AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

103 stemmen
AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

De laatste wedstrijd in de Jupiler Pro League voor het WK is een prooi geworden voor AA Gent. De Buffalo's hebben het getergde KV Kortrijk nog wat dieper in de put geduwd. De Kerels kregen in eigen stadion een 0-4 om de oren en blijven zo op de voorlaatste plaats hangen, terwijl AA Gent zich steviger op de vijfde plaats nestelt en stilaan Club Brugge in de nek hijgt.


De sfeer was de voorbije weken al grimmig in Kortrijk en dat zal er na de vertoning van zondagavond niet beter op worden. KVK bracht zichzelf opnieuw in de problemen, want het moest al na 20 minuten met tien verder. Aanvoerder D'Haene pakte uit met een schokkende tackle op de enkel van Samoise, die niet meer verder kon, en mocht meteen inrukken.

Met een man minder ging KVK in het slotkwartier van de eerste helft kopje onder. Hjulsager en Salah zorgden ervoor dat de match halfweg eigenlijk al beslist was. Na rust leek Gent de thuisploeg een handje te gaan helpen door ook een rode kaart te pakken. Kums mocht gaan douchen nadat hij met de voet vooruit doorging op Tanaka. Maar ook met tien tegen tien kon Kortrijk geen vuist maken en op drie minuten tijd vernederde Gent hen helemaal. Depoitre en Salah dreven de score nog verder op.

CUSTOVIC OUT?
AA Gent nadert zo tot op drie punten van Club Brugge en kan na het WK op zoek gaan naar een plaatsje in de top vier. Kortrijk ziet Zulte Waregem dan weer weglopen en is nu alleen voorlaatste met amper twaalf punten halfweg het reguliere seizoen. Door de nieuwe nederlaag lijkt de job van trainer Adnan Custovic stilaan ook echt in gevaar te komen.

Scoreverloop:
0-1 (33') Hjulsager, 0-2 (40') Salah, 0-3 (69') Depoitre, 0-4 (72') Salah

Rode kaarten:
20' D'Haene, 51' Kums

LEES OOK: 'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

1
1
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

12
12
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

22
22
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

24
24
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

28
28
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

244
244
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

297
297
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

121
121
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

50
50
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

526
526
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

120
120
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

434
434
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

138
138
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

602
602
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

173
173

Meer sportnieuws