'Martinez kiest voor verrassende derde verdediger'

711 stemmen
'Martinez kiest voor verrassende derde verdediger'

Bondscoach Roberto Martinez kreeg de afgelopen weken de nodige kritiek. Gisteren kondigde hij aan dat Eden Hazard zeker in de basis start en daardoor volgde er nog wat meer negatieve reacties. La Dernière Heure weet dat de bondscoach ook een keuze heeft gemaakt in de defensie en die is best verrassend.


Jan Vertonghen en Toby Alderweireld zijn zekerheden in de driemansdefensie. De derde naam was nog een groot vraagteken, maar de Waalse krant kwam enkele uren voor de aftrap te weten wie er gaat spelen. De keuze is gevallen op Leander Dendoncker. De speler mocht eerder al eens aantreden als rechter centrale verdediger, waar hij toen een goede indruk achterliet. Alleen speelt Dendoncker bij zijn club telkens als defensieve middenvelder.

ERVARING

Dendoncker krijgt dus de voorkeur op Zeno Debast. De jongeling kreeg speelkansen tegen Wales, Nederland en Egypte, maar de verdediger kon niet helemaal overtuigen waardoor het logisch is dat Dendoncker de voorkeur krijgt. De 19-jarige verdediger van RSC Anderlecht is een zeer groot talent en de kritiek op hem was de afgelopen weken bijzonder groot. Zelfs bepaalde trainers uit de Jupiler Pro League waren kritisch, wat toch hoogst ongelukkig was. 

Met Dendoncker kiest Martinez voor ervaring. De kans is immers groot dat hij in zijn zone Alphonso Davies tegen het lijf zal lopen. Samen met Thomas Meunier of Timothy Castagne zal hij dat gevaar toch moeten proberen te ontmijnen. Beiden zullen dus zeer goed moeten communiceren, want hét zorgenkind van de Rode Duivels is al vele maanden de ruimtes die er worden weggegeven op beide flanken.

LEES OOK: De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

Een goede keuze van Martinez?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

33
33
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

38
38
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

70
70
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

101
101
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

23
23
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

41
41
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

54
54
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

228
228
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

146
146
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

189
189
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

409
409
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

321
321
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

126
126
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws