Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

503 stemmen
Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

RSC Anderlecht doet er alles aan om de trein terug op de rails te krijgen. Het moet daarbij de hulp krijgen van Jesper Fredberg. De Deen werd dinsdag aangesteld als de 'CEO of Sports'. Fredberg zal vanaf 1 januari officieel aan de slag gaan bij de recordkampioen. Hij komt over van Viborg, een club uit zijn thuisland.


Fredberg moet de sportieve heropstanding van RSCA verwezenlijken. Hij zal Peter Verbeke van enkele taken ontlasten. Die kreeg het enorm druk na het vertrek van Vincent Kompany. Fredberg zal er meteen vol in kunnen vliegen. Zo zal de wintermercato er opnieuw snel zijn. Daarnaast is er natuurlijk ook het dossier van de nieuwe coach.

Robin Veldman neemt na het ontslag van Felice Mazzu voorlopig op interimbasis de honneurs waar. Hij werd overgeheveld van de RSCA Futures, maar de vraag is of hij aan zal blijven bij de hoofdmacht. Zelf zette hij alvast een groot vraagteken achter zijn toekomst. Voorzitter Wouter Vandehaute schonk dinsdag klare wijn op een persconferentie. Veldman zal niet aanblijven als T1.

MODERNE JEAN DOCKX
Vandenhaute maakte bekend dat Veldman geen hoofdtrainer blijft. Veldman voelt zich momenteel nog niet klaar voor de stap. Dat heeft hij duidelijk gemaakt in een gesprek met Vandenhaute en Fredberg. De Nederlander ziet zichzelf momenteel liever in een rol als T2, waardoor hij belangrijk blijft als verbindingsman met de Futures.

De ambitie om op termijn T1 worden is er, maar daarvoor vindt hij het nog te vroeg. Dat betekent dus dat er een nieuwe coach aankomt in het Lotto park, met Veldman als assistent-trainer (T2 of T3). Anderlecht ziet in hem een moderne Jean Dockx. Die deed eerst jarenlang ervaring op als assistent, voordat hij het zelf probeerde als hoofdcoach.

LEES OOK: Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Goede beslissing van Veldman?

Meest recent

Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

18
18
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

38
38
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

61
61
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

276
276
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

82
82
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

90
90
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

37
37
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

107
107
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

266
266
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

96
96
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

50
50
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

57
57
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

177
177
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

57
57
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

145
145
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

386
386
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

253
253
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

521
521
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

140
140
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

136
136
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

110
110
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

432
432
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

817
817
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

106
106

Meer sportnieuws