VS maakt indruk: "Rode Duivels zouden wereldkampioen worden"

186
VS maakt indruk:

Op dit moment spelen de Verenigde Staten en Wales de vierde wedstrijd op het WK in Qatar. In het Al Rayyan Stadium leiden de Amerikanen op dit moment met het kleinste verschil. Ondanks het minieme verschil, wist de ploeg van Gregg Berhalter een bijzonder sterke indruk na te laten. 


De Verenigde Staten grepen Wales meteen bij de keel. In een leuke eerste helft speelden de troepen van Gregg Berhalter bijzonder frivool. Het was uiteindelijk wachten tot in het slot van de eerste helft tot wanneer Timothy Weah de ban brak voor de Amerikanen. De aanvaller van Lille - en note bene zoon van de voormalige Gouden Bal-winnaar George Weah - verschalkte Hennesey na een splijtende pass van Chelsea-aanvaller Christian Pulisic. 

Het valt nog maar af te wachten of de Verenigde Staten ook in de tweede helft het niveau van tijdens de eerste 45 minuten kunnen evenaren. Toch was het Sporza-panel ook bijzonder onder de indruk van de prestaties van de Amerikanen. Zo oordeelde Karl Vannieuwkerke zelfs dat de Rode Duivels jaloers mogen zijn op het enthousiasme bij de VS. "Met dat enthousiasme zouden onze Rode Duivels wereldkampioen worden", klonk het bij de presentator. 

"Geen verval gezien"

Ondertussen is de tweede helft net van gang getrapt, en lijkt het panel er ook zeker van dat de Amerikanen het niveau van de eerste helft kunnen aanhouden. "Ik vroeg me af of ze het zouden volhouden, maar in de eerste helft hebben we niets van verval gezien. Los van hun enthousiasme spelen ze ook bijzonder goed voetbal. Steeds verticaal met de nodige snelheid. Het is een leuke ploeg om naar te kijken", aldus Franky Van Der Elst en Frank Boeckx. 

De Verenigde Staten kunnen zomaar groepswinnaar worden.

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

15
15
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

23
23
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

10
10
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

54
54
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

19
19
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

104
104
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

320
320
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

325
325
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

144
144
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

174
174
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

458
458
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

155
155
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

679
679
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

173
173
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws