Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

door
Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

In zijn eerste WK-match als wereldkampioen heeft Frankrijk na een pijnlijke start nog eenvoudig gewonnen van Australië. Les Bleus dankten daarbij de absolute uitblinker Kylian Mbappé, die andermaal een klasse te sterk was vanavond voor de rest. Giroud was dan weer meteen goed voor een tweeklapper.


De Fransen begonnen vandaag aan hun missie om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken. Les Bleus pakten vier jaar geleden in Rusland de opperste triomf, in de halve finale rekenden ze toen af met de Rode Duivels. Tegenstander vanavond was Australië, ook het team dat de Fransen toen als eerste troffen. Bij het vorige WK won het team van Deschamps nipt met 2-1. Bij de Socceroos stond Ryan (ex-Club Brugge) nog steeds onder de lat, voorin bij Les Bleus kreeg Giroud zijn kans in afwezigheid van Benzema.

De Fransen hoopten om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken.

Les Bleus vegen in recordtempo kanonstart Australië uit

De Socceroos kenden een droomstart, binnen de eerste tien minuten vond Irvine met een prima voorzet de vrijstaande Craig Goodwin aan de tweede paal en die bracht Australië verrassend op voorsprong: 0-1. Bij dezelfde fase liep Lucas Hernandez een ogenschijnlijk zware knieblessure op, een dubbele opdoffer voor Frankrijk. Les Bleus hadden nadien niet meteen een reactie in huis en ontsnapten na twintig minuten spelen zelfs aan een dubbele achterstand toen een fenomenale uithaal van Duke rakelings naast het doel van Lloris vloog.

Het team van Deschamps zocht nadien voornamelijk naar goudhaantje Mbappé. Die kon regelmatig een mannetje passeren maar vond er voorlopig steevast meteen nadien een andere op zijn weg. Nog voor het halfuur rechtte Frankrijk echter knap de rug: vanop links zette invaller Hernandez (de broer van) perfect voor en centraal kopte Rabiot de 1-1 in doel. Les Bleus waren nu volledig 'on fire', amper een paar minuten later verdedigde Australië dramatisch uit, centraal werd Giroud gevonden en die schoot de Fransen op voorsprong: 2-1. De Socceroos waren nu nergens meer en ontsnapten vlak voor de pauze nog aan de doodsteek toen Mbappé van dichtbij een levensgrote kans onbenut liet. Aan de overzijde zorgde Irvine zowaar nog bijna voor de gelijkmaker maar zijn kopbal belandde tegen de paal. Zo bleef het toch nog spannend halfweg.

De WK-opener van Frankrijk begint dramatisch maar Les Bleus slaan keihard terug.

Mbappé toont grote klasse na rust

Meteen na de pauze pakte Giroud bijna uit met het doelpunt van het tornooi tot nu toe. Zijn fraaie omhaal ging een dikke meter naast de kooi van Ryan. Nadien monopoliseerden Les Bleus de bal en kansen waren er in het eerste kwartier na de rust niet meer te zien. Halfweg de tweede helft viel de beslissing dan toch: vanop rechts pakte Dembele uit met een fantastische zwieper en centraal kopte Mbappé via de paal de 3-1 in doel.

Mbappé bleef een gesel voor de Australische defensie en een paar minuten later pakte de speler van PSG ook nog eens uit met de perfecte assist, centraal kopte Giroud al de 4-1 tegen de touwen. Op indrukwekkende wijze had Frankrijk ondertussen de straffe start van de Socceroos uitgewist. Het team van Deschamps verzuimde nadien nog een paar keer om hogere cijfers te laten optekenen maar uiteindelijk pakte het nog eenvoudig zijn eerste drie punten. Australië moet hopen dat het tegen de Denen en Tunesië wat vlotter loopt.

Scoreverloop:

1-0 (10') Goodwin, 1-1 (27') Rabiot, 2-1 (32') Giroud, 3-1 (68') Mbappé, 4-1 (71') Giroud

Wordt Mbappé de absolute uitblinker op dit WK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

50
50
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel en haalt ferm uit

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

14
14
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

19
19
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

7
7
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

36
36
‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

147
147
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

64
64
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

155
155
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

176
176
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

138
138
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

390
390
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

59
59
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

867
867
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

67
67
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

452
452
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

297
297
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

173
173
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

349
349
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

205
205
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

595
595
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

61
61
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

202
202
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

160
160
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

60
60
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

184
184

Meer sportnieuws