Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

door
Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag focussen we ons op Groep C, waar Argentinië, Mexico, Saudi-Arabië en Polen mekaar bekampen.


ULTIEME KANS VOOR MESSI
Saudi-Arabië en vooral Mexico zijn min of meer vaste klanten op het WK. Hoewel ze de kwalificaties vlot overleefden lopen de Arabieren na een reeks mindere oefeninterlands evenwel niet echt over van vertrouwen, tot overmaat van ramp ontbreekt ancien Fahad Al-Muwallad wegens dopingperikelen. Mexico moest in Midden –en Noord-Amerika louter Canada voor zich dulden en beschikt zelfs zonder oudgediende Javier 'Chicharito' Hernandez over een team vol ervaren rotten, die op elkaar ingespeeld zijn en reeds eerder samen de groepsfase overleefden. Al stopt het avontuur daar dan doorgaans wel.

Wie weet ligt Polen, dat weliswaar barrages nodig had om zich te plaatsen, dit keer vroeger in de weg. Alle druk ligt alvast op de schouders van Robert Lewandowski, die nog nooit scoorde op een WK. Toch hebben de Polen met pakweg Piotr Zielinski, Sebastian Szymanski en een vrij solide defensie meerdere troeven in huis. Klein bier echter vergeleken met Argentinië, een van dé favorieten op de eindzege. In Rusland strandde de verliezend finalist van 2014 in de tweede ronde tegen latere winnaar Frankrijk. Onder leiding van Lionel Messi, zelf vol op toerental bij PSG, moet dit eindelijk hun moment worden.



Voor de aanvoerder van de Albiceleste is het zijn laatste kans om het enige gat in zijn rijke palmares op te vullen. De blessure van Giovani Lo Celso is een domper, afwachten of Paulo Dybala tijdig fit geraakt. Geen probleem, want zelfs zonder hen loopt het nummer drie op de FIFA-ranking in alle linies over van de kwaliteit. Sinds de nederlaag tegen Brazilië in de halve finale van de Copa America midden 2019 (!) gingen Messi en zijn maats, die vorig jaar revanche pakten, zowaar geen enkele keer meer onderuit. Alle ingrediënten voor een derde wereldtitel zijn dus aanwezig bij de Zuid-Amerikaanse kampioen.

STANDARD-CULTHELD VS. RSCA-BLUNDER
Geen oude bekenden bij Argentinië, tenzij dan voor een aantal Rode Duivels. Nahuel Molina en Rodrigo De Paul delen bij Atlético Madrid de kleedkamer met Yannick Carrasco en Axel Witsel, Alexis Mac Allister schittert bij Brighton aan de zijde van Leandro Trossard terwijl Joaquin Correa en vooral Lautaro Martinez beste maatjes zijn met Romelu Lukaku bij Inter. Julian Alvarez scoorde bij Manchester City nog niet op assist van Kevin De Bruyne, Emiliano Martinez staat bij het Aston Villa van Leander Dendoncker onder de lat. Saudi-Arabië telt evenmin iemand met een Belgische achtergrond of connectie in de rangen.

In de rest van de poule is die eveneens ver te zoeken. De enige Pool die eventueel een belletje doet rinkelen is Jakub Kiwior, die als tiener nog in Neerpede vertoefde. Daar werd de linksbenige verdediger een drietal jaar geleden evenwel doorgestuurd, een beslissing die Anderlecht zich nu ongetwijfeld beklaagt. Tegenwoordig staan de topclubs namelijk in de rij om Kiwior, die in de Serie A het mooie weer maakt bij Spezia, in te lijven. Jakub Kaminski en Przemysław Frankowski zijn ploeggenoten van Koen Casteels en Loïs Openda bij Wolfsburg en Lens, Jan Bednarek en Matty Cash van Dendoncker bij Aston Villa.



Gelukkig zorgt Mexico nog enigszins voor een Belgisch tintje. Genk vaardigt tenslotte haar linksachter Gerardo Arteaga af. Tussen de palen herkent u vast ook nog Guillermo Ochoa, van 2017 tot 2019 bij Standard aan de slag. De inmiddels 37-jarige doelman ontpopte zich tijdens de voorbije WK's tot een internationale cultheld. Net zoals het merendeel van de selectie verdient hij vandaag zijn brood op het Amerikaans continent. Geen van hen heeft een verleden in ons land of een band met de Rode Duivels. Net als Zielinski en Arkadiusz Milik speelde Hirving Lozano nog samen met Dries Mertens bij Napoli.

HULP VOOR LEWANDOWSKI
Ochoa kan zijn status als WK-expert nog eens eer aandoen, samen met landgenoot Andrés Guardado schaart hij zich bovendien bij een erg select kransje van spelers met vijf deelnames. Net zoals Messi trouwens, die mits een parcours tot in de finale tevens het record qua aantal matchen op zijn naam kan schrijven. Uiteraard zijn alle ogen in deze groep op hem en Lewandowski gericht, allebei zowel recordinternational als topschutter aller tijden van hun land. Al zijn er met onder meer Zielinski, Lozano en tal van andere Argentijnen nog genoeg overige potentiële smaakmakers om in de gaten te houden.



Neem nu Enzo Fernandez, metronoom op het middenveld van Benfica. Na enkele maanden in Lissabon staat de 21-jarige Argentijn reeds bij zowat alle Europese topclubs op de radar. Of de één jaar jongere winger Nicola Zalewski, een rasecht jeugdproduct van AS Roma. Daar dwong de in Italië opgegroeide Pool, die wel nog moet werken aan zijn statistieken, stilaan een vaste basisplaats af. De fans kunnen hem alleszins best smaken, want bij de gerenommeerde Golden Boy Award sleepte hij recent nog de publieksprijs in de wacht. Momenteel geen ronkende naam, maar daar kan snel verandering in komen.

POLL: Hoeveel doelpunten zal Messi tijdens dit WK scoren?

Meest recent

'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

81
81
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

127
127
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

187
187
'Renard voert forcing: Anderlecht hakt Hasi-knoop door'

Met nog twee matchen te gaan zit het seizoen er eigenlijk al op voor RSC Anderlecht, dat de blik dus ...

158
158
Crisis compleet bij Cercle Brugge: "Pak uw biezen!"

In een wanhoopspoging om de degradatie te ontlopen verbaasde Cercle Brugge zopas vriend en vijand ...

84
84
Club Brugge onderneemt actie na verbod fans in Anderlecht

Als burgemeester van Anderlecht bevestigde Fabrice Cumps maandag dat de fans van Club Brugge zondag ...

341
341
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te ...

63
63
'Totale exodus Anderlecht: (potentiële) vertrekkers bekend'

RSC Anderlecht staat voor een erg drukke transferzomer. De Brusselaars willen zich op verschillende ...

473
473
"Spijtige zaak" - Club benadeeld in volle titelstrijd?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. In een bepaald scenario zou Union SG ...

317
317
Cercle zorgt voor grote schok: duidelijkheid over De Wulf

Cercle Brugge zorgde maandagavond voor een grote verrassing. Zo maakte de Vereniging bekend dat ...

195
195
'Anderlecht lanceert transferoffensief: drie directe aanwinsten'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen nog twee matchen op het programma, maar daarin staat nog weinig op ...

664
664
'Liverpool verwent Slot: eerste knalaanwinst onderweg'

Arne Slot leidde Liverpool FC in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer meteen naar de Engelse titel. ...

58
58
Cercle dropt trainersbom: Storck per direct weggeplukt bij KVK

Twee dagen na het aflopen van de Play-Downs heeft een opmerkelijke trainerswissel plaatsgevonden bij ...

507
507
Nieuwe spelmaker jaagt Club Brugge op hol

Club Brugge is in de ban van de 18-jarige Zuid-Afrikaanse spelmaker Gabriel Amato. De jonge ...

296
296
Burgemeester verklaart verbod Club-fans: "Levens in gevaar"

De kogel is door de kerk: tenzij het protest bij de Raad van State nog iets oplevert is de achterban ...

241
241
KRC Genk slikt bittere pil: einde seizoen voor sterkhouder?

Na de nederlaag tegen Club Brugge is KRC Genk definitief uitgeteld in de titelrace. In de laatste ...

270
270
Anderlecht-Union: Lardot spreekt klare taal over VAR-klucht

Met de eindmeet in zicht wordt ook de arbitrage met argusogen gevolgd. In het wekelijkse Under ...

379
379
Blessuregolf teistert Club Brugge: Hayen houdt adem in

Union ligt op recordkoers, en dus moet Club Brugge zelf wellicht foutloos blijven wil het nog ...

695
695
'Baro velt verdict over ontslag Milicevic bij AA Gent'

Behoudens een mirakel dreigt AA Gent voor het eerst in 11 jaar tijd naast een Europees ticket te ...

759
759
Anderlecht hakt knoop door over verbanning Club-fans

Momenteel is de titelrace nog razend spannend, maar volgend weekend kan het plots afgelopen zijn. Om ...

735
735

Meer sportnieuws