Internationale pers geschokt: "Eén van de zwaarste klappen ooit"

265 stemmen
Internationale pers geschokt:

Argentinië heeft een bijzonder slechte start genomen op het WK. Het verloor met 1-2 van Saudi-Arabië. Lionel Messi scoorde voor de Argentijnen en zag een doelpunt afgekeurd worden. Het werd echter alsnog 1-2. Een pijnlijke afgang voor Argentinië en de internationale media velde een scherp oordeel.


Messi speelde een sterke eerste helft en was na 22 minuten al drie keer gevaarlijk geweest. Een goal, een afgekeurd doelpunt en een knappe redding van de doelman van Saudi-Arabië. In de tweede helft probeerde Messi het nog wel te keren nadat het plots 1-2 werd. Argentinië verloor echter en het was de eerste nederlaag in 36 interlands. The Daily Mail trok al meteen een scherpe conclusie. "Deze nederlaag slaat de droom van Messi, de wereldtitel winnen op zijn laatste WK, aan diggelen. Deze zege van Saudi-Arabië is één van de grootste sportuitslagen ooit".

L'Equipe was ook enorm verrast. "Waanzinnig. Onwaarschijnlijk. Deze zege van Saudi-Arabië is mogelijk nu al de grootste stunt van dit WK. Wie had dat gedacht bij de rust, toen het 1-0 stond na een goal van Messi? Argentinië was 36 matchen ongeslagen en Saudi-Arabië staat 51ste op de FIFA-ranking. De onbekende doelman Al-Owais presteerde sterk met enkele goede tussenkomsten en maakte zo op één dag internationale faam."

Marca ziet dat de druk enorm is. "Argentinië lijkt een groep te zijn dat op missie is. Zij dragen echter een enorme rugzak met alle verwachtingen die er zijn in het land omtrent een wereldtitel. Dat zorgt voor een enorm gewicht op de schouders, waardoor je eens kan vallen. De WK-geschiedenis leert echter dat je je eerste partij kan verliezen en nadien nog zes keer kan winnen."

In Argentinië kwam de nederlaag zeer hard aan. "Deze wedstrijd tegen Saoedi-Arabië moet worden gerekend tot een van de zwaarste klappen die de nationale ploeg in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen heeft gekregen", meldt La Nacion. Olé hoopt dat dit een wake-upcall is voor Argentinië. "Deze klap moet dienen als wekker. Een alarm waardoor ze terugkeren naar de oorsprong die ze de Copa América deed winnen."

Gaat Argentinië de rug rechten tegen Polen en Mexico?

Meest recent

Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

8
8
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

85
85
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

18
18
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

242
242
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

50
50
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

160
160
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

299
299
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

42
42
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

166
166
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

303
303
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

449
449
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

394
394
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

150
150
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

84
84
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

401
401
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

206
206
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

490
490
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

138
138
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

336
336
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

587
587
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

330
330
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1033
1033
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

481
481

Meer sportnieuws