Imke Courtois stelt pijnlijke degradatie voor bij Duivels

430 stemmen
Imke Courtois stelt pijnlijke degradatie voor bij Duivels

De Rode Duivels met of zonder Romelu Lukaku, het is een wereld van verschil. De spits van Internazionale kampt met een hamstringblessure en het is erg onzeker dat hij in de groepsfase van het Wereldkampioenschap in actie zal komen. De grote vraag is wie zijn vervanger wordt tegen Canada.


Om twee groepswedstrijden of zelfs de hele groepsfase te kunnen overbruggen zonder Lukaku, rekent Martinez op Michy Batshuayi en Loïs Openda om de doelpunten te scoren. Dat zijn twee spitsen met erg uiteenlopende profielen, maar zowel Batshuayi als Openda bewijzen dit seizoen heel gemakkelijk en vlotjes een doelpunt te kunnen scoren.

En die doelpunten zullen de Rode Duivels goed kunnen gebruiken tijdens de afwezigheid van Lukaku, de beste Belgische spits ooit. De oorspronkelijke verwachting was dat Batshuayi zal starten in de groepsfase en dat Openda voornamelijk als invaller zal worden gebruikt. Maar na de wedstrijd tegen Egypte, waarin Openda goed inviel en Batshuayi minder speelde, is dat helemaal geen zekerheid meer.

IMKE COURTOIS KIEST VOOR OPENDA

“Voorin wordt het wel heel moeilijk. Ik zou wel voor Openda, dynamisch ingevallen, als spits durven gaan. Dan vooral op diepte te brengen. Maar je moet ook aan het vervolg van het toernooi denken: hoe zal Batshuayi, altijd de nummer 2 na Lukaku, reageren als hij plots de nummer 3 wordt?” stelt Courtois in De Zondag.

LEES OOK: Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Wie moet starten tegen Canada?

Meest recent

Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

83
83
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

24
24
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

112
112
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

49
49
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

76
76
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

255
255
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

47
47
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

336
336
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

193
193
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

174
174
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

376
376
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

262
262
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

671
671
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

468
468
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

477
477
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

346
346
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

146
146
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

138
138
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

61
61
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

197
197
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

418
418
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

585
585
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

102
102
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

358
358
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

485
485

Meer sportnieuws