Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

727
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

12
12
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

19
19
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

386
386
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

94
94
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

79
79
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

66
66
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

98
98
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

43
43
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

206
206
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

434
434
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

41
41
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

180
180
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

106
106
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

100
100
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

165
165
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

223
223
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

421
421
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

79
79
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

253
253
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

896
896
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

286
286
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

415
415
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

273
273

Meer sportnieuws