Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

79 stemmen
Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

Het is voorlopig de dag van de verrassingen op dit WK. Na het fiasco van Argentinië, beet Denemarken deze namiddag zijn tanden stevig stuk op Tunesië. Danish Dynamite had wel de beste kansen maar geraakte niet voorbij een sterke Dahmen.


Tunesië was één van de Afrikaanse ploegen op dit WK en keek vandaag Denemarken in de ogen. Bij de Denen was het vooral voor Christian Eriksen een emotioneel moment, de draaischijf van Danish Dynamite keerde terug op het grote toneel, nadat hij op zaterdag 12 juni (goed een jaar geleden) een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland.

Christian Eriksen keerde een tijdje geleden al terug bij de Deense nationale ploeg.

Danish Dynamite bijt tanden stevig stuk op stugge Tunesiërs

Tunesië hield in de openingsfase prima stand tegen de Denen en creëerde na tien minuten spelen zelfs de eerste kansen. Dräger zag een afgeweken schot niet zo ver naast dwarrelen en bij de daaropvolgende hoekschop was de kopbal van Msakni niet gekadreerd. Danish Dynamite ontsnapte halfweg de eerste periode nog een keer toen de snelle Jebali alleen op Schmeichel afging, die laatste ook vloerde maar (terecht) teruggefloten werd vanwege buitenspel. Tussendoor had Delaney een eerste slap schot afgevuurd richting Dahmen.

De Denen namen gaandeweg de wedstrijd wel steeds meer in handen maar grote kansen puurde het daar voorlopig niet uit. Hojbjerg probeerde het op tien minuten van de rust nog eens met een afstandsschot maar ook deze bal moest Dahmen maar oprapen. Vlak voor de pauze kreeg Jebali nog een dot van een kans op een Tunesische voorsprong maar van dichtbij had Schmeichel nog een fantastische reflex in huis. Halfweg was er nog volop spanning in het Education City Stadion.

Ook de Denen deden het zonder 'One Love' armband na dreigementen van de FIFA.

Paal en sterke doelman helpen Tunesië aan knap resultaat

Ook na de pauze was het Tunesië dat voor de eerste dreiging zorgde, na een scherpe flankvoorzet kon Jebali net niet op doel besluiten en even later liet Laidouni zich nog de bal afsnoepen, anders kon hij alleen op Schmeichel afgaan. Aan de overzijde leek Skov Olsen voor de 1-0 te zorgen maar het doelpunt van de Club-speler werd terecht afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. De Denen voerden stilaan wel de druk op en Tunesië had nog voor het uur een prima Dahmen nodig om Dolberg van een doelpunt te houden.

De Adelaars van Carthago herstelden nadien opnieuw het evenwicht en hielden Denemarken lange tijd eenvoudig onder controle. Pas halfweg de tweede helft was er eindelijk nog eens prima kans voor Danish Dynamite via Eriksen, zijn ferme pegel werd knap gepareerd door de Tunesische doelman. Bij de daaropvolgende hoekschop ontsnapte de Afrikaanse ploeg miraculeus bij een kopbal van Cornelius die tegen de paal vloog. Het team van Hjulmand joeg nadien nog op de winning-goal maar kreeg die finaal niet (ook niet na een VAR-interventie vanwege een mogelijke handsbal). Zo begint het Scandinavische land met een kleine kater aan dit wereldkampioenschap.


LEES OOK: L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

Zal Denemarken de tweede ronde halen?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

48
48
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

40
40
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

72
72
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

54
54
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

22
22
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

71
71
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

272
272
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

945
945
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

212
212
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

208
208
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

110
110
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

300
300
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

113
113
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

590
590
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

607
607
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

440
440
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1037
1037
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

310
310
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

492
492
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws