Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

door
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

60
60
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

39
39
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

29
29
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

28
28
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

58
58
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

36
36
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

53
53
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

69
69
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

148
148
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

492
492
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

263
263
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

195
195
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

464
464
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

265
265
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

714
714
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws