Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

46 stemmen
Masterclass Mbappé wist straffe start Australië stevig uit

In zijn eerste WK-match als wereldkampioen heeft Frankrijk na een pijnlijke start nog eenvoudig gewonnen van Australië. Les Bleus dankten daarbij de absolute uitblinker Kylian Mbappé, die andermaal een klasse te sterk was vanavond voor de rest. Giroud was dan weer meteen goed voor een tweeklapper.


De Fransen begonnen vandaag aan hun missie om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken. Les Bleus pakten vier jaar geleden in Rusland de opperste triomf, in de halve finale rekenden ze toen af met de Rode Duivels. Tegenstander vanavond was Australië, ook het team dat de Fransen toen als eerste troffen. Bij het vorige WK won het team van Deschamps nipt met 2-1. Bij de Socceroos stond Ryan (ex-Club Brugge) nog steeds onder de lat, voorin bij Les Bleus kreeg Giroud zijn kans in afwezigheid van Benzema.

De Fransen hoopten om een tweede opeenvolgende wereldtitel te pakken.

Les Bleus vegen in recordtempo kanonstart Australië uit

De Socceroos kenden een droomstart, binnen de eerste tien minuten vond Irvine met een prima voorzet de vrijstaande Craig Goodwin aan de tweede paal en die bracht Australië verrassend op voorsprong: 0-1. Bij dezelfde fase liep Lucas Hernandez een ogenschijnlijk zware knieblessure op, een dubbele opdoffer voor Frankrijk. Les Bleus hadden nadien niet meteen een reactie in huis en ontsnapten na twintig minuten spelen zelfs aan een dubbele achterstand toen een fenomenale uithaal van Duke rakelings naast het doel van Lloris vloog.

Het team van Deschamps zocht nadien voornamelijk naar goudhaantje Mbappé. Die kon regelmatig een mannetje passeren maar vond er voorlopig steevast meteen nadien een andere op zijn weg. Nog voor het halfuur rechtte Frankrijk echter knap de rug: vanop links zette invaller Hernandez (de broer van) perfect voor en centraal kopte Rabiot de 1-1 in doel. Les Bleus waren nu volledig 'on fire', amper een paar minuten later verdedigde Australië dramatisch uit, centraal werd Giroud gevonden en die schoot de Fransen op voorsprong: 2-1. De Socceroos waren nu nergens meer en ontsnapten vlak voor de pauze nog aan de doodsteek toen Mbappé van dichtbij een levensgrote kans onbenut liet. Aan de overzijde zorgde Irvine zowaar nog bijna voor de gelijkmaker maar zijn kopbal belandde tegen de paal. Zo bleef het toch nog spannend halfweg.

De WK-opener van Frankrijk begint dramatisch maar Les Bleus slaan keihard terug.

Mbappé toont grote klasse na rust

Meteen na de pauze pakte Giroud bijna uit met het doelpunt van het tornooi tot nu toe. Zijn fraaie omhaal ging een dikke meter naast de kooi van Ryan. Nadien monopoliseerden Les Bleus de bal en kansen waren er in het eerste kwartier na de rust niet meer te zien. Halfweg de tweede helft viel de beslissing dan toch: vanop rechts pakte Dembele uit met een fantastische zwieper en centraal kopte Mbappé via de paal de 3-1 in doel.

Mbappé bleef een gesel voor de Australische defensie en een paar minuten later pakte de speler van PSG ook nog eens uit met de perfecte assist, centraal kopte Giroud al de 4-1 tegen de touwen. Op indrukwekkende wijze had Frankrijk ondertussen de straffe start van de Socceroos uitgewist. Het team van Deschamps verzuimde nadien nog een paar keer om hogere cijfers te laten optekenen maar uiteindelijk pakte het nog eenvoudig zijn eerste drie punten. Australië moet hopen dat het tegen de Denen en Tunesië wat vlotter loopt.

Scoreverloop:

1-0 (10') Goodwin, 1-1 (27') Rabiot, 2-1 (32') Giroud, 3-1 (68') Mbappé, 4-1 (71') Giroud

LEES OOK: Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

Wordt Mbappé de absolute uitblinker op dit WK?

Meest recent

'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

11
11
Brandon Mechele deelt emotioneel nieuws vanuit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

6
6
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

133
133
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

53
53
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

80
80
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

58
58
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

59
59
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

99
99
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

152
152
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

271
271
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

279
279
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

193
193
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

365
365
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

129
129
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

605
605
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

90
90
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

344
344
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

149
149
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

37
37
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

101
101
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

126
126
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

183
183

Meer sportnieuws