'WK-fans de dupe: Qatar zet FIFA plots stevig onder druk'

door
'WK-fans de dupe: Qatar zet FIFA plots stevig onder druk'

Qatar organiseert het WK en het land kreeg al bijzonder veel kritiek te verwerken. Die kritiek zal alleen nog maar gaan toenemen. Er is een nieuwe ontwikkeling.


De Engelse krant The Times komt met een opvallend verhaal. In Qatar zijn er zeer strenge regels wat betreft alcoholgebruik, die voor het aankomende WK ietwat versoepeld werden. Zo zou er toch bier verkrijgbaar zijn in de stadions. Maar daar komt mogelijk toch al verandering in. Supporters die de WK-wedstrijden bezoeken moeten er nu toch rekening mee gaan houden dat zijn een pintje in het stadion op de buik kunnen schrijven. De organisatie van het WK heeft de FIFA op aandringen van de koninklijke familie Al Thani onder druk gezet. Dat laat de Engelse krant weten. Zij willen alcohol weren uit de stadions.

PROBLEEM VOOR FIFA

Het is uiteraard geen uniek gegeven in het voetbal, want ook in veel Europese landen is dit al het geval bij voetbalmatchen. Er worden in tal van stadions in Europa bijvoorbeeld enkel alcoholvrij bier verkocht. Voor de FIFA komt deze late beslissing uiteraard bijzonder ongelegen. Budweiser is immers één van de hoofdsponsors en zij sloten een contract af om ook bier te verkopen in de stadions. De FIFA zou zo mogelijk vele miljoenen euro's moeten terugbetalen aan het biermerk.

Buiten de stadions kunnen de fans wel een pintje aanschaffen. Alleen moeten ze daarvoor zeer diep in de buidel tasten. Zo betaal je voor een halve liter Budweiser maar liefst 13 à 14 euro. 

Een logische beslissing van Qatar?

Meest recent

KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

5
5
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

12
12
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

82
82
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

22
22
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

165
165
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

195
195
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

27
27
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

241
241
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

171
171
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

241
241
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

173
173
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

212
212
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

828
828
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

162
162
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

703
703
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

488
488
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

484
484
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

254
254
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

333
333
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

680
680
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

784
784
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

558
558
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

282
282
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

573
573
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

565
565

Meer sportnieuws