Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

79
Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule: waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Met vandaag aan de beurt: Groep B, die bestaat uit Iran, Wales, Verenigde Staten en Engeland.


Is it coming home?

Carlos Queiroz staat sinds september terug aan het roer bij Iran en hij bouwt zoals altijd op een solide defensie, maar in de laatste oefenwedstrijden viel er toch een moderne toets op met een verzorgde opbouw van achteruit en een hoge pressing. Anderzijds heeft Iran gewoon onvoldoende mogelijkheden om vrank en vrij aanvallend voetbal te brengen. Wales teert dan weer op een sterk collectief waarbij er gerekend wordt op de flitsen van de oudgedienden zoals Gareth Bale (33). De ploeg van Rob Page geeft niet om balbezit of om een georganiseerde spelopbouw, maar ze willen vooral schade aanrichten op de tegenaanvallen. Alleen ondervindt Wales wel grote moeite om efficiënt te presteren in de zone van de waarheid en is de defensieve organisatie ook een groot probleem.

De Verenigde Staten beschikt over de jongste selectie op het Wereldkampioenschap en die bezit enorm veel potentieel. De gouden generatie heeft meer individueel talent en ervaring dan elke andere Amerikaanse selectie ooit en het wordt vooral zaak om die afzonderlijke kwaliteiten te smeden tot één goed draaiend geheel. De USMNT wil pieken op het volgend Wereldkampioenschap (in de VS, Canada en Mexico) maar in in Qatar willen ze zich alvast meten met de beste ploegen ter wereld. “We’re gonna do some damage”, voorspelt Gregg Berhalter al. De bondscoach heeft enorm uiteenlopende profielen in zijn selectie, maar een klinische afwerker heeft Berhalter niet meteen voorhanden. The Stars and Stripes houden het veld goed breed waardoor de fullbacks cruciale posities zijn in het elftal.



Do or die. Gareth Southgate ligt nu al zwaar onder vuur bij Engeland en hij kan zich geen misstap veroorloven in Qatar. Engeland wordt beschouwd als een belangrijke outsider voor de wereldtitel en verschillende media beweren zelfs dat the Three Lions all the way kunnen gaan. Talent en bewezen kwaliteit is alvast met overvloed in de ploeg. Engeland hanteert een tactisch flexibele speelwijze waarin er wordt gefocust op intelligent balbezit en een slimme balrecuperatie. Timing is hierbij van essentieel belang: de juiste momenten kiezen om offensief door te drukken en aanvoelen wanneer de gelegenheid zich voordoet om uit te pakken met een snedige tegenaanval. Ondanks de grote offensieve weelde in de ploeg scoort Engeland volgens hun immense mogelijkheden wel veel te weinig doelpunten.

Weerzien met Horvath en Beiranvand

Ethan Horvath (Verenigde Staten) en Alireza Beiranvand (Iran) zijn twee doelmannen in groep B die bij een Belgische ploeg onder contract stonden. De Amerikaan speelde 64 officiële wedstrijden voor Club Brugge en de Iraanse goalie was destijds een eerder wisselvallige en veelbesproken transfer van Antwerp FC. Veel Rode Duivels zullen deze groep trouwens met argusogen volgen want er komen heel wat ploegmaats van hen in actie. Vooral het Manchester City van Kevin De Bruyne is goed vertegenwoordigd met de Engelsen Calvin Phillips, Jack Grealish, Phil Foden en Kyle Walker.



Thomas Meunier en Thorgan Hazard van Borussia Dortmund kijken alvast uit naar de prestaties van hun ploegmaats Gio Reyna (Verenigde Staten) en Jude Bellingham (Borussia Dortmund). Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielemans naar James Maddison (Leicester City/Engeland) en Danny Ward (Leicester City/Wales), Arthur Theate en Jérémy Doku naar Joe Rodon (Rennes/Wales), Charles De Ketelaere naar Sergino Dest (AC Milan/Verenigde Staten) en Hervé Onana naar Jordan Pickford (Everton/Engeland) en Conor Coady (Everton/Engeland).

Geheim wapen bij Verenigde Staten

Mehdi Taremi (Iran) bewees zijn torinstinct met FC Porto tegen Club Brugge in de Champions League en door zijn offensieve veelzijdigheid kan hij ook als linker flankaanvaller geposteerd worden. Bij Engeland komt het gevaar langs alle kanten want Gareth Southgate beschikt met Harry Kane over één van de beste centrumspitsen ter wereld en met Jude Bellingham over één van de beste up and coming youngsters van de planeet. Om nog maar te zwijgen van Phil Foden of Bukayo Saka.



Maar houd vooral de Verenigde Staten in de gaten. Daar is Tyler Adams (Leeds United) als nummer zes een cruciale factor in de 4-3-3 van Gregg Berhalter en wordt er veel verwacht van Christian Pulisic (Chelsea). Ook Weston McKennie (Juventus) is een topper bij de USMNT en hij beschikt bovendien over een erg lange inworp. McKennie lanceerde in de kwalificatieronde maar liefst 12 inworpen in de box. Daar kwamen geen doelpunten uit maar dat wordt ongetwijfeld een belangrijk wapen op het WK. Daarnaast is McKennie (24) ook gewoon een keigoede voetballer en hij staat niet voor niets onder contract bij Juventus.

Zal Engeland het WK 2022 winnen?

Meest recent

Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

42
42
Thorgan Hazard slaat keihard terug na moeilijke periode

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

13
13
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

396
396
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

69
69
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

41
41
‘Lammens van held tot pispaal: United haalt opvolger’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

66
66
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

90
90
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

38
38
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

338
338
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

71
71
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

106
106
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

161
161
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

67
67
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

342
342
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

177
177
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

265
265
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

239
239
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

31
31
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

49
49
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

490
490
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

213
213
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

609
609
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

261
261
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

55
55
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

202
202

Meer sportnieuws