Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

46
Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

In zijn eerste WK-match als wereldkampioen heeft Frankrijk na een pijnlijke start nog eenvoudig gewonnen van Australië. Les Bleus dankten daarbij de absolute uitblinker Kylian Mbappé, die andermaal een klasse te sterk was vanavond voor de rest. Giroud was dan weer meteen goed voor een tweeklapper.


De Fransen begonnen vandaag aan hun missie om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken. Les Bleus pakten vier jaar geleden in Rusland de opperste triomf, in de halve finale rekenden ze toen af met de Rode Duivels. Tegenstander vanavond was Australië, ook het team dat de Fransen toen als eerste troffen. Bij het vorige WK won het team van Deschamps nipt met 2-1. Bij de Socceroos stond Ryan (ex-Club Brugge) nog steeds onder de lat, voorin bij Les Bleus kreeg Giroud zijn kans in afwezigheid van Benzema.

De Fransen hoopten om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken.

Les Bleus vegen in recordtempo kanonstart Australië uit

De Socceroos kenden een droomstart, binnen de eerste tien minuten vond Irvine met een prima voorzet de vrijstaande Craig Goodwin aan de tweede paal en die bracht Australië verrassend op voorsprong: 0-1. Bij dezelfde fase liep Lucas Hernandez een ogenschijnlijk zware knieblessure op, een dubbele opdoffer voor Frankrijk. Les Bleus hadden nadien niet meteen een reactie in huis en ontsnapten na twintig minuten spelen zelfs aan een dubbele achterstand toen een fenomenale uithaal van Duke rakelings naast het doel van Lloris vloog.

Het team van Deschamps zocht nadien voornamelijk naar goudhaantje Mbappé. Die kon regelmatig een mannetje passeren maar vond er voorlopig steevast meteen nadien een andere op zijn weg. Nog voor het halfuur rechtte Frankrijk echter knap de rug: vanop links zette invaller Hernandez (de broer van) perfect voor en centraal kopte Rabiot de 1-1 in doel. Les Bleus waren nu volledig 'on fire', amper een paar minuten later verdedigde Australië dramatisch uit, centraal werd Giroud gevonden en die schoot de Fransen op voorsprong: 2-1. De Socceroos waren nu nergens meer en ontsnapten vlak voor de pauze nog aan de doodsteek toen Mbappé van dichtbij een levensgrote kans onbenut liet. Aan de overzijde zorgde Irvine zowaar nog bijna voor de gelijkmaker maar zijn kopbal belandde tegen de paal. Zo bleef het toch nog spannend halfweg.

De WK-opener van Frankrijk begint dramatisch maar Les Bleus slaan keihard terug.

Mbappé toont grote klasse na rust

Meteen na de pauze pakte Giroud bijna uit met het doelpunt van het tornooi tot nu toe. Zijn fraaie omhaal ging een dikke meter naast de kooi van Ryan. Nadien monopoliseerden Les Bleus de bal en kansen waren er in het eerste kwartier na de rust niet meer te zien. Halfweg de tweede helft viel de beslissing dan toch: vanop rechts pakte Dembele uit met een fantastische zwieper en centraal kopte Mbappé via de paal de 3-1 in doel.

Mbappé bleef een gesel voor de Australische defensie en een paar minuten later pakte de speler van PSG ook nog eens uit met de perfecte assist, centraal kopte Giroud al de 4-1 tegen de touwen. Op indrukwekkende wijze had Frankrijk ondertussen de straffe start van de Socceroos uitgewist. Het team van Deschamps verzuimde nadien nog een paar keer om hogere cijfers te laten optekenen maar uiteindelijk pakte het nog eenvoudig zijn eerste drie punten. Australië moet hopen dat het tegen de Denen en Tunesië wat vlotter loopt.

Scoreverloop:

1-0 (10') Goodwin, 1-1 (27') Rabiot, 2-1 (32') Giroud, 3-1 (68') Mbappé, 4-1 (71') Giroud

Wordt Mbappé de absolute uitblinker op dit WK?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

9
9
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

56
56
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

10
10
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

42
42
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

59
59
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

139
139
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

55
55
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

179
179
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

255
255
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

336
336
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

268
268
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

174
174
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

519
519
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85

Meer sportnieuws