Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

79 stemmen
Preview groep B: Bondscoach nu al in gevarenzone

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule: waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Met vandaag aan de beurt: Groep B, die bestaat uit Iran, Wales, Verenigde Staten en Engeland.


Is it coming home?

Carlos Queiroz staat sinds september terug aan het roer bij Iran en hij bouwt zoals altijd op een solide defensie, maar in de laatste oefenwedstrijden viel er toch een moderne toets op met een verzorgde opbouw van achteruit en een hoge pressing. Anderzijds heeft Iran gewoon onvoldoende mogelijkheden om vrank en vrij aanvallend voetbal te brengen. Wales teert dan weer op een sterk collectief waarbij er gerekend wordt op de flitsen van de oudgedienden zoals Gareth Bale (33). De ploeg van Rob Page geeft niet om balbezit of om een georganiseerde spelopbouw, maar ze willen vooral schade aanrichten op de tegenaanvallen. Alleen ondervindt Wales wel grote moeite om efficiënt te presteren in de zone van de waarheid en is de defensieve organisatie ook een groot probleem.

De Verenigde Staten beschikt over de jongste selectie op het Wereldkampioenschap en die bezit enorm veel potentieel. De gouden generatie heeft meer individueel talent en ervaring dan elke andere Amerikaanse selectie ooit en het wordt vooral zaak om die afzonderlijke kwaliteiten te smeden tot één goed draaiend geheel. De USMNT wil pieken op het volgend Wereldkampioenschap (in de VS, Canada en Mexico) maar in in Qatar willen ze zich alvast meten met de beste ploegen ter wereld. “We’re gonna do some damage”, voorspelt Gregg Berhalter al. De bondscoach heeft enorm uiteenlopende profielen in zijn selectie, maar een klinische afwerker heeft Berhalter niet meteen voorhanden. The Stars and Stripes houden het veld goed breed waardoor de fullbacks cruciale posities zijn in het elftal.



Do or die. Gareth Southgate ligt nu al zwaar onder vuur bij Engeland en hij kan zich geen misstap veroorloven in Qatar. Engeland wordt beschouwd als een belangrijke outsider voor de wereldtitel en verschillende media beweren zelfs dat the Three Lions all the way kunnen gaan. Talent en bewezen kwaliteit is alvast met overvloed in de ploeg. Engeland hanteert een tactisch flexibele speelwijze waarin er wordt gefocust op intelligent balbezit en een slimme balrecuperatie. Timing is hierbij van essentieel belang: de juiste momenten kiezen om offensief door te drukken en aanvoelen wanneer de gelegenheid zich voordoet om uit te pakken met een snedige tegenaanval. Ondanks de grote offensieve weelde in de ploeg scoort Engeland volgens hun immense mogelijkheden wel veel te weinig doelpunten.

Weerzien met Horvath en Beiranvand

Ethan Horvath (Verenigde Staten) en Alireza Beiranvand (Iran) zijn twee doelmannen in groep B die bij een Belgische ploeg onder contract stonden. De Amerikaan speelde 64 officiële wedstrijden voor Club Brugge en de Iraanse goalie was destijds een eerder wisselvallige en veelbesproken transfer van Antwerp FC. Veel Rode Duivels zullen deze groep trouwens met argusogen volgen want er komen heel wat ploegmaats van hen in actie. Vooral het Manchester City van Kevin De Bruyne is goed vertegenwoordigd met de Engelsen Calvin Phillips, Jack Grealish, Phil Foden en Kyle Walker.



Thomas Meunier en Thorgan Hazard van Borussia Dortmund kijken alvast uit naar de prestaties van hun ploegmaats Gio Reyna (Verenigde Staten) en Jude Bellingham (Borussia Dortmund). Wout Faes, Timothy Castagne en Youri Tielemans naar James Maddison (Leicester City/Engeland) en Danny Ward (Leicester City/Wales), Arthur Theate en Jérémy Doku naar Joe Rodon (Rennes/Wales), Charles De Ketelaere naar Sergino Dest (AC Milan/Verenigde Staten) en Hervé Onana naar Jordan Pickford (Everton/Engeland) en Conor Coady (Everton/Engeland).

Geheim wapen bij Verenigde Staten

Mehdi Taremi (Iran) bewees zijn torinstinct met FC Porto tegen Club Brugge in de Champions League en door zijn offensieve veelzijdigheid kan hij ook als linker flankaanvaller geposteerd worden. Bij Engeland komt het gevaar langs alle kanten want Gareth Southgate beschikt met Harry Kane over één van de beste centrumspitsen ter wereld en met Jude Bellingham over één van de beste up and coming youngsters van de planeet. Om nog maar te zwijgen van Phil Foden of Bukayo Saka.



Maar houd vooral de Verenigde Staten in de gaten. Daar is Tyler Adams (Leeds United) als nummer zes een cruciale factor in de 4-3-3 van Gregg Berhalter en wordt er veel verwacht van Christian Pulisic (Chelsea). Ook Weston McKennie (Juventus) is een topper bij de USMNT en hij beschikt bovendien over een erg lange inworp. McKennie lanceerde in de kwalificatieronde maar liefst 12 inworpen in de box. Daar kwamen geen doelpunten uit maar dat wordt ongetwijfeld een belangrijk wapen op het WK. Daarnaast is McKennie (24) ook gewoon een keigoede voetballer en hij staat niet voor niets onder contract bij Juventus.

LEES OOK: 'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Zal Engeland het WK 2022 winnen?

Meest recent

'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

14
14
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

11
11
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

28
28
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

425
425
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

579
579
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

111
111
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

371
371
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

685
685
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

498
498
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

602
602
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

584
584
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

504
504
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

114
114
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

31
31
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

249
249
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

704
704
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

190
190
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

29
29
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

164
164
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

339
339
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

281
281
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

657
657
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

47
47
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

1084
1084
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

105
105

Meer sportnieuws