Ex-legende Club Brugge krijgt belangrijke functie bij Marseille

door
Ex-legende Club Brugge krijgt belangrijke functie bij Marseille

Kent u Jean-Pierre Papin nog? De Fransman verdedigde in het verleden de kleuren van Club Brugge. Nu gaat Papin een opmerkelijke uitdaging aan.


Hij wordt namelijk adviseur bij de Franse topclub Olympique Marseille. Pablo Longoria, de voorzitter van OM, maakte het nieuws dinsdag wereldkundig op een persconferentie. "Ik kan u bevestigen dat Jean-Pierre Papin naar onze club komt", verklapte Longoria. "Hij zal zich reeds inwerken in de club voor onze stage in Spanje. Jean-Pierre is een zeer intelligent iemand, die de zaken binnen een club kan benoemen. Hij zal al onze wedstrijden bijwonen, het bestuur zal een nauw contact met hem onderhouden. Zijn visie op het voetbal zal uitmonden in raadgevingen waarmee wij aan de slag kunnen", aldus Longoria.

Aan ervaring in de voetbalwereld ontbreekt het Papin alvast niet. Hij startte zijn carrière in eigen land, voordat hij in 1986 naar Club Brugge verhuisde. In West-Vlaanderen scoorde hij aan de lopende band. Het leverde hem een transfer op naar Olympique Marseille. In 1991 won hij de Gouden Bal. Daarna ging het naar het grote AC Milan, waar hij onder meer de Champions League op zak stak. Verder verliep zijn carrière langs onder meer Bayern München en Girondins Bordeaux. Papin speelde ook 54 keer voor Frankrijk (30 goals).

TRAINER
Papin probeerde het na zijn actieve carrière ook als coach. Zo stond hij aan het roer bij onder meer Racing Strasbourg, RC lens en LB Châteauroux. Nu krijgt hij dus een adviserende rol bij Marseille, waar hij als speler het mooie weer maakte.

LEES OOK: 'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Beste spits ooit bij Club Brugge?

Meest recent

Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

3
3
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

4
4
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

54
54
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

127
127
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

209
209
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

246
246
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

241
241
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

214
214
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

88
88
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

122
122
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

207
207
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

953
953
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

66
66
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

92
92
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

510
510
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

129
129
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

441
441
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

158
158
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

213
213
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

335
335
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129

Meer sportnieuws