Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

727 stemmen
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

58
58
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

48
48
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

265
265
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

7
7
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

280
280
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

242
242
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

81
81
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

159
159
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

412
412
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

90
90
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

81
81
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

179
179
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

104
104
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

108
108
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

417
417
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

142
142
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1362
1362
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

80
80
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

60
60
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

111
111
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

259
259
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

184
184
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

419
419
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

260
260
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

342
342

Meer sportnieuws