‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

836
‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

Het Wereldkampioenschap in Qatar draait momenteel op volle toeren, maar ondertussen nadert de wintermercato ook met rasse schreden. AA Gent bereidt zich momenteel voor op de aankomende transferperiode want Hein Vanhaezebrouck zou in januari graag enkele versterkingen zien komen naar de Arteveldestad. En daarvoor kijken de Buffalo’s ook rond in de eigen competitie, waar Antoine Bernier, de smaakmaker van RFC Seraing, met stip genoteerd staat op het Gentse verlanglijstje.


OP WEG NAAR AA GENT

De seizoensstart van AA Gent ging compleet de mist in, maar ondertussen hebben de Buffalo’s een stevige remonte ingezet. De Oost-Vlamingen zijn ongeslagen in hun laatste zeven wedstrijden, waaronder twee klinkende zeges in de UEFA Conference League tegen Molde (4-0) en in de Jupiler Pro League tegen Club Brugge (2-0). Ondanks die goede recente resultaten wil Hein Vanhaezebrouck toch nog enkele nieuwkomers aan zijn selectie toevoegen, want er komen straks nog heel belangrijke weken aan in de Ghelamco Arena.

“Hopelijk staan we steviger na het WK en misschien komt er iets bij na Nieuwjaar”, vertelde Hein Vanhaezebrouck enkele weken geleden aan Het Nieuwsblad. “Dan kunnen we iets rechtzetten, dat deden we eerder al.” Ondertussen is het eerste wintertarget van AA Gent reeds bekend want volgens SudPresse wil de coach Antoine Bernier naar de club halen. De 25-jarige aanvaller is één van de belangrijkste spelers van RFC Seraing dit seizoen en het is duidelijk dat hij een niveautje hoger aankan.



De Franstalige krant weet alvast dat er geen twijfel meer over bestaat dat Antoine Bernier, die over een aflopend contract beschikt bij Seraing, eind dit seizoen de Metallos zal verlaten en dat zijn nieuwe bestemming naar alle waarschijnlijkheid AA Gent zal worden. De Luikenaars hebben alvast een duidelijk transferplan uitgedokterd voor Bernier, die op de transfermarkt zowat de enige gegeerde speler is van de selectie. Er zijn alvast twee mogelijke scenario’s waarvoor Seraing overstag kan gaan.

DROOMSCENARIO

De eerste optie waarin Seraing zich kan vinden bij een eventuele verkoop van Antoine Bernier, is dat AA Gent hem in januari definitief aankoopt waardoor de Metallos alsnog een transfersom kunnen incasseren. Het droomscenario van Seraing is evenwel dat Gent hem eerst koopt tegen een beperkte vergoeding en Bernier vervolgens het seizoen laat uitspelen in Stade du Pairay. Die laatste optie behoort volgens SudPresse zeker tot de mogelijkheden dankzij de goede relatie tussen Luciano D’Onofrio (adviseur van Metz-voorzitter Bernard Serin) en Michel Louwagie, algemeen directeur van Gent.

De interesse van AA Gent in Antoine Bernier is zeker niet vreemd of verrassend. De 25-jarige aanvaller speelt een uitstekend seizoen bij Seraing, waarvoor hij momenteel drie doelpunten scoorde en maar liefst vier strafschoppen afdwong. Da’s verre van slecht bij een ploeg die amper zestien doelpunten kon scoren deze jaargang. Bernier is een schaars lichtpuntje bij de Metallos en dat benadrukte José Jeunechamps, de ondertussen ontslagen coach, bijvoorbeeld na de derby tegen Standard. “Ik onderschrijf graag dat Bernier het team op sleeptouw heeft genomen. Niet voor het eerst dit seizoen hoorde hij bij de uitblinkers.”



José Jeunechamps werd weliswaar ontslagen bij Seraing wegens tegenvallende resultaten, maar door zijn coaching en vurige communicatie slaagde hij er wel in om het niveau van Antoine Bernier, maar ook dat van Marius Mouandilmadji, Morgan Poaty, Sami Lasshaini en Sambu Mansoni naar een hoger niveau te tillen. In die mate dat Bernier zelfs het niveau van Seraing overstijgt. “Ik ben me ervan bewust dat ik mijn topvorm aan het bereiken ben”, zei de aanvaller eerder aan La Dernière Heure. “Het is misschien het perfecte moment voor een nieuwe uitdaging, maar bovenal wil ik Seraing helpen om in Eerste Klasse A te houden.”

DE HAZARD-STIJL

Antoine Bernier, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht genoot, breekt nu pas door op het hoogste voetbalniveau en etaleert eindelijk zijn groot talent. In de jeugd werd hij vaak vergeleken met Eden Hazard, vooral omdat hun speelstijl en gestalte vergelijkbaar zijn. Bernier is van nature een linker flankaanvaller maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als centrale spits. In die rol is hij verre van de meest efficiënte speler (hij zet amper 11,5% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt), noch de meest regelmatige doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League. Bernier is zelfs bijzonder weinig dreigend voor het doel in vergelijking met andere spitsen in België.

Dat is ook logisch omdat Antoine Bernier gevormd werd als flankaanvaller en niet als zuivere spits. De 25-jarige onderscheidt zich wel in tal van andere onderdelen. Hij is bijvoorbeeld een van de defensief regelmatigste spitsen, hij onderneemt veel (geslaagde) dribbels en hij weegt op een verdediging. Na Andrew Hjulsager (AA Gent), Alieu Fadera (Zulte Waregem) en Thierry Ambrose (KV Oostende) legt hij ook de meeste efficiëntie in zijn offensieve acties. Bernier wordt ook vaak foutief afgestopt door de tegenstander want hij is de op één na meest gezochte spits.



Dat komt hoofdzakelijk door zijn grote mate van beweeglijkheid en dribbels, het is dus niet zo gek dat zijn speelstijl vergeleken wordt met die van Eden Hazard. Antoine Bernier verricht veel versnellingen in de matchen (derde in de Jupiler Pro League) en hij heeft ook een uitstekende vista. Dat laatste wordt alvast bevestigd doordat hij bij de tien beste spelers behoort op het gebied van kansencreatie en het versturen van progressieve passes. Dit zijn alvast heel erg aardige wapenfeiten bij een laagvlieger zoals Seraing, vandaag de rode lantaarn in de Belgische competitie. Wat zou hij dan niet kunnen gaan presteren bij een grotere en betere ploeg zoals AA Gent?

LEES OOK: Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

Past Bernier bij AA Gent?

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

44
44
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

63
63
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

69
69
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

90
90
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

254
254
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

821
821
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

184
184
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

402
402
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

178
178
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

204
204
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

35
35
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

866
866
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

124
124
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

146
146
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

73
73
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

255
255
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

155
155
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

327
327
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

218
218
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

71
71
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws