Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

197 stemmen
Van Gaal kritisch na felbevochten driepunter

Nederland slaagde er vandaag in om zich te verzekeren van zijn eerste driepunter. De troepen van Louis Van Gaal hadden echter alle moeite om Senegal over de knie te leggen. In een gesloten partij moesten onze noorderburen wachten tot het laatste kwartier vooraleer Cody Gakpo de ban kon breken. 


Een splijtende voorzet van Frenkie De Jong zorgde uiteindelijk voor de Nederlandse vreugde. De Barca-middenvelder speelde los van zijn assist een bijzonder bleke partij, maar had aan één klasseflits genoeg om Cody Gakpo zijn eerste WK-doelpunt te laten scoren. In het absolute slot van de partij zorgde Davy Klaassen uiteindelijk nog voor de 2-0 eindstand. Toch had de eindstand er ook helemaal anders kunnen uitzien, en dat weet ook Louis Van Gaal. 

"Er stond spanning op de groep. In 2014 kon ik dat weghalen door de vrouwen daags voor de wedstrijd naar het spelershotel te halen. Nu gingen we een koffie drinken op het strand. Dat heeft duidelijk niet geholpen. Mijn spelers spelen allemaal bij grote clubs, en hadden dit moeten kunnen managen. Daarin zijn ze dus niet geslaagd", aldus een kritische Van Gaal. 

Record voor Van Gaal

De zege tegen Senegal was meteen de 38ste zege voor Van Gaal als bondscoach van Oranje. Een absoluut record voor de inmiddels 71-jarige Amsterdammer. Tot vandaag deelde hij het record van 37 overwinningen met Guus Hiddink. Mits een goed WK kan de Nederlandse bondscoach zijn record dus verder aanscherpen. Aanstaande vrijdag wacht alweer een belangrijk duel met Ecuador. Voorlopig lijken de Zuid-Amerikanen samen met Oranje de grootste kanshebbers op groepswinst. 

LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Wie wordt groepswinnaar?

Meest recent

Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

0
0
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

4
4
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

14
14
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

10
10
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

49
49
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

102
102
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

365
365
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

34
34
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

264
264
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

53
53
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

197
197
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

620
620
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

288
288
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

396
396
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

577
577
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

156
156
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

63
63
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

156
156
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

98
98

Meer sportnieuws