Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

door
Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag focussen we ons op Groep C, waar Argentinië, Mexico, Saudi-Arabië en Polen mekaar bekampen.


ULTIEME KANS VOOR MESSI
Saudi-Arabië en vooral Mexico zijn min of meer vaste klanten op het WK. Hoewel ze de kwalificaties vlot overleefden lopen de Arabieren na een reeks mindere oefeninterlands evenwel niet echt over van vertrouwen, tot overmaat van ramp ontbreekt ancien Fahad Al-Muwallad wegens dopingperikelen. Mexico moest in Midden –en Noord-Amerika louter Canada voor zich dulden en beschikt zelfs zonder oudgediende Javier 'Chicharito' Hernandez over een team vol ervaren rotten, die op elkaar ingespeeld zijn en reeds eerder samen de groepsfase overleefden. Al stopt het avontuur daar dan doorgaans wel.

Wie weet ligt Polen, dat weliswaar barrages nodig had om zich te plaatsen, dit keer vroeger in de weg. Alle druk ligt alvast op de schouders van Robert Lewandowski, die nog nooit scoorde op een WK. Toch hebben de Polen met pakweg Piotr Zielinski, Sebastian Szymanski en een vrij solide defensie meerdere troeven in huis. Klein bier echter vergeleken met Argentinië, een van dé favorieten op de eindzege. In Rusland strandde de verliezend finalist van 2014 in de tweede ronde tegen latere winnaar Frankrijk. Onder leiding van Lionel Messi, zelf vol op toerental bij PSG, moet dit eindelijk hun moment worden.



Voor de aanvoerder van de Albiceleste is het zijn laatste kans om het enige gat in zijn rijke palmares op te vullen. De blessure van Giovani Lo Celso is een domper, afwachten of Paulo Dybala tijdig fit geraakt. Geen probleem, want zelfs zonder hen loopt het nummer drie op de FIFA-ranking in alle linies over van de kwaliteit. Sinds de nederlaag tegen Brazilië in de halve finale van de Copa America midden 2019 (!) gingen Messi en zijn maats, die vorig jaar revanche pakten, zowaar geen enkele keer meer onderuit. Alle ingrediënten voor een derde wereldtitel zijn dus aanwezig bij de Zuid-Amerikaanse kampioen.

STANDARD-CULTHELD VS. RSCA-BLUNDER
Geen oude bekenden bij Argentinië, tenzij dan voor een aantal Rode Duivels. Nahuel Molina en Rodrigo De Paul delen bij Atlético Madrid de kleedkamer met Yannick Carrasco en Axel Witsel, Alexis Mac Allister schittert bij Brighton aan de zijde van Leandro Trossard terwijl Joaquin Correa en vooral Lautaro Martinez beste maatjes zijn met Romelu Lukaku bij Inter. Julian Alvarez scoorde bij Manchester City nog niet op assist van Kevin De Bruyne, Emiliano Martinez staat bij het Aston Villa van Leander Dendoncker onder de lat. Saudi-Arabië telt evenmin iemand met een Belgische achtergrond of connectie in de rangen.

In de rest van de poule is die eveneens ver te zoeken. De enige Pool die eventueel een belletje doet rinkelen is Jakub Kiwior, die als tiener nog in Neerpede vertoefde. Daar werd de linksbenige verdediger een drietal jaar geleden evenwel doorgestuurd, een beslissing die Anderlecht zich nu ongetwijfeld beklaagt. Tegenwoordig staan de topclubs namelijk in de rij om Kiwior, die in de Serie A het mooie weer maakt bij Spezia, in te lijven. Jakub Kaminski en Przemysław Frankowski zijn ploeggenoten van Koen Casteels en Loïs Openda bij Wolfsburg en Lens, Jan Bednarek en Matty Cash van Dendoncker bij Aston Villa.



Gelukkig zorgt Mexico nog enigszins voor een Belgisch tintje. Genk vaardigt tenslotte haar linksachter Gerardo Arteaga af. Tussen de palen herkent u vast ook nog Guillermo Ochoa, van 2017 tot 2019 bij Standard aan de slag. De inmiddels 37-jarige doelman ontpopte zich tijdens de voorbije WK's tot een internationale cultheld. Net zoals het merendeel van de selectie verdient hij vandaag zijn brood op het Amerikaans continent. Geen van hen heeft een verleden in ons land of een band met de Rode Duivels. Net als Zielinski en Arkadiusz Milik speelde Hirving Lozano nog samen met Dries Mertens bij Napoli.

HULP VOOR LEWANDOWSKI
Ochoa kan zijn status als WK-expert nog eens eer aandoen, samen met landgenoot Andrés Guardado schaart hij zich bovendien bij een erg select kransje van spelers met vijf deelnames. Net zoals Messi trouwens, die mits een parcours tot in de finale tevens het record qua aantal matchen op zijn naam kan schrijven. Uiteraard zijn alle ogen in deze groep op hem en Lewandowski gericht, allebei zowel recordinternational als topschutter aller tijden van hun land. Al zijn er met onder meer Zielinski, Lozano en tal van andere Argentijnen nog genoeg overige potentiële smaakmakers om in de gaten te houden.



Neem nu Enzo Fernandez, metronoom op het middenveld van Benfica. Na enkele maanden in Lissabon staat de 21-jarige Argentijn reeds bij zowat alle Europese topclubs op de radar. Of de één jaar jongere winger Nicola Zalewski, een rasecht jeugdproduct van AS Roma. Daar dwong de in Italië opgegroeide Pool, die wel nog moet werken aan zijn statistieken, stilaan een vaste basisplaats af. De fans kunnen hem alleszins best smaken, want bij de gerenommeerde Golden Boy Award sleepte hij recent nog de publieksprijs in de wacht. Momenteel geen ronkende naam, maar daar kan snel verandering in komen.

Hoeveel doelpunten zal Messi tijdens dit WK scoren?

Meest recent

Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

349
349
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

22
22
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

42
42
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

138
138
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

41
41
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

107
107
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

71
71
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

158
158
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

84
84
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

49
49
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

252
252
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

45
45
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

78
78
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

331
331
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

61
61
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

109
109
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

76
76
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

251
251
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

335
335
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

152
152
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

193
193
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

74
74
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

55
55
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

159
159
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

151
151

Meer sportnieuws