Internationale pers geschokt: "Eén van de zwaarste klappen ooit"

265 stemmen
Internationale pers geschokt:

Argentinië heeft een bijzonder slechte start genomen op het WK. Het verloor met 1-2 van Saudi-Arabië. Lionel Messi scoorde voor de Argentijnen en zag een doelpunt afgekeurd worden. Het werd echter alsnog 1-2. Een pijnlijke afgang voor Argentinië en de internationale media velde een scherp oordeel.


Messi speelde een sterke eerste helft en was na 22 minuten al drie keer gevaarlijk geweest. Een goal, een afgekeurd doelpunt en een knappe redding van de doelman van Saudi-Arabië. In de tweede helft probeerde Messi het nog wel te keren nadat het plots 1-2 werd. Argentinië verloor echter en het was de eerste nederlaag in 36 interlands. The Daily Mail trok al meteen een scherpe conclusie. "Deze nederlaag slaat de droom van Messi, de wereldtitel winnen op zijn laatste WK, aan diggelen. Deze zege van Saudi-Arabië is één van de grootste sportuitslagen ooit".

L'Equipe was ook enorm verrast. "Waanzinnig. Onwaarschijnlijk. Deze zege van Saudi-Arabië is mogelijk nu al de grootste stunt van dit WK. Wie had dat gedacht bij de rust, toen het 1-0 stond na een goal van Messi? Argentinië was 36 matchen ongeslagen en Saudi-Arabië staat 51ste op de FIFA-ranking. De onbekende doelman Al-Owais presteerde sterk met enkele goede tussenkomsten en maakte zo op één dag internationale faam."

Marca ziet dat de druk enorm is. "Argentinië lijkt een groep te zijn dat op missie is. Zij dragen echter een enorme rugzak met alle verwachtingen die er zijn in het land omtrent een wereldtitel. Dat zorgt voor een enorm gewicht op de schouders, waardoor je eens kan vallen. De WK-geschiedenis leert echter dat je je eerste partij kan verliezen en nadien nog zes keer kan winnen."

In Argentinië kwam de nederlaag zeer hard aan. "Deze wedstrijd tegen Saoedi-Arabië moet worden gerekend tot een van de zwaarste klappen die de nationale ploeg in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen heeft gekregen", meldt La Nacion. Olé hoopt dat dit een wake-upcall is voor Argentinië. "Deze klap moet dienen als wekker. Een alarm waardoor ze terugkeren naar de oorsprong die ze de Copa América deed winnen."

LEES OOK: Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Gaat Argentinië de rug rechten tegen Polen en Mexico?

Meest recent

Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

0
0
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

50
50
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

55
55
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

207
207
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

259
259
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

194
194
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

56
56
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

80
80
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

138
138
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

75
75
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

75
75
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

165
165
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

149
149
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

117
117
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

238
238
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

453
453
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

294
294
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

137
137
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

825
825

Meer sportnieuws