Ajax troefde AA Gent financieel af: "Onverantwoord"

door
Ajax troefde AA Gent financieel af:

Seba Ronse is de verantwoordelijke voor de jeugdopleiding van AA Gent. De Buffalo’s moeten net als elke andere Belgische topclub knokken om de jonge talenten uit handen van Europese topclubs te houden. Ronse sprak daarover in het clubblad WigWam.


Ronse kreeg er de vraag hoe Belgische topclubs talenten uit de handen van de grote clubs kunnen houden. “Dat is moeilijk. Zoals pakweg Deinze en Zulte Waregem het niet leuk vinden dat ze spelers aan ons moeten afstaan, zo vinden wij het absoluut niet prettig als onze jongeren kiezen voor een Engelse of Nederlandse topclub. Maar dat is nu eenmaal de wet van de voetbalmarkt”, aldus Ronse.

ZEER VEEL GELD

Hij noemt één voorbeeld. “Zo zijn we Stanis Idumbo kwijtgespeeld aan Ajax. Om dat soort speler te binden en om de concurrentie met een absolute topclub als Ajax aan te gaan, zou je onverantwoord veel geld moeten investeren. Een investering die ten nadele zou gaan van je overige jeugdwerking die niet het slachtoffer mag worden van één speler. Ik zal het bedrag niet noemen, maar wat Idumbo op zijn 15 jaar per maand al verdient bij Ajax, daar kunnen gewone werkende mensen alleen maar van dromen. Of men gooit met tienduizenden euro tekenpremie… Dat is een marktmechanisme waar een club als KAA Gent zich moet bij neerleggen. Ik kan dat plaatsen, zeker als het om een buitenlandse topclub gaat. We moeten er wel naartoe dat talenten die bij ons zitten niet meer naar een andere Belgische club vertrekken. Dat doe je niet alleen met geld, maar ook door de juiste omkadering en opleiding te bieden. Daar werken we momenteel harder aan dan ooit tevoren.”

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

Is Gent goed bezig met de jeugd?

Meest recent

Onheilspellend nieuws: zorgwekkende gezondheidsupdate Boskamp

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

6
6
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

97
97
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

86
86
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

525
525
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

54
54
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

68
68
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

196
196
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

107
107
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

335
335
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

144
144
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

178
178
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

141
141
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

204
204
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

239
239
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

164
164
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

177
177
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

333
333
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

591
591
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

355
355
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

184
184
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

67
67
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

171
171
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

138
138
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

483
483

Meer sportnieuws