Vertonghen slaat pers met verstomming: "Absoluut niet verwacht"

door
Vertonghen slaat pers met verstomming:

Woensdag zijn de Rode Duivels aan zet op het WK in Qatar. Onze landgenoten nemen het in hun eerste wedstrijd op tegen Canada. Jan Vertonghen schoof dinsdag aan voor de verzamelde pers.


De recordinternational kreeg onder meer enkele vragen over de hetze rondom de 'OneLove'-campagne. De FIFA verbiedt aanvoerders om met een speciale band het veld op te komen en dreigt met sportieve sancties. "Ik voel me niet comfortabel om hierover te spreken", antwoordde Vertonghen. "Dat zegt genoeg. Ik ben bang dat ik morgen niet op het veld sta als ik hier iets over zeg. Dat is een spijtige situatie die ik hopelijk niet meer zal meemaken. We zijn hier om te voetballen en als we dat niet kunnen doen door een statement te maken... Ik ga er niets over zeggen, want ik wil aan de aftrap staan."

Die woorden kwamen stevig binnen in de perszaal, als we Gilles De Bilde mogen geloven. "Iedereen in de perszaal keek vreemd naar elkaar toen hij dit zei", vertelt de analist bij Het Laatste Nieuws. "Dit hadden we absoluut niet verwacht. De manier waarop hij het verwoorde was heel subtiel, maar tegelijkertijd kwamen zijn woorden hard binnen", aldus de Bilde.

FOCUSSEN OP SPORTIEVE
Woensdag zullen de Duivels alle randzaken volledig achter zich moeten laten en zich moeten focussen op het sportieve. Vanaf dan gaat hun toernooi immers écht van start. Na de oefennederlaag tegen Egypte was er kritiek, maar een goede prestatie tegen Canada kan het geloof in eigen kunnen een boost geven. En dan is er misschien wel een heel mooi resultaat mogelijk in Qatar.

LEES OOK: Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

Moeten de Belgen een statement maken?

Meest recent

Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

5
5
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

40
40
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

72
72
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

130
130
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

114
114
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

282
282
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

149
149
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

299
299
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

167
167
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

320
320
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

37
37
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

103
103
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

198
198
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

161
161
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

151
151
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

612
612
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

202
202
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

476
476
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

423
423
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

579
579
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

217
217
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

422
422
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

313
313
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

579
579
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

674
674

Meer sportnieuws