Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

727
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

10
10
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

88
88
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

111
111
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

48
48
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

97
97
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

54
54
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

108
108
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

255
255
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

171
171
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

427
427
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

282
282
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws