'Stevige kater voor Gent na triomf tegen Club Brugge'

606 stemmen
'Stevige kater voor Gent na triomf tegen Club Brugge'

AA Gent gaat de WK-break met een uitstekend gevoel in. De Buffalo's gaven KV Kortrijk op eigen veld een pak voor de broek. Het werd 0-4 in het Guldensporenstadion. Een week daarvoor zetten de Oost-Vlamingen thuis ook al Club Brugge opzij. Het werd 2-0.


Gent kwam scherp voor de dag in de Ghelamco Arena, terwijl Blauw-zwart een fletse indruk naliet. De Gentse zege was logisch. Het gedrag van de thuisfans was dat iets minder. Voor de wedstrijd vond een groep enkelingen er niets beter op dan een bedenkelijk spandoek op te hangen waarmee ze Roman Yaremchuk de dood toewensten. 

Tijdens de wedstrijd misdroeg een groep thuissupporters zich door pyrotechnisch materiaal te ontsteken en op het veld te gooien. Er was ook tumult in het stadion en na de wedstrijd. Het bondsparket komt nu met een voorstel om Gent te straffen, weet Het Laatste Nieuws. Voor het spandoek en de incidenten tijdens en na de wedstrijd riskeert Gent een boete van 5.000 euro. Voor het pyrotechnische materiaal vordert het bondsparket een boete van 10.000 euro en één wedstrijd achter gedeeltelijk gesloten deuren. Die laatste maatregel is wel voorwaardelijk voor de periode van 1 jaar. Het zou gaan om vak 225 in Tribune 2.

KATER
Zo blijft Gent met een stevige kater achter na de triomf in de 'Slag om Vlaanderen'. De club maakte wel al duidelijk dat het actie zal ondernemen en voor de financiële schade zal aankloppen bij de daders. Sportief begint het nu net uitstekend te draaien in de Arteveldestad. Gent is ondertussen opgeklommen naar de vijfde plaats in de stand, op drie punten van Club Brugge, de nummer vier.

LEES OOK: De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

Wat vind je van de straf?

Meest recent

Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

53
53
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

86
86
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

27
27
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

135
135
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

412
412
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

75
75
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

46
46
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

307
307
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

423
423
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

62
62
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

353
353
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

144
144
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

385
385
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1166
1166
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

799
799
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

122
122
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

365
365
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

769
769
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

339
339
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

459
459
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

179
179
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

873
873
De 11 namen: vier debutanten in opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

53
53
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

585
585
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

215
215

Meer sportnieuws