Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

79 stemmen
Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

Het is voorlopig de dag van de verrassingen op dit WK. Na het fiasco van Argentinië, beet Denemarken deze namiddag zijn tanden stevig stuk op Tunesië. Danish Dynamite had wel de beste kansen maar geraakte niet voorbij een sterke Dahmen.


Tunesië was één van de Afrikaanse ploegen op dit WK en keek vandaag Denemarken in de ogen. Bij de Denen was het vooral voor Christian Eriksen een emotioneel moment, de draaischijf van Danish Dynamite keerde terug op het grote toneel, nadat hij op zaterdag 12 juni (goed een jaar geleden) een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland.

Christian Eriksen keerde een tijdje geleden al terug bij de Deense nationale ploeg.

Danish Dynamite bijt tanden stevig stuk op stugge Tunesiërs

Tunesië hield in de openingsfase prima stand tegen de Denen en creëerde na tien minuten spelen zelfs de eerste kansen. Dräger zag een afgeweken schot niet zo ver naast dwarrelen en bij de daaropvolgende hoekschop was de kopbal van Msakni niet gekadreerd. Danish Dynamite ontsnapte halfweg de eerste periode nog een keer toen de snelle Jebali alleen op Schmeichel afging, die laatste ook vloerde maar (terecht) teruggefloten werd vanwege buitenspel. Tussendoor had Delaney een eerste slap schot afgevuurd richting Dahmen.

De Denen namen gaandeweg de wedstrijd wel steeds meer in handen maar grote kansen puurde het daar voorlopig niet uit. Hojbjerg probeerde het op tien minuten van de rust nog eens met een afstandsschot maar ook deze bal moest Dahmen maar oprapen. Vlak voor de pauze kreeg Jebali nog een dot van een kans op een Tunesische voorsprong maar van dichtbij had Schmeichel nog een fantastische reflex in huis. Halfweg was er nog volop spanning in het Education City Stadion.

Ook de Denen deden het zonder 'One Love' armband na dreigementen van de FIFA.

Paal en sterke doelman helpen Tunesië aan knap resultaat

Ook na de pauze was het Tunesië dat voor de eerste dreiging zorgde, na een scherpe flankvoorzet kon Jebali net niet op doel besluiten en even later liet Laidouni zich nog de bal afsnoepen, anders kon hij alleen op Schmeichel afgaan. Aan de overzijde leek Skov Olsen voor de 1-0 te zorgen maar het doelpunt van de Club-speler werd terecht afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. De Denen voerden stilaan wel de druk op en Tunesië had nog voor het uur een prima Dahmen nodig om Dolberg van een doelpunt te houden.

De Adelaars van Carthago herstelden nadien opnieuw het evenwicht en hielden Denemarken lange tijd eenvoudig onder controle. Pas halfweg de tweede helft was er eindelijk nog eens prima kans voor Danish Dynamite via Eriksen, zijn ferme pegel werd knap gepareerd door de Tunesische doelman. Bij de daaropvolgende hoekschop ontsnapte de Afrikaanse ploeg miraculeus bij een kopbal van Cornelius die tegen de paal vloog. Het team van Hjulmand joeg nadien nog op de winning-goal maar kreeg die finaal niet (ook niet na een VAR-interventie vanwege een mogelijke handsbal). Zo begint het Scandinavische land met een kleine kater aan dit wereldkampioenschap.


LEES OOK: L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

Zal Denemarken de tweede ronde halen?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

24
24
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

6
6
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

37
37
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

65
65
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

101
101
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

23
23
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

40
40
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

53
53
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

221
221
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

143
143
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

187
187
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

131
131
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

407
407
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

316
316
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

125
125
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

31
31
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws