Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

958
Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

RSC Anderlecht haalde in het recente verleden verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen. Volgens journalist Matteo Moretto heeft Sporting nu opnieuw een gevallen wonderboy geïdentificeerd: Konrad de la Fuente (22).


TOPTALENT VAN BARÇA

Drie jaar geleden stond Konrad de la Fuente aan de rand van zijn grote doorbraak bij FC Barcelona. Het jeugdproduct van La Masia werkte een indrukwekkende voorbereiding af in de A-kern aan de zijde van onder meer Lionel Messi en Antoine Griezmann. “Als ik één youngster moet noemen die zich onderscheidt, dan is het Konrad wel”, zei toenmalig coach Ronald Koeman na een oefenwedstrijd tegen Girona. De la Fuente pikte toen zijn eerste minuten mee in de hoofdmacht van de Blaugrana en daarmee was hij tevens de eerste Amerikaan ooit die in actie kwam voor Barça.

Konrad de la Fuente is een echte winger die kracht met snelheid combineert en die erg sterk is in de één-tegen-één duels. De handige aanvaller bezit een arsenaal aan dribbels en schijnbewegingen die menig tegenstander tureluurs doen draaien. Vanuit die situaties verstuurt de la Fuente vervolgens voorzetten of komt hij zelf in een scoringspositie terecht. Bij FC Barcelona werd hij op een bepaald moment zelfs in de basis van het eerste elftal verwacht nadat zijn concurrenten Ousmane Dembélé en Ansu Fati het eerder helemaal lieten afweten. Zijn profiel sloot dan ook naadloos aan bij het gevraagde Barça-DNA.



Konrad de la Fuente brengt veel dynamiek in zijn spel waardoor hij een moderne flankaanvaller is. Doorheen de jeugdelftallen in Catalonië werd de Amerikaan beschouwd als één van de grootste talenten van de club. Een ster voor de toekomst, met een duivelse snelheid en een sublieme timing om het tempo te kunnen versnellen. The Guardian nam hem op in de befaamde ‘Next Generation List’, die de beste jonge talenten ter wereld bevat. FC Barcelona bewierookte de la Fuente als “een typische winger voor Barcelona” die een Amerikaanse werkethiek combineert met de Spaanse voetbalmentaliteit.

DE LA FUENTE STAGNEERT

Konrad de la Fuente heeft een erg attractieve stijl met veel technische hoogstandjes en een uitstekende first touch waarmee hij gemakkelijk ruimte creëert voor zichzelf. Een aangeboren talent die voorbestemd was om de absolute top te halen, maar bij FC Barcelona raakte hij uiteindelijk niet verder dan twee wedstrijden in het eerste elftal, goed voor een totaal van amper 17 speelminuten. Door de financiële perikelen in Barcelona zag de club haar kans schoon om nog wat kleingeld te verdienen op de verkoop van de la Fuente: Olympique Marseille aarzelde in de zomermercato van 2021 geen enkele seconde om drie miljoen euro te betalen voor hem.



Jorge Sampaoli voorzag een belangrijke rol voor de jonge aanvaller bij Marseille, maar door een spier- en knieblessure kwam hij niet veel aan de bak in Zuid-Frankrijk. Dit seizoen wordt Konrad de la Fuente uitgeleend aan Olympiakos, maar bij de Griekse topclub gaat het hem al helemaal niet voor de wind. Hij werd niet opgenomen in de lijst voor de Europa League en sinds 11 september heeft hij geen enkele seconde meer gespeeld voor de Griekse topclub. De nieuwe coach Michel rekent alvast niet meer op het gewezen toptalent van FC Barcelona, en Marseille wil de la Fuente in januari al vervroegd terughalen om zijn carrière niet helemaal te hypothekeren.

FREDBERG AAN ZET

Het is de algemene verwachting dat Konrad de la Fuente na het Wereldkampioenschap op huurbasis zal aansluiten bij een nieuwe club, want hij ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Olympique Marseille. L’OM wil de juiste omgeving vinden waar de la Fuente terug zijn carrière op de rails kan zetten. En volgens journalist Matteo Moretto zou dat Sassuolo, Burnley, Sampdoria of zelfs Anderlecht kunnen zijn. Op papier bezit de 21-jarige aanvaller alvast het juiste profiel waar de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg naar op zoek is.



De Deen wordt geroemd door zijn innovatieve kijk op het voetbal, waaronder het aantrekken en begeleiden van jonge toptalenten, het liefst tegen betaalbare prijzen. Anderzijds is het doel van Jesper Fredberg niet om spelers te huren maar wel om ze definitief aan te trekken omdat zo’n permanente transfers een sportieve en financiële meerwaarde opbrengen. Of misschien weet Fredberg wel een definitieve transfer uit de brand te slepen bij Olympique Marseille?

LEES OOK: Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

Moet Anderlecht een kans wagen met de la Fuente?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

20
20
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

20
20
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

25
25
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

12
12
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

143
143
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

142
142
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

63
63
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

15
15
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

114
114
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

240
240
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

344
344
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

180
180
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

105
105
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

84
84
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

299
299
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

172
172
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

613
613
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

159
159
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

39
39
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

420
420
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

431
431
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

323
323

Meer sportnieuws