Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

958
Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

RSC Anderlecht haalde in het recente verleden verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen. Volgens journalist Matteo Moretto heeft Sporting nu opnieuw een gevallen wonderboy geïdentificeerd: Konrad de la Fuente (22).


TOPTALENT VAN BARÇA

Drie jaar geleden stond Konrad de la Fuente aan de rand van zijn grote doorbraak bij FC Barcelona. Het jeugdproduct van La Masia werkte een indrukwekkende voorbereiding af in de A-kern aan de zijde van onder meer Lionel Messi en Antoine Griezmann. “Als ik één youngster moet noemen die zich onderscheidt, dan is het Konrad wel”, zei toenmalig coach Ronald Koeman na een oefenwedstrijd tegen Girona. De la Fuente pikte toen zijn eerste minuten mee in de hoofdmacht van de Blaugrana en daarmee was hij tevens de eerste Amerikaan ooit die in actie kwam voor Barça.

Konrad de la Fuente is een echte winger die kracht met snelheid combineert en die erg sterk is in de één-tegen-één duels. De handige aanvaller bezit een arsenaal aan dribbels en schijnbewegingen die menig tegenstander tureluurs doen draaien. Vanuit die situaties verstuurt de la Fuente vervolgens voorzetten of komt hij zelf in een scoringspositie terecht. Bij FC Barcelona werd hij op een bepaald moment zelfs in de basis van het eerste elftal verwacht nadat zijn concurrenten Ousmane Dembélé en Ansu Fati het eerder helemaal lieten afweten. Zijn profiel sloot dan ook naadloos aan bij het gevraagde Barça-DNA.



Konrad de la Fuente brengt veel dynamiek in zijn spel waardoor hij een moderne flankaanvaller is. Doorheen de jeugdelftallen in Catalonië werd de Amerikaan beschouwd als één van de grootste talenten van de club. Een ster voor de toekomst, met een duivelse snelheid en een sublieme timing om het tempo te kunnen versnellen. The Guardian nam hem op in de befaamde ‘Next Generation List’, die de beste jonge talenten ter wereld bevat. FC Barcelona bewierookte de la Fuente als “een typische winger voor Barcelona” die een Amerikaanse werkethiek combineert met de Spaanse voetbalmentaliteit.

DE LA FUENTE STAGNEERT

Konrad de la Fuente heeft een erg attractieve stijl met veel technische hoogstandjes en een uitstekende first touch waarmee hij gemakkelijk ruimte creëert voor zichzelf. Een aangeboren talent die voorbestemd was om de absolute top te halen, maar bij FC Barcelona raakte hij uiteindelijk niet verder dan twee wedstrijden in het eerste elftal, goed voor een totaal van amper 17 speelminuten. Door de financiële perikelen in Barcelona zag de club haar kans schoon om nog wat kleingeld te verdienen op de verkoop van de la Fuente: Olympique Marseille aarzelde in de zomermercato van 2021 geen enkele seconde om drie miljoen euro te betalen voor hem.



Jorge Sampaoli voorzag een belangrijke rol voor de jonge aanvaller bij Marseille, maar door een spier- en knieblessure kwam hij niet veel aan de bak in Zuid-Frankrijk. Dit seizoen wordt Konrad de la Fuente uitgeleend aan Olympiakos, maar bij de Griekse topclub gaat het hem al helemaal niet voor de wind. Hij werd niet opgenomen in de lijst voor de Europa League en sinds 11 september heeft hij geen enkele seconde meer gespeeld voor de Griekse topclub. De nieuwe coach Michel rekent alvast niet meer op het gewezen toptalent van FC Barcelona, en Marseille wil de la Fuente in januari al vervroegd terughalen om zijn carrière niet helemaal te hypothekeren.

FREDBERG AAN ZET

Het is de algemene verwachting dat Konrad de la Fuente na het Wereldkampioenschap op huurbasis zal aansluiten bij een nieuwe club, want hij ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Olympique Marseille. L’OM wil de juiste omgeving vinden waar de la Fuente terug zijn carrière op de rails kan zetten. En volgens journalist Matteo Moretto zou dat Sassuolo, Burnley, Sampdoria of zelfs Anderlecht kunnen zijn. Op papier bezit de 21-jarige aanvaller alvast het juiste profiel waar de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg naar op zoek is.



De Deen wordt geroemd door zijn innovatieve kijk op het voetbal, waaronder het aantrekken en begeleiden van jonge toptalenten, het liefst tegen betaalbare prijzen. Anderzijds is het doel van Jesper Fredberg niet om spelers te huren maar wel om ze definitief aan te trekken omdat zo’n permanente transfers een sportieve en financiële meerwaarde opbrengen. Of misschien weet Fredberg wel een definitieve transfer uit de brand te slepen bij Olympique Marseille?

LEES OOK: UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Moet Anderlecht een kans wagen met de la Fuente?

Meest recent

Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

6
6
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

37
37
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

100
100
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

34
34
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

122
122
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

184
184
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

158
158
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1026
1026
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

98
98
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

35
35
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

262
262
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

66
66
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

62
62
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

339
339
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

282
282
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

286
286
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55

Meer sportnieuws