'Martinez kiest voor verrassende derde verdediger'

door
'Martinez kiest voor verrassende derde verdediger'

Bondscoach Roberto Martinez kreeg de afgelopen weken de nodige kritiek. Gisteren kondigde hij aan dat Eden Hazard zeker in de basis start en daardoor volgde er nog wat meer negatieve reacties. La Dernière Heure weet dat de bondscoach ook een keuze heeft gemaakt in de defensie en die is best verrassend.


Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zijn zekerheden in de driemansdefensie. De derde naam was nog een groot vraagteken, maar de Waalse krant kwam enkele uren voor de aftrap te weten wie er gaat spelen. De keuze is gevallen op Leander Dendoncker. De speler mocht eerder al eens aantreden als rechter centrale verdediger, waar hij toen een goede indruk achterliet. Alleen speelt Dendoncker bij zijn club telkens als defensieve middenvelder.

ERVARING

Dendoncker krijgt dus de voorkeur op Zeno Debast. De jongeling kreeg speelkansen tegen Wales, Nederland en Egypte, maar de verdediger kon niet helemaal overtuigen waardoor het logisch is dat Dendoncker de voorkeur krijgt. De 19-jarige verdediger van RSC Anderlecht is een zeer groot talent en de kritiek op hem was de afgelopen weken bijzonder groot. Zelfs bepaalde trainers uit de Jupiler Pro League waren kritisch, wat toch hoogst ongelukkig was. 

Met Dendoncker kiest Martinez voor ervaring. De kans is immers groot dat hij in zijn zone Alphonso Davies tegen het lijf zal lopen. Samen met Thomas Meunier of Timothy Castagne zal hij dat gevaar toch moeten proberen te ontmijnen. Beiden zullen dus zeer goed moeten communiceren, want hét zorgenkind van de Rode Duivels is al vele maanden de ruimtes die er worden weggegeven op beide flanken.

LEES OOK: De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Een goede keuze van Martinez?

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

8
8
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

25
25
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

126
126
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

97
97
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

65
65
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

189
189
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

95
95
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

689
689
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

130
130
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

101
101
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

22
22
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

442
442
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

512
512
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

368
368
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

407
407
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

129
129
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

226
226
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

328
328
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

321
321
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

257
257
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

148
148
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

504
504
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

381
381
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

120
120

Meer sportnieuws