Doku legt Hazard het zwijgen op

939 stemmen
Doku legt Hazard het zwijgen op

Woensdag spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd op het Wereldkampioenschap in Qatar, maar Roberto Martinez heeft nog enkele moeilijke knopen door te hakken. Zal Eden Hazard starten tegen Canada bijvoorbeeld, of kiest de Spanjaard toch voor Leandro Trossard? Maar ook Jérémy Doku is een belangrijke kandidaat. Martinez is een groot bewonderaar van de flankenflitser, die in de oefenwedstrijd tegen Egypte bovendien één van de schaarse lichtpunten was.


DE ‘VERRASSING’ VAN MARTINEZ

Jérémy Doku speelde dit seizoen amper 210 minuten bij Stade Rennes en dat is het minste van alle geselecteerde Rode Duivels. Zelfs Eden Hazard (229) en de geblesseerde Romelu Lukaku (256) kwamen nog meer in actie bij respectievelijk Real Madrid en Internazionale. De selectie van Doku voor het Wereldkampioenschap in Qatar was daarom enigszins verrassend te noemen, dat bevestigde broer Jefferson Doku aan Gazet van Antwerpen. “Dat hij ­geselecteerd werd, was een ­verrassing. Omdat hij niet veel ­gespeeld heeft. Maar niet op basis van zijn kwaliteiten.”



MARTINEZ GEEFT DOKU NIET OP

Maar Roberto Martinez gelooft keihard in de kwaliteiten van Jérémy Doku, ook al kwam hij de laatste twee seizoenen amper aan de bak door tal van blessures (hamstring, kuit, knie, …), het gevolg van een een te snelle groei van zijn lichaam die zijn spieren niet konden volgen. De bondscoach is uiteraard zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels niet vergeten, toen hij een schitterende tweede helft speelde in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap tegen Italië. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien”, zei Martinez toen tijdens dat EK.



De bondscoach bewierookte de unieke kwaliteiten van Jérémy Doku, die een grote mate van onvoorspelbaarheid combineert met kwieke dribbels en een onevenaarbare snelheid. “Een sensatie één tegen één”, stak Martinez de loftrompet op voor Doku, na zijn prestatie tegen Finland. “Als ik over hem praat, moet ik glimlachen. Jérémy brengt magie in zijn spel.” Ook Gary Lineker was lovend over Doku. ­”Doku maakt me misselijk”, ­tweette het Engels voetbalicoon. “De clubs ­zullen staan aan te schuiven om hem binnen te halen.”

DOKU MOET ALTIJD MEE NAAR HET WK

Maar sinds 2 juli 2021 zagen we ‘de Bom van Borgerhout’ niet meer in het shirt van de Rode Duivels omdat hij sindsdien vaker in de lappenmand lag dan op het voetbalveld stond. Desondanks bleef Roberto Martinez een grote believer van Jérémy Doku en ook Marc Degryse stelde dat hij de flankaanvaller altijd zou meenemen naar Qatar. “Ik kan hem niet laten vallen — die match tegen Italië op het EK nog in mijn achterhoofd”, zei de analist in Het Laatste Nieuws. “Doku heeft iets speciaals. Als is het maar voor één of twee wedstrijden. Voor een invalbeurt waarin hij plots het verschil maakt. Of om Trossard eens rust te gunnen. Doku is, ondanks zijn frêle spieren, de gok waard.”



Alexandre Teklak, huisanalist van La Dernière Heure, volgde Marc Degryse in zijn redenering. “Ik neem Doku mee ondanks zijn blessuregevoeligheid omdat er geen anderen zijn zoals hij.” Gilles Mbiye-Beya was blij dat Roberto Martinez hem selecteerde voor het Wereldkampioenschap in Qatar. “Ik ben benieuwd naar Jérémy Doku. Op het EK is hij ontploft, maar sindsdien sukkelt hij met blessures. De laatste weken speelt hij weer meer bij Rennes. Als hij in vorm is, bibbert elke verdediger”, zei hij in HUMO. En in de oefenwedstrijd tegen Egypte scoorde Doku alvast punten bij de bondscoach, de achterban én in de media.

DOKU DEGRADEERT HAZARD

Omdat Jerémy Doku dit seizoen 210 minuten speelde bij Stade Rennes, wordt hem in Qatar vooral een rol als invaller toegedicht. Maar na zijn goede invalbeurt in de oefenwedstrijd tegen Egypte gaan er hier en daar zelfs stemmen op om Doku ook eens zijn kans te geven van bij de aftrap. In de plaats van Eden Hazard bijvoorbeeld, die eveneens over bitter weinig wedstrijdritme beschikt, maar weinig tot niets klaar speelde tegen Egypte in tegenstelling tot Doku. “In 9 minuten deed Doku meer dan Eden in 70 minuten”, oordeelde Thomas Chatelle in La Dernière Heure.



De reële speeltijd van Jérémy Doku tegen Egypte bedroeg weliswaar 13 minuten, maar daarin was hij effectief invloedrijker dan Eden Hazard, die in totaal 72 minuten speelde. Ondanks 59 minuten minder gespeeld, was Doku veel efficiënter dan Hazard in zijn verkregen speeltijd en hij toonde zich veel aanweziger. Zowel in de aangegane dribbels, de gewonnen duels, het aantal voorzetten en de offensieve duels haalde Doku betere cijfers dan Hazard. Doku oogde ook gewoon veel fitter dan Hazard, waardoor de spurtbom van Rennes stilaan mag dromen van meer minuten op het Wereldkampioenschap.

Doku versus Hazard na de oefenmatch tegen Egypte
Minuten: Doku 13 - Hazard 72
Dribbels: Doku 6 - Hazard 2
Voorzetten: Doku 3 - Hazard 2
Gewonnen duels: Doku 5 - Hazard 4
Offensieve duels: Doku 9 - Hazard 10

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Moet Doku meer spelen dan Hazard op het WK?

Meest recent

Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

3
3
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

24
24
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

23
23
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

55
55
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

194
194
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

85
85
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

143
143
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

719
719
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

60
60
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

205
205
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

276
276
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

296
296
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

710
710
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

616
616
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

450
450
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

172
172
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

560
560
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

271
271
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

246
246
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

210
210
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

354
354
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

785
785
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

259
259
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

170
170

Meer sportnieuws