TRANSFERUURTJE: 'Raskin naar Europese top, Chelsea choqueert Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Raskin naar Europese top, Chelsea choqueert Lukaku'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Fichajes zou FC Barcelona geïnteresseerd zijn in de diensten van Nicolas Raskin. De middenvelder van Standard zou een profiel bezitten waar Xavi op zou azen. De Barca-trainer wil namelijk volop inzetten op de jeugd, en gezien de financiële situatie van de Catalanen staat het ook vast dat transfervrije spelers extra in de gaten worden gehouden. Het Spaanse medium weet verder ook dat er vanaf januari een eventueel 'voorcontract' zou worden aangeboden aan Raskin, waardoor hij vanaf dan gebonden wordt aan de Catalaanse topclub.

De Franse eersteklasser RC Lens heeft volgens La Voix des Sports zijn zinnen gezet op Ken Nkuba van Sporting Charleroi. De 20-jarige flankaanvaller is een lichtpunt bij Charleroi, waar hij in 15 matchen goed was voor 1 goal en 4 assists. Het Belgische talent kan als flankaanvaller uit de voeten, maar ook als speler die de hele flank - offensief en defensief - voor zijn rekening kan nemen. Naast RC Lens zouden er nog een aantal ploegen zijn die Nkuba willen vastleggen.

BUITENLAND

Volgens Football Italia heeft Chelsea zijn kar gekeerd over de toekomst van Romelu Lukaku. Het Italiaanse medium weet dat de Engelse topclub het rekensommetje gemaakt heeft. De Londenaren zouden Lukaku in de zomer al willen terughalen en hem dan meteen willen verkopen. Of Internazionale, dat Lukaku tot eind dit seizoen huurt, een definitieve transfer kan betalen, is twijfelachtig. De Italiaanse club beschikt immers niet meteen over de grootste financiële middelen.

The Daily Express weet dat Chelsea zich wil versterken met WK-basisspelers Declan Rice en Jude Bellingham. Die laatste komt momenteel uit voor Borussia Dortmund, maar vertrekt weldra quasi zeker naar een absolute topploeg. De concurrentie voor Bellingham is echter bijzonder groot. Rice doet het dan weer al jaren uitstekend bij West Ham United en ook hij staat op de lijstjes van verschillende grootmachten. Chelsea zal dan ook bijzonder diep in de buidel moeten tasten. Zo wordt de totaalsom geschat op zeker 280 miljoen pond, iets meer dan 323 miljoen euro.

AC Milan zou Mohammed Kudus (22) hoog op zijn lijstje hebben staan. De Rossoneri willen de Ghanees graag binnenhalen, maar er zou zware concurrentie zijn van Everton. Dat meldt CalcioMercato. Ook Tottenham zou in de race zijn voor Kudus, die volgens Transfermarkt 15 miljoen euro moet kosten.

LEES OOK: 'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Kan Raskin het niveau van Barça aan?

Meest recent

Hayen verklaart: dit dacht hij na ontslag bij Club Brugge

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

23
23
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

226
226
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

19
19
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

91
91
JPL attractie rijker: "Geweldig tegen AS Roma en Nice"

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

19
19
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

207
207
Waarom KRC Genk al 25 jaar iedereen voorblijft

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

32
32
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

251
251
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

45
45
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

160
160
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

143
143
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

77
77
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

281
281
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

121
121
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

632
632
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

414
414
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

476
476
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

639
639
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

230
230
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

278
278
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

363
363
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

95
95
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

245
245

Meer sportnieuws