Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

192 stemmen
Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

Na een spannende maar niet altijd even hoogstaande partij hebben de VS en Wales voor het eerste gelijkspel op dit WK gezorgd. De Amerikanen leken lange tijd op weg naar de zege maar Bale en co vochten uiteindelijk nog knap terug.


Wales stond voor het eerst in 64 jaar op een WK en dat met sterspeler Gareth Bale. De 33-jarige ex-speler van Real Madrid stond met zijn team meteen voor een cruciaal duel tegen de Verenigde Staten. Winst was eigenlijk een must om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, met ook nog Engeland in de poule. De Amerikanen hadden uiteraard dezelfde ambitie, zij konden onder meer rekenen op Chelsea speler Pulisic.

De supporters van de VS waren kleurrijk uitgedost.

Pover Wales ondergaat spel tegen energiek VS

De VS nam een vlammende start en kreeg in de eerste tien minuten al twee mogelijkheden. Eerst klopte Rodon na een scherpe voorzet bijna zijn eigen doelman en in de nastoot kopte Sargent op de paal. Wales moest het spel voorlopig ondergaan, enkel een vrije trap van Ampadu die hoog over vloog was het vermelden waard in het eerste halfuur van de partij.

The Stars and Stripes hadden ondertussen ook wat gas teruggenomen, iets voorbij het halfuur probeerde Dest het eens met een verre uithaal maar zijn poging ging een eind over de kooi van doelman Hennessey.  Op tien minuten van de rust was het toch prijs voor de Verenigde Staten, Pulisic lanceerde de snelle Weah (zoon van legende en president van Liberia George) en die scoorde fraai de 1-0. De Welshmen bleven ook nadien ploeteren in het moeras en konden voor de pauze geen vuist meer maken. Halfweg leek het team van Berhalter een gouden zaak te doen in de strijd om de tweede plek.

De prijs voor het meest opvallende kapsel ging naar de Amerikaan McKennie.

Bale zorgt voor kentering

Kieffer Moore verving na de pauze Daniel James bij Wales, dat uit een heel ander vaatje moest tappen. Aanvankelijk was het echter opnieuw de VS die het initiatief nam. The Dragons namen nadien wel over en kwamen nu toch tot wat halve kansen, mede door het feit dat de Amerikanen steeds meer hun voorsprong verdedigden en wat achterover gingen leunen.

Wales toonde een pak meer dadendrang en iets voorbij het uur pakte Turner uit met een prachtige parade op de kopbal van Davies. Bij de daaropvolgende hoekschop knikte Moore net te hoog. Op tien minuten van het einde schoot de VS zichzelf in de voet toen Bale in het strafschopgebied domweg werd aangetrapt door Zimmerman, vanaf elf meter maakte de sterspeler zelf gelijk: 1-1. In het slot drong Wales nog het meeste aan maar uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, in een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen.

Scoreverloop:

1-0 (36') Weah, 1-1 (82') Bale (p)

Wie zal de tweede plaats pakken in deze poule?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

165
165
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

116
116
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

60
60
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

201
201
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

246
246
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

90
90
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

480
480
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

226
226
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

412
412
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws