Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

958 stemmen
Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

RSC Anderlecht haalde in het recente verleden verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen. Volgens journalist Matteo Moretto heeft Sporting nu opnieuw een gevallen wonderboy geïdentificeerd: Konrad de la Fuente (22).


TOPTALENT VAN BARÇA

Drie jaar geleden stond Konrad de la Fuente aan de rand van zijn grote doorbraak bij FC Barcelona. Het jeugdproduct van La Masia werkte een indrukwekkende voorbereiding af in de A-kern aan de zijde van onder meer Lionel Messi en Antoine Griezmann. “Als ik één youngster moet noemen die zich onderscheidt, dan is het Konrad wel”, zei toenmalig coach Ronald Koeman na een oefenwedstrijd tegen Girona. De la Fuente pikte toen zijn eerste minuten mee in de hoofdmacht van de Blaugrana en daarmee was hij tevens de eerste Amerikaan ooit die in actie kwam voor Barça.

Konrad de la Fuente is een echte winger die kracht met snelheid combineert en die erg sterk is in de één-tegen-één duels. De handige aanvaller bezit een arsenaal aan dribbels en schijnbewegingen die menig tegenstander tureluurs doen draaien. Vanuit die situaties verstuurt de la Fuente vervolgens voorzetten of komt hij zelf in een scoringspositie terecht. Bij FC Barcelona werd hij op een bepaald moment zelfs in de basis van het eerste elftal verwacht nadat zijn concurrenten Ousmane Dembélé en Ansu Fati het eerder helemaal lieten afweten. Zijn profiel sloot dan ook naadloos aan bij het gevraagde Barça-DNA.



Konrad de la Fuente brengt veel dynamiek in zijn spel waardoor hij een moderne flankaanvaller is. Doorheen de jeugdelftallen in Catalonië werd de Amerikaan beschouwd als één van de grootste talenten van de club. Een ster voor de toekomst, met een duivelse snelheid en een sublieme timing om het tempo te kunnen versnellen. The Guardian nam hem op in de befaamde ‘Next Generation List’, die de beste jonge talenten ter wereld bevat. FC Barcelona bewierookte de la Fuente als “een typische winger voor Barcelona” die een Amerikaanse werkethiek combineert met de Spaanse voetbalmentaliteit.

DE LA FUENTE STAGNEERT

Konrad de la Fuente heeft een erg attractieve stijl met veel technische hoogstandjes en een uitstekende first touch waarmee hij gemakkelijk ruimte creëert voor zichzelf. Een aangeboren talent die voorbestemd was om de absolute top te halen, maar bij FC Barcelona raakte hij uiteindelijk niet verder dan twee wedstrijden in het eerste elftal, goed voor een totaal van amper 17 speelminuten. Door de financiële perikelen in Barcelona zag de club haar kans schoon om nog wat kleingeld te verdienen op de verkoop van de la Fuente: Olympique Marseille aarzelde in de zomermercato van 2021 geen enkele seconde om drie miljoen euro te betalen voor hem.



Jorge Sampaoli voorzag een belangrijke rol voor de jonge aanvaller bij Marseille, maar door een spier- en knieblessure kwam hij niet veel aan de bak in Zuid-Frankrijk. Dit seizoen wordt Konrad de la Fuente uitgeleend aan Olympiakos, maar bij de Griekse topclub gaat het hem al helemaal niet voor de wind. Hij werd niet opgenomen in de lijst voor de Europa League en sinds 11 september heeft hij geen enkele seconde meer gespeeld voor de Griekse topclub. De nieuwe coach Michel rekent alvast niet meer op het gewezen toptalent van FC Barcelona, en Marseille wil de la Fuente in januari al vervroegd terughalen om zijn carrière niet helemaal te hypothekeren.

FREDBERG AAN ZET

Het is de algemene verwachting dat Konrad de la Fuente na het Wereldkampioenschap op huurbasis zal aansluiten bij een nieuwe club, want hij ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Olympique Marseille. L’OM wil de juiste omgeving vinden waar de la Fuente terug zijn carrière op de rails kan zetten. En volgens journalist Matteo Moretto zou dat Sassuolo, Burnley, Sampdoria of zelfs Anderlecht kunnen zijn. Op papier bezit de 21-jarige aanvaller alvast het juiste profiel waar de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg naar op zoek is.



De Deen wordt geroemd door zijn innovatieve kijk op het voetbal, waaronder het aantrekken en begeleiden van jonge toptalenten, het liefst tegen betaalbare prijzen. Anderzijds is het doel van Jesper Fredberg niet om spelers te huren maar wel om ze definitief aan te trekken omdat zo’n permanente transfers een sportieve en financiële meerwaarde opbrengen. Of misschien weet Fredberg wel een definitieve transfer uit de brand te slepen bij Olympique Marseille?

LEES OOK: Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

Moet Anderlecht een kans wagen met de la Fuente?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

65
65
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

242
242
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

62
62
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

62
62
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

536
536
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

115
115
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

331
331
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

532
532
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

628
628
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

240
240
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

319
319
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

86
86
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

236
236
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

293
293
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

526
526
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws