Kompany: "Zo kan België wereldkampioen worden"

door
Kompany:

België wordt in het buitenland aanzien als een land dat eventueel het WK kan winnen. In eigen land land is de teneur helemaal anders en sommigen vrezen zelfs voor een uitschakeling in de eerste ronde. Ex-Rode Duivel Vincent Kompany verwacht een goed WK voor de Belgen.


Kompany was er in 2018 bij toen België derde werd. Hij ziet de Belgen mogelijk nog verder geraken in Qatar. "Ik denk dat ze het WK kunnen winnen. Er zijn uiteraard ook andere favorieten, maar België kan net zoals in Italië in 2006 het WK winnen. Ze hebben een heel ervaren team en ze hebben het voordeel dat ze al heel lang samen spelen. De Rode Duivels moeten gedisciplineerd en goed georganiseerd spelen. Daarnaast hebben ze jongens in het team die een match kunnen doen laten kantelen. Dat heb je nodig in toernooien", vertelde Kompany aan ESPN.

DE BRUYNE EN HAZARD

Kevin De Bruyne is zo een speler die een match plots kan laten kantelen. "Kevin is heel Belgisch, namelijk hij is heel bescheiden. Dat maakt hem sympathiek. Maar daarnaast heeft hij een geweldig voetbalbrein. Je legt hem een plan voor en hij zal de leiding nemen. Hij ziet het plan meteen voor zich in zijn hoofd. Als hij de bal ontvangt, weet hij al wat hij gaat doen en hij voert het ook uit. Als ploegmaat moet je dan enkel nog lopen en zorgen dat je klaar bent om het leer in ontvangst te nemen, want die bal komt er. Dat is heel bijzonder. Bovendien is Kevin ook een speler die ook zonder bal enorm slim is. Daarin is hij misschien nog specialer dan met de bal aan de voet."

Eden Hazard was tot enkele jaren geleden ook een speler die een match uit het niets kon openbreken. "Kevin voert het plan uit, Eden heeft dat niet nodig. Je moet hem op het veld zijn ding laten doen, want hij is het plan (lacht)." Nu maar hopen dat Hazard tegen Canada weer de flitsen van weleer kan laten zien en zo De Bruyne kan helpen om het team bij de hand te nemen.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Kan België in de voetsporen treden van Italië?

Meest recent

STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

0
0
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

1
1
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

25
25
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

102
102
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

78
78
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

30
30
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

251
251
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

202
202
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

506
506
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

63
63
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

134
134
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

386
386
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

319
319
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

181
181
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

138
138
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

106
106
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

479
479
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

93
93
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

350
350
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

145
145
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

894
894
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

464
464
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

146
146

Meer sportnieuws