Kompany: "Zo kan België wereldkampioen worden"

780 stemmen
Kompany:

België wordt in het buitenland aanzien als een land dat eventueel het WK kan winnen. In eigen land land is de teneur helemaal anders en sommigen vrezen zelfs voor een uitschakeling in de eerste ronde. Ex-Rode Duivel Vincent Kompany verwacht een goed WK voor de Belgen.


Kompany was er in 2018 bij toen België derde werd. Hij ziet de Belgen mogelijk nog verder geraken in Qatar. "Ik denk dat ze het WK kunnen winnen. Er zijn uiteraard ook andere favorieten, maar België kan net zoals in Italië in 2006 het WK winnen. Ze hebben een heel ervaren team en ze hebben het voordeel dat ze al heel lang samen spelen. De Rode Duivels moeten gedisciplineerd en goed georganiseerd spelen. Daarnaast hebben ze jongens in het team die een match kunnen doen laten kantelen. Dat heb je nodig in toernooien", vertelde Kompany aan ESPN.

DE BRUYNE EN HAZARD

Kevin De Bruyne is zo een speler die een match plots kan laten kantelen. "Kevin is heel Belgisch, namelijk hij is heel bescheiden. Dat maakt hem sympathiek. Maar daarnaast heeft hij een geweldig voetbalbrein. Je legt hem een plan voor en hij zal de leiding nemen. Hij ziet het plan meteen voor zich in zijn hoofd. Als hij de bal ontvangt, weet hij al wat hij gaat doen en hij voert het ook uit. Als ploegmaat moet je dan enkel nog lopen en zorgen dat je klaar bent om het leer in ontvangst te nemen, want die bal komt er. Dat is heel bijzonder. Bovendien is Kevin ook een speler die ook zonder bal enorm slim is. Daarin is hij misschien nog specialer dan met de bal aan de voet."

Eden Hazard was tot enkele jaren geleden ook een speler die een match uit het niets kon openbreken. "Kevin voert het plan uit, Eden heeft dat niet nodig. Je moet hem op het veld zijn ding laten doen, want hij is het plan (lacht)." Nu maar hopen dat Hazard tegen Canada weer de flitsen van weleer kan laten zien en zo De Bruyne kan helpen om het team bij de hand te nemen.

LEES OOK: België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

Kan België in de voetsporen treden van Italië?

Meest recent

Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

2
2
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

13
13
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

74
74
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

54
54
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

128
128
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

255
255
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

207
207
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

20
20
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

104
104
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

673
673
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

199
199
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

122
122
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

395
395
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

348
348
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

853
853
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

561
561
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

145
145

Meer sportnieuws