Internationale pers geschokt: "Eén van de zwaarste klappen ooit"

door
Internationale pers geschokt:

Argentinië heeft een bijzonder slechte start genomen op het WK. Het verloor met 1-2 van Saudi-Arabië. Lionel Messi scoorde voor de Argentijnen en zag een doelpunt afgekeurd worden. Het werd echter alsnog 1-2. Een pijnlijke afgang voor Argentinië en de internationale media velde een scherp oordeel.


Messi speelde een sterke eerste helft en was na 22 minuten al drie keer gevaarlijk geweest. Een goal, een afgekeurd doelpunt en een knappe redding van de doelman van Saudi-Arabië. In de tweede helft probeerde Messi het nog wel te keren nadat het plots 1-2 werd. Argentinië verloor echter en het was de eerste nederlaag in 36 interlands. The Daily Mail trok al meteen een scherpe conclusie. "Deze nederlaag slaat de droom van Messi, de wereldtitel winnen op zijn laatste WK, aan diggelen. Deze zege van Saudi-Arabië is één van de grootste sportuitslagen ooit".

L'Equipe was ook enorm verrast. "Waanzinnig. Onwaarschijnlijk. Deze zege van Saudi-Arabië is mogelijk nu al de grootste stunt van dit WK. Wie had dat gedacht bij de rust, toen het 1-0 stond na een goal van Messi? Argentinië was 36 matchen ongeslagen en Saudi-Arabië staat 51ste op de FIFA-ranking. De onbekende doelman Al-Owais presteerde sterk met enkele goede tussenkomsten en maakte zo op één dag internationale faam."

Marca ziet dat de druk enorm is. "Argentinië lijkt een groep te zijn dat op missie is. Zij dragen echter een enorme rugzak met alle verwachtingen die er zijn in het land omtrent een wereldtitel. Dat zorgt voor een enorm gewicht op de schouders, waardoor je eens kan vallen. De WK-geschiedenis leert echter dat je je eerste partij kan verliezen en nadien nog zes keer kan winnen."

In Argentinië kwam de nederlaag zeer hard aan. "Deze wedstrijd tegen Saoedi-Arabië moet worden gerekend tot een van de zwaarste klappen die de nationale ploeg in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen heeft gekregen", meldt La Nacion. Olé hoopt dat dit een wake-upcall is voor Argentinië. "Deze klap moet dienen als wekker. Een alarm waardoor ze terugkeren naar de oorsprong die ze de Copa América deed winnen."

Gaat Argentinië de rug rechten tegen Polen en Mexico?

Meest recent

Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

3
3
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

19
19
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

33
33
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

64
64
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

50
50
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

365
365
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

77
77
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

228
228
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

75
75
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

122
122
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

103
103
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

105
105
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

118
118
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

411
411
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

108
108
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

86
86
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

79
79
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

551
551
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

281
281
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

253
253
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

408
408

Meer sportnieuws