Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

192 stemmen
Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

Na een spannende maar niet altijd even hoogstaande partij hebben de VS en Wales voor het eerste gelijkspel op dit WK gezorgd. De Amerikanen leken lange tijd op weg naar de zege maar Bale en co vochten uiteindelijk nog knap terug.


Wales stond voor het eerst in 64 jaar op een WK en dat met sterspeler Gareth Bale. De 33-jarige ex-speler van Real Madrid stond met zijn team meteen voor een cruciaal duel tegen de Verenigde Staten. Winst was eigenlijk een must om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, met ook nog Engeland in de poule. De Amerikanen hadden uiteraard dezelfde ambitie, zij konden onder meer rekenen op Chelsea speler Pulisic.

De supporters van de VS waren kleurrijk uitgedost.

Pover Wales ondergaat spel tegen energiek VS

De VS nam een vlammende start en kreeg in de eerste tien minuten al twee mogelijkheden. Eerst klopte Rodon na een scherpe voorzet bijna zijn eigen doelman en in de nastoot kopte Sargent op de paal. Wales moest het spel voorlopig ondergaan, enkel een vrije trap van Ampadu die hoog over vloog was het vermelden waard in het eerste halfuur van de partij.

The Stars and Stripes hadden ondertussen ook wat gas teruggenomen, iets voorbij het halfuur probeerde Dest het eens met een verre uithaal maar zijn poging ging een eind over de kooi van doelman Hennessey.  Op tien minuten van de rust was het toch prijs voor de Verenigde Staten, Pulisic lanceerde de snelle Weah (zoon van legende en president van Liberia George) en die scoorde fraai de 1-0. De Welshmen bleven ook nadien ploeteren in het moeras en konden voor de pauze geen vuist meer maken. Halfweg leek het team van Berhalter een gouden zaak te doen in de strijd om de tweede plek.

De prijs voor het meest opvallende kapsel ging naar de Amerikaan McKennie.

Bale zorgt voor kentering

Kieffer Moore verving na de pauze Daniel James bij Wales, dat uit een heel ander vaatje moest tappen. Aanvankelijk was het echter opnieuw de VS die het initiatief nam. The Dragons namen nadien wel over en kwamen nu toch tot wat halve kansen, mede door het feit dat de Amerikanen steeds meer hun voorsprong verdedigden en wat achterover gingen leunen.

Wales toonde een pak meer dadendrang en iets voorbij het uur pakte Turner uit met een prachtige parade op de kopbal van Davies. Bij de daaropvolgende hoekschop knikte Moore net te hoog. Op tien minuten van het einde schoot de VS zichzelf in de voet toen Bale in het strafschopgebied domweg werd aangetrapt door Zimmerman, vanaf elf meter maakte de sterspeler zelf gelijk: 1-1. In het slot drong Wales nog het meeste aan maar uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, in een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen.

Scoreverloop:

1-0 (36') Weah, 1-1 (82') Bale (p)

Wie zal de tweede plaats pakken in deze poule?

Meest recent

Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

0
0
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

11
11
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

35
35
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

54
54
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

25
25
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

235
235
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

225
225
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

58
58
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

208
208
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

270
270
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

91
91
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

55
55
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

359
359
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

241
241
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

455
455
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

133
133
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

742
742
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

295
295
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

380
380
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

618
618
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

104
104

Meer sportnieuws