Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

958
Anderlecht wil gevallen wonderboy herlanceren

RSC Anderlecht haalde in het recente verleden verschillende ex-toptalenten aan boord, maar die aankopen waren niet allemaal bepaald succesvol te noemen. Sergio Gomez was een grote schot in de roos maar daar tegenover stonden ook grote flops zoals Zakaria Bakkali, Marko Pjaca en Jacob Bruun Larsen. Volgens journalist Matteo Moretto heeft Sporting nu opnieuw een gevallen wonderboy geïdentificeerd: Konrad de la Fuente (22).


TOPTALENT VAN BARÇA

Drie jaar geleden stond Konrad de la Fuente aan de rand van zijn grote doorbraak bij FC Barcelona. Het jeugdproduct van La Masia werkte een indrukwekkende voorbereiding af in de A-kern aan de zijde van onder meer Lionel Messi en Antoine Griezmann. “Als ik één youngster moet noemen die zich onderscheidt, dan is het Konrad wel”, zei toenmalig coach Ronald Koeman na een oefenwedstrijd tegen Girona. De la Fuente pikte toen zijn eerste minuten mee in de hoofdmacht van de Blaugrana en daarmee was hij tevens de eerste Amerikaan ooit die in actie kwam voor Barça.

Konrad de la Fuente is een echte winger die kracht met snelheid combineert en die erg sterk is in de één-tegen-één duels. De handige aanvaller bezit een arsenaal aan dribbels en schijnbewegingen die menig tegenstander tureluurs doen draaien. Vanuit die situaties verstuurt de la Fuente vervolgens voorzetten of komt hij zelf in een scoringspositie terecht. Bij FC Barcelona werd hij op een bepaald moment zelfs in de basis van het eerste elftal verwacht nadat zijn concurrenten Ousmane Dembélé en Ansu Fati het eerder helemaal lieten afweten. Zijn profiel sloot dan ook naadloos aan bij het gevraagde Barça-DNA.



Konrad de la Fuente brengt veel dynamiek in zijn spel waardoor hij een moderne flankaanvaller is. Doorheen de jeugdelftallen in Catalonië werd de Amerikaan beschouwd als één van de grootste talenten van de club. Een ster voor de toekomst, met een duivelse snelheid en een sublieme timing om het tempo te kunnen versnellen. The Guardian nam hem op in de befaamde ‘Next Generation List’, die de beste jonge talenten ter wereld bevat. FC Barcelona bewierookte de la Fuente als “een typische winger voor Barcelona” die een Amerikaanse werkethiek combineert met de Spaanse voetbalmentaliteit.

DE LA FUENTE STAGNEERT

Konrad de la Fuente heeft een erg attractieve stijl met veel technische hoogstandjes en een uitstekende first touch waarmee hij gemakkelijk ruimte creëert voor zichzelf. Een aangeboren talent die voorbestemd was om de absolute top te halen, maar bij FC Barcelona raakte hij uiteindelijk niet verder dan twee wedstrijden in het eerste elftal, goed voor een totaal van amper 17 speelminuten. Door de financiële perikelen in Barcelona zag de club haar kans schoon om nog wat kleingeld te verdienen op de verkoop van de la Fuente: Olympique Marseille aarzelde in de zomermercato van 2021 geen enkele seconde om drie miljoen euro te betalen voor hem.



Jorge Sampaoli voorzag een belangrijke rol voor de jonge aanvaller bij Marseille, maar door een spier- en knieblessure kwam hij niet veel aan de bak in Zuid-Frankrijk. Dit seizoen wordt Konrad de la Fuente uitgeleend aan Olympiakos, maar bij de Griekse topclub gaat het hem al helemaal niet voor de wind. Hij werd niet opgenomen in de lijst voor de Europa League en sinds 11 september heeft hij geen enkele seconde meer gespeeld voor de Griekse topclub. De nieuwe coach Michel rekent alvast niet meer op het gewezen toptalent van FC Barcelona, en Marseille wil de la Fuente in januari al vervroegd terughalen om zijn carrière niet helemaal te hypothekeren.

FREDBERG AAN ZET

Het is de algemene verwachting dat Konrad de la Fuente na het Wereldkampioenschap op huurbasis zal aansluiten bij een nieuwe club, want hij ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Olympique Marseille. L’OM wil de juiste omgeving vinden waar de la Fuente terug zijn carrière op de rails kan zetten. En volgens journalist Matteo Moretto zou dat Sassuolo, Burnley, Sampdoria of zelfs Anderlecht kunnen zijn. Op papier bezit de 21-jarige aanvaller alvast het juiste profiel waar de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg naar op zoek is.



De Deen wordt geroemd door zijn innovatieve kijk op het voetbal, waaronder het aantrekken en begeleiden van jonge toptalenten, het liefst tegen betaalbare prijzen. Anderzijds is het doel van Jesper Fredberg niet om spelers te huren maar wel om ze definitief aan te trekken omdat zo’n permanente transfers een sportieve en financiële meerwaarde opbrengen. Of misschien weet Fredberg wel een definitieve transfer uit de brand te slepen bij Olympique Marseille?

LEES OOK: 'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

Moet Anderlecht een kans wagen met de la Fuente?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

71
71
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

202
202
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

144
144
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

161
161
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

39
39
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

228
228
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

82
82
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

30
30
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

27
27
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

30
30
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

30
30
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

99
99
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

91
91
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

35
35
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

35
35
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

125
125
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

48
48
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

261
261
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

213
213
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

84
84
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

80
80

Meer sportnieuws