Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

door
Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

Maandag is de deadline waarop de 32 deelnemers aan het WK in Qatar hun definitieve selectie bij de FIFA moeten indienen. De laatste lijsten worden dus naar buiten gebracht en daarbij is er ook goed nieuws voor enkele Belgische clubs. AA Gent heeft tegen alle verwachtingen in toch nog een vertegenwoordiger op het toernooi.


De Buffalo's moesten de voorbije dagen lijdzaam toekijken hoe spelers als Castro-Montes (België), Hong (Zuid-Korea) en Ngadeu (Kameroen) gepasseerd werden, terwijl Tarik Tissoudali uiteraard nog geblesseerd is. Maar nu is toch het prijs voor AA Gent, want Ghana neemt verrassend genoeg Elisha Owusu toch nog mee naar het WK. De voorbije dagen speculeerden Ghanese media dat de middenvelder zou afvallen uit de preselectie, maar uiteindelijk is hij er toch bij.

Ook Club Brugge krijgt goed nieuws uit het Afrikaanse land, want met Denis Odoi en Kamal Sowah vaardigen zij twee spelers af. Voor die laatste is het zelfs zijn eerste selectie ooit. Abdul Manaf Nurudeen (AS Eupen) is de vierde 'Belgische' vertegenwoordiger in de Ghanese kern, spelers als Majeed Ashimeru (Anderlecht) en Joseph Paintsil (Genk) zijn nog afgevallen.

LASTIGE OPDRACHT
Ghana werd op het WK ingedeeld in groep H, waarin het een lastige opdracht wacht om de achtste finales te halen. Het krijgt immers af te rekenen met Portugal, Uruguay en Zuid-Korea als tegenstanders. De openingsmatch van de Ghanezen is voor 24 november, wanneer ze meteen de Portugezen voor de kiezen krijgen.


Kan dit Ghana de achtste finales halen?

Meest recent

Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

4
4
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

19
19
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

85
85
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

172
172
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

151
151
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

204
204
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

97
97
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

397
397
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

52
52
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

132
132
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

209
209
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

109
109
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

49
49
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

199
199
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

354
354
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

401
401
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

186
186
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

102
102
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

483
483
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

585
585
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

149
149
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

172
172
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

155
155
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

123
123
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

254
254

Meer sportnieuws