Internationale pers geschokt: "Eén van de zwaarste klappen ooit"

door
Internationale pers geschokt:

Argentinië heeft een bijzonder slechte start genomen op het WK. Het verloor met 1-2 van Saudi-Arabië. Lionel Messi scoorde voor de Argentijnen en zag een doelpunt afgekeurd worden. Het werd echter alsnog 1-2. Een pijnlijke afgang voor Argentinië en de internationale media velde een scherp oordeel.


Messi speelde een sterke eerste helft en was na 22 minuten al drie keer gevaarlijk geweest. Een goal, een afgekeurd doelpunt en een knappe redding van de doelman van Saudi-Arabië. In de tweede helft probeerde Messi het nog wel te keren nadat het plots 1-2 werd. Argentinië verloor echter en het was de eerste nederlaag in 36 interlands. The Daily Mail trok al meteen een scherpe conclusie. "Deze nederlaag slaat de droom van Messi, de wereldtitel winnen op zijn laatste WK, aan diggelen. Deze zege van Saudi-Arabië is één van de grootste sportuitslagen ooit".

L'Equipe was ook enorm verrast. "Waanzinnig. Onwaarschijnlijk. Deze zege van Saudi-Arabië is mogelijk nu al de grootste stunt van dit WK. Wie had dat gedacht bij de rust, toen het 1-0 stond na een goal van Messi? Argentinië was 36 matchen ongeslagen en Saudi-Arabië staat 51ste op de FIFA-ranking. De onbekende doelman Al-Owais presteerde sterk met enkele goede tussenkomsten en maakte zo op één dag internationale faam."

Marca ziet dat de druk enorm is. "Argentinië lijkt een groep te zijn dat op missie is. Zij dragen echter een enorme rugzak met alle verwachtingen die er zijn in het land omtrent een wereldtitel. Dat zorgt voor een enorm gewicht op de schouders, waardoor je eens kan vallen. De WK-geschiedenis leert echter dat je je eerste partij kan verliezen en nadien nog zes keer kan winnen."

In Argentinië kwam de nederlaag zeer hard aan. "Deze wedstrijd tegen Saoedi-Arabië moet worden gerekend tot een van de zwaarste klappen die de nationale ploeg in de geschiedenis van de wereldkampioenschappen heeft gekregen", meldt La Nacion. Olé hoopt dat dit een wake-upcall is voor Argentinië. "Deze klap moet dienen als wekker. Een alarm waardoor ze terugkeren naar de oorsprong die ze de Copa América deed winnen."

Gaat Argentinië de rug rechten tegen Polen en Mexico?

Meest recent

'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

93
93
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

5
5
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

69
69
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

91
91
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

335
335
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

174
174
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

139
139
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

169
169
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1289
1289
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

211
211
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

354
354
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

916
916
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

193
193
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

294
294
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

671
671
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

43
43
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

32
32
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

572
572
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

104
104
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

106
106
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

277
277
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

137
137
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

1011
1011
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

277
277

Meer sportnieuws