Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

79 stemmen
Danish Dynamite ontploft niet tegen stug Tunesië

Het is voorlopig de dag van de verrassingen op dit WK. Na het fiasco van Argentinië, beet Denemarken deze namiddag zijn tanden stevig stuk op Tunesië. Danish Dynamite had wel de beste kansen maar geraakte niet voorbij een sterke Dahmen.


Tunesië was één van de Afrikaanse ploegen op dit WK en keek vandaag Denemarken in de ogen. Bij de Denen was het vooral voor Christian Eriksen een emotioneel moment, de draaischijf van Danish Dynamite keerde terug op het grote toneel, nadat hij op zaterdag 12 juni (goed een jaar geleden) een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland.

Christian Eriksen keerde een tijdje geleden al terug bij de Deense nationale ploeg.

Danish Dynamite bijt tanden stevig stuk op stugge Tunesiërs

Tunesië hield in de openingsfase prima stand tegen de Denen en creëerde na tien minuten spelen zelfs de eerste kansen. Dräger zag een afgeweken schot niet zo ver naast dwarrelen en bij de daaropvolgende hoekschop was de kopbal van Msakni niet gekadreerd. Danish Dynamite ontsnapte halfweg de eerste periode nog een keer toen de snelle Jebali alleen op Schmeichel afging, die laatste ook vloerde maar (terecht) teruggefloten werd vanwege buitenspel. Tussendoor had Delaney een eerste slap schot afgevuurd richting Dahmen.

De Denen namen gaandeweg de wedstrijd wel steeds meer in handen maar grote kansen puurde het daar voorlopig niet uit. Hojbjerg probeerde het op tien minuten van de rust nog eens met een afstandsschot maar ook deze bal moest Dahmen maar oprapen. Vlak voor de pauze kreeg Jebali nog een dot van een kans op een Tunesische voorsprong maar van dichtbij had Schmeichel nog een fantastische reflex in huis. Halfweg was er nog volop spanning in het Education City Stadion.

Ook de Denen deden het zonder 'One Love' armband na dreigementen van de FIFA.

Paal en sterke doelman helpen Tunesië aan knap resultaat

Ook na de pauze was het Tunesië dat voor de eerste dreiging zorgde, na een scherpe flankvoorzet kon Jebali net niet op doel besluiten en even later liet Laidouni zich nog de bal afsnoepen, anders kon hij alleen op Schmeichel afgaan. Aan de overzijde leek Skov Olsen voor de 1-0 te zorgen maar het doelpunt van de Club-speler werd terecht afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. De Denen voerden stilaan wel de druk op en Tunesië had nog voor het uur een prima Dahmen nodig om Dolberg van een doelpunt te houden.

De Adelaars van Carthago herstelden nadien opnieuw het evenwicht en hielden Denemarken lange tijd eenvoudig onder controle. Pas halfweg de tweede helft was er eindelijk nog eens prima kans voor Danish Dynamite via Eriksen, zijn ferme pegel werd knap gepareerd door de Tunesische doelman. Bij de daaropvolgende hoekschop ontsnapte de Afrikaanse ploeg miraculeus bij een kopbal van Cornelius die tegen de paal vloog. Het team van Hjulmand joeg nadien nog op de winning-goal maar kreeg die finaal niet (ook niet na een VAR-interventie vanwege een mogelijke handsbal). Zo begint het Scandinavische land met een kleine kater aan dit wereldkampioenschap.


Zal Denemarken de tweede ronde halen?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

114
114
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

9
9
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

18
18
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

73
73
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

65
65
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

108
108
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

96
96
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

180
180
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

36
36
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

136
136
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

138
138
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

101
101
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

226
226
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

628
628
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

475
475
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

386
386
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

396
396
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

88
88
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

270
270
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

233
233
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

48
48
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

149
149
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

412
412
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

213
213

Meer sportnieuws