Kompany: "Zo kan België wereldkampioen worden"

door
Kompany:

België wordt in het buitenland aanzien als een land dat eventueel het WK kan winnen. In eigen land land is de teneur helemaal anders en sommigen vrezen zelfs voor een uitschakeling in de eerste ronde. Ex-Rode Duivel Vincent Kompany verwacht een goed WK voor de Belgen.


Kompany was er in 2018 bij toen België derde werd. Hij ziet de Belgen mogelijk nog verder geraken in Qatar. "Ik denk dat ze het WK kunnen winnen. Er zijn uiteraard ook andere favorieten, maar België kan net zoals in Italië in 2006 het WK winnen. Ze hebben een heel ervaren team en ze hebben het voordeel dat ze al heel lang samen spelen. De Rode Duivels moeten gedisciplineerd en goed georganiseerd spelen. Daarnaast hebben ze jongens in het team die een match kunnen doen laten kantelen. Dat heb je nodig in toernooien", vertelde Kompany aan ESPN.

DE BRUYNE EN HAZARD

Kevin De Bruyne is zo een speler die een match plots kan laten kantelen. "Kevin is heel Belgisch, namelijk hij is heel bescheiden. Dat maakt hem sympathiek. Maar daarnaast heeft hij een geweldig voetbalbrein. Je legt hem een plan voor en hij zal de leiding nemen. Hij ziet het plan meteen voor zich in zijn hoofd. Als hij de bal ontvangt, weet hij al wat hij gaat doen en hij voert het ook uit. Als ploegmaat moet je dan enkel nog lopen en zorgen dat je klaar bent om het leer in ontvangst te nemen, want die bal komt er. Dat is heel bijzonder. Bovendien is Kevin ook een speler die ook zonder bal enorm slim is. Daarin is hij misschien nog specialer dan met de bal aan de voet."

Eden Hazard was tot enkele jaren geleden ook een speler die een match uit het niets kon openbreken. "Kevin voert het plan uit, Eden heeft dat niet nodig. Je moet hem op het veld zijn ding laten doen, want hij is het plan (lacht)." Nu maar hopen dat Hazard tegen Canada weer de flitsen van weleer kan laten zien en zo De Bruyne kan helpen om het team bij de hand te nemen.

LEES OOK: Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Kan België in de voetsporen treden van Italië?

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

42
42
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

27
27
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

35
35
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

56
56
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

66
66
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

33
33
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

58
58
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

153
153
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

105
105
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

158
158
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

160
160
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

521
521
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

81
81
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

194
194
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

96
96
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

199
199
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

240
240
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

180
180
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

390
390
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

455
455
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

346
346
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

341
341
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

250
250

Meer sportnieuws