Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

79 stemmen
Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

Het is voorlopig de dag van de verrassingen op dit WK. Na het fiasco van Argentinië, beet Denemarken deze namiddag zijn tanden stevig stuk op Tunesië. Danish Dynamite had wel de beste kansen maar geraakte niet voorbij een sterke Dahmen.


Tunesië was één van de Afrikaanse ploegen op dit WK en keek vandaag Denemarken in de ogen. Bij de Denen was het vooral voor Christian Eriksen een emotioneel moment, de draaischijf van Danish Dynamite keerde terug op het grote toneel, nadat hij op zaterdag 12 juni (goed een jaar geleden) een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland.

Christian Eriksen keerde een tijdje geleden al terug bij de Deense nationale ploeg.

Danish Dynamite bijt tanden stevig stuk op stugge Tunesiërs

Tunesië hield in de openingsfase prima stand tegen de Denen en creëerde na tien minuten spelen zelfs de eerste kansen. Dräger zag een afgeweken schot niet zo ver naast dwarrelen en bij de daaropvolgende hoekschop was de kopbal van Msakni niet gekadreerd. Danish Dynamite ontsnapte halfweg de eerste periode nog een keer toen de snelle Jebali alleen op Schmeichel afging, die laatste ook vloerde maar (terecht) teruggefloten werd vanwege buitenspel. Tussendoor had Delaney een eerste slap schot afgevuurd richting Dahmen.

De Denen namen gaandeweg de wedstrijd wel steeds meer in handen maar grote kansen puurde het daar voorlopig niet uit. Hojbjerg probeerde het op tien minuten van de rust nog eens met een afstandsschot maar ook deze bal moest Dahmen maar oprapen. Vlak voor de pauze kreeg Jebali nog een dot van een kans op een Tunesische voorsprong maar van dichtbij had Schmeichel nog een fantastische reflex in huis. Halfweg was er nog volop spanning in het Education City Stadion.

Ook de Denen deden het zonder 'One Love' armband na dreigementen van de FIFA.

Paal en sterke doelman helpen Tunesië aan knap resultaat

Ook na de pauze was het Tunesië dat voor de eerste dreiging zorgde, na een scherpe flankvoorzet kon Jebali net niet op doel besluiten en even later liet Laidouni zich nog de bal afsnoepen, anders kon hij alleen op Schmeichel afgaan. Aan de overzijde leek Skov Olsen voor de 1-0 te zorgen maar het doelpunt van de Club-speler werd terecht afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. De Denen voerden stilaan wel de druk op en Tunesië had nog voor het uur een prima Dahmen nodig om Dolberg van een doelpunt te houden.

De Adelaars van Carthago herstelden nadien opnieuw het evenwicht en hielden Denemarken lange tijd eenvoudig onder controle. Pas halfweg de tweede helft was er eindelijk nog eens prima kans voor Danish Dynamite via Eriksen, zijn ferme pegel werd knap gepareerd door de Tunesische doelman. Bij de daaropvolgende hoekschop ontsnapte de Afrikaanse ploeg miraculeus bij een kopbal van Cornelius die tegen de paal vloog. Het team van Hjulmand joeg nadien nog op de winning-goal maar kreeg die finaal niet (ook niet na een VAR-interventie vanwege een mogelijke handsbal). Zo begint het Scandinavische land met een kleine kater aan dit wereldkampioenschap.


LEES OOK: WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Zal Denemarken de tweede ronde halen?

Meest recent

Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

61
61
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

194
194
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

49
49
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

84
84
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

70
70
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

68
68
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

296
296
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

851
851
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

739
739
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

95
95
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1015
1015
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

473
473
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

317
317
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

586
586
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

659
659
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1044
1044
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

385
385
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

539
539
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1562
1562
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

373
373
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

500
500
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

306
306
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

129
129
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

239
239
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

313
313

Meer sportnieuws