Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

door
Bale helpt strijdvaardig Wales aan unicum op dit WK

Na een spannende maar niet altijd even hoogstaande partij hebben de VS en Wales voor het eerste gelijkspel op dit WK gezorgd. De Amerikanen leken lange tijd op weg naar de zege maar Bale en co vochten uiteindelijk nog knap terug.


Wales stond voor het eerst in 64 jaar op een WK en dat met sterspeler Gareth Bale. De 33-jarige ex-speler van Real Madrid stond met zijn team meteen voor een cruciaal duel tegen de Verenigde Staten. Winst was eigenlijk een must om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden, met ook nog Engeland in de poule. De Amerikanen hadden uiteraard dezelfde ambitie, zij konden onder meer rekenen op Chelsea speler Pulisic.

De supporters van de VS waren kleurrijk uitgedost.

Pover Wales ondergaat spel tegen energiek VS

De VS nam een vlammende start en kreeg in de eerste tien minuten al twee mogelijkheden. Eerst klopte Rodon na een scherpe voorzet bijna zijn eigen doelman en in de nastoot kopte Sargent op de paal. Wales moest het spel voorlopig ondergaan, enkel een vrije trap van Ampadu die hoog over vloog was het vermelden waard in het eerste halfuur van de partij.

The Stars and Stripes hadden ondertussen ook wat gas teruggenomen, iets voorbij het halfuur probeerde Dest het eens met een verre uithaal maar zijn poging ging een eind over de kooi van doelman Hennessey.  Op tien minuten van de rust was het toch prijs voor de Verenigde Staten, Pulisic lanceerde de snelle Weah (zoon van legende en president van Liberia George) en die scoorde fraai de 1-0. De Welshmen bleven ook nadien ploeteren in het moeras en konden voor de pauze geen vuist meer maken. Halfweg leek het team van Berhalter een gouden zaak te doen in de strijd om de tweede plek.

De prijs voor het meest opvallende kapsel ging naar de Amerikaan McKennie.

Bale zorgt voor kentering

Kieffer Moore verving na de pauze Daniel James bij Wales, dat uit een heel ander vaatje moest tappen. Aanvankelijk was het echter opnieuw de VS die het initiatief nam. The Dragons namen nadien wel over en kwamen nu toch tot wat halve kansen, mede door het feit dat de Amerikanen steeds meer hun voorsprong verdedigden en wat achterover gingen leunen.

Wales toonde een pak meer dadendrang en iets voorbij het uur pakte Turner uit met een prachtige parade op de kopbal van Davies. Bij de daaropvolgende hoekschop knikte Moore net te hoog. Op tien minuten van het einde schoot de VS zichzelf in de voet toen Bale in het strafschopgebied domweg werd aangetrapt door Zimmerman, vanaf elf meter maakte de sterspeler zelf gelijk: 1-1. In het slot drong Wales nog het meeste aan maar uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel, in een wedstrijd waarin beide ploegen één helft voor hun rekening namen.

Scoreverloop:

1-0 (36') Weah, 1-1 (82') Bale (p)

Wie zal de tweede plaats pakken in deze poule?

Meest recent

Nieuwe boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

54
54
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

51
51
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

260
260
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

165
165
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

62
62
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

120
120
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

75
75
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

64
64
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

87
87
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

182
182
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

100
100
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

98
98
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

141
141
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

56
56
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

324
324
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

333
333
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

163
163
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

91
91
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

325
325
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

109
109
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

136
136
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

374
374
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

206
206
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

230
230

Meer sportnieuws