Doku legt Hazard het zwijgen op

939 stemmen
Doku legt Hazard het zwijgen op

Woensdag spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd op het Wereldkampioenschap in Qatar, maar Roberto Martinez heeft nog enkele moeilijke knopen door te hakken. Zal Eden Hazard starten tegen Canada bijvoorbeeld, of kiest de Spanjaard toch voor Leandro Trossard? Maar ook Jérémy Doku is een belangrijke kandidaat. Martinez is een groot bewonderaar van de flankenflitser, die in de oefenwedstrijd tegen Egypte bovendien één van de schaarse lichtpunten was.


DE ‘VERRASSING’ VAN MARTINEZ

Jérémy Doku speelde dit seizoen amper 210 minuten bij Stade Rennes en dat is het minste van alle geselecteerde Rode Duivels. Zelfs Eden Hazard (229) en de geblesseerde Romelu Lukaku (256) kwamen nog meer in actie bij respectievelijk Real Madrid en Internazionale. De selectie van Doku voor het Wereldkampioenschap in Qatar was daarom enigszins verrassend te noemen, dat bevestigde broer Jefferson Doku aan Gazet van Antwerpen. “Dat hij ­geselecteerd werd, was een ­verrassing. Omdat hij niet veel ­gespeeld heeft. Maar niet op basis van zijn kwaliteiten.”



MARTINEZ GEEFT DOKU NIET OP

Maar Roberto Martinez gelooft keihard in de kwaliteiten van Jérémy Doku, ook al kwam hij de laatste twee seizoenen amper aan de bak door tal van blessures (hamstring, kuit, knie, …), het gevolg van een een te snelle groei van zijn lichaam die zijn spieren niet konden volgen. De bondscoach is uiteraard zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels niet vergeten, toen hij een schitterende tweede helft speelde in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap tegen Italië. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien”, zei Martinez toen tijdens dat EK.



De bondscoach bewierookte de unieke kwaliteiten van Jérémy Doku, die een grote mate van onvoorspelbaarheid combineert met kwieke dribbels en een onevenaarbare snelheid. “Een sensatie één tegen één”, stak Martinez de loftrompet op voor Doku, na zijn prestatie tegen Finland. “Als ik over hem praat, moet ik glimlachen. Jérémy brengt magie in zijn spel.” Ook Gary Lineker was lovend over Doku. ­”Doku maakt me misselijk”, ­tweette het Engels voetbalicoon. “De clubs ­zullen staan aan te schuiven om hem binnen te halen.”

DOKU MOET ALTIJD MEE NAAR HET WK

Maar sinds 2 juli 2021 zagen we ‘de Bom van Borgerhout’ niet meer in het shirt van de Rode Duivels omdat hij sindsdien vaker in de lappenmand lag dan op het voetbalveld stond. Desondanks bleef Roberto Martinez een grote believer van Jérémy Doku en ook Marc Degryse stelde dat hij de flankaanvaller altijd zou meenemen naar Qatar. “Ik kan hem niet laten vallen — die match tegen Italië op het EK nog in mijn achterhoofd”, zei de analist in Het Laatste Nieuws. “Doku heeft iets speciaals. Als is het maar voor één of twee wedstrijden. Voor een invalbeurt waarin hij plots het verschil maakt. Of om Trossard eens rust te gunnen. Doku is, ondanks zijn frêle spieren, de gok waard.”



Alexandre Teklak, huisanalist van La Dernière Heure, volgde Marc Degryse in zijn redenering. “Ik neem Doku mee ondanks zijn blessuregevoeligheid omdat er geen anderen zijn zoals hij.” Gilles Mbiye-Beya was blij dat Roberto Martinez hem selecteerde voor het Wereldkampioenschap in Qatar. “Ik ben benieuwd naar Jérémy Doku. Op het EK is hij ontploft, maar sindsdien sukkelt hij met blessures. De laatste weken speelt hij weer meer bij Rennes. Als hij in vorm is, bibbert elke verdediger”, zei hij in HUMO. En in de oefenwedstrijd tegen Egypte scoorde Doku alvast punten bij de bondscoach, de achterban én in de media.

DOKU DEGRADEERT HAZARD

Omdat Jerémy Doku dit seizoen 210 minuten speelde bij Stade Rennes, wordt hem in Qatar vooral een rol als invaller toegedicht. Maar na zijn goede invalbeurt in de oefenwedstrijd tegen Egypte gaan er hier en daar zelfs stemmen op om Doku ook eens zijn kans te geven van bij de aftrap. In de plaats van Eden Hazard bijvoorbeeld, die eveneens over bitter weinig wedstrijdritme beschikt, maar weinig tot niets klaar speelde tegen Egypte in tegenstelling tot Doku. “In 9 minuten deed Doku meer dan Eden in 70 minuten”, oordeelde Thomas Chatelle in La Dernière Heure.



De reële speeltijd van Jérémy Doku tegen Egypte bedroeg weliswaar 13 minuten, maar daarin was hij effectief invloedrijker dan Eden Hazard, die in totaal 72 minuten speelde. Ondanks 59 minuten minder gespeeld, was Doku veel efficiënter dan Hazard in zijn verkregen speeltijd en hij toonde zich veel aanweziger. Zowel in de aangegane dribbels, de gewonnen duels, het aantal voorzetten en de offensieve duels haalde Doku betere cijfers dan Hazard. Doku oogde ook gewoon veel fitter dan Hazard, waardoor de spurtbom van Rennes stilaan mag dromen van meer minuten op het Wereldkampioenschap.

Doku versus Hazard na de oefenmatch tegen Egypte
Minuten: Doku 13 - Hazard 72
Dribbels: Doku 6 - Hazard 2
Voorzetten: Doku 3 - Hazard 2
Gewonnen duels: Doku 5 - Hazard 4
Offensieve duels: Doku 9 - Hazard 10

LEES OOK: Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Moet Doku meer spelen dan Hazard op het WK?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

211
211
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

319
319
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

697
697
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

233
233
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

338
338
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

324
324
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

850
850
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

377
377
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

177
177
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

714
714
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1406
1406
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

502
502
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

424
424
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

155
155
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

476
476
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

613
613
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

384
384
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

568
568
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

751
751
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

657
657
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

900
900
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

113
113
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

319
319
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

385
385
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1396
1396

Meer sportnieuws