Vandenbempt wil stevig ingrijpen na incidenten: "Stap vooruit"

door
Vandenbempt wil stevig ingrijpen na incidenten:

Het was opnieuw een bewogen weekend in de Jupiler Pro League. Ook speeldag 17 werd getekend door incidenten naast het veld. Zondag was het prijs in het Lotto Park.


De supportersgroep 'South Leaders' vierde zijn tienjarige bestaan door vuurpijlen richting het veld af te schieten. Een bedenkelijke actie, die ons voetbal opnieuw schade toebrengt. Op dezelfde speeldag was het ook in het stadion van Sporting Charleroi onrustig. Een groep thuisfans roerde zich verschillende keren en zorgde ervoor dat de wedstrijd tegen KV Mechelen gestaakt moest worden. En dat bij een 1-0-stand voor de thuisploeg.

Peter Vandenbempt laat bij Sporza zijn licht schijnen op de vele incidenten in het Belgische voetbal. De analist komt er met een oplossing, waarbij hij zich spiegelt aan een ultramodern camerasysteem op het WK in Qatar. "We weten allemaal dat de clubs nog altijd veel geld krijgen van de overheid via fiscale en parafiscale voordelen", vertelt hij. "Wel, je geeft een stuk minder en zegt: "Dat reserveren wij voor de aankoop van een gesofisticeerd camerasysteem en de opleiding en betaling van professioneel beveiligingspersoneel, zodat die arme stewards dat allemaal niet moeten doen. Zo ben je weer een stap vooruit", aldus Vandenbempt.

PRO LEAGUE
De Pro League is het zat. De instantie maakte via monde van CEO Loris Parys al bekend dat ze maandag zal samenzitten met alle clubs om te praten over voetbalveiligheid. "Het kan niet langer dat een groep ons voetbal kaapt voor andere doeleinden. Die groep moet eruit. We zullen onze verantwoordelijkheid nemen en ons plan versneld invoeren. Daarvoor reiken we hand naar alle partners", schreef Parys op Twitter.

LEES OOK: Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

Is dat dé oplossing?

Meest recent

Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

9
9
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

64
64
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

100
100
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

133
133
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

79
79
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

196
196
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

159
159
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

145
145
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

555
555
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

62
62
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

100
100
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

34
34
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

83
83
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

52
52
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

54
54
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

118
118
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

57
57
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

217
217
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

139
139
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

132
132
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

50
50
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

747
747
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

27
27
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

91
91

Meer sportnieuws