Doku legt Hazard het zwijgen op

939
Doku legt Hazard het zwijgen op

Woensdag spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd op het Wereldkampioenschap in Qatar, maar Roberto Martinez heeft nog enkele moeilijke knopen door te hakken. Zal Eden Hazard starten tegen Canada bijvoorbeeld, of kiest de Spanjaard toch voor Leandro Trossard? Maar ook Jérémy Doku is een belangrijke kandidaat. Martinez is een groot bewonderaar van de flankenflitser, die in de oefenwedstrijd tegen Egypte bovendien één van de schaarse lichtpunten was.


DE ‘VERRASSING’ VAN MARTINEZ

Jérémy Doku speelde dit seizoen amper 210 minuten bij Stade Rennes en dat is het minste van alle geselecteerde Rode Duivels. Zelfs Eden Hazard (229) en de geblesseerde Romelu Lukaku (256) kwamen nog meer in actie bij respectievelijk Real Madrid en Internazionale. De selectie van Doku voor het Wereldkampioenschap in Qatar was daarom enigszins verrassend te noemen, dat bevestigde broer Jefferson Doku aan Gazet van Antwerpen. “Dat hij ­geselecteerd werd, was een ­verrassing. Omdat hij niet veel ­gespeeld heeft. Maar niet op basis van zijn kwaliteiten.”



MARTINEZ GEEFT DOKU NIET OP

Maar Roberto Martinez gelooft keihard in de kwaliteiten van Jérémy Doku, ook al kwam hij de laatste twee seizoenen amper aan de bak door tal van blessures (hamstring, kuit, knie, …), het gevolg van een een te snelle groei van zijn lichaam die zijn spieren niet konden volgen. De bondscoach is uiteraard zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels niet vergeten, toen hij een schitterende tweede helft speelde in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap tegen Italië. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien”, zei Martinez toen tijdens dat EK.



De bondscoach bewierookte de unieke kwaliteiten van Jérémy Doku, die een grote mate van onvoorspelbaarheid combineert met kwieke dribbels en een onevenaarbare snelheid. “Een sensatie één tegen één”, stak Martinez de loftrompet op voor Doku, na zijn prestatie tegen Finland. “Als ik over hem praat, moet ik glimlachen. Jérémy brengt magie in zijn spel.” Ook Gary Lineker was lovend over Doku. ­”Doku maakt me misselijk”, ­tweette het Engels voetbalicoon. “De clubs ­zullen staan aan te schuiven om hem binnen te halen.”

DOKU MOET ALTIJD MEE NAAR HET WK

Maar sinds 2 juli 2021 zagen we ‘de Bom van Borgerhout’ niet meer in het shirt van de Rode Duivels omdat hij sindsdien vaker in de lappenmand lag dan op het voetbalveld stond. Desondanks bleef Roberto Martinez een grote believer van Jérémy Doku en ook Marc Degryse stelde dat hij de flankaanvaller altijd zou meenemen naar Qatar. “Ik kan hem niet laten vallen — die match tegen Italië op het EK nog in mijn achterhoofd”, zei de analist in Het Laatste Nieuws. “Doku heeft iets speciaals. Als is het maar voor één of twee wedstrijden. Voor een invalbeurt waarin hij plots het verschil maakt. Of om Trossard eens rust te gunnen. Doku is, ondanks zijn frêle spieren, de gok waard.”



Alexandre Teklak, huisanalist van La Dernière Heure, volgde Marc Degryse in zijn redenering. “Ik neem Doku mee ondanks zijn blessuregevoeligheid omdat er geen anderen zijn zoals hij.” Gilles Mbiye-Beya was blij dat Roberto Martinez hem selecteerde voor het Wereldkampioenschap in Qatar. “Ik ben benieuwd naar Jérémy Doku. Op het EK is hij ontploft, maar sindsdien sukkelt hij met blessures. De laatste weken speelt hij weer meer bij Rennes. Als hij in vorm is, bibbert elke verdediger”, zei hij in HUMO. En in de oefenwedstrijd tegen Egypte scoorde Doku alvast punten bij de bondscoach, de achterban én in de media.

DOKU DEGRADEERT HAZARD

Omdat Jerémy Doku dit seizoen 210 minuten speelde bij Stade Rennes, wordt hem in Qatar vooral een rol als invaller toegedicht. Maar na zijn goede invalbeurt in de oefenwedstrijd tegen Egypte gaan er hier en daar zelfs stemmen op om Doku ook eens zijn kans te geven van bij de aftrap. In de plaats van Eden Hazard bijvoorbeeld, die eveneens over bitter weinig wedstrijdritme beschikt, maar weinig tot niets klaar speelde tegen Egypte in tegenstelling tot Doku. “In 9 minuten deed Doku meer dan Eden in 70 minuten”, oordeelde Thomas Chatelle in La Dernière Heure.



De reële speeltijd van Jérémy Doku tegen Egypte bedroeg weliswaar 13 minuten, maar daarin was hij effectief invloedrijker dan Eden Hazard, die in totaal 72 minuten speelde. Ondanks 59 minuten minder gespeeld, was Doku veel efficiënter dan Hazard in zijn verkregen speeltijd en hij toonde zich veel aanweziger. Zowel in de aangegane dribbels, de gewonnen duels, het aantal voorzetten en de offensieve duels haalde Doku betere cijfers dan Hazard. Doku oogde ook gewoon veel fitter dan Hazard, waardoor de spurtbom van Rennes stilaan mag dromen van meer minuten op het Wereldkampioenschap.

Doku versus Hazard na de oefenmatch tegen Egypte
Minuten: Doku 13 - Hazard 72
Dribbels: Doku 6 - Hazard 2
Voorzetten: Doku 3 - Hazard 2
Gewonnen duels: Doku 5 - Hazard 4
Offensieve duels: Doku 9 - Hazard 10

LEES OOK: Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Moet Doku meer spelen dan Hazard op het WK?

Meest recent

Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

24
24
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

68
68
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

32
32
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

91
91
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

133
133
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

40
40
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

117
117
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

49
49
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

32
32
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

112
112
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

489
489
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

122
122
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

324
324
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

120
120
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

109
109
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

259
259
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

275
275
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

693
693
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

361
361
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

48
48
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

117
117
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

450
450
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

194
194
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

204
204
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

197
197

Meer sportnieuws