De Bilde fileert beslissing België: "Pijnlijk"

door
De Bilde fileert beslissing België:

De Rode Duivels zijn zich volop aan het voorbereiden op hun eerste duel op het WK in Qatar. Ze nemen het woensdag op tegen Canada. In de aanloop is er heel wat te doen over de 'OneLove'-armbanden die de kapiteins van verschillende landen wilden dragen.


De FIFA heeft ze namelijk verboden om dat te doen. Als de aanvoerders er toch een dragen, dan zal ze dat op een gele kaart komen te staan. De kapitein van België zal tegen Canada de 'OneLove'-band niet dragen. Dat liet ons land al verstaan in een gezamenlijk statement met enkele andere landen, waarin het de beslissing van de FIFA betreurt . Ook Marc Van Ranst liet zich ondertussen al uit over het dossier.

Analist Gilles De Bilde vindt het spijtig dat ons land zwicht voor de druk van de FIFA. "Ik vind het vooral pijnlijk en een gemiste kans dat België nu ook van plan is om de ‘OneLove’-band niet te dragen", verklaart hij bij Het Laatste Nieuws. "De Rode Duivels hebben de beslissing genomen in samenspraak met onder meer Duitsland, Nederland en Engeland. Blijkbaar is een aantal maanden geleden de vraag gesteld aan de FIFA, met betrekking tot het dragen van die band op het WK en daar is nooit reactie op gekomen."

DRUK VAN FIFA ÉN QATAR
Voor thuisland Qatar duwde zijn wil door. "En nu werd veel druk gezet vanuit de FIFA, maar vooral vanuit Qatar om zonder de band te spelen. Er werd gedreigd met verschillende sancties bij de voetbalbonden. Het ging daarbij van een gele kaart voor de aanvoerder tot zelfs een verplichting om het veld te verlaten. Vandaar dat de landen met een gezamenlijk statement zijn gekomen", aldus De Bilde.

LEES OOK: Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Moet België toch de 'OneLove'-band dragen?

Meest recent

Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

62
62
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

51
51
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

186
186
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

42
42
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

120
120
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

43
43
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

303
303
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

129
129
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

55
55
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

32
32
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

62
62
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

142
142
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

97
97
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

54
54
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

241
241
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

98
98
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

72
72
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

243
243
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

155
155
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

985
985
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

248
248
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

516
516
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

559
559
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

405
405
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

126
126

Meer sportnieuws