Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

door
Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag focussen we ons op Groep C, waar Argentinië, Mexico, Saudi-Arabië en Polen mekaar bekampen.


ULTIEME KANS VOOR MESSI
Saudi-Arabië en vooral Mexico zijn min of meer vaste klanten op het WK. Hoewel ze de kwalificaties vlot overleefden lopen de Arabieren na een reeks mindere oefeninterlands evenwel niet echt over van vertrouwen, tot overmaat van ramp ontbreekt ancien Fahad Al-Muwallad wegens dopingperikelen. Mexico moest in Midden –en Noord-Amerika louter Canada voor zich dulden en beschikt zelfs zonder oudgediende Javier 'Chicharito' Hernandez over een team vol ervaren rotten, die op elkaar ingespeeld zijn en reeds eerder samen de groepsfase overleefden. Al stopt het avontuur daar dan doorgaans wel.

Wie weet ligt Polen, dat weliswaar barrages nodig had om zich te plaatsen, dit keer vroeger in de weg. Alle druk ligt alvast op de schouders van Robert Lewandowski, die nog nooit scoorde op een WK. Toch hebben de Polen met pakweg Piotr Zielinski, Sebastian Szymanski en een vrij solide defensie meerdere troeven in huis. Klein bier echter vergeleken met Argentinië, een van dé favorieten op de eindzege. In Rusland strandde de verliezend finalist van 2014 in de tweede ronde tegen latere winnaar Frankrijk. Onder leiding van Lionel Messi, zelf vol op toerental bij PSG, moet dit eindelijk hun moment worden.



Voor de aanvoerder van de Albiceleste is het zijn laatste kans om het enige gat in zijn rijke palmares op te vullen. De blessure van Giovani Lo Celso is een domper, afwachten of Paulo Dybala tijdig fit geraakt. Geen probleem, want zelfs zonder hen loopt het nummer drie op de FIFA-ranking in alle linies over van de kwaliteit. Sinds de nederlaag tegen Brazilië in de halve finale van de Copa America midden 2019 (!) gingen Messi en zijn maats, die vorig jaar revanche pakten, zowaar geen enkele keer meer onderuit. Alle ingrediënten voor een derde wereldtitel zijn dus aanwezig bij de Zuid-Amerikaanse kampioen.

STANDARD-CULTHELD VS. RSCA-BLUNDER
Geen oude bekenden bij Argentinië, tenzij dan voor een aantal Rode Duivels. Nahuel Molina en Rodrigo De Paul delen bij Atlético Madrid de kleedkamer met Yannick Carrasco en Axel Witsel, Alexis Mac Allister schittert bij Brighton aan de zijde van Leandro Trossard terwijl Joaquin Correa en vooral Lautaro Martinez beste maatjes zijn met Romelu Lukaku bij Inter. Julian Alvarez scoorde bij Manchester City nog niet op assist van Kevin De Bruyne, Emiliano Martinez staat bij het Aston Villa van Leander Dendoncker onder de lat. Saudi-Arabië telt evenmin iemand met een Belgische achtergrond of connectie in de rangen.

In de rest van de poule is die eveneens ver te zoeken. De enige Pool die eventueel een belletje doet rinkelen is Jakub Kiwior, die als tiener nog in Neerpede vertoefde. Daar werd de linksbenige verdediger een drietal jaar geleden evenwel doorgestuurd, een beslissing die Anderlecht zich nu ongetwijfeld beklaagt. Tegenwoordig staan de topclubs namelijk in de rij om Kiwior, die in de Serie A het mooie weer maakt bij Spezia, in te lijven. Jakub Kaminski en Przemysław Frankowski zijn ploeggenoten van Koen Casteels en Loïs Openda bij Wolfsburg en Lens, Jan Bednarek en Matty Cash van Dendoncker bij Aston Villa.



Gelukkig zorgt Mexico nog enigszins voor een Belgisch tintje. Genk vaardigt tenslotte haar linksachter Gerardo Arteaga af. Tussen de palen herkent u vast ook nog Guillermo Ochoa, van 2017 tot 2019 bij Standard aan de slag. De inmiddels 37-jarige doelman ontpopte zich tijdens de voorbije WK's tot een internationale cultheld. Net zoals het merendeel van de selectie verdient hij vandaag zijn brood op het Amerikaans continent. Geen van hen heeft een verleden in ons land of een band met de Rode Duivels. Net als Zielinski en Arkadiusz Milik speelde Hirving Lozano nog samen met Dries Mertens bij Napoli.

HULP VOOR LEWANDOWSKI
Ochoa kan zijn status als WK-expert nog eens eer aandoen, samen met landgenoot Andrés Guardado schaart hij zich bovendien bij een erg select kransje van spelers met vijf deelnames. Net zoals Messi trouwens, die mits een parcours tot in de finale tevens het record qua aantal matchen op zijn naam kan schrijven. Uiteraard zijn alle ogen in deze groep op hem en Lewandowski gericht, allebei zowel recordinternational als topschutter aller tijden van hun land. Al zijn er met onder meer Zielinski, Lozano en tal van andere Argentijnen nog genoeg overige potentiële smaakmakers om in de gaten te houden.



Neem nu Enzo Fernandez, metronoom op het middenveld van Benfica. Na enkele maanden in Lissabon staat de 21-jarige Argentijn reeds bij zowat alle Europese topclubs op de radar. Of de één jaar jongere winger Nicola Zalewski, een rasecht jeugdproduct van AS Roma. Daar dwong de in Italië opgegroeide Pool, die wel nog moet werken aan zijn statistieken, stilaan een vaste basisplaats af. De fans kunnen hem alleszins best smaken, want bij de gerenommeerde Golden Boy Award sleepte hij recent nog de publieksprijs in de wacht. Momenteel geen ronkende naam, maar daar kan snel verandering in komen.

Hoeveel doelpunten zal Messi tijdens dit WK scoren?

Meest recent

'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

128
128
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

33
33
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

272
272
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

60
60
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

250
250
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

371
371
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

228
228
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

175
175
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

140
140
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

119
119
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

462
462
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

417
417
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

99
99
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

153
153
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

383
383
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

223
223
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

376
376
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

221
221
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

878
878
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

224
224
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

166
166
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

62
62
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

160
160

Meer sportnieuws