De Bilde fileert beslissing België: "Pijnlijk"

284
De Bilde fileert beslissing België:

De Rode Duivels zijn zich volop aan het voorbereiden op hun eerste duel op het WK in Qatar. Ze nemen het woensdag op tegen Canada. In de aanloop is er heel wat te doen over de 'OneLove'-armbanden die de kapiteins van verschillende landen wilden dragen.


De FIFA heeft ze namelijk verboden om dat te doen. Als de aanvoerders er toch een dragen, dan zal ze dat op een gele kaart komen te staan. De kapitein van België zal tegen Canada de 'OneLove'-band niet dragen. Dat liet ons land al verstaan in een gezamenlijk statement met enkele andere landen, waarin het de beslissing van de FIFA betreurt . Ook Marc Van Ranst liet zich ondertussen al uit over het dossier.

Analist Gilles De Bilde vindt het spijtig dat ons land zwicht voor de druk van de FIFA. "Ik vind het vooral pijnlijk en een gemiste kans dat België nu ook van plan is om de ‘OneLove’-band niet te dragen", verklaart hij bij Het Laatste Nieuws. "De Rode Duivels hebben de beslissing genomen in samenspraak met onder meer Duitsland, Nederland en Engeland. Blijkbaar is een aantal maanden geleden de vraag gesteld aan de FIFA, met betrekking tot het dragen van die band op het WK en daar is nooit reactie op gekomen."

DRUK VAN FIFA ÉN QATAR
Voor thuisland Qatar duwde zijn wil door. "En nu werd veel druk gezet vanuit de FIFA, maar vooral vanuit Qatar om zonder de band te spelen. Er werd gedreigd met verschillende sancties bij de voetbalbonden. Het ging daarbij van een gele kaart voor de aanvoerder tot zelfs een verplichting om het veld te verlaten. Vandaar dat de landen met een gezamenlijk statement zijn gekomen", aldus De Bilde.

LEES OOK: ‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Moet België toch de 'OneLove'-band dragen?

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

30
30
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

47
47
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

143
143
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

174
174
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

28
28
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

196
196
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

48
48
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

28
28
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

118
118
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

112
112
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

67
67
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

50
50
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

55
55
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

340
340
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

146
146
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

150
150
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

181
181
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

398
398
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1096
1096

Meer sportnieuws