Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

79 stemmen
Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

Het is voorlopig de dag van de verrassingen op dit WK. Na het fiasco van Argentinië, beet Denemarken deze namiddag zijn tanden stevig stuk op Tunesië. Danish Dynamite had wel de beste kansen maar geraakte niet voorbij een sterke Dahmen.


Tunesië was één van de Afrikaanse ploegen op dit WK en keek vandaag Denemarken in de ogen. Bij de Denen was het vooral voor Christian Eriksen een emotioneel moment, de draaischijf van Danish Dynamite keerde terug op het grote toneel, nadat hij op zaterdag 12 juni (goed een jaar geleden) een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland.

Christian Eriksen keerde een tijdje geleden al terug bij de Deense nationale ploeg.

Danish Dynamite bijt tanden stevig stuk op stugge Tunesiërs

Tunesië hield in de openingsfase prima stand tegen de Denen en creëerde na tien minuten spelen zelfs de eerste kansen. Dräger zag een afgeweken schot niet zo ver naast dwarrelen en bij de daaropvolgende hoekschop was de kopbal van Msakni niet gekadreerd. Danish Dynamite ontsnapte halfweg de eerste periode nog een keer toen de snelle Jebali alleen op Schmeichel afging, die laatste ook vloerde maar (terecht) teruggefloten werd vanwege buitenspel. Tussendoor had Delaney een eerste slap schot afgevuurd richting Dahmen.

De Denen namen gaandeweg de wedstrijd wel steeds meer in handen maar grote kansen puurde het daar voorlopig niet uit. Hojbjerg probeerde het op tien minuten van de rust nog eens met een afstandsschot maar ook deze bal moest Dahmen maar oprapen. Vlak voor de pauze kreeg Jebali nog een dot van een kans op een Tunesische voorsprong maar van dichtbij had Schmeichel nog een fantastische reflex in huis. Halfweg was er nog volop spanning in het Education City Stadion.

Ook de Denen deden het zonder 'One Love' armband na dreigementen van de FIFA.

Paal en sterke doelman helpen Tunesië aan knap resultaat

Ook na de pauze was het Tunesië dat voor de eerste dreiging zorgde, na een scherpe flankvoorzet kon Jebali net niet op doel besluiten en even later liet Laidouni zich nog de bal afsnoepen, anders kon hij alleen op Schmeichel afgaan. Aan de overzijde leek Skov Olsen voor de 1-0 te zorgen maar het doelpunt van de Club-speler werd terecht afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. De Denen voerden stilaan wel de druk op en Tunesië had nog voor het uur een prima Dahmen nodig om Dolberg van een doelpunt te houden.

De Adelaars van Carthago herstelden nadien opnieuw het evenwicht en hielden Denemarken lange tijd eenvoudig onder controle. Pas halfweg de tweede helft was er eindelijk nog eens prima kans voor Danish Dynamite via Eriksen, zijn ferme pegel werd knap gepareerd door de Tunesische doelman. Bij de daaropvolgende hoekschop ontsnapte de Afrikaanse ploeg miraculeus bij een kopbal van Cornelius die tegen de paal vloog. Het team van Hjulmand joeg nadien nog op de winning-goal maar kreeg die finaal niet (ook niet na een VAR-interventie vanwege een mogelijke handsbal). Zo begint het Scandinavische land met een kleine kater aan dit wereldkampioenschap.


LEES OOK: Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Zal Denemarken de tweede ronde halen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

68
68
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

180
180
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

729
729
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

82
82
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

145
145
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

55
55
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

33
33
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

156
156
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

176
176
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

23
23
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

149
149
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

291
291
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

380
380
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

189
189
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

109
109
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

849
849
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

513
513
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

365
365
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws