'Barça pleziert pion met contractverlenging'

door
'Barça pleziert pion met contractverlenging'

FC Barcelona gaat als leider in La Liga de WK-break in. De Catalaanse club staat er opnieuw helemaal in eigen land en lijkt Real Madrid het vuur aan de schenen te kunnen leggen voor de titel. Eén Barça-pion lijkt nu te kunnen rekenen op een contractverlenging.


De Spaanse krant Marca weet dat Marcos Alonso snel een contract voor twee jaar mag verwachten. Barça kon de linksachter door de Financial Fair Play-regels begin september slechts voor één jaar vastleggen. Alonso maakte toen transfervrij de oversteek van de Engelse topclub Chelsea, waar hij sinds midden 2016 zijn brood verdiende. De club is nu zo tevreden over de speler dat ze langer in zee wil gaan met hem.

Over de precieze invulling van het contract is nog geen duidelijkheid. Alonso ligt momenteel vast tot eind dit seizoen. Mogelijk wacht hem een contract van twee jaar of een overeenkomst van één jaar met optie op een bijkomend seizoen als enkele voorwaarden vervuld worden. Alonso zit momenteel aan twaalf optredens voor Barça. Daarin scoorde hij één keer.

ENGELAND
Alonso is een jeugdproduct van Real Madrid, maar doorbreken bij de Koninklijke lukte hem niet. Hij vertrok van het tweede elftal richting Engeland, waar hij bij Bolton tekende voor 2,4 miljoen euro. Daarna trok hij naar ACF Fiorentina. In Italië lokte hij de interesse van de Europese top. Het was uiteindelijk Chelsea dat in 2016 de trekker overhaalde en 23 miljoen euro op tafel legde. Bij The Blues vierde Alonso verschillende successen. Zo werd hij kampioen van Engeland en won hij ook de Champions League.

LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Goede zet van Barça?

Meest recent

Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

24
24
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

34
34
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

144
144
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

39
39
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

114
114
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

31
31
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

270
270
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

130
130
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

113
113
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

63
63
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

124
124
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

41
41
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

388
388
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

60
60
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

175
175
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

83
83
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

348
348
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

710
710
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

140
140
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

698
698
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

44
44
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

25
25

Meer sportnieuws