Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

door
Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

Nederland slaagde er vandaag in om zich te verzekeren van zijn eerste driepunter. De troepen van Louis Van Gaal hadden echter alle moeite om Senegal over de knie te leggen. In een gesloten partij moesten onze noorderburen wachten tot het laatste kwartier vooraleer Cody Gakpo de ban kon breken. 


Een splijtende voorzet van Frenkie De Jong zorgde uiteindelijk voor de Nederlandse vreugde. De Barca-middenvelder speelde los van zijn assist een bijzonder bleke partij, maar had aan één klasseflits genoeg om Cody Gakpo zijn eerste WK-doelpunt te laten scoren. In het absolute slot van de partij zorgde Davy Klaassen uiteindelijk nog voor de 2-0 eindstand. Toch had de eindstand er ook helemaal anders kunnen uitzien, en dat weet ook Louis Van Gaal. 

"Er stond spanning op de groep. In 2014 kon ik dat weghalen door de vrouwen daags voor de wedstrijd naar het spelershotel te halen. Nu gingen we een koffie drinken op het strand. Dat heeft duidelijk niet geholpen. Mijn spelers spelen allemaal bij grote clubs, en hadden dit moeten kunnen managen. Daarin zijn ze dus niet geslaagd", aldus een kritische Van Gaal. 

Record voor Van Gaal

De zege tegen Senegal was meteen de 38ste zege voor Van Gaal als bondscoach van Oranje. Een absoluut record voor de inmiddels 71-jarige Amsterdammer. Tot vandaag deelde hij het record van 37 overwinningen met Guus Hiddink. Mits een goed WK kan de Nederlandse bondscoach zijn record dus verder aanscherpen. Aanstaande vrijdag wacht alweer een belangrijk duel met Ecuador. Voorlopig lijken de Zuid-Amerikanen samen met Oranje de grootste kanshebbers op groepswinst. 

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

31
31
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

30
30
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

62
62
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

138
138
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

55
55
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

189
189
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

577
577
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

248
248
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

202
202
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

103
103
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

108
108
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

116
116
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

742
742
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

198
198
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

330
330
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

694
694
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

284
284
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws