‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

836
‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

Het Wereldkampioenschap in Qatar draait momenteel op volle toeren, maar ondertussen nadert de wintermercato ook met rasse schreden. AA Gent bereidt zich momenteel voor op de aankomende transferperiode want Hein Vanhaezebrouck zou in januari graag enkele versterkingen zien komen naar de Arteveldestad. En daarvoor kijken de Buffalo’s ook rond in de eigen competitie, waar Antoine Bernier, de smaakmaker van RFC Seraing, met stip genoteerd staat op het Gentse verlanglijstje.


OP WEG NAAR AA GENT

De seizoensstart van AA Gent ging compleet de mist in, maar ondertussen hebben de Buffalo’s een stevige remonte ingezet. De Oost-Vlamingen zijn ongeslagen in hun laatste zeven wedstrijden, waaronder twee klinkende zeges in de UEFA Conference League tegen Molde (4-0) en in de Jupiler Pro League tegen Club Brugge (2-0). Ondanks die goede recente resultaten wil Hein Vanhaezebrouck toch nog enkele nieuwkomers aan zijn selectie toevoegen, want er komen straks nog heel belangrijke weken aan in de Ghelamco Arena.

“Hopelijk staan we steviger na het WK en misschien komt er iets bij na Nieuwjaar”, vertelde Hein Vanhaezebrouck enkele weken geleden aan Het Nieuwsblad. “Dan kunnen we iets rechtzetten, dat deden we eerder al.” Ondertussen is het eerste wintertarget van AA Gent reeds bekend want volgens SudPresse wil de coach Antoine Bernier naar de club halen. De 25-jarige aanvaller is één van de belangrijkste spelers van RFC Seraing dit seizoen en het is duidelijk dat hij een niveautje hoger aankan.



De Franstalige krant weet alvast dat er geen twijfel meer over bestaat dat Antoine Bernier, die over een aflopend contract beschikt bij Seraing, eind dit seizoen de Metallos zal verlaten en dat zijn nieuwe bestemming naar alle waarschijnlijkheid AA Gent zal worden. De Luikenaars hebben alvast een duidelijk transferplan uitgedokterd voor Bernier, die op de transfermarkt zowat de enige gegeerde speler is van de selectie. Er zijn alvast twee mogelijke scenario’s waarvoor Seraing overstag kan gaan.

DROOMSCENARIO

De eerste optie waarin Seraing zich kan vinden bij een eventuele verkoop van Antoine Bernier, is dat AA Gent hem in januari definitief aankoopt waardoor de Metallos alsnog een transfersom kunnen incasseren. Het droomscenario van Seraing is evenwel dat Gent hem eerst koopt tegen een beperkte vergoeding en Bernier vervolgens het seizoen laat uitspelen in Stade du Pairay. Die laatste optie behoort volgens SudPresse zeker tot de mogelijkheden dankzij de goede relatie tussen Luciano D’Onofrio (adviseur van Metz-voorzitter Bernard Serin) en Michel Louwagie, algemeen directeur van Gent.

De interesse van AA Gent in Antoine Bernier is zeker niet vreemd of verrassend. De 25-jarige aanvaller speelt een uitstekend seizoen bij Seraing, waarvoor hij momenteel drie doelpunten scoorde en maar liefst vier strafschoppen afdwong. Da’s verre van slecht bij een ploeg die amper zestien doelpunten kon scoren deze jaargang. Bernier is een schaars lichtpuntje bij de Metallos en dat benadrukte José Jeunechamps, de ondertussen ontslagen coach, bijvoorbeeld na de derby tegen Standard. “Ik onderschrijf graag dat Bernier het team op sleeptouw heeft genomen. Niet voor het eerst dit seizoen hoorde hij bij de uitblinkers.”



José Jeunechamps werd weliswaar ontslagen bij Seraing wegens tegenvallende resultaten, maar door zijn coaching en vurige communicatie slaagde hij er wel in om het niveau van Antoine Bernier, maar ook dat van Marius Mouandilmadji, Morgan Poaty, Sami Lasshaini en Sambu Mansoni naar een hoger niveau te tillen. In die mate dat Bernier zelfs het niveau van Seraing overstijgt. “Ik ben me ervan bewust dat ik mijn topvorm aan het bereiken ben”, zei de aanvaller eerder aan La Dernière Heure. “Het is misschien het perfecte moment voor een nieuwe uitdaging, maar bovenal wil ik Seraing helpen om in Eerste Klasse A te houden.”

DE HAZARD-STIJL

Antoine Bernier, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht genoot, breekt nu pas door op het hoogste voetbalniveau en etaleert eindelijk zijn groot talent. In de jeugd werd hij vaak vergeleken met Eden Hazard, vooral omdat hun speelstijl en gestalte vergelijkbaar zijn. Bernier is van nature een linker flankaanvaller maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als centrale spits. In die rol is hij verre van de meest efficiënte speler (hij zet amper 11,5% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt), noch de meest regelmatige doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League. Bernier is zelfs bijzonder weinig dreigend voor het doel in vergelijking met andere spitsen in België.

Dat is ook logisch omdat Antoine Bernier gevormd werd als flankaanvaller en niet als zuivere spits. De 25-jarige onderscheidt zich wel in tal van andere onderdelen. Hij is bijvoorbeeld een van de defensief regelmatigste spitsen, hij onderneemt veel (geslaagde) dribbels en hij weegt op een verdediging. Na Andrew Hjulsager (AA Gent), Alieu Fadera (Zulte Waregem) en Thierry Ambrose (KV Oostende) legt hij ook de meeste efficiëntie in zijn offensieve acties. Bernier wordt ook vaak foutief afgestopt door de tegenstander want hij is de op één na meest gezochte spits.



Dat komt hoofdzakelijk door zijn grote mate van beweeglijkheid en dribbels, het is dus niet zo gek dat zijn speelstijl vergeleken wordt met die van Eden Hazard. Antoine Bernier verricht veel versnellingen in de matchen (derde in de Jupiler Pro League) en hij heeft ook een uitstekende vista. Dat laatste wordt alvast bevestigd doordat hij bij de tien beste spelers behoort op het gebied van kansencreatie en het versturen van progressieve passes. Dit zijn alvast heel erg aardige wapenfeiten bij een laagvlieger zoals Seraing, vandaag de rode lantaarn in de Belgische competitie. Wat zou hij dan niet kunnen gaan presteren bij een grotere en betere ploeg zoals AA Gent?

LEES OOK: AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Past Bernier bij AA Gent?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

88
88
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

39
39
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

32
32
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

157
157
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

43
43
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

68
68
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

40
40
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

203
203
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

46
46
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

127
127
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

74
74
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

219
219
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

203
203
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

259
259
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

148
148
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

236
236
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

304
304
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

317
317
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

265
265
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

346
346
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

526
526
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

240
240

Meer sportnieuws