Ajax troefde AA Gent financieel af: "Onverantwoord"

866
Ajax troefde AA Gent financieel af:

Seba Ronse is de verantwoordelijke voor de jeugdopleiding van AA Gent. De Buffalo’s moeten net als elke andere Belgische topclub knokken om de jonge talenten uit handen van Europese topclubs te houden. Ronse sprak daarover in het clubblad WigWam.


Ronse kreeg er de vraag hoe Belgische topclubs talenten uit de handen van de grote clubs kunnen houden. “Dat is moeilijk. Zoals pakweg Deinze en Zulte Waregem het niet leuk vinden dat ze spelers aan ons moeten afstaan, zo vinden wij het absoluut niet prettig als onze jongeren kiezen voor een Engelse of Nederlandse topclub. Maar dat is nu eenmaal de wet van de voetbalmarkt”, aldus Ronse.

ZEER VEEL GELD

Hij noemt één voorbeeld. “Zo zijn we Stanis Idumbo kwijtgespeeld aan Ajax. Om dat soort speler te binden en om de concurrentie met een absolute topclub als Ajax aan te gaan, zou je onverantwoord veel geld moeten investeren. Een investering die ten nadele zou gaan van je overige jeugdwerking die niet het slachtoffer mag worden van één speler. Ik zal het bedrag niet noemen, maar wat Idumbo op zijn 15 jaar per maand al verdient bij Ajax, daar kunnen gewone werkende mensen alleen maar van dromen. Of men gooit met tienduizenden euro tekenpremie… Dat is een marktmechanisme waar een club als KAA Gent zich moet bij neerleggen. Ik kan dat plaatsen, zeker als het om een buitenlandse topclub gaat. We moeten er wel naartoe dat talenten die bij ons zitten niet meer naar een andere Belgische club vertrekken. Dat doe je niet alleen met geld, maar ook door de juiste omkadering en opleiding te bieden. Daar werken we momenteel harder aan dan ooit tevoren.”

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Is Gent goed bezig met de jeugd?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

7
7
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

60
60
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

81
81
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

59
59
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

140
140
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

197
197
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

84
84
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

200
200
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

38
38
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

107
107
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

202
202
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

761
761
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

152
152
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

195
195
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

208
208
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

129
129
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

236
236
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

451
451
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws