Internationale pers geschokt: "Eén van de zwaarste klappen ooit"

door
Internationale pers geschokt:

Argentinië heeft een bijzonder slechte start genomen op het WK. Het verloor met 1-2 van Saudi-Arabië. Lionel Messi scoorde voor de Argentijnen en zag een doelpunt afgekeurd worden. Het werd echter alsnog 1-2. Een pijnlijke afgang voor Argentinië en de internationale media velde een scherp oordeel.


Messi speelde een sterke eerste helft en was na 22 minuten al drie keer gevaarlijk geweest. Een goal, een afgekeurd doelpunt en een knappe redding van de doelman van Saudi-Arabië. In de tweede helft probeerde Messi het nog wel te keren nadat het plots 1-2 werd. Argentinië verloor echter en het was de eerste nederlaag in 36 interlands. The Daily Mail trok al meteen een scherpe conclusie. "Deze nederlaag slaat de droom van Messi, de wereldtitel winnen op zijn laatste WK, aan diggelen. Deze zege van Saudi-Arabië is één van de grootste sportuitslagen ooit".

L'Equipe was ook enorm verrast. "Waanzinnig. Onwaarschijnlijk. Deze zege van Saudi-Arabië is mogelijk nu al de grootste stunt van dit WK. Wie had dat gedacht bij de rust, toen het 1-0 stond na een goal van Messi? Argentinië was 36 matchen ongeslagen en Saudi-Arabië staat 51ste op de FIFA-ranking. De onbekende doelman Al-Owais presteerde sterk met enkele goede tussenkomsten en maakte zo op één dag internationale faam."

Marca ziet dat de druk enorm is. "Argentinië lijkt een groep te zijn dat op missie is. Zij dragen echter een enorme rugzak met alle verwachtingen die er zijn in het land omtrent een wereldtitel. Dat zorgt voor een enorm gewicht op de schouders, waardoor je eens kan vallen. De WK-geschiedenis leert echter dat je je eerste partij kan verliezen en nadien nog zes keer kan winnen."

In Argentinië kwam de nederlaag zeer hard aan. "Deze wedstrijd tegen Saoedi-Arabië moet worden gerekend tot een van de zwaarste klappen die de nationale ploeg in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen heeft gekregen", meldt La Nacion. Olé hoopt dat dit een wake-upcall is voor Argentinië. "Deze klap moet dienen als wekker. Een alarm waardoor ze terugkeren naar de oorsprong die ze de Copa América deed winnen."

Gaat Argentinië de rug rechten tegen Polen en Mexico?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

62
62
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

66
66
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

115
115
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

205
205
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

198
198
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

62
62
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

427
427
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

129
129
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

434
434
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

226
226
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

364
364
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

500
500
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

674
674
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

340
340
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1068
1068
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

335
335

Meer sportnieuws