Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

727
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: 'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

59
59
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

11
11
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

14
14
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

52
52
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

169
169
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

390
390
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

224
224
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

443
443
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

90
90
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

33
33
FVS meteen zwaar de mist in? Dender haalt uit met beelden

In de Challenger Pro League werd er meteen gretig gebruikt van het nieuwe systeem met FVS (Football ...

129
129
Hoefkens en fantastische NAC-fans beleven aangrijpende avond

Carl Hoefkens en met uitbreiding heel NAC beleefde gisterenavond een wedstrijd van uitersten. ...

71
71
KV Mechelen shopt in eigen land en stelt aanwinst voor

KV Mechelen heeft beet. Malinwa hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League en ...

100
100
Union SG pakt record met toptransfer Khalaili

Union SG heeft de uitgaande transfer van Anan Khalaili afgerond. Op de officiële kanalen werd ...

55
55
'Union SG duwt zwaar door voor ex-speler Club Brugge'

CEO Philippe Bormans haalde aan dat Union SG klaar is met zijn ingaand transferhuiswerk, maar dat is ...

324
324
Cercle Brugge met twijfels: "Lachen én wenen"

Cercle Brugge toonde opnieuw wilskracht tegen STVV. Net als vorige week tegen Standard wisten ze in ...

120
120
STVV vloekt stevig: "Bizar en frustrerend"

STVV baalde stevig na het laatste fluitsignaal tegen Cercle Brugge. Ze speelden 3-3 in Brugge. De ...

122
122
Simons verstuurt Club Brugge pittige waarschuwing

Club Brugge werkt zaterdagavond zijn eerste uitwedstrijd van het seizoen af. Zo staat de ...

627
627
'KRC Genk trekt portefeuille open voor derde zomeraanwinst'

KRC Genk wil zaterdagavond tegen KVC Westerlo zijn eerste punten van het nieuwe seizoen pakken. ...

374
374
'Godts krijgt droomtransfer: financiële details bekend'

De laatste details worden momenteel nog afgerond, maar het heeft er alle schijn van dat straks een ...

191
191
‘Anderlecht plant recordbom: dodelijke aanval van 15M’

Anderlecht wil na Oliver Antman nog een tweede wapen toevoegen aan zijn aanval. Paars-wit heeft een ...

894
894
Club zet alles op alles: twéé ultieme zomeraanwinsten'

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij het OH Leuven van Timmy Simons in zijn eerste uitmatch ...

1443
1443
RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

118
118
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

197
197

Meer sportnieuws