Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

192
Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

Na een spannende maar niet altijd even hoogstaande partij hebben de VS en Wales voor het eerste gelijkspel op dit WK gezorgd. De Amerikanen leken lange tijd op weg naar de zege maar Bale en co vochten uiteindelijk nog knap terug.


Wales stond voor het eerst in 64 jaar op een WK en dat met sterspeler Gareth Bale. De 33-jarige ex-speler van Real Madrid stond met zijn team meteen voor een cruciaal duel tegen de Verenigde Staten. Winst was eigenlijk een must om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, met ook nog Engeland in de poule. De Amerikanen hadden uiteraard dezelfde ambitie, zij konden onder meer rekenen op Chelsea speler Pulisic.

De supporters van de VS waren kleurrijk uitgedost.

Pover Wales ondergaat spel tegen energiek VS

De VS nam een vlammende start en kreeg in de eerste tien minuten al twee mogelijkheden. Eerst klopte Rodon na een scherpe voorzet bijna zijn eigen doelman en in de nastoot kopte Sargent op de paal. Wales moest het spel voorlopig ondergaan, enkel een vrije trap van Ampadu die hoog over vloog was het vermelden waard in het eerste halfuur van de partij.

The Stars and Stripes hadden ondertussen ook wat gas teruggenomen, iets voorbij het halfuur probeerde Dest het eens met een verre uithaal maar zijn poging ging een eind over de kooi van doelman Hennessey.  Op tien minuten van de rust was het toch prijs voor de Verenigde Staten, Pulisic lanceerde de snelle Weah (zoon van legende en president van Liberia George) en die scoorde fraai de 1-0. De Welshmen bleven ook nadien ploeteren in het moeras en konden voor de pauze geen vuist meer maken. Halfweg leek het team van Berhalter een gouden zaak te doen in de strijd om de tweede plek.

De prijs voor het meest opvallende kapsel ging naar de Amerikaan McKennie.

Bale zorgt voor kentering

Kieffer Moore verving na de pauze Daniel James bij Wales, dat uit een heel ander vaatje moest tappen. Aanvankelijk was het echter opnieuw de VS die het initiatief nam. The Dragons namen nadien wel over en kwamen nu toch tot wat halve kansen, mede door het feit dat de Amerikanen steeds meer hun voorsprong verdedigden en wat achterover gingen leunen.

Wales toonde een pak meer dadendrang en iets voorbij het uur pakte Turner uit met een prachtige parade op de kopbal van Davies. Bij de daaropvolgende hoekschop knikte Moore net te hoog. Op tien minuten van het einde schoot de VS zichzelf in de voet toen Bale in het strafschopgebied domweg werd aangetrapt door Zimmerman, vanaf elf meter maakte de sterspeler zelf gelijk: 1-1. In het slot drong Wales nog het meeste aan maar uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, in een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen.

Scoreverloop:

1-0 (36') Weah, 1-1 (82') Bale (p)

Wie zal de tweede plaats pakken in deze poule?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

29
29
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

30
30
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

39
39
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

394
394
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

81
81
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

24
24
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

285
285
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

332
332
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

291
291
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

260
260
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

316
316
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

196
196
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1177
1177
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws