarmaken.

ALDERWEIRELD

Bij Club Brugge presteert Larin bijzonder pover dit seizoen. Ex-ploegmaat Sammy Bossut, die met hem samenspeelde bij Zulte Waregem, is van mening dat de Belgen Larin in bedwang moeten kunnen houden. "Tegen een topper als Toby Alderweireld, die hoogstwaarschijnlijk zijn rechtstreekse tegenstander wordt, zal Cyle het niet onder de markt hebben. Ik zie de Rode Duivels dan ook niet in de problemen komen."

Toch voelt Larin zich bij Canada dus wel beter in zijn sas dan bij Club Brugge. Bij de nationale ploeg krijgt hij veel vertrouwen. "Hij speelt bij Club misschien niet al te vaak, maar bij de nationale ploeg is het toch altijd een ander verhaal. Daar kan het wel plots beginnen draaien. Zeker als hij een doelpuntje kan maken, kan hij een vertrouwensboost krijgen en plots vertrokken zijn." Het is aan de Belgen om de aanvaller uit de wedstrijd te houden, al zullen ze wellicht vooral Jonathan David moeten afstoppen. De ex-aanvaller van AA Gent is samen met Alphonso Davies de absolute smaakmaker bij Canada.

LEES OOK: Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Gaat Alderweireld Larin uit de match houden?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

15
15
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

47
47
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

334
334
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

30
30
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

276
276
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

400
400
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

482
482
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

798
798
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

105
105
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

518
518
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

136
136
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

93
93
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

145
145
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

389
389
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

707
707
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

294
294
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

498
498
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

402
402
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

228
228
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

107
107
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws