'Rode Duivel haakt definitief af voor Egypte'

1203 stemmen
'Rode Duivel haakt definitief af voor Egypte'

Dinsdag zijn de Rode Duivels naar Koeweit afgereisd om er zich voor te bereiden op hun eerste WK-wedstrijd in het naburige Qatar. Woensdag stonden ze ook een eerste keer op het trainingsveld, terwijl ze vrijdag nog een laatste oefengalop spelen. Daarin nemen ze het op tegen Egypte, dat vooral als voorbereiding op de partij tegen Marokko lijkt te gelden.


Het wordt uitkijken of Roberto Martinez de gelegenheid zal aangrijpen om te experimenteren of hij toch vooral zijn spelers nog wat wedstrijdritme wil laten opdoen. In de verdediging zal de bondscoach alvast verplicht worden om iets nieuws te proberen. Daar waren de voorbije dagen al twijfels ontstaan over de fitheid van Jan Vertonghen - mede ingegeven door de plotse verschijning van reserve Jason Denayer - en Het Nieuwsblad meldt dat de recordinternational nu definitief afhaakt voor Egypte.

Daardoor zal Arthur Theate wellicht nog eens zijn kans krijgen links in de driemansdefensie. De 22-jarige linkspoot van Stade Rennes houdt zich ook klaar voor de openingsmatch tegen Canada, al gaat men in het Belgische kamp er voorlopig wel nog vanuit dat Vertonghen binnen een week gewoon speelklaar zal zijn. Daardoor lijkt Romelu Lukaku de enige te zijn die zal moeten passen voor de WK-opener.

GOED NIEUWS
Er was wel goed nieuws rond de topschutter, want die verscheen woensdag al even op het oefenveld. Naast Vertonghen en Lukaku trainden ook Thorgan Hazard en Koen Casteels niet voluit mee. Hazard liep samen met Vertonghen wat rondjes, terwijl Casteels ziek binnen bleef. Voor beiden lijkt er echter niet meteen een groot probleem te zijn.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Moet Martinez experimenteren tegen Egypte?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

0
0
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

70
70
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

19
19
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

113
113
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

52
52
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

123
123
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

217
217
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

302
302
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

507
507
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

51
51
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

305
305
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

239
239
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

344
344
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

230
230
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

161
161
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

212
212
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

161
161
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

627
627
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

101
101
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

282
282
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108

Meer sportnieuws