Ajax troefde AA Gent financieel af: "Onverantwoord"

866 stemmen
Ajax troefde AA Gent financieel af:

Seba Ronse is de verantwoordelijke voor de jeugdopleiding van AA Gent. De Buffalo’s moeten net als elke andere Belgische topclub knokken om de jonge talenten uit handen van Europese topclubs te houden. Ronse sprak daarover in het clubblad WigWam.


Ronse kreeg er de vraag hoe Belgische topclubs talenten uit de handen van de grote clubs kunnen houden. “Dat is moeilijk. Zoals pakweg Deinze en Zulte Waregem het niet leuk vinden dat ze spelers aan ons moeten afstaan, zo vinden wij het absoluut niet prettig als onze jongeren kiezen voor een Engelse of Nederlandse topclub. Maar dat is nu eenmaal de wet van de voetbalmarkt”, aldus Ronse.

ZEER VEEL GELD

Hij noemt één voorbeeld. “Zo zijn we Stanis Idumbo kwijtgespeeld aan Ajax. Om dat soort speler te binden en om de concurrentie met een absolute topclub als Ajax aan te gaan, zou je onverantwoord veel geld moeten investeren. Een investering die ten nadele zou gaan van je overige jeugdwerking die niet het slachtoffer mag worden van één speler. Ik zal het bedrag niet noemen, maar wat Idumbo op zijn 15 jaar per maand al verdient bij Ajax, daar kunnen gewone werkende mensen alleen maar van dromen. Of men gooit met tienduizenden euro tekenpremie… Dat is een marktmechanisme waar een club als KAA Gent zich moet bij neerleggen. Ik kan dat plaatsen, zeker als het om een buitenlandse topclub gaat. We moeten er wel naartoe dat talenten die bij ons zitten niet meer naar een andere Belgische club vertrekken. Dat doe je niet alleen met geld, maar ook door de juiste omkadering en opleiding te bieden. Daar werken we momenteel harder aan dan ooit tevoren.”

LEES OOK: Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Is Gent goed bezig met de jeugd?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

33
33
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

210
210
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

223
223
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

570
570
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

493
493
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

724
724
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

237
237
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws