Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

door
Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

In zijn eerste WK-match als wereldkampioen heeft Frankrijk na een pijnlijke start nog eenvoudig gewonnen van Australië. Les Bleus dankten daarbij de absolute uitblinker Kylian Mbappé, die andermaal een klasse te sterk was vanavond voor de rest. Giroud was dan weer meteen goed voor een tweeklapper.


De Fransen begonnen vandaag aan hun missie om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken. Les Bleus pakten vier jaar geleden in Rusland de opperste triomf, in de halve finale rekenden ze toen af met de Rode Duivels. Tegenstander vanavond was Australië, ook het team dat de Fransen toen als eerste troffen. Bij het vorige WK won het team van Deschamps nipt met 2-1. Bij de Socceroos stond Ryan (ex-Club Brugge) nog steeds onder de lat, voorin bij Les Bleus kreeg Giroud zijn kans in afwezigheid van Benzema.

De Fransen hoopten om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken.

Les Bleus vegen in recordtempo kanonstart Australië uit

De Socceroos kenden een droomstart, binnen de eerste tien minuten vond Irvine met een prima voorzet de vrijstaande Craig Goodwin aan de tweede paal en die bracht Australië verrassend op voorsprong: 0-1. Bij dezelfde fase liep Lucas Hernandez een ogenschijnlijk zware knieblessure op, een dubbele opdoffer voor Frankrijk. Les Bleus hadden nadien niet meteen een reactie in huis en ontsnapten na twintig minuten spelen zelfs aan een dubbele achterstand toen een fenomenale uithaal van Duke rakelings naast het doel van Lloris vloog.

Het team van Deschamps zocht nadien voornamelijk naar goudhaantje Mbappé. Die kon regelmatig een mannetje passeren maar vond er voorlopig steevast meteen nadien een andere op zijn weg. Nog voor het halfuur rechtte Frankrijk echter knap de rug: vanop links zette invaller Hernandez (de broer van) perfect voor en centraal kopte Rabiot de 1-1 in doel. Les Bleus waren nu volledig 'on fire', amper een paar minuten later verdedigde Australië dramatisch uit, centraal werd Giroud gevonden en die schoot de Fransen op voorsprong: 2-1. De Socceroos waren nu nergens meer en ontsnapten vlak voor de pauze nog aan de doodsteek toen Mbappé van dichtbij een levensgrote kans onbenut liet. Aan de overzijde zorgde Irvine zowaar nog bijna voor de gelijkmaker maar zijn kopbal belandde tegen de paal. Zo bleef het toch nog spannend halfweg.

De WK-opener van Frankrijk begint dramatisch maar Les Bleus slaan keihard terug.

Mbappé toont grote klasse na rust

Meteen na de pauze pakte Giroud bijna uit met het doelpunt van het tornooi tot nu toe. Zijn fraaie omhaal ging een dikke meter naast de kooi van Ryan. Nadien monopoliseerden Les Bleus de bal en kansen waren er in het eerste kwartier na de rust niet meer te zien. Halfweg de tweede helft viel de beslissing dan toch: vanop rechts pakte Dembele uit met een fantastische zwieper en centraal kopte Mbappé via de paal de 3-1 in doel.

Mbappé bleef een gesel voor de Australische defensie en een paar minuten later pakte de speler van PSG ook nog eens uit met de perfecte assist, centraal kopte Giroud al de 4-1 tegen de touwen. Op indrukwekkende wijze had Frankrijk ondertussen de straffe start van de Socceroos uitgewist. Het team van Deschamps verzuimde nadien nog een paar keer om hogere cijfers te laten optekenen maar uiteindelijk pakte het nog eenvoudig zijn eerste drie punten. Australië moet hopen dat het tegen de Denen en Tunesië wat vlotter loopt.

Scoreverloop:

1-0 (10') Goodwin, 1-1 (27') Rabiot, 2-1 (32') Giroud, 3-1 (68') Mbappé, 4-1 (71') Giroud

LEES OOK: 'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Wordt Mbappé de absolute uitblinker op dit WK?

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

73
73
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

74
74
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

161
161
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

23
23
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

64
64
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

106
106
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

562
562
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

137
137
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

188
188
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

403
403
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

81
81
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

173
173
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

125
125
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

74
74
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

158
158
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

213
213
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

313
313
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

108
108
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

222
222
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

152
152

Meer sportnieuws