Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

192 stemmen
Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

Na een spannende maar niet altijd even hoogstaande partij hebben de VS en Wales voor het eerste gelijkspel op dit WK gezorgd. De Amerikanen leken lange tijd op weg naar de zege maar Bale en co vochten uiteindelijk nog knap terug.


Wales stond voor het eerst in 64 jaar op een WK en dat met sterspeler Gareth Bale. De 33-jarige ex-speler van Real Madrid stond met zijn team meteen voor een cruciaal duel tegen de Verenigde Staten. Winst was eigenlijk een must om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, met ook nog Engeland in de poule. De Amerikanen hadden uiteraard dezelfde ambitie, zij konden onder meer rekenen op Chelsea speler Pulisic.

De supporters van de VS waren kleurrijk uitgedost.

Pover Wales ondergaat spel tegen energiek VS

De VS nam een vlammende start en kreeg in de eerste tien minuten al twee mogelijkheden. Eerst klopte Rodon na een scherpe voorzet bijna zijn eigen doelman en in de nastoot kopte Sargent op de paal. Wales moest het spel voorlopig ondergaan, enkel een vrije trap van Ampadu die hoog over vloog was het vermelden waard in het eerste halfuur van de partij.

The Stars and Stripes hadden ondertussen ook wat gas teruggenomen, iets voorbij het halfuur probeerde Dest het eens met een verre uithaal maar zijn poging ging een eind over de kooi van doelman Hennessey.  Op tien minuten van de rust was het toch prijs voor de Verenigde Staten, Pulisic lanceerde de snelle Weah (zoon van legende en president van Liberia George) en die scoorde fraai de 1-0. De Welshmen bleven ook nadien ploeteren in het moeras en konden voor de pauze geen vuist meer maken. Halfweg leek het team van Berhalter een gouden zaak te doen in de strijd om de tweede plek.

De prijs voor het meest opvallende kapsel ging naar de Amerikaan McKennie.

Bale zorgt voor kentering

Kieffer Moore verving na de pauze Daniel James bij Wales, dat uit een heel ander vaatje moest tappen. Aanvankelijk was het echter opnieuw de VS die het initiatief nam. The Dragons namen nadien wel over en kwamen nu toch tot wat halve kansen, mede door het feit dat de Amerikanen steeds meer hun voorsprong verdedigden en wat achterover gingen leunen.

Wales toonde een pak meer dadendrang en iets voorbij het uur pakte Turner uit met een prachtige parade op de kopbal van Davies. Bij de daaropvolgende hoekschop knikte Moore net te hoog. Op tien minuten van het einde schoot de VS zichzelf in de voet toen Bale in het strafschopgebied domweg werd aangetrapt door Zimmerman, vanaf elf meter maakte de sterspeler zelf gelijk: 1-1. In het slot drong Wales nog het meeste aan maar uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, in een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen.

Scoreverloop:

1-0 (36') Weah, 1-1 (82') Bale (p)

Wie zal de tweede plaats pakken in deze poule?

Meest recent

Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

1
1
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

22
22
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

21
21
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

36
36
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

242
242
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

23
23
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

122
122
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

71
71
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

237
237
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

121
121
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

57
57
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

616
616
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

241
241
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

111
111
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

130
130
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

188
188
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

537
537
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

142
142
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

162
162
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

201
201
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

253
253
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

264
264
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

207
207
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298

Meer sportnieuws