Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

door
Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

RSC Anderlecht doet er alles aan om de trein terug op de rails te krijgen. Het moet daarbij de hulp krijgen van Jesper Fredberg. De Deen werd dinsdag aangesteld als de 'CEO of Sports'. Fredberg zal vanaf 1 januari officieel aan de slag gaan bij de recordkampioen. Hij komt over van Viborg, een club uit zijn thuisland.


Fredberg moet de sportieve heropstanding van RSCA verwezenlijken. Hij zal Peter Verbeke van enkele taken ontlasten. Die kreeg het enorm druk na het vertrek van Vincent Kompany. Fredberg zal er meteen vol in kunnen vliegen. Zo zal de wintermercato er opnieuw snel zijn. Daarnaast is er natuurlijk ook het dossier van de nieuwe coach.

Robin Veldman neemt na het ontslag van Felice Mazzu voorlopig op interimbasis de honneurs waar. Hij werd overgeheveld van de RSCA Futures, maar de vraag is of hij aan zal blijven bij de hoofdmacht. Zelf zette hij alvast een groot vraagteken achter zijn toekomst. Voorzitter Wouter Vandehaute schonk dinsdag klare wijn op een persconferentie. Veldman zal niet aanblijven als T1.

MODERNE JEAN DOCKX
Vandenhaute maakte bekend dat Veldman geen hoofdtrainer blijft. Veldman voelt zich momenteel nog niet klaar voor de stap. Dat heeft hij duidelijk gemaakt in een gesprek met Vandenhaute en Fredberg. De Nederlander ziet zichzelf momenteel liever in een rol als T2, waardoor hij belangrijk blijft als verbindingsman met de Futures.

De ambitie om op termijn T1 worden is er, maar daarvoor vindt hij het nog te vroeg. Dat betekent dus dat er een nieuwe coach aankomt in het Lotto park, met Veldman als assistent-trainer (T2 of T3). Anderlecht ziet in hem een moderne Jean Dockx. Die deed eerst jarenlang ervaring op als assistent, voordat hij het zelf probeerde als hoofdcoach.

LEES OOK: Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Goede beslissing van Veldman?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

95
95
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

150
150
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

103
103
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

65
65
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

203
203
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

193
193
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

104
104
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

392
392
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

197
197
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

142
142
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

162
162
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

316
316
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

357
357
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

256
256
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

195
195
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

113
113
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

549
549
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws