TRANSFERUURTJE: 'Raskin naar Europese top, Chelsea choqueert Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Raskin naar Europese top, Chelsea choqueert Lukaku'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Fichajes zou FC Barcelona geïnteresseerd zijn in de diensten van Nicolas Raskin. De middenvelder van Standard zou een profiel bezitten waar Xavi op zou azen. De Barca-trainer wil namelijk volop inzetten op de jeugd, en gezien de financiële situatie van de Catalanen staat het ook vast dat transfervrije spelers extra in de gaten worden gehouden. Het Spaanse medium weet verder ook dat er vanaf januari een eventueel 'voorcontract' zou worden aangeboden aan Raskin, waardoor hij vanaf dan gebonden wordt aan de Catalaanse topclub.

De Franse eersteklasser RC Lens heeft volgens La Voix des Sports zijn zinnen gezet op Ken Nkuba van Sporting Charleroi. De 20-jarige flankaanvaller is een lichtpunt bij Charleroi, waar hij in 15 matchen goed was voor 1 goal en 4 assists. Het Belgische talent kan als flankaanvaller uit de voeten, maar ook als speler die de hele flank - offensief en defensief - voor zijn rekening kan nemen. Naast RC Lens zouden er nog een aantal ploegen zijn die Nkuba willen vastleggen.

BUITENLAND

Volgens Football Italia heeft Chelsea zijn kar gekeerd over de toekomst van Romelu Lukaku. Het Italiaanse medium weet dat de Engelse topclub het rekensommetje gemaakt heeft. De Londenaren zouden Lukaku in de zomer al willen terughalen en hem dan meteen willen verkopen. Of Internazionale, dat Lukaku tot eind dit seizoen huurt, een definitieve transfer kan betalen, is twijfelachtig. De Italiaanse club beschikt immers niet meteen over de grootste financiële middelen.

The Daily Express weet dat Chelsea zich wil versterken met WK-basisspelers Declan Rice en Jude Bellingham. Die laatste komt momenteel uit voor Borussia Dortmund, maar vertrekt weldra quasi zeker naar een absolute topploeg. De concurrentie voor Bellingham is echter bijzonder groot. Rice doet het dan weer al jaren uitstekend bij West Ham United en ook hij staat op de lijstjes van verschillende grootmachten. Chelsea zal dan ook bijzonder diep in de buidel moeten tasten. Zo wordt de totaalsom geschat op zeker 280 miljoen pond, iets meer dan 323 miljoen euro.

AC Milan zou Mohammed Kudus (22) hoog op zijn lijstje hebben staan. De Rossoneri willen de Ghanees graag binnenhalen, maar er zou zware concurrentie zijn van Everton. Dat meldt CalcioMercato. Ook Tottenham zou in de race zijn voor Kudus, die volgens Transfermarkt 15 miljoen euro moet kosten.

LEES OOK: ‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Kan Raskin het niveau van Barça aan?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

90
90
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

20
20
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

29
29
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

9
9
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

40
40
‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

166
166
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

67
67
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

172
172
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

188
188
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

146
146
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

401
401
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

61
61
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

878
878
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

71
71
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

463
463
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

304
304
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

179
179
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

357
357
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

207
207
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

599
599
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

63
63
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

203
203
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

160
160
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

60
60
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

185
185

Meer sportnieuws