Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

door
Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

Maandag is de deadline waarop de 32 deelnemers aan het WK in Qatar hun definitieve selectie bij de FIFA moeten indienen. De laatste lijsten worden dus naar buiten gebracht en daarbij is er ook goed nieuws voor enkele Belgische clubs. AA Gent heeft tegen alle verwachtingen in toch nog een vertegenwoordiger op het toernooi.


De Buffalo's moesten de voorbije dagen lijdzaam toekijken hoe spelers als Castro-Montes (België), Hong (Zuid-Korea) en Ngadeu (Kameroen) gepasseerd werden, terwijl Tarik Tissoudali uiteraard nog geblesseerd is. Maar nu is toch het prijs voor AA Gent, want Ghana neemt verrassend genoeg Elisha Owusu toch nog mee naar het WK. De voorbije dagen speculeerden Ghanese media dat de middenvelder zou afvallen uit de preselectie, maar uiteindelijk is hij er toch bij.

Ook Club Brugge krijgt goed nieuws uit het Afrikaanse land, want met Denis Odoi en Kamal Sowah vaardigen zij twee spelers af. Voor die laatste is het zelfs zijn eerste selectie ooit. Abdul Manaf Nurudeen (AS Eupen) is de vierde 'Belgische' vertegenwoordiger in de Ghanese kern, spelers als Majeed Ashimeru (Anderlecht) en Joseph Paintsil (Genk) zijn nog afgevallen.

LASTIGE OPDRACHT
Ghana werd op het WK ingedeeld in groep H, waarin het een lastige opdracht wacht om de achtste finales te halen. Het krijgt immers af te rekenen met Portugal, Uruguay en Zuid-Korea als tegenstanders. De openingsmatch van de Ghanezen is voor 24 november, wanneer ze meteen de Portugezen voor de kiezen krijgen.


Kan dit Ghana de achtste finales halen?

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

8
8
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

19
19
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

58
58
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

6
6
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

38
38
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

288
288
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

69
69
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

80
80
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

673
673
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

262
262
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

116
116
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

106
106
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1217
1217
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

290
290
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

777
777
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

221
221
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

68
68
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

207
207
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

427
427
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

150
150

Meer sportnieuws