'Stevige kater voor Gent na triomf tegen Club Brugge'

door
'Stevige kater voor Gent na triomf tegen Club Brugge'

AA Gent gaat de WK-break met een uitstekend gevoel in. De Buffalo's gaven KV Kortrijk op eigen veld een pak voor de broek. Het werd 0-4 in het Guldensporenstadion. Een week daarvoor zetten de Oost-Vlamingen thuis ook al Club Brugge opzij. Het werd 2-0.


Gent kwam scherp voor de dag in de Ghelamco Arena, terwijl Blauw-zwart een fletse indruk naliet. De Gentse zege was logisch. Het gedrag van de thuisfans was dat iets minder. Voor de wedstrijd vond een groep enkelingen er niets beter op dan een bedenkelijk spandoek op te hangen waarmee ze Roman Yaremchuk de dood toewensten. 

Tijdens de wedstrijd misdroeg een groep thuissupporters zich door pyrotechnisch materiaal te ontsteken en op het veld te gooien. Er was ook tumult in het stadion en na de wedstrijd. Het bondsparket komt nu met een voorstel om Gent te straffen, weet Het Laatste Nieuws. Voor het spandoek en de incidenten tijdens en na de wedstrijd riskeert Gent een boete van 5.000 euro. Voor het pyrotechnische materiaal vordert het bondsparket een boete van 10.000 euro en één wedstrijd achter gedeeltelijk gesloten deuren. Die laatste maatregel is wel voorwaardelijk voor de periode van 1 jaar. Het zou gaan om vak 225 in Tribune 2.

KATER
Zo blijft Gent met een stevige kater achter na de triomf in de 'Slag om Vlaanderen'. De club maakte wel al duidelijk dat het actie zal ondernemen en voor de financiële schade zal aankloppen bij de daders. Sportief begint het nu net uitstekend te draaien in de Arteveldestad. Gent is ondertussen opgeklommen naar de vijfde plaats in de stand, op drie punten van Club Brugge, de nummer vier.

LEES OOK: 'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Wat vind je van de straf?

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

88
88
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

26
26
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

166
166
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

216
216
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

174
174
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

350
350
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

466
466
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

220
220
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

185
185
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

253
253
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

132
132
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

262
262
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

70
70
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

188
188
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

280
280
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

307
307
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

302
302
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

395
395
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

350
350
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

61
61
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

296
296
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

602
602
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

487
487

Meer sportnieuws