Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

door stemmen
Veldman hakt knoop door over Anderlecht-toekomst

RSC Anderlecht doet er alles aan om de trein terug op de rails te krijgen. Het moet daarbij de hulp krijgen van Jesper Fredberg. De Deen werd dinsdag aangesteld als de 'CEO of Sports'. Fredberg zal vanaf 1 januari officieel aan de slag gaan bij de recordkampioen. Hij komt over van Viborg, een club uit zijn thuisland.


Fredberg moet de sportieve heropstanding van RSCA verwezenlijken. Hij zal Peter Verbeke van enkele taken ontlasten. Die kreeg het enorm druk na het vertrek van Vincent Kompany. Fredberg zal er meteen vol in kunnen vliegen. Zo zal de wintermercato er opnieuw snel zijn. Daarnaast is er natuurlijk ook het dossier van de nieuwe coach.

Robin Veldman neemt na het ontslag van Felice Mazzu voorlopig op interimbasis de honneurs waar. Hij werd overgeheveld van de RSCA Futures, maar de vraag is of hij aan zal blijven bij de hoofdmacht. Zelf zette hij alvast een groot vraagteken achter zijn toekomst. Voorzitter Wouter Vandehaute schonk dinsdag klare wijn op een persconferentie. Veldman zal niet aanblijven als T1.

MODERNE JEAN DOCKX
Vandenhaute maakte bekend dat Veldman geen hoofdtrainer blijft. Veldman voelt zich momenteel nog niet klaar voor de stap. Dat heeft hij duidelijk gemaakt in een gesprek met Vandenhaute en Fredberg. De Nederlander ziet zichzelf momenteel liever in een rol als T2, waardoor hij belangrijk blijft als verbindingsman met de Futures.

De ambitie om op termijn T1 worden is er, maar daarvoor vindt hij het nog te vroeg. Dat betekent dus dat er een nieuwe coach aankomt in het Lotto park, met Veldman als assistent-trainer (T2 of T3). Anderlecht ziet in hem een moderne Jean Dockx. Die deed eerst jarenlang ervaring op als assistent, voordat hij het zelf probeerde als hoofdcoach.

LEES OOK: Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Goede beslissing van Veldman?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

45
45
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

59
59
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

77
77
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

312
312
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

524
524
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

342
342
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

171
171
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

109
109
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

72
72
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

190
190
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

363
363
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

185
185
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

95
95
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

33
33
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

260
260
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

269
269
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

415
415
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

412
412
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

280
280
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

158
158
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

142
142
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

50
50
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

198
198
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

92
92

Meer sportnieuws