Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

46 stemmen
Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

In zijn eerste WK-match als wereldkampioen heeft Frankrijk na een pijnlijke start nog eenvoudig gewonnen van Australië. Les Bleus dankten daarbij de absolute uitblinker Kylian Mbappé, die andermaal een klasse te sterk was vanavond voor de rest. Giroud was dan weer meteen goed voor een tweeklapper.


De Fransen begonnen vandaag aan hun missie om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken. Les Bleus pakten vier jaar geleden in Rusland de opperste triomf, in de halve finale rekenden ze toen af met de Rode Duivels. Tegenstander vanavond was Australië, ook het team dat de Fransen toen als eerste troffen. Bij het vorige WK won het team van Deschamps nipt met 2-1. Bij de Socceroos stond Ryan (ex-Club Brugge) nog steeds onder de lat, voorin bij Les Bleus kreeg Giroud zijn kans in afwezigheid van Benzema.

De Fransen hoopten om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken.

Les Bleus vegen in recordtempo kanonstart Australië uit

De Socceroos kenden een droomstart, binnen de eerste tien minuten vond Irvine met een prima voorzet de vrijstaande Craig Goodwin aan de tweede paal en die bracht Australië verrassend op voorsprong: 0-1. Bij dezelfde fase liep Lucas Hernandez een ogenschijnlijk zware knieblessure op, een dubbele opdoffer voor Frankrijk. Les Bleus hadden nadien niet meteen een reactie in huis en ontsnapten na twintig minuten spelen zelfs aan een dubbele achterstand toen een fenomenale uithaal van Duke rakelings naast het doel van Lloris vloog.

Het team van Deschamps zocht nadien voornamelijk naar goudhaantje Mbappé. Die kon regelmatig een mannetje passeren maar vond er voorlopig steevast meteen nadien een andere op zijn weg. Nog voor het halfuur rechtte Frankrijk echter knap de rug: vanop links zette invaller Hernandez (de broer van) perfect voor en centraal kopte Rabiot de 1-1 in doel. Les Bleus waren nu volledig 'on fire', amper een paar minuten later verdedigde Australië dramatisch uit, centraal werd Giroud gevonden en die schoot de Fransen op voorsprong: 2-1. De Socceroos waren nu nergens meer en ontsnapten vlak voor de pauze nog aan de doodsteek toen Mbappé van dichtbij een levensgrote kans onbenut liet. Aan de overzijde zorgde Irvine zowaar nog bijna voor de gelijkmaker maar zijn kopbal belandde tegen de paal. Zo bleef het toch nog spannend halfweg.

De WK-opener van Frankrijk begint dramatisch maar Les Bleus slaan keihard terug.

Mbappé toont grote klasse na rust

Meteen na de pauze pakte Giroud bijna uit met het doelpunt van het tornooi tot nu toe. Zijn fraaie omhaal ging een dikke meter naast de kooi van Ryan. Nadien monopoliseerden Les Bleus de bal en kansen waren er in het eerste kwartier na de rust niet meer te zien. Halfweg de tweede helft viel de beslissing dan toch: vanop rechts pakte Dembele uit met een fantastische zwieper en centraal kopte Mbappé via de paal de 3-1 in doel.

Mbappé bleef een gesel voor de Australische defensie en een paar minuten later pakte de speler van PSG ook nog eens uit met de perfecte assist, centraal kopte Giroud al de 4-1 tegen de touwen. Op indrukwekkende wijze had Frankrijk ondertussen de straffe start van de Socceroos uitgewist. Het team van Deschamps verzuimde nadien nog een paar keer om hogere cijfers te laten optekenen maar uiteindelijk pakte het nog eenvoudig zijn eerste drie punten. Australië moet hopen dat het tegen de Denen en Tunesië wat vlotter loopt.

Scoreverloop:

1-0 (10') Goodwin, 1-1 (27') Rabiot, 2-1 (32') Giroud, 3-1 (68') Mbappé, 4-1 (71') Giroud

LEES OOK: Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Wordt Mbappé de absolute uitblinker op dit WK?

Meest recent

Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

1
1
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

31
31
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

50
50
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

124
124
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

110
110
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

313
313
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

157
157
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

73
73
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

396
396
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

216
216
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

239
239
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

89
89
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

167
167
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

327
327
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

179
179
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

189
189
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

228
228
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

843
843
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

177
177
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

686
686
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

626
626
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

399
399
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

282
282

Meer sportnieuws