Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

door
Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag focussen we ons op Groep C, waar Argentinië, Mexico, Saudi-Arabië en Polen mekaar bekampen.


ULTIEME KANS VOOR MESSI
Saudi-Arabië en vooral Mexico zijn min of meer vaste klanten op het WK. Hoewel ze de kwalificaties vlot overleefden lopen de Arabieren na een reeks mindere oefeninterlands evenwel niet echt over van vertrouwen, tot overmaat van ramp ontbreekt ancien Fahad Al-Muwallad wegens dopingperikelen. Mexico moest in Midden –en Noord-Amerika louter Canada voor zich dulden en beschikt zelfs zonder oudgediende Javier 'Chicharito' Hernandez over een team vol ervaren rotten, die op elkaar ingespeeld zijn en reeds eerder samen de groepsfase overleefden. Al stopt het avontuur daar dan doorgaans wel.

Wie weet ligt Polen, dat weliswaar barrages nodig had om zich te plaatsen, dit keer vroeger in de weg. Alle druk ligt alvast op de schouders van Robert Lewandowski, die nog nooit scoorde op een WK. Toch hebben de Polen met pakweg Piotr Zielinski, Sebastian Szymanski en een vrij solide defensie meerdere troeven in huis. Klein bier echter vergeleken met Argentinië, een van dé favorieten op de eindzege. In Rusland strandde de verliezend finalist van 2014 in de tweede ronde tegen latere winnaar Frankrijk. Onder leiding van Lionel Messi, zelf vol op toerental bij PSG, moet dit eindelijk hun moment worden.



Voor de aanvoerder van de Albiceleste is het zijn laatste kans om het enige gat in zijn rijke palmares op te vullen. De blessure van Giovani Lo Celso is een domper, afwachten of Paulo Dybala tijdig fit geraakt. Geen probleem, want zelfs zonder hen loopt het nummer drie op de FIFA-ranking in alle linies over van de kwaliteit. Sinds de nederlaag tegen Brazilië in de halve finale van de Copa America midden 2019 (!) gingen Messi en zijn maats, die vorig jaar revanche pakten, zowaar geen enkele keer meer onderuit. Alle ingrediënten voor een derde wereldtitel zijn dus aanwezig bij de Zuid-Amerikaanse kampioen.

STANDARD-CULTHELD VS. RSCA-BLUNDER
Geen oude bekenden bij Argentinië, tenzij dan voor een aantal Rode Duivels. Nahuel Molina en Rodrigo De Paul delen bij Atlético Madrid de kleedkamer met Yannick Carrasco en Axel Witsel, Alexis Mac Allister schittert bij Brighton aan de zijde van Leandro Trossard terwijl Joaquin Correa en vooral Lautaro Martinez beste maatjes zijn met Romelu Lukaku bij Inter. Julian Alvarez scoorde bij Manchester City nog niet op assist van Kevin De Bruyne, Emiliano Martinez staat bij het Aston Villa van Leander Dendoncker onder de lat. Saudi-Arabië telt evenmin iemand met een Belgische achtergrond of connectie in de rangen.

In de rest van de poule is die eveneens ver te zoeken. De enige Pool die eventueel een belletje doet rinkelen is Jakub Kiwior, die als tiener nog in Neerpede vertoefde. Daar werd de linksbenige verdediger een drietal jaar geleden evenwel doorgestuurd, een beslissing die Anderlecht zich nu ongetwijfeld beklaagt. Tegenwoordig staan de topclubs namelijk in de rij om Kiwior, die in de Serie A het mooie weer maakt bij Spezia, in te lijven. Jakub Kaminski en Przemysław Frankowski zijn ploeggenoten van Koen Casteels en Loïs Openda bij Wolfsburg en Lens, Jan Bednarek en Matty Cash van Dendoncker bij Aston Villa.



Gelukkig zorgt Mexico nog enigszins voor een Belgisch tintje. Genk vaardigt tenslotte haar linksachter Gerardo Arteaga af. Tussen de palen herkent u vast ook nog Guillermo Ochoa, van 2017 tot 2019 bij Standard aan de slag. De inmiddels 37-jarige doelman ontpopte zich tijdens de voorbije WK's tot een internationale cultheld. Net zoals het merendeel van de selectie verdient hij vandaag zijn brood op het Amerikaans continent. Geen van hen heeft een verleden in ons land of een band met de Rode Duivels. Net als Zielinski en Arkadiusz Milik speelde Hirving Lozano nog samen met Dries Mertens bij Napoli.

HULP VOOR LEWANDOWSKI
Ochoa kan zijn status als WK-expert nog eens eer aandoen, samen met landgenoot Andrés Guardado schaart hij zich bovendien bij een erg select kransje van spelers met vijf deelnames. Net zoals Messi trouwens, die mits een parcours tot in de finale tevens het record qua aantal matchen op zijn naam kan schrijven. Uiteraard zijn alle ogen in deze groep op hem en Lewandowski gericht, allebei zowel recordinternational als topschutter aller tijden van hun land. Al zijn er met onder meer Zielinski, Lozano en tal van andere Argentijnen nog genoeg overige potentiële smaakmakers om in de gaten te houden.



Neem nu Enzo Fernandez, metronoom op het middenveld van Benfica. Na enkele maanden in Lissabon staat de 21-jarige Argentijn reeds bij zowat alle Europese topclubs op de radar. Of de één jaar jongere winger Nicola Zalewski, een rasecht jeugdproduct van AS Roma. Daar dwong de in Italië opgegroeide Pool, die wel nog moet werken aan zijn statistieken, stilaan een vaste basisplaats af. De fans kunnen hem alleszins best smaken, want bij de gerenommeerde Golden Boy Award sleepte hij recent nog de publieksprijs in de wacht. Momenteel geen ronkende naam, maar daar kan snel verandering in komen.

Hoeveel doelpunten zal Messi tijdens dit WK scoren?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

17
17
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

52
52
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

66
66
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

223
223
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

122
122
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

406
406
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

158
158
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

203
203
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

440
440
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

677
677
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

309
309
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

668
668
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

372
372
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

585
585
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

529
529
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

62
62
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

429
429
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

577
577
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

335
335

Meer sportnieuws