Imke Courtois stelt pijnlijke degradatie voor bij Duivels

430 stemmen
Imke Courtois stelt pijnlijke degradatie voor bij Duivels

De Rode Duivels met of zonder Romelu Lukaku, het is een wereld van verschil. De spits van Internazionale kampt met een hamstringblessure en het is erg onzeker dat hij in de groepsfase van het Wereldkampioenschap in actie zal komen. De grote vraag is wie zijn vervanger wordt tegen Canada.


Om twee groepswedstrijden of zelfs de hele groepsfase te kunnen overbruggen zonder Lukaku, rekent Martinez op Michy Batshuayi en Loïs Openda om de doelpunten te scoren. Dat zijn twee spitsen met erg uiteenlopende profielen, maar zowel Batshuayi als Openda bewijzen dit seizoen heel gemakkelijk en vlotjes een doelpunt te kunnen scoren.

En die doelpunten zullen de Rode Duivels goed kunnen gebruiken tijdens de afwezigheid van Lukaku, de beste Belgische spits ooit. De oorspronkelijke verwachting was dat Batshuayi zal starten in de groepsfase en dat Openda voornamelijk als invaller zal worden gebruikt. Maar na de wedstrijd tegen Egypte, waarin Openda goed inviel en Batshuayi minder speelde, is dat helemaal geen zekerheid meer.

IMKE COURTOIS KIEST VOOR OPENDA

“Voorin wordt het wel heel moeilijk. Ik zou wel voor Openda, dynamisch ingevallen, als spits durven gaan. Dan vooral op diepte te brengen. Maar je moet ook aan het vervolg van het toernooi denken: hoe zal Batshuayi, altijd de nummer 2 na Lukaku, reageren als hij plots de nummer 3 wordt?” stelt Courtois in De Zondag.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Wie moet starten tegen Canada?

Meest recent

Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

35
35
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

135
135
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

190
190
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

70
70
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

41
41
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

293
293
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

47
47
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

221
221
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

79
79
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

407
407
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

124
124
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

702
702
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

257
257
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

353
353
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

579
579
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

156
156
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

99
99
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

589
589
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

265
265
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

619
619
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

431
431
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

188
188
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

779
779

Meer sportnieuws