‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

836
‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

Het Wereldkampioenschap in Qatar draait momenteel op volle toeren, maar ondertussen nadert de wintermercato ook met rasse schreden. AA Gent bereidt zich momenteel voor op de aankomende transferperiode want Hein Vanhaezebrouck zou in januari graag enkele versterkingen zien komen naar de Arteveldestad. En daarvoor kijken de Buffalo’s ook rond in de eigen competitie, waar Antoine Bernier, de smaakmaker van RFC Seraing, met stip genoteerd staat op het Gentse verlanglijstje.


OP WEG NAAR AA GENT

De seizoensstart van AA Gent ging compleet de mist in, maar ondertussen hebben de Buffalo’s een stevige remonte ingezet. De Oost-Vlamingen zijn ongeslagen in hun laatste zeven wedstrijden, waaronder twee klinkende zeges in de UEFA Conference League tegen Molde (4-0) en in de Jupiler Pro League tegen Club Brugge (2-0). Ondanks die goede recente resultaten wil Hein Vanhaezebrouck toch nog enkele nieuwkomers aan zijn selectie toevoegen, want er komen straks nog heel belangrijke weken aan in de Ghelamco Arena.

“Hopelijk staan we steviger na het WK en misschien komt er iets bij na Nieuwjaar”, vertelde Hein Vanhaezebrouck enkele weken geleden aan Het Nieuwsblad. “Dan kunnen we iets rechtzetten, dat deden we eerder al.” Ondertussen is het eerste wintertarget van AA Gent reeds bekend want volgens SudPresse wil de coach Antoine Bernier naar de club halen. De 25-jarige aanvaller is één van de belangrijkste spelers van RFC Seraing dit seizoen en het is duidelijk dat hij een niveautje hoger aankan.



De Franstalige krant weet alvast dat er geen twijfel meer over bestaat dat Antoine Bernier, die over een aflopend contract beschikt bij Seraing, eind dit seizoen de Metallos zal verlaten en dat zijn nieuwe bestemming naar alle waarschijnlijkheid AA Gent zal worden. De Luikenaars hebben alvast een duidelijk transferplan uitgedokterd voor Bernier, die op de transfermarkt zowat de enige gegeerde speler is van de selectie. Er zijn alvast twee mogelijke scenario’s waarvoor Seraing overstag kan gaan.

DROOMSCENARIO

De eerste optie waarin Seraing zich kan vinden bij een eventuele verkoop van Antoine Bernier, is dat AA Gent hem in januari definitief aankoopt waardoor de Metallos alsnog een transfersom kunnen incasseren. Het droomscenario van Seraing is evenwel dat Gent hem eerst koopt tegen een beperkte vergoeding en Bernier vervolgens het seizoen laat uitspelen in Stade du Pairay. Die laatste optie behoort volgens SudPresse zeker tot de mogelijkheden dankzij de goede relatie tussen Luciano D’Onofrio (adviseur van Metz-voorzitter Bernard Serin) en Michel Louwagie, algemeen directeur van Gent.

De interesse van AA Gent in Antoine Bernier is zeker niet vreemd of verrassend. De 25-jarige aanvaller speelt een uitstekend seizoen bij Seraing, waarvoor hij momenteel drie doelpunten scoorde en maar liefst vier strafschoppen afdwong. Da’s verre van slecht bij een ploeg die amper zestien doelpunten kon scoren deze jaargang. Bernier is een schaars lichtpuntje bij de Metallos en dat benadrukte José Jeunechamps, de ondertussen ontslagen coach, bijvoorbeeld na de derby tegen Standard. “Ik onderschrijf graag dat Bernier het team op sleeptouw heeft genomen. Niet voor het eerst dit seizoen hoorde hij bij de uitblinkers.”



José Jeunechamps werd weliswaar ontslagen bij Seraing wegens tegenvallende resultaten, maar door zijn coaching en vurige communicatie slaagde hij er wel in om het niveau van Antoine Bernier, maar ook dat van Marius Mouandilmadji, Morgan Poaty, Sami Lasshaini en Sambu Mansoni naar een hoger niveau te tillen. In die mate dat Bernier zelfs het niveau van Seraing overstijgt. “Ik ben me ervan bewust dat ik mijn topvorm aan het bereiken ben”, zei de aanvaller eerder aan La Dernière Heure. “Het is misschien het perfecte moment voor een nieuwe uitdaging, maar bovenal wil ik Seraing helpen om in Eerste Klasse A te houden.”

DE HAZARD-STIJL

Antoine Bernier, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht genoot, breekt nu pas door op het hoogste voetbalniveau en etaleert eindelijk zijn groot talent. In de jeugd werd hij vaak vergeleken met Eden Hazard, vooral omdat hun speelstijl en gestalte vergelijkbaar zijn. Bernier is van nature een linker flankaanvaller maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als centrale spits. In die rol is hij verre van de meest efficiënte speler (hij zet amper 11,5% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt), noch de meest regelmatige doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League. Bernier is zelfs bijzonder weinig dreigend voor het doel in vergelijking met andere spitsen in België.

Dat is ook logisch omdat Antoine Bernier gevormd werd als flankaanvaller en niet als zuivere spits. De 25-jarige onderscheidt zich wel in tal van andere onderdelen. Hij is bijvoorbeeld een van de defensief regelmatigste spitsen, hij onderneemt veel (geslaagde) dribbels en hij weegt op een verdediging. Na Andrew Hjulsager (AA Gent), Alieu Fadera (Zulte Waregem) en Thierry Ambrose (KV Oostende) legt hij ook de meeste efficiëntie in zijn offensieve acties. Bernier wordt ook vaak foutief afgestopt door de tegenstander want hij is de op één na meest gezochte spits.



Dat komt hoofdzakelijk door zijn grote mate van beweeglijkheid en dribbels, het is dus niet zo gek dat zijn speelstijl vergeleken wordt met die van Eden Hazard. Antoine Bernier verricht veel versnellingen in de matchen (derde in de Jupiler Pro League) en hij heeft ook een uitstekende vista. Dat laatste wordt alvast bevestigd doordat hij bij de tien beste spelers behoort op het gebied van kansencreatie en het versturen van progressieve passes. Dit zijn alvast heel erg aardige wapenfeiten bij een laagvlieger zoals Seraing, vandaag de rode lantaarn in de Belgische competitie. Wat zou hij dan niet kunnen gaan presteren bij een grotere en betere ploeg zoals AA Gent?

LEES OOK: Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

🚀

Past Bernier bij AA Gent?

Meest recent

Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

4
4
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

13
13
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

27
27
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

54
54
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

44
44
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

28
28
Albert lyrisch over Rode Duivel: "Een toekomstige ster"

Mika Godts heeft tegen Italië indruk gemaakt en krijgt daarvoor ook lof uit onverwachte hoek. ...

145
145
Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Beerschot trekt morgen in de zesde ronde van de Croky Cup naar Crossing Schaarbeek. Op papier is de ...

40
40
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

92
92
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

43
43
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

108
108
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

165
165
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

1288
1288
Mancini kritisch na kansloze nederlaag tegen België

Roberto Mancini was na de 0-2-nederlaag van Italië tegen België duidelijk over de ...

240
240
Duivel scoort punten in Wallonië: "Perfecte wedstrijd"

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

99
99
Lukaku vs. Donnarumma: directe trigger voor conflict onthuld

Vlak na de hun onderlinge Nations League-duel gingen de poppen aan het dansen tussen België en ...

303
303
Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

87
87
City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

402
402
Van Bommel verklapt: deze boodschap kreeg Mika Godts mee

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

226
226
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

257
257
Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Mark van Bommel heeft een geslaagde vuurdoop achter de rug bij de Rode Duivels. België won in ...

116
116
Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

92
92
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

179
179
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

120
120

Meer sportnieuws