Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

door
Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

Nederland slaagde er vandaag in om zich te verzekeren van zijn eerste driepunter. De troepen van Louis Van Gaal hadden echter alle moeite om Senegal over de knie te leggen. In een gesloten partij moesten onze noorderburen wachten tot het laatste kwartier vooraleer Cody Gakpo de ban kon breken. 


Een splijtende voorzet van Frenkie De Jong zorgde uiteindelijk voor de Nederlandse vreugde. De Barca-middenvelder speelde los van zijn assist een bijzonder bleke partij, maar had aan één klasseflits genoeg om Cody Gakpo zijn eerste WK-doelpunt te laten scoren. In het absolute slot van de partij zorgde Davy Klaassen uiteindelijk nog voor de 2-0 eindstand. Toch had de eindstand er ook helemaal anders kunnen uitzien, en dat weet ook Louis Van Gaal. 

"Er stond spanning op de groep. In 2014 kon ik dat weghalen door de vrouwen daags voor de wedstrijd naar het spelershotel te halen. Nu gingen we een koffie drinken op het strand. Dat heeft duidelijk niet geholpen. Mijn spelers spelen allemaal bij grote clubs, en hadden dit moeten kunnen managen. Daarin zijn ze dus niet geslaagd", aldus een kritische Van Gaal. 

Record voor Van Gaal

De zege tegen Senegal was meteen de 38ste zege voor Van Gaal als bondscoach van Oranje. Een absoluut record voor de inmiddels 71-jarige Amsterdammer. Tot vandaag deelde hij het record van 37 overwinningen met Guus Hiddink. Mits een goed WK kan de Nederlandse bondscoach zijn record dus verder aanscherpen. Aanstaande vrijdag wacht alweer een belangrijk duel met Ecuador. Voorlopig lijken de Zuid-Amerikanen samen met Oranje de grootste kanshebbers op groepswinst. 

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

98
98
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

61
61
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

197
197
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

360
360
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

116
116
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

438
438
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

102
102
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

616
616
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

241
241
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

202
202
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

413
413
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

70
70
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

259
259
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

75
75
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

90
90
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

75
75
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

73
73
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

125
125
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

487
487
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

285
285
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

372
372
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

848
848
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

157
157
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

678
678

Meer sportnieuws