Doku legt Hazard het zwijgen op

door
Doku legt Hazard het zwijgen op

Woensdag spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd op het Wereldkampioenschap in Qatar, maar Roberto Martinez heeft nog enkele moeilijke knopen door te hakken. Zal Eden Hazard starten tegen Canada bijvoorbeeld, of kiest de Spanjaard toch voor Leandro Trossard? Maar ook Jérémy Doku is een belangrijke kandidaat. Martinez is een groot bewonderaar van de flankenflitser, die in de oefenwedstrijd tegen Egypte bovendien één van de schaarse lichtpunten was.


DE ‘VERRASSING’ VAN MARTINEZ

Jérémy Doku speelde dit seizoen amper 210 minuten bij Stade Rennes en dat is het minste van alle geselecteerde Rode Duivels. Zelfs Eden Hazard (229) en de geblesseerde Romelu Lukaku (256) kwamen nog meer in actie bij respectievelijk Real Madrid en Internazionale. De selectie van Doku voor het Wereldkampioenschap in Qatar was daarom enigszins verrassend te noemen, dat bevestigde broer Jefferson Doku aan Gazet van Antwerpen. “Dat hij ­geselecteerd werd, was een ­verrassing. Omdat hij niet veel ­gespeeld heeft. Maar niet op basis van zijn kwaliteiten.”



MARTINEZ GEEFT DOKU NIET OP

Maar Roberto Martinez gelooft keihard in de kwaliteiten van Jérémy Doku, ook al kwam hij de laatste twee seizoenen amper aan de bak door tal van blessures (hamstring, kuit, knie, …), het gevolg van een een te snelle groei van zijn lichaam die zijn spieren niet konden volgen. De bondscoach is uiteraard zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels niet vergeten, toen hij een schitterende tweede helft speelde in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap tegen Italië. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien”, zei Martinez toen tijdens dat EK.



De bondscoach bewierookte de unieke kwaliteiten van Jérémy Doku, die een grote mate van onvoorspelbaarheid combineert met kwieke dribbels en een onevenaarbare snelheid. “Een sensatie één tegen één”, stak Martinez de loftrompet op voor Doku, na zijn prestatie tegen Finland. “Als ik over hem praat, moet ik glimlachen. Jérémy brengt magie in zijn spel.” Ook Gary Lineker was lovend over Doku. ­”Doku maakt me misselijk”, ­tweette het Engels voetbalicoon. “De clubs ­zullen staan aan te schuiven om hem binnen te halen.”

DOKU MOET ALTIJD MEE NAAR HET WK

Maar sinds 2 juli 2021 zagen we ‘de Bom van Borgerhout’ niet meer in het shirt van de Rode Duivels omdat hij sindsdien vaker in de lappenmand lag dan op het voetbalveld stond. Desondanks bleef Roberto Martinez een grote believer van Jérémy Doku en ook Marc Degryse stelde dat hij de flankaanvaller altijd zou meenemen naar Qatar. “Ik kan hem niet laten vallen — die match tegen Italië op het EK nog in mijn achterhoofd”, zei de analist in Het Laatste Nieuws. “Doku heeft iets speciaals. Als is het maar voor één of twee wedstrijden. Voor een invalbeurt waarin hij plots het verschil maakt. Of om Trossard eens rust te gunnen. Doku is, ondanks zijn frêle spieren, de gok waard.”



Alexandre Teklak, huisanalist van La Dernière Heure, volgde Marc Degryse in zijn redenering. “Ik neem Doku mee ondanks zijn blessuregevoeligheid omdat er geen anderen zijn zoals hij.” Gilles Mbiye-Beya was blij dat Roberto Martinez hem selecteerde voor het Wereldkampioenschap in Qatar. “Ik ben benieuwd naar Jérémy Doku. Op het EK is hij ontploft, maar sindsdien sukkelt hij met blessures. De laatste weken speelt hij weer meer bij Rennes. Als hij in vorm is, bibbert elke verdediger”, zei hij in HUMO. En in de oefenwedstrijd tegen Egypte scoorde Doku alvast punten bij de bondscoach, de achterban én in de media.

DOKU DEGRADEERT HAZARD

Omdat Jerémy Doku dit seizoen 210 minuten speelde bij Stade Rennes, wordt hem in Qatar vooral een rol als invaller toegedicht. Maar na zijn goede invalbeurt in de oefenwedstrijd tegen Egypte gaan er hier en daar zelfs stemmen op om Doku ook eens zijn kans te geven van bij de aftrap. In de plaats van Eden Hazard bijvoorbeeld, die eveneens over bitter weinig wedstrijdritme beschikt, maar weinig tot niets klaar speelde tegen Egypte in tegenstelling tot Doku. “In 9 minuten deed Doku meer dan Eden in 70 minuten”, oordeelde Thomas Chatelle in La Dernière Heure.



De reële speeltijd van Jérémy Doku tegen Egypte bedroeg weliswaar 13 minuten, maar daarin was hij effectief invloedrijker dan Eden Hazard, die in totaal 72 minuten speelde. Ondanks 59 minuten minder gespeeld, was Doku veel efficiënter dan Hazard in zijn verkregen speeltijd en hij toonde zich veel aanweziger. Zowel in de aangegane dribbels, de gewonnen duels, het aantal voorzetten en de offensieve duels haalde Doku betere cijfers dan Hazard. Doku oogde ook gewoon veel fitter dan Hazard, waardoor de spurtbom van Rennes stilaan mag dromen van meer minuten op het Wereldkampioenschap.

Doku versus Hazard na de oefenmatch tegen Egypte
Minuten: Doku 13 - Hazard 72
Dribbels: Doku 6 - Hazard 2
Voorzetten: Doku 3 - Hazard 2
Gewonnen duels: Doku 5 - Hazard 4
Offensieve duels: Doku 9 - Hazard 10

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Moet Doku meer spelen dan Hazard op het WK?

Meest recent

Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

27
27
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

57
57
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

181
181
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

33
33
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

103
103
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

58
58
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

55
55
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

163
163
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

95
95
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

361
361
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

151
151
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

74
74
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

369
369
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

161
161
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

623
623
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

65
65
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

84
84
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

293
293
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

187
187
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

165
165
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

232
232
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

329
329

Meer sportnieuws