TRANSFERUURTJE: 'Oplossing voor Esposito, Real haalt derde Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oplossing voor Esposito, Real haalt derde Duivel'

De WK-eindronde in Qatar staat voor de deur, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens het medium L'Interista kan Sebastiano Esposito (RSC Anderlecht) rekenen op voldoende belangstelling vanuit zijn vaderland Italië. Eerder geraakte al bekend dat Empoli FC wel wat voelt voor zijn komst. De genoemde bron schuift echter ook Sampdoria en US Cremonese naar voren als mogelijke kandidaten. Het lijkt er dus op dat RSCA snel een oplossing zal vinden voor de geflopte huurling.

BUITENLAND

Het Spaanse SPORT beweert dat Youri Tielemans op de lijst pronkt bij Real Madrid. De Champions League-recordhouder is bezig aan een masterplan op zijn middenveld, dat flink verjongd moet worden. Jude Bellingham geldt daarbij als het topdoelwit. Maar de concurrentie is enorm. Tielemans, die een pak goedkoper is, zou dan ook gelden als één van de belangrijkste alternatieven. Volgens SPORT zou ex-coach Zinedine Zidane hem destijds al bestempeld hebben als een interessant target.

Eden Hazard liet deze week nog verstaan dat een winters vertrek geen optie is bij Real Madrid, maar dat er komende zomer wel één en ander mogelijk is. Volgens SPORT zijn er alvast een drietal opties. De meest waarschijnlijke is een terugkeer naar de Premier League, waar Newcastle United en Aston Villa zijn komst wel zien zitten. Het Catalaanse medium schuit echter nog een mogelijke bestemming naar voren: Juventus. De Oude Dame toonde eerder al interesse en kan nog wat aanvallende impulsen gebruiken. Het riante salaris van Hazard, goed voor een slordige 30 miljoen euro bruto per jaar, zou wel een struikelblok kunnen vormen.

The Guardian meldt dat Liverpool de situatie rond Mason Mount nauwgezet opvolgt. De 23-jarige WK-ganger van Engeland is momenteel een vaste waarde bij Chelsea FC. Maar zijn contract op Stamford Bridge loopt na volgend seizoen af en de onderhandelingen over een eventuele verlenging verlopen moeizaam. Het bestuur van de Blues blijft weliswaar optimistisch dat het alsnog tot een akkoord komt, maar bij Liverpool hoopt men natuurlijk op een omgekeerd scenario. Ook Juventus zou het dossier overigens in de gaten houden.

De Spaanse krant Marca weet dat Marcos Alonso snel een contract voor twee jaar mag verwachten bij FC Barcelona. Barça kon de linksachter door de Financial Fair Play-regels begin september slechts voor één jaar vastleggen. De club is nu zo tevreden over de speler dat ze langer in zee wil gaan met hem.

L'Equipe weet dat PSV Eindhoven zich aan het front heeft gemeld voor Boris Popovic (Cercle Brugge). De Nederlandse topclub zou daarbij de concurrentie krijgen van onder meer TSG Hoffenheim. Beide clubs zouden in januari al willen toeslaan, maar tot dusver liep er nog geen enkel concreet bod binnen bij Cercle. Vermits Popovic nog tot medio 2025 onder contract ligt, beschikt Groen-Zwart over een sterke onderhandelingspositie.

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Moet Tielemans naar Real gaan?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

64
64
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

35
35
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

39
39
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

136
136
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

56
56
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

184
184
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

23
23
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

730
730
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

241
241
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

253
253
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

79
79
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

329
329
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

153
153
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

22
22
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

307
307
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

120
120
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

117
117
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

262
262
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

194
194
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

445
445
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

367
367
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

392
392
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

379
379
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

599
599

Meer sportnieuws