Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

727 stemmen
Geen schijn van kans bij Roberto Martinez

De Belgische selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap zorgt voor (een beetje) discussie. De oproeping van Dries Mertens is veelbesproken, net zoals de niet-selectie van Brandon Mechele. De centrale verdediger van Club Brugge hoopte op ultieme erkenning maar die hoop was tevergeefs. Mechele bevindt zich op 29-jarige leeftijd aan de absolute top van zijn kunnen, maar in zijn plaats mag de jonge en eerder onervaren - doch erg veelbelovende - Zeno Debast mee naar Qatar.


TOP IN CHAMPIONS LEAGUE

Brandon Mechele is aan zijn beste seizoen ooit bezig bij Club Brugge en hij is eindelijk incontournable geworden in het Jan Breydelstadion. De centrale verdediger behoort tot de beste Brugse spelers in de Jupiler Pro League én in de Champions League. Puur defensief is hij zelfs één van de beste centrale verdedigers in de Belgische competitie. Verdedigend kan hij de beste spitsen aan banden leggen en hij is één van de weinige centrale verdedigers in België die zowel met rechts als met links kan inspelen. Velen vinden dan ook dat Mechele te weinig gewaardeerd wordt.



Brandon Mechele bewees in de Champions League dat hij het internationale topniveau aankan, want zijn campagne in het Kampioenenbal is overwegend positief te noemen. De 29-jarige werd door de UEFA zelfs opgenomen in het beste elftal van de groepsfase. En als dat nog niet genoeg was, scoorde Mechele ook nog eens hoog in de ‘FedEx Performance Zone’. Onder alle centrale verdedigers van de Champions League kreeg Mechele de beste beoordeling als ‘Top Performer’. De Brugse sterkhouder kreeg dus enorm veel erkenning voor zijn Europese prestaties.

MARTINEZ NOOIT OVERTUIGD VAN MECHELE

Brandon Mechele werkte een uitstekende groepsfase af in de Champions League en daarom was hij een serieuze kandidaat om de selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar te halen. Roberto Martinez riep hem al voor 36 interlands op, maar hij speelde nog maar drie keer in het shirt van de Rode Duivels. Marc Degryse zei eerder dat Mechele op basis van dit seizoen gewoon meer minuten verdient bij de nationale ploeg. Ook Yves Vanderhaeghe vindt dat Mechele een selectie verdiende. “Meer dan Debast, voor hem vind ik het hoogste niveau toch te vroeg”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

Uiteindelijk haalde Zeno Debast toch de selectie voor Qatar en Brandon Mechele niet. Roberto Martinez verkoos een 19-jarige, weliswaar veelbelovende, verdediger met 33 officiële clubwedstrijden op de teller, boven een 29-jarige verdediger met 268 officiële clubwedstrijden, waaronder 57 Europese matchen. Het was in de laatste interlandbreak reeds heel duidelijk dat Martinez een flinke boon had voor Debast, terwijl de Spanjaard nooit overtuigd raakte van Mechele. “Je mag geen spelers selecteren waar je niet tweehonderd procent van overtuigd bent”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Roberto Martinez verkiest de up and coming Zeno Debast boven Brandon Mechele, die zich op zijn piek bevindt in zijn carrière. Mechele hoopte wellicht op een beetje erkenning door een plaats op de bank, maar onder meer de voetballende kwaliteiten van de 10 jaar jongere Debast, cruciaal in de tactiek van Martinez, gaven de doorslag. “Als je hem ziet spelen op 18-jarige leeftijd... De kalmte in zijn spel, hoe hij omging met de stress van zijn debuut, zo rationeel”, verklaarde de bondscoach de keuze voor Debast. Martinez kon zijn twijfels rond Mechele nooit loslaten.

ONTOEREIKEND VOOR HET INTERNATIONALE NIVEAU?

Roberto Martinez werd wellicht overtuigd van zijn keuze om Brandon Mechele te passeren voor het Wereldkampioenschap na de 4-0 nederlaag van Club Brugge tegen FC Porto in de Champions League. Toen liet Mechele een dramatische indruk na, want hij verdedigde in niemandsland tegen de Portugese topclub. Toen vond ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad dat Mechele toch nog iets te licht uitvalt voor het internationale niveau.

“Mijn algemene schatting is altijd geweest dat zijn specificaties ontoereikend zijn om een ​​topspeler te zijn op het niveau, zoals de Rode Duivels van in de Champions League. Brandon Mechele heeft gezien zijn kwaliteiten vaak heel goed gepresteerd en dat is een enorm pluspunt.” Maar: “Zijn waarde vind ik niet in verhouding met de lof die hij van sommigen krijgt.” De beweegredenen van Roberto Martinez om Mechele thuis te laten en niet mee te nemen naar Qatar zijn dus niet uit de lucht gegrepen.



Anderzijds zou Brandon Mechele zijn plaats in de WK-selectie ook niet gestolen hebben. Deze beslissing van Roberto Martinez is dus voor discussie vatbaar en is vooral een gevoelig item onder de supporters van Club Brugge en RSC Anderlecht. De huidige centrale verdedigers van de Rode Duivels zijn een samensmelting van twee generaties (Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker en Faes, Debast, Théate) waar Mechele dus geen deel van uitmaakt. Veel toekomstperspectief en uitzicht op speelminuten ná het Wereldkampioenschap lijkt hij dan ook niet te hebben bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Wie nam jij mee naar het WK?

Meest recent

Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

6
6
Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

50
50
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

47
47
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

187
187
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

66
66
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

267
267
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

48
48
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

309
309
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

537
537
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

208
208
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

268
268
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

86
86
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

812
812
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

455
455
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

135
135
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

423
423
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

536
536
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

76
76
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

105
105
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

202
202
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

469
469
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

463
463
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248

Meer sportnieuws