De Bilde fileert beslissing België: "Pijnlijk"

284 stemmen
De Bilde fileert beslissing België:

De Rode Duivels zijn zich volop aan het voorbereiden op hun eerste duel op het WK in Qatar. Ze nemen het woensdag op tegen Canada. In de aanloop is er heel wat te doen over de 'OneLove'-armbanden die de kapiteins van verschillende landen wilden dragen.


De FIFA heeft ze namelijk verboden om dat te doen. Als de aanvoerders er toch een dragen, dan zal ze dat op een gele kaart komen te staan. De kapitein van België zal tegen Canada de 'OneLove'-band niet dragen. Dat liet ons land al verstaan in een gezamenlijk statement met enkele andere landen, waarin het de beslissing van de FIFA betreurt . Ook Marc Van Ranst liet zich ondertussen al uit over het dossier.

Analist Gilles De Bilde vindt het spijtig dat ons land zwicht voor de druk van de FIFA. "Ik vind het vooral pijnlijk en een gemiste kans dat België nu ook van plan is om de ‘OneLove’-band niet te dragen", verklaart hij bij Het Laatste Nieuws. "De Rode Duivels hebben de beslissing genomen in samenspraak met onder meer Duitsland, Nederland en Engeland. Blijkbaar is een aantal maanden geleden de vraag gesteld aan de FIFA, met betrekking tot het dragen van die band op het WK en daar is nooit reactie op gekomen."

DRUK VAN FIFA ÉN QATAR
Voor thuisland Qatar duwde zijn wil door. "En nu werd veel druk gezet vanuit de FIFA, maar vooral vanuit Qatar om zonder de band te spelen. Er werd gedreigd met verschillende sancties bij de voetbalbonden. Het ging daarbij van een gele kaart voor de aanvoerder tot zelfs een verplichting om het veld te verlaten. Vandaar dat de landen met een gezamenlijk statement zijn gekomen", aldus De Bilde.

LEES OOK: Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Moet België toch de 'OneLove'-band dragen?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

14
14
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

40
40
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

171
171
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

34
34
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

223
223
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

124
124
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

138
138
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

325
325
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

231
231
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

576
576
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

407
407
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

443
443
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

331
331
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

131
131
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

173
173
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

393
393
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

573
573
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

100
100
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

349
349
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

476
476
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

464
464
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

345
345

Meer sportnieuws