Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

79
Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule: waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Met vandaag aan de beurt: Groep B, die bestaat uit Iran, Wales, Verenigde Staten en Engeland.


Is it coming home?

Carlos Queiroz staat sinds september terug aan het roer bij Iran en hij bouwt zoals altijd op een solide defensie, maar in de laatste oefenwedstrijden viel er toch een moderne toets op met een verzorgde opbouw van achteruit en een hoge pressing. Anderzijds heeft Iran gewoon onvoldoende mogelijkheden om vrank en vrij aanvallend voetbal te brengen. Wales teert dan weer op een sterk collectief waarbij er gerekend wordt op de flitsen van de oudgedienden zoals Gareth Bale (33). De ploeg van Rob Page geeft niet om balbezit of om een georganiseerde spelopbouw, maar ze willen vooral schade aanrichten op de tegenaanvallen. Alleen ondervindt Wales wel grote moeite om efficiënt te presteren in de zone van de waarheid en is de defensieve organisatie ook een groot probleem.

De Verenigde Staten beschikt over de jongste selectie op het Wereldkampioenschap en die bezit enorm veel potentieel. De gouden generatie heeft meer individueel talent en ervaring dan elke andere Amerikaanse selectie ooit en het wordt vooral zaak om die afzonderlijke kwaliteiten te smeden tot één goed draaiend geheel. De USMNT wil pieken op het volgend Wereldkampioenschap (in de VS, Canada en Mexico) maar in in Qatar willen ze zich alvast meten met de beste ploegen ter wereld. “We’re gonna do some damage”, voorspelt Gregg Berhalter al. De bondscoach heeft enorm uiteenlopende profielen in zijn selectie, maar een klinische afwerker heeft Berhalter niet meteen voorhanden. The Stars and Stripes houden het veld goed breed waardoor de fullbacks cruciale posities zijn in het elftal.



Do or die. Gareth Southgate ligt nu al zwaar onder vuur bij Engeland en hij kan zich geen misstap veroorloven in Qatar. Engeland wordt beschouwd als een belangrijke outsider voor de wereldtitel en verschillende media beweren zelfs dat the Three Lions all the way kunnen gaan. Talent en bewezen kwaliteit is alvast met overvloed in de ploeg. Engeland hanteert een tactisch flexibele speelwijze waarin er wordt gefocust op intelligent balbezit en een slimme balrecuperatie. Timing is hierbij van essentieel belang: de juiste momenten kiezen om offensief door te drukken en aanvoelen wanneer de gelegenheid zich voordoet om uit te pakken met een snedige tegenaanval. Ondanks de grote offensieve weelde in de ploeg scoort Engeland volgens hun immense mogelijkheden wel veel te weinig doelpunten.

Weerzien met Horvath en Beiranvand

Ethan Horvath (Verenigde Staten) en Alireza Beiranvand (Iran) zijn twee doelmannen in groep B die bij een Belgische ploeg onder contract stonden. De Amerikaan speelde 64 officiële wedstrijden voor Club Brugge en de Iraanse goalie was destijds een eerder wisselvallige en veelbesproken transfer van Antwerp FC. Veel Rode Duivels zullen deze groep trouwens met argusogen volgen want er komen heel wat ploegmaats van hen in actie. Vooral het Manchester City van Kevin De Bruyne is goed vertegenwoordigd met de Engelsen Calvin Phillips, Jack Grealish, Phil Foden en Kyle Walker.



Thomas Meunier en Thorgan Hazard van Borussia Dortmund kijken alvast uit naar de prestaties van hun ploegmaats Gio Reyna (Verenigde Staten) en Jude Bellingham (Borussia Dortmund). Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielemans naar James Maddison (Leicester City/Engeland) en Danny Ward (Leicester City/Wales), Arthur Theate en Jérémy Doku naar Joe Rodon (Rennes/Wales), Charles De Ketelaere naar Sergino Dest (AC Milan/Verenigde Staten) en Hervé Onana naar Jordan Pickford (Everton/Engeland) en Conor Coady (Everton/Engeland).

Geheim wapen bij Verenigde Staten

Mehdi Taremi (Iran) bewees zijn torinstinct met FC Porto tegen Club Brugge in de Champions League en door zijn offensieve veelzijdigheid kan hij ook als linker flankaanvaller geposteerd worden. Bij Engeland komt het gevaar langs alle kanten want Gareth Southgate beschikt met Harry Kane over één van de beste centrumspitsen ter wereld en met Jude Bellingham over één van de beste up and coming youngsters van de planeet. Om nog maar te zwijgen van Phil Foden of Bukayo Saka.



Maar houd vooral de Verenigde Staten in de gaten. Daar is Tyler Adams (Leeds United) als nummer zes een cruciale factor in de 4-3-3 van Gregg Berhalter en wordt er veel verwacht van Christian Pulisic (Chelsea). Ook Weston McKennie (Juventus) is een topper bij de USMNT en hij beschikt bovendien over een erg lange inworp. McKennie lanceerde in de kwalificatieronde maar liefst 12 inworpen in de box. Daar kwamen geen doelpunten uit maar dat wordt ongetwijfeld een belangrijk wapen op het WK. Daarnaast is McKennie (24) ook gewoon een keigoede voetballer en hij staat niet voor niets onder contract bij Juventus.

Zal Engeland het WK 2022 winnen?

Meest recent

Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

3
3
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

11
11
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

47
47
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

84
84
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

81
81
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

49
49
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

134
134
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

32
32
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

91
91
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

161
161
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

124
124
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

84
84
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

34
34
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

173
173
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

344
344
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

198
198
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

222
222
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

39
39
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

123
123
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

129
129
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

90
90
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

243
243
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

206
206

Meer sportnieuws