Preview Groep G: Braziliaanse sterren beleven déjà vu

68
Preview Groep G: Braziliaanse sterren beleven déjà vu

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag gaan we verder met Groep G, die bestaat uit Brazilië, Servië, Kameroen en Zwitserland.


BRAZILIAANSE LUXE
Opvallend: op het vorige WK zaten die eerste drie landen reeds samen in een poule. Toen waren het de Zwitsers die, mede dankzij een gelijkspel tegen Brazilië, mee doorstootten naar de volgende ronde. Ondanks de bronzen medaille op de Afrika Cup is Kameroen nu alleszins ook de underdog. Nochtans beschikt het met André Onana over een prima doelman, voorin zijn er met Eric Maxim Choupo Moting en co opties genoeg. De overige linies ogen iets minder. Bovenal rommelt het echter bij de Ontembare Leeuwen, die in 2018 mankeerden en bij hun vorige vijf deelnames nooit de groepsfase overleefden.

Ook voor Servië, sinds 2006 afgesplitst van Montenegro, zat dat er al een tijdje niet meer in. Met een mix van oud en nieuw – denk maar aan sterspeler Dusan Vlahovic, pas terug uit blessure, of anciens Filip Kostic en aanvoerder Dusan Tadic – bleef het in de kwalificaties nu wel ongeslagen. Zwitserland, dat ook in 2014 pas sneuvelde in de 1/8 finale en andermaal een evenwichtige selectie op de been brengt, rekent eveneens op een pak oudgedienden. Een van hen is de nog onzekere Yann Sommer. Uit voorzorg riep Murat Yakin vier keepers op, doublure Gregor Kobel lijkt alvast een geschikte vervanger.



Alisson of toch maar Ederson: zelfs tussen de palen is de weelde bij Brazilië ongezien. De vijfvoudig wereldkampioen wordt dan ook alom naar voren geschoven als dé favoriet bij uitstek om dat record nog wat scherper te stellen. Vooral in het offensief compartiment is de luxe immens, in die mate zelfs dat Tite geen plaats had voor Roberto Firmino. De achillespees lijkt dan misschien toch de defensie, al blijven de namen net zoals op het middenveld ook daar uiteraard lang niet verkeerd. Sinds de laatste eindzege in 2002 strandde de Seleção wel drie keer op vier pogingen teleurstellend in de kwartfinale.

BELGISCH SERVIË
Behalve een aantal ploeggenoten van Rode Duivels – Ederson van Kevin De Bruyne bij Manchester City, Éder Militão, Rodrygo en Vinicius Jr. van Eden Hazard en Thibaut Courtis bij Real Madrid – vinden we bij de Goddelijke Kanaries geen (oude) bekenden terug. Eenzelfde verhaal bij de Zwitsers, waar Manuel Akanji de kleedkamer deelt met De Bruyne. Kobel traint bij Borussia Dortmund met Thorgan Hazard en Thomas Meunier, Haris Seferovic streek deze zomer samen met Dries Mertens neer bij Galatasaray. Gelukkig blijkt de Belgische connectie bij zowel Kameroen als Servië heel wat minder ver te zoeken.

KV Mechelen-middenvelder Samuel Oum Gouet is de enige afgevaardigde uit de Jupiler Pro League. Hij krijgt bij Kameroen het gezelschap van Martin Hongla, die niet zolang geleden nog het mooie weer maakte bij Antwerp. Daarnaast kent u ongetwijfeld nog Collins Fai, goed voor meer dan 150 optredens voor Standard. De korte passage van Jean-Charles Castelletto bij Club Brugge was daarentegen net iets minder memorabel. Onana zijn neef Fabrice stond 30 keer onder de lat bij KV Oostende, alvorens hij tijdens de coronapandemie op staande voet ontslagen werd naar aanleiding van een lockdownfeestje.



De vertrouwde gezichten zijn bij Servië zelfs niet op één hand te tellen. Denk maar aan sterren Sergej Milinkovic-Savic en Aleksandar Mitrovic, die Genk en Anderlecht allebei een smak geld opleverden. Hun naamgenoten Vanja Milinkovic-Savic (ex-Standard) en Stefan Mitrovic (ex-KV Kortrijk en AA Gent) doen wellicht eveneens een belletje rinkelen. Die eerste flopte bij de Rouches, net als Filip Mladenovic. Filip Djuricic kon gedurende een halfjaartje bij Anderlecht evenmin bekoren. Strahinja Pavlovic tot slot, tegenwoordig rots in de branding bij RB Leipzig, werd door AS Monaco even bij Cercle Brugge gestald.

ZWITSERSE SPITSEN
Natuurlijk kijkt iedereen uit naar de kunstjes van Vinicius en vooral Neymar, voor wie twee doelpunten volstaan om Pelé te passeren als Braziliaans topschutter aller tijden. Mitrovic, zijn tegenhanger bij de Serviërs die ook nog tal van andere potentiële smaakmakers in huis hebben, kampt helaas met fysieke perikelen. Choupo Moting verkeert op 33-jarige leeftijd dan weer in bloedvorm bij Bayern München en torst samen met onder meer middenvelder Frank Anguissa, een van de sterkhouders bij Napoli, de hoop van heel Kameroen op zijn schouders. Toch richten wij onze pijlen hier liever even op de Zwitsers.



Net zoals op de vorige WK's delen ervaren rotten als Xerdan Shaqiri en aanvoerder Granit Xhaka daar nog altijd de lakens uit, maar diep in de punt is stilaan een nieuw tijdperk aangebroken. Meer dan ooit moet Breel Embolo (25), tot dusver reeds goed voor 11 treffers in 58 interlands, immers voor de goals zorgen. De sterke beer heeft bij AS Monaco alvast een productieve eerste seizoenshelft achter de rug. Al doet zijn drie jaar jongere back-up Noah Okafor bij RB Salzburg met onder andere drie doelpunten in de Champions League eigenlijk net iets straffer. Doet hij straks meteen haasje-over in de pikorde?

Wie stoot door samen met Brazilië?

Meest recent

STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

10
10
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

5
5
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

30
30
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

48
48
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

118
118
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

233
233
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

420
420
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

406
406
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

325
325
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

379
379
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

317
317
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

205
205
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

127
127
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

137
137
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

199
199
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

166
166
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

205
205
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

30
30
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

340
340
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

59
59
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

295
295
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

352
352
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

112
112
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

196
196

Meer sportnieuws