Ex-legende Club Brugge krijgt belangrijke functie bij Marseille

210
Ex-legende Club Brugge krijgt belangrijke functie bij Marseille

Kent u Jean-Pierre Papin nog? De Fransman verdedigde in het verleden de kleuren van Club Brugge. Nu gaat Papin een opmerkelijke uitdaging aan.


Hij wordt namelijk adviseur bij de Franse topclub Olympique Marseille. Pablo Longoria, de voorzitter van OM, maakte het nieuws dinsdag wereldkundig op een persconferentie. "Ik kan u bevestigen dat Jean-Pierre Papin naar onze club komt", verklapte Longoria. "Hij zal zich reeds inwerken in de club voor onze stage in Spanje. Jean-Pierre is een zeer intelligent iemand, die de zaken binnen een club kan benoemen. Hij zal al onze wedstrijden bijwonen, het bestuur zal een nauw contact met hem onderhouden. Zijn visie op het voetbal zal uitmonden in raadgevingen waarmee wij aan de slag kunnen", aldus Longoria.

Aan ervaring in de voetbalwereld ontbreekt het Papin alvast niet. Hij startte zijn carrière in eigen land, voordat hij in 1986 naar Club Brugge verhuisde. In West-Vlaanderen scoorde hij aan de lopende band. Het leverde hem een transfer op naar Olympique Marseille. In 1991 won hij de Gouden Bal. Daarna ging het naar het grote AC Milan, waar hij onder meer de Champions League op zak stak. Verder verliep zijn carrière langs onder meer Bayern München en Girondins Bordeaux. Papin speelde ook 54 keer voor Frankrijk (30 goals).

TRAINER
Papin probeerde het na zijn actieve carrière ook als coach. Zo stond hij aan het roer bij onder meer Racing Strasbourg, RC lens en LB Châteauroux. Nu krijgt hij dus een adviserende rol bij Marseille, waar hij als speler het mooie weer maakte.

LEES OOK: 'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

Beste spits ooit bij Club Brugge?

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

26
26
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

59
59
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

39
39
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

404
404
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

135
135
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

50
50
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

137
137
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

49
49
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

165
165
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

226
226
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

430
430
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

238
238
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

247
247
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

66
66
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

308
308
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

159
159
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

47
47
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

50
50
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

40
40
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

121
121
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

112
112
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws