Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

336 stemmen
Toch een WK-ganger voor AA Gent, ook Club Brugge viert

Maandag is de deadline waarop de 32 deelnemers aan het WK in Qatar hun definitieve selectie bij de FIFA moeten indienen. De laatste lijsten worden dus naar buiten gebracht en daarbij is er ook goed nieuws voor enkele Belgische clubs. AA Gent heeft tegen alle verwachtingen in toch nog een vertegenwoordiger op het toernooi.


De Buffalo's moesten de voorbije dagen lijdzaam toekijken hoe spelers als Castro-Montes (België), Hong (Zuid-Korea) en Ngadeu (Kameroen) gepasseerd werden, terwijl Tarik Tissoudali uiteraard nog geblesseerd is. Maar nu is toch het prijs voor AA Gent, want Ghana neemt verrassend genoeg Elisha Owusu toch nog mee naar het WK. De voorbije dagen speculeerden Ghanese media dat de middenvelder zou afvallen uit de preselectie, maar uiteindelijk is hij er toch bij.

Ook Club Brugge krijgt goed nieuws uit het Afrikaanse land, want met Denis Odoi en Kamal Sowah vaardigen zij twee spelers af. Voor die laatste is het zelfs zijn eerste selectie ooit. Abdul Manaf Nurudeen (AS Eupen) is de vierde 'Belgische' vertegenwoordiger in de Ghanese kern, spelers als Majeed Ashimeru (Anderlecht) en Joseph Paintsil (Genk) zijn nog afgevallen.

LASTIGE OPDRACHT
Ghana werd op het WK ingedeeld in groep H, waarin het een lastige opdracht wacht om de achtste finales te halen. Het krijgt immers af te rekenen met Portugal, Uruguay en Zuid-Korea als tegenstanders. De openingsmatch van de Ghanezen is voor 24 november, wanneer ze meteen de Portugezen voor de kiezen krijgen.


LEES OOK: Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Kan dit Ghana de achtste finales halen?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

7
7
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

332
332
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

74
74
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

56
56
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

507
507
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

578
578
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

121
121
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

242
242
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

117
117
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

477
477
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

182
182
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

753
753
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

346
346
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

664
664
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

824
824
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

213
213
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

164
164
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

245
245
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

182
182
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178

Meer sportnieuws