‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

836 stemmen
‘AA Gent pleegt JPL-transfercoup’

Het Wereldkampioenschap in Qatar draait momenteel op volle toeren, maar ondertussen nadert de wintermercato ook met rasse schreden. AA Gent bereidt zich momenteel voor op de aankomende transferperiode want Hein Vanhaezebrouck zou in januari graag enkele versterkingen zien komen naar de Arteveldestad. En daarvoor kijken de Buffalo’s ook rond in de eigen competitie, waar Antoine Bernier, de smaakmaker van RFC Seraing, met stip genoteerd staat op het Gentse verlanglijstje.


OP WEG NAAR AA GENT

De seizoensstart van AA Gent ging compleet de mist in, maar ondertussen hebben de Buffalo’s een stevige remonte ingezet. De Oost-Vlamingen zijn ongeslagen in hun laatste zeven wedstrijden, waaronder twee klinkende zeges in de UEFA Conference League tegen Molde (4-0) en in de Jupiler Pro League tegen Club Brugge (2-0). Ondanks die goede recente resultaten wil Hein Vanhaezebrouck toch nog enkele nieuwkomers aan zijn selectie toevoegen, want er komen straks nog heel belangrijke weken aan in de Ghelamco Arena.

“Hopelijk staan we steviger na het WK en misschien komt er iets bij na Nieuwjaar”, vertelde Hein Vanhaezebrouck enkele weken geleden aan Het Nieuwsblad. “Dan kunnen we iets rechtzetten, dat deden we eerder al.” Ondertussen is het eerste wintertarget van AA Gent reeds bekend want volgens SudPresse wil de coach Antoine Bernier naar de club halen. De 25-jarige aanvaller is één van de belangrijkste spelers van RFC Seraing dit seizoen en het is duidelijk dat hij een niveautje hoger aankan.



De Franstalige krant weet alvast dat er geen twijfel meer over bestaat dat Antoine Bernier, die over een aflopend contract beschikt bij Seraing, eind dit seizoen de Metallos zal verlaten en dat zijn nieuwe bestemming naar alle waarschijnlijkheid AA Gent zal worden. De Luikenaars hebben alvast een duidelijk transferplan uitgedokterd voor Bernier, die op de transfermarkt zowat de enige gegeerde speler is van de selectie. Er zijn alvast twee mogelijke scenario’s waarvoor Seraing overstag kan gaan.

DROOMSCENARIO

De eerste optie waarin Seraing zich kan vinden bij een eventuele verkoop van Antoine Bernier, is dat AA Gent hem in januari definitief aankoopt waardoor de Metallos alsnog een transfersom kunnen incasseren. Het droomscenario van Seraing is evenwel dat Gent hem eerst koopt tegen een beperkte vergoeding en Bernier vervolgens het seizoen laat uitspelen in Stade du Pairay. Die laatste optie behoort volgens SudPresse zeker tot de mogelijkheden dankzij de goede relatie tussen Luciano D’Onofrio (adviseur van Metz-voorzitter Bernard Serin) en Michel Louwagie, algemeen directeur van Gent.

De interesse van AA Gent in Antoine Bernier is zeker niet vreemd of verrassend. De 25-jarige aanvaller speelt een uitstekend seizoen bij Seraing, waarvoor hij momenteel drie doelpunten scoorde en maar liefst vier strafschoppen afdwong. Da’s verre van slecht bij een ploeg die amper zestien doelpunten kon scoren deze jaargang. Bernier is een schaars lichtpuntje bij de Metallos en dat benadrukte José Jeunechamps, de ondertussen ontslagen coach, bijvoorbeeld na de derby tegen Standard. “Ik onderschrijf graag dat Bernier het team op sleeptouw heeft genomen. Niet voor het eerst dit seizoen hoorde hij bij de uitblinkers.”



José Jeunechamps werd weliswaar ontslagen bij Seraing wegens tegenvallende resultaten, maar door zijn coaching en vurige communicatie slaagde hij er wel in om het niveau van Antoine Bernier, maar ook dat van Marius Mouandilmadji, Morgan Poaty, Sami Lasshaini en Sambu Mansoni naar een hoger niveau te tillen. In die mate dat Bernier zelfs het niveau van Seraing overstijgt. “Ik ben me ervan bewust dat ik mijn topvorm aan het bereiken ben”, zei de aanvaller eerder aan La Dernière Heure. “Het is misschien het perfecte moment voor een nieuwe uitdaging, maar bovenal wil ik Seraing helpen om in Eerste Klasse A te houden.”

DE HAZARD-STIJL

Antoine Bernier, die zijn jeugdopleiding bij Anderlecht genoot, breekt nu pas door op het hoogste voetbalniveau en etaleert eindelijk zijn groot talent. In de jeugd werd hij vaak vergeleken met Eden Hazard, vooral omdat hun speelstijl en gestalte vergelijkbaar zijn. Bernier is van nature een linker flankaanvaller maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als centrale spits. In die rol is hij verre van de meest efficiënte speler (hij zet amper 11,5% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt), noch de meest regelmatige doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League. Bernier is zelfs bijzonder weinig dreigend voor het doel in vergelijking met andere spitsen in België.

Dat is ook logisch omdat Antoine Bernier gevormd werd als flankaanvaller en niet als zuivere spits. De 25-jarige onderscheidt zich wel in tal van andere onderdelen. Hij is bijvoorbeeld een van de defensief regelmatigste spitsen, hij onderneemt veel (geslaagde) dribbels en hij weegt op een verdediging. Na Andrew Hjulsager (AA Gent), Alieu Fadera (Zulte Waregem) en Thierry Ambrose (KV Oostende) legt hij ook de meeste efficiëntie in zijn offensieve acties. Bernier wordt ook vaak foutief afgestopt door de tegenstander want hij is de op één na meest gezochte spits.



Dat komt hoofdzakelijk door zijn grote mate van beweeglijkheid en dribbels, het is dus niet zo gek dat zijn speelstijl vergeleken wordt met die van Eden Hazard. Antoine Bernier verricht veel versnellingen in de matchen (derde in de Jupiler Pro League) en hij heeft ook een uitstekende vista. Dat laatste wordt alvast bevestigd doordat hij bij de tien beste spelers behoort op het gebied van kansencreatie en het versturen van progressieve passes. Dit zijn alvast heel erg aardige wapenfeiten bij een laagvlieger zoals Seraing, vandaag de rode lantaarn in de Belgische competitie. Wat zou hij dan niet kunnen gaan presteren bij een grotere en betere ploeg zoals AA Gent?

LEES OOK: Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

🚀

Past Bernier bij AA Gent?

Meest recent

Zwaait Courtois te vroeg af? "Als je dat bij elkaar legt..."

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

2
2
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

2
2
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

11
11
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

111
111
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

80
80
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

369
369
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

422
422
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

131
131
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

76
76
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

73
73
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

155
155
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

68
68
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

109
109
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

389
389
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

185
185
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

107
107
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

324
324
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

168
168
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

73
73
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

846
846
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150

Meer sportnieuws