De Bilde fileert beslissing België: "Pijnlijk"

door
De Bilde fileert beslissing België:

De Rode Duivels zijn zich volop aan het voorbereiden op hun eerste duel op het WK in Qatar. Ze nemen het woensdag op tegen Canada. In de aanloop is er heel wat te doen over de 'OneLove'-armbanden die de kapiteins van verschillende landen wilden dragen.


De FIFA heeft ze namelijk verboden om dat te doen. Als de aanvoerders er toch een dragen, dan zal ze dat op een gele kaart komen te staan. De kapitein van België zal tegen Canada de 'OneLove'-band niet dragen. Dat liet ons land al verstaan in een gezamenlijk statement met enkele andere landen, waarin het de beslissing van de FIFA betreurt . Ook Marc Van Ranst liet zich ondertussen al uit over het dossier.

Analist Gilles De Bilde vindt het spijtig dat ons land zwicht voor de druk van de FIFA. "Ik vind het vooral pijnlijk en een gemiste kans dat België nu ook van plan is om de ‘OneLove’-band niet te dragen", verklaart hij bij Het Laatste Nieuws. "De Rode Duivels hebben de beslissing genomen in samenspraak met onder meer Duitsland, Nederland en Engeland. Blijkbaar is een aantal maanden geleden de vraag gesteld aan de FIFA, met betrekking tot het dragen van die band op het WK en daar is nooit reactie op gekomen."

DRUK VAN FIFA ÉN QATAR
Voor thuisland Qatar duwde zijn wil door. "En nu werd veel druk gezet vanuit de FIFA, maar vooral vanuit Qatar om zonder de band te spelen. Er werd gedreigd met verschillende sancties bij de voetbalbonden. Het ging daarbij van een gele kaart voor de aanvoerder tot zelfs een verplichting om het veld te verlaten. Vandaar dat de landen met een gezamenlijk statement zijn gekomen", aldus De Bilde.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Moet België toch de 'OneLove'-band dragen?

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

55
55
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

27
27
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

17
17
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

92
92
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

20
20
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

449
449
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

200
200
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

158
158
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

74
74
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

88
88
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

54
54
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

88
88
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

603
603
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

153
153
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

301
301
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

616
616
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

267
267
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

82
82
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

413
413
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

350
350
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

122
122
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

225
225

Meer sportnieuws