'WK-fans de dupe: Qatar zet FIFA plots stevig onder druk'

door
'WK-fans de dupe: Qatar zet FIFA plots stevig onder druk'

Qatar organiseert het WK en het land kreeg al bijzonder veel kritiek te verwerken. Die kritiek zal alleen nog maar gaan toenemen. Er is een nieuwe ontwikkeling.


De Engelse krant The Times komt met een opvallend verhaal. In Qatar zijn er zeer strenge regels wat betreft alcoholgebruik, die voor het aankomende WK ietwat versoepeld werden. Zo zou er toch bier verkrijgbaar zijn in de stadions. Maar daar komt mogelijk toch al verandering in. Supporters die de WK-wedstrijden bezoeken moeten er nu toch rekening mee gaan houden dat zijn een pintje in het stadion op de buik kunnen schrijven. De organisatie van het WK heeft de FIFA op aandringen van de koninklijke familie Al Thani onder druk gezet. Dat laat de Engelse krant weten. Zij willen alcohol weren uit de stadions.

PROBLEEM VOOR FIFA

Het is uiteraard geen uniek gegeven in het voetbal, want ook in veel Europese landen is dit al het geval bij voetbalmatchen. Er worden in tal van stadions in Europa bijvoorbeeld enkel alcoholvrij bier verkocht. Voor de FIFA komt deze late beslissing uiteraard bijzonder ongelegen. Budweiser is immers één van de hoofdsponsors en zij sloten een contract af om ook bier te verkopen in de stadions. De FIFA zou zo mogelijk vele miljoenen euro's moeten terugbetalen aan het biermerk.

Buiten de stadions kunnen de fans wel een pintje aanschaffen. Alleen moeten ze daarvoor zeer diep in de buidel tasten. Zo betaal je voor een halve liter Budweiser maar liefst 13 à 14 euro. 

Een logische beslissing van Qatar?

Meest recent

'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

49
49
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

33
33
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

55
55
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

41
41
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

136
136
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

143
143
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

245
245
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

168
168
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

312
312
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

308
308
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

77
77
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

87
87
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

115
115
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

46
46
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

276
276
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

125
125
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

496
496
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

274
274
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

116
116
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

541
541
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

794
794
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

111
111
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

488
488

Meer sportnieuws