Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

door
Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

RSC Anderlecht haalde in het recente verleden verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen. Volgens journalist Matteo Moretto heeft Sporting nu opnieuw een gevallen wonderboy geïdentificeerd: Konrad de la Fuente (22).


TOPTALENT VAN BARÇA

Drie jaar geleden stond Konrad de la Fuente aan de rand van zijn grote doorbraak bij FC Barcelona. Het jeugdproduct van La Masia werkte een indrukwekkende voorbereiding af in de A-kern aan de zijde van onder meer Lionel Messi en Antoine Griezmann. “Als ik één youngster moet noemen die zich onderscheidt, dan is het Konrad wel”, zei toenmalig coach Ronald Koeman na een oefenwedstrijd tegen Girona. De la Fuente pikte toen zijn eerste minuten mee in de hoofdmacht van de Blaugrana en daarmee was hij tevens de eerste Amerikaan ooit die in actie kwam voor Barça.

Konrad de la Fuente is een echte winger die kracht met snelheid combineert en die erg sterk is in de één-tegen-één duels. De handige aanvaller bezit een arsenaal aan dribbels en schijnbewegingen die menig tegenstander tureluurs doen draaien. Vanuit die situaties verstuurt de la Fuente vervolgens voorzetten of komt hij zelf in een scoringspositie terecht. Bij FC Barcelona werd hij op een bepaald moment zelfs in de basis van het eerste elftal verwacht nadat zijn concurrenten Ousmane Dembélé en Ansu Fati het eerder helemaal lieten afweten. Zijn profiel sloot dan ook naadloos aan bij het gevraagde Barça-DNA.



Konrad de la Fuente brengt veel dynamiek in zijn spel waardoor hij een moderne flankaanvaller is. Doorheen de jeugdelftallen in Catalonië werd de Amerikaan beschouwd als één van de grootste talenten van de club. Een ster voor de toekomst, met een duivelse snelheid en een sublieme timing om het tempo te kunnen versnellen. The Guardian nam hem op in de befaamde ‘Next Generation List’, die de beste jonge talenten ter wereld bevat. FC Barcelona bewierookte de la Fuente als “een typische winger voor Barcelona” die een Amerikaanse werkethiek combineert met de Spaanse voetbalmentaliteit.

DE LA FUENTE STAGNEERT

Konrad de la Fuente heeft een erg attractieve stijl met veel technische hoogstandjes en een uitstekende first touch waarmee hij gemakkelijk ruimte creëert voor zichzelf. Een aangeboren talent die voorbestemd was om de absolute top te halen, maar bij FC Barcelona raakte hij uiteindelijk niet verder dan twee wedstrijden in het eerste elftal, goed voor een totaal van amper 17 speelminuten. Door de financiële perikelen in Barcelona zag de club haar kans schoon om nog wat kleingeld te verdienen op de verkoop van de la Fuente: Olympique Marseille aarzelde in de zomermercato van 2021 geen enkele seconde om drie miljoen euro te betalen voor hem.



Jorge Sampaoli voorzag een belangrijke rol voor de jonge aanvaller bij Marseille, maar door een spier- en knieblessure kwam hij niet veel aan de bak in Zuid-Frankrijk. Dit seizoen wordt Konrad de la Fuente uitgeleend aan Olympiakos, maar bij de Griekse topclub gaat het hem al helemaal niet voor de wind. Hij werd niet opgenomen in de lijst voor de Europa League en sinds 11 september heeft hij geen enkele seconde meer gespeeld voor de Griekse topclub. De nieuwe coach Michel rekent alvast niet meer op het gewezen toptalent van FC Barcelona, en Marseille wil de la Fuente in januari al vervroegd terughalen om zijn carrière niet helemaal te hypothekeren.

FREDBERG AAN ZET

Het is de algemene verwachting dat Konrad de la Fuente na het Wereldkampioenschap op huurbasis zal aansluiten bij een nieuwe club, want hij ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Olympique Marseille. L’OM wil de juiste omgeving vinden waar de la Fuente terug zijn carrière op de rails kan zetten. En volgens journalist Matteo Moretto zou dat Sassuolo, Burnley, Sampdoria of zelfs Anderlecht kunnen zijn. Op papier bezit de 21-jarige aanvaller alvast het juiste profiel waar de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg naar op zoek is.



De Deen wordt geroemd door zijn innovatieve kijk op het voetbal, waaronder het aantrekken en begeleiden van jonge toptalenten, het liefst tegen betaalbare prijzen. Anderzijds is het doel van Jesper Fredberg niet om spelers te huren maar wel om ze definitief aan te trekken omdat zo’n permanente transfers een sportieve en financiële meerwaarde opbrengen. Of misschien weet Fredberg wel een definitieve transfer uit de brand te slepen bij Olympique Marseille?

LEES OOK: ‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Moet Anderlecht een kans wagen met de la Fuente?

Meest recent

'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

0
0
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

48
48
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

27
27
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

108
108
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

18
18
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

71
71
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

151
151
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

152
152
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

298
298
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

188
188
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

66
66
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

224
224
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

324
324
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

308
308
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

94
94
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

61
61
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

391
391
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

467
467
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

207
207
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

131
131
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

149
149
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

491
491
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

238
238

Meer sportnieuws