Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

door
Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

RSC Anderlecht doet er alles aan om de trein terug op de rails te krijgen. Het moet daarbij de hulp krijgen van Jesper Fredberg. De Deen werd dinsdag aangesteld als de 'CEO of Sports'. Fredberg zal vanaf 1 januari officieel aan de slag gaan bij de recordkampioen. Hij komt over van Viborg, een club uit zijn thuisland.


Fredberg moet de sportieve heropstanding van RSCA verwezenlijken. Hij zal Peter Verbeke van enkele taken ontlasten. Die kreeg het enorm druk na het vertrek van Vincent Kompany. Fredberg zal er meteen vol in kunnen vliegen. Zo zal de wintermercato er opnieuw snel zijn. Daarnaast is er natuurlijk ook het dossier van de nieuwe coach.

Robin Veldman neemt na het ontslag van Felice Mazzu voorlopig op interimbasis de honneurs waar. Hij werd overgeheveld van de RSCA Futures, maar de vraag is of hij aan zal blijven bij de hoofdmacht. Zelf zette hij alvast een groot vraagteken achter zijn toekomst. Voorzitter Wouter Vandehaute schonk dinsdag klare wijn op een persconferentie. Veldman zal niet aanblijven als T1.

MODERNE JEAN DOCKX
Vandenhaute maakte bekend dat Veldman geen hoofdtrainer blijft. Veldman voelt zich momenteel nog niet klaar voor de stap. Dat heeft hij duidelijk gemaakt in een gesprek met Vandenhaute en Fredberg. De Nederlander ziet zichzelf momenteel liever in een rol als T2, waardoor hij belangrijk blijft als verbindingsman met de Futures.

De ambitie om op termijn T1 worden is er, maar daarvoor vindt hij het nog te vroeg. Dat betekent dus dat er een nieuwe coach aankomt in het Lotto park, met Veldman als assistent-trainer (T2 of T3). Anderlecht ziet in hem een moderne Jean Dockx. Die deed eerst jarenlang ervaring op als assistent, voordat hij het zelf probeerde als hoofdcoach.

LEES OOK: Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Goede beslissing van Veldman?

Meest recent

Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

0
0
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

16
16
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

55
55
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

78
78
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

49
49
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

237
237
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

335
335
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

105
105
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

327
327
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

422
422
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

266
266
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

83
83
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

71
71
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

63
63
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

142
142
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

230
230
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

319
319
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

360
360
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

132
132
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

132
132
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

717
717
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

245
245
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

814
814
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

254
254
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

154
154

Meer sportnieuws