Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

door
Preview Groep C: Messi met record naar ultieme glorie

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag focussen we ons op Groep C, waar Argentinië, Mexico, Saudi-Arabië en Polen mekaar bekampen.


ULTIEME KANS VOOR MESSI
Saudi-Arabië en vooral Mexico zijn min of meer vaste klanten op het WK. Hoewel ze de kwalificaties vlot overleefden lopen de Arabieren na een reeks mindere oefeninterlands evenwel niet echt over van vertrouwen, tot overmaat van ramp ontbreekt ancien Fahad Al-Muwallad wegens dopingperikelen. Mexico moest in Midden –en Noord-Amerika louter Canada voor zich dulden en beschikt zelfs zonder oudgediende Javier 'Chicharito' Hernandez over een team vol ervaren rotten, die op elkaar ingespeeld zijn en reeds eerder samen de groepsfase overleefden. Al stopt het avontuur daar dan doorgaans wel.

Wie weet ligt Polen, dat weliswaar barrages nodig had om zich te plaatsen, dit keer vroeger in de weg. Alle druk ligt alvast op de schouders van Robert Lewandowski, die nog nooit scoorde op een WK. Toch hebben de Polen met pakweg Piotr Zielinski, Sebastian Szymanski en een vrij solide defensie meerdere troeven in huis. Klein bier echter vergeleken met Argentinië, een van dé favorieten op de eindzege. In Rusland strandde de verliezend finalist van 2014 in de tweede ronde tegen latere winnaar Frankrijk. Onder leiding van Lionel Messi, zelf vol op toerental bij PSG, moet dit eindelijk hun moment worden.



Voor de aanvoerder van de Albiceleste is het zijn laatste kans om het enige gat in zijn rijke palmares op te vullen. De blessure van Giovani Lo Celso is een domper, afwachten of Paulo Dybala tijdig fit geraakt. Geen probleem, want zelfs zonder hen loopt het nummer drie op de FIFA-ranking in alle linies over van de kwaliteit. Sinds de nederlaag tegen Brazilië in de halve finale van de Copa America midden 2019 (!) gingen Messi en zijn maats, die vorig jaar revanche pakten, zowaar geen enkele keer meer onderuit. Alle ingrediënten voor een derde wereldtitel zijn dus aanwezig bij de Zuid-Amerikaanse kampioen.

STANDARD-CULTHELD VS. RSCA-BLUNDER
Geen oude bekenden bij Argentinië, tenzij dan voor een aantal Rode Duivels. Nahuel Molina en Rodrigo De Paul delen bij Atlético Madrid de kleedkamer met Yannick Carrasco en Axel Witsel, Alexis Mac Allister schittert bij Brighton aan de zijde van Leandro Trossard terwijl Joaquin Correa en vooral Lautaro Martinez beste maatjes zijn met Romelu Lukaku bij Inter. Julian Alvarez scoorde bij Manchester City nog niet op assist van Kevin De Bruyne, Emiliano Martinez staat bij het Aston Villa van Leander Dendoncker onder de lat. Saudi-Arabië telt evenmin iemand met een Belgische achtergrond of connectie in de rangen.

In de rest van de poule is die eveneens ver te zoeken. De enige Pool die eventueel een belletje doet rinkelen is Jakub Kiwior, die als tiener nog in Neerpede vertoefde. Daar werd de linksbenige verdediger een drietal jaar geleden evenwel doorgestuurd, een beslissing die Anderlecht zich nu ongetwijfeld beklaagt. Tegenwoordig staan de topclubs namelijk in de rij om Kiwior, die in de Serie A het mooie weer maakt bij Spezia, in te lijven. Jakub Kaminski en Przemysław Frankowski zijn ploeggenoten van Koen Casteels en Loïs Openda bij Wolfsburg en Lens, Jan Bednarek en Matty Cash van Dendoncker bij Aston Villa.



Gelukkig zorgt Mexico nog enigszins voor een Belgisch tintje. Genk vaardigt tenslotte haar linksachter Gerardo Arteaga af. Tussen de palen herkent u vast ook nog Guillermo Ochoa, van 2017 tot 2019 bij Standard aan de slag. De inmiddels 37-jarige doelman ontpopte zich tijdens de voorbije WK's tot een internationale cultheld. Net zoals het merendeel van de selectie verdient hij vandaag zijn brood op het Amerikaans continent. Geen van hen heeft een verleden in ons land of een band met de Rode Duivels. Net als Zielinski en Arkadiusz Milik speelde Hirving Lozano nog samen met Dries Mertens bij Napoli.

HULP VOOR LEWANDOWSKI
Ochoa kan zijn status als WK-expert nog eens eer aandoen, samen met landgenoot Andrés Guardado schaart hij zich bovendien bij een erg select kransje van spelers met vijf deelnames. Net zoals Messi trouwens, die mits een parcours tot in de finale tevens het record qua aantal matchen op zijn naam kan schrijven. Uiteraard zijn alle ogen in deze groep op hem en Lewandowski gericht, allebei zowel recordinternational als topschutter aller tijden van hun land. Al zijn er met onder meer Zielinski, Lozano en tal van andere Argentijnen nog genoeg overige potentiële smaakmakers om in de gaten te houden.



Neem nu Enzo Fernandez, metronoom op het middenveld van Benfica. Na enkele maanden in Lissabon staat de 21-jarige Argentijn reeds bij zowat alle Europese topclubs op de radar. Of de één jaar jongere winger Nicola Zalewski, een rasecht jeugdproduct van AS Roma. Daar dwong de in Italië opgegroeide Pool, die wel nog moet werken aan zijn statistieken, stilaan een vaste basisplaats af. De fans kunnen hem alleszins best smaken, want bij de gerenommeerde Golden Boy Award sleepte hij recent nog de publieksprijs in de wacht. Momenteel geen ronkende naam, maar daar kan snel verandering in komen.

Hoeveel doelpunten zal Messi tijdens dit WK scoren?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

18
18
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

25
25
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

42
42
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

30
30
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

51
51
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

48
48
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

220
220
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

60
60
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

28
28
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

216
216
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

337
337
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

628
628
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

78
78
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

124
124
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

785
785
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

393
393
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

393
393
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

176
176
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

449
449
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

290
290
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1275
1275
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

132
132
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws