Kompany: "Zo kan België wereldkampioen worden"

door
Kompany:

België wordt in het buitenland aanzien als een land dat eventueel het WK kan winnen. In eigen land land is de teneur helemaal anders en sommigen vrezen zelfs voor een uitschakeling in de eerste ronde. Ex-Rode Duivel Vincent Kompany verwacht een goed WK voor de Belgen.


Kompany was er in 2018 bij toen België derde werd. Hij ziet de Belgen mogelijk nog verder geraken in Qatar. "Ik denk dat ze het WK kunnen winnen. Er zijn uiteraard ook andere favorieten, maar België kan net zoals in Italië in 2006 het WK winnen. Ze hebben een heel ervaren team en ze hebben het voordeel dat ze al heel lang samen spelen. De Rode Duivels moeten gedisciplineerd en goed georganiseerd spelen. Daarnaast hebben ze jongens in het team die een match kunnen doen laten kantelen. Dat heb je nodig in toernooien", vertelde Kompany aan ESPN.

DE BRUYNE EN HAZARD

Kevin De Bruyne is zo een speler die een match plots kan laten kantelen. "Kevin is heel Belgisch, namelijk hij is heel bescheiden. Dat maakt hem sympathiek. Maar daarnaast heeft hij een geweldig voetbalbrein. Je legt hem een plan voor en hij zal de leiding nemen. Hij ziet het plan meteen voor zich in zijn hoofd. Als hij de bal ontvangt, weet hij al wat hij gaat doen en hij voert het ook uit. Als ploegmaat moet je dan enkel nog lopen en zorgen dat je klaar bent om het leer in ontvangst te nemen, want die bal komt er. Dat is heel bijzonder. Bovendien is Kevin ook een speler die ook zonder bal enorm slim is. Daarin is hij misschien nog specialer dan met de bal aan de voet."

Eden Hazard was tot enkele jaren geleden ook een speler die een match uit het niets kon openbreken. "Kevin voert het plan uit, Eden heeft dat niet nodig. Je moet hem op het veld zijn ding laten doen, want hij is het plan (lacht)." Nu maar hopen dat Hazard tegen Canada weer de flitsen van weleer kan laten zien en zo De Bruyne kan helpen om het team bij de hand te nemen.

LEES OOK: Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Kan België in de voetsporen treden van Italië?

Meest recent

Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

29
29
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

35
35
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

15
15
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

50
50
‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

192
192
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

72
72
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

202
202
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

201
201
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

158
158
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

415
415
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

62
62
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

893
893
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

73
73
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

479
479
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

310
310
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

187
187
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

366
366
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

209
209
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

607
607
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

65
65
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

211
211
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

160
160
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

60
60

Meer sportnieuws