Doku legt Hazard het zwijgen op

door
Doku legt Hazard het zwijgen op

Woensdag spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd op het Wereldkampioenschap in Qatar, maar Roberto Martinez heeft nog enkele moeilijke knopen door te hakken. Zal Eden Hazard starten tegen Canada bijvoorbeeld, of kiest de Spanjaard toch voor Leandro Trossard? Maar ook Jérémy Doku is een belangrijke kandidaat. Martinez is een groot bewonderaar van de flankenflitser, die in de oefenwedstrijd tegen Egypte bovendien één van de schaarse lichtpunten was.


DE ‘VERRASSING’ VAN MARTINEZ

Jérémy Doku speelde dit seizoen amper 210 minuten bij Stade Rennes en dat is het minste van alle geselecteerde Rode Duivels. Zelfs Eden Hazard (229) en de geblesseerde Romelu Lukaku (256) kwamen nog meer in actie bij respectievelijk Real Madrid en Internazionale. De selectie van Doku voor het Wereldkampioenschap in Qatar was daarom enigszins verrassend te noemen, dat bevestigde broer Jefferson Doku aan Gazet van Antwerpen. “Dat hij ­geselecteerd werd, was een ­verrassing. Omdat hij niet veel ­gespeeld heeft. Maar niet op basis van zijn kwaliteiten.”



MARTINEZ GEEFT DOKU NIET OP

Maar Roberto Martinez gelooft keihard in de kwaliteiten van Jérémy Doku, ook al kwam hij de laatste twee seizoenen amper aan de bak door tal van blessures (hamstring, kuit, knie, …), het gevolg van een een te snelle groei van zijn lichaam die zijn spieren niet konden volgen. De bondscoach is uiteraard zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels niet vergeten, toen hij een schitterende tweede helft speelde in de kwartfinale van het Europees Kampioenschap tegen Italië. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien”, zei Martinez toen tijdens dat EK.



De bondscoach bewierookte de unieke kwaliteiten van Jérémy Doku, die een grote mate van onvoorspelbaarheid combineert met kwieke dribbels en een onevenaarbare snelheid. “Een sensatie één tegen één”, stak Martinez de loftrompet op voor Doku, na zijn prestatie tegen Finland. “Als ik over hem praat, moet ik glimlachen. Jérémy brengt magie in zijn spel.” Ook Gary Lineker was lovend over Doku. ­”Doku maakt me misselijk”, ­tweette het Engels voetbalicoon. “De clubs ­zullen staan aan te schuiven om hem binnen te halen.”

DOKU MOET ALTIJD MEE NAAR HET WK

Maar sinds 2 juli 2021 zagen we ‘de Bom van Borgerhout’ niet meer in het shirt van de Rode Duivels omdat hij sindsdien vaker in de lappenmand lag dan op het voetbalveld stond. Desondanks bleef Roberto Martinez een grote believer van Jérémy Doku en ook Marc Degryse stelde dat hij de flankaanvaller altijd zou meenemen naar Qatar. “Ik kan hem niet laten vallen — die match tegen Italië op het EK nog in mijn achterhoofd”, zei de analist in Het Laatste Nieuws. “Doku heeft iets speciaals. Als is het maar voor één of twee wedstrijden. Voor een invalbeurt waarin hij plots het verschil maakt. Of om Trossard eens rust te gunnen. Doku is, ondanks zijn frêle spieren, de gok waard.”



Alexandre Teklak, huisanalist van La Dernière Heure, volgde Marc Degryse in zijn redenering. “Ik neem Doku mee ondanks zijn blessuregevoeligheid omdat er geen anderen zijn zoals hij.” Gilles Mbiye-Beya was blij dat Roberto Martinez hem selecteerde voor het Wereldkampioenschap in Qatar. “Ik ben benieuwd naar Jérémy Doku. Op het EK is hij ontploft, maar sindsdien sukkelt hij met blessures. De laatste weken speelt hij weer meer bij Rennes. Als hij in vorm is, bibbert elke verdediger”, zei hij in HUMO. En in de oefenwedstrijd tegen Egypte scoorde Doku alvast punten bij de bondscoach, de achterban én in de media.

DOKU DEGRADEERT HAZARD

Omdat Jerémy Doku dit seizoen 210 minuten speelde bij Stade Rennes, wordt hem in Qatar vooral een rol als invaller toegedicht. Maar na zijn goede invalbeurt in de oefenwedstrijd tegen Egypte gaan er hier en daar zelfs stemmen op om Doku ook eens zijn kans te geven van bij de aftrap. In de plaats van Eden Hazard bijvoorbeeld, die eveneens over bitter weinig wedstrijdritme beschikt, maar weinig tot niets klaar speelde tegen Egypte in tegenstelling tot Doku. “In 9 minuten deed Doku meer dan Eden in 70 minuten”, oordeelde Thomas Chatelle in La Dernière Heure.



De reële speeltijd van Jérémy Doku tegen Egypte bedroeg weliswaar 13 minuten, maar daarin was hij effectief invloedrijker dan Eden Hazard, die in totaal 72 minuten speelde. Ondanks 59 minuten minder gespeeld, was Doku veel efficiënter dan Hazard in zijn verkregen speeltijd en hij toonde zich veel aanweziger. Zowel in de aangegane dribbels, de gewonnen duels, het aantal voorzetten en de offensieve duels haalde Doku betere cijfers dan Hazard. Doku oogde ook gewoon veel fitter dan Hazard, waardoor de spurtbom van Rennes stilaan mag dromen van meer minuten op het Wereldkampioenschap.

Doku versus Hazard na de oefenmatch tegen Egypte
Minuten: Doku 13 - Hazard 72
Dribbels: Doku 6 - Hazard 2
Voorzetten: Doku 3 - Hazard 2
Gewonnen duels: Doku 5 - Hazard 4
Offensieve duels: Doku 9 - Hazard 10

LEES OOK: 'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Moet Doku meer spelen dan Hazard op het WK?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

289
289
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

44
44
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

27
27
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

75
75
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

83
83
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

15
15
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

33
33
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

74
74
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

173
173
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

37
37
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

88
88
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

53
53
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

106
106
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

228
228
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

111
111
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

85
85
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

169
169
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

40
40
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

143
143
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

33
33
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

98
98
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

40
40

Meer sportnieuws