Martinez spreekt zich uit over basisplaats Debast en Vanaken

793
Martinez spreekt zich uit over basisplaats Debast en Vanaken

België verloor met 2-1 van Egypte. Roberto Martinez liet vooraf weten dat het niet zijn basiselftal zou zijn dat zou spelen. Wat gaat de coach doen met Zeno Debast en Hans Vanaken?


Debast speelde geen topwedstrijd, maar hij viel ook niet door de mand. Hij voetbalde goed uit en in de rechtstreekse duels kwam hij er vaak als winnaar uit. Alleen beging de verdediger van RSC Anderlecht een aantal positionele fouten. Leander Dendoncker kwam niet in actie. Tegenover Het Nieuwsblad sprak Roberto Martinez over de twee verdedigers die concurreren voor de rechtse positie naast Toby Alderweireld. "Dendoncker komt ook in aanmerking voor die positie. Er is geen specifieke reden waarom ik niet voor Dendoncker koos. Ik koos voor Debast omdat hij het profiel heeft om op die positie te spelen.”

ONANA

Op het middenveld stond Hans Vanaken in de basis, maar hij kon niet overtuigen. Van een ervaren speler die al schitterde in de Champions League mag er meer verwacht worden. Youri Tielemans viel goed in, maar wat met Amadou Onana? Wie gaat naast Axel Witsel spelen? "Onana deed het goed in Nederland maar Vanaken was wat ongelukkig in zijn laatste wedstrijd die hij voor de Rode Duivels speelde (invalbeurt in Nederland, nvdr). We weten wat hij kan brengen maar, zoals gezegd, is het in een team dat niet draait moeilijk individuele prestaties te beoordelen. Dat ga ik ook niet doen dan", liet de bondscoach weten.

Tegen Canada zal blijken of Vanaken en Debast in de basis gaan starten.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Moeten ze in de basis starten tegen Canada?

Meest recent

Hommeles bij Club: ware reden afwezigheid Diakhon bekend

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

3
3
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

65
65
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

454
454
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

103
103
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

10
10
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

169
169
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

49
49
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

217
217
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

145
145
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

118
118
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

239
239
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

52
52
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

128
128
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

382
382
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

107
107
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

48
48
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

495
495
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

113
113
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

125
125
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

293
293

Meer sportnieuws