AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

103 stemmen
AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

De laatste wedstrijd in de Jupiler Pro League voor het WK is een prooi geworden voor AA Gent. De Buffalo's hebben het getergde KV Kortrijk nog wat dieper in de put geduwd. De Kerels kregen in eigen stadion een 0-4 om de oren en blijven zo op de voorlaatste plaats hangen, terwijl AA Gent zich steviger op de vijfde plaats nestelt en stilaan Club Brugge in de nek hijgt.


De sfeer was de voorbije weken al grimmig in Kortrijk en dat zal er na de vertoning van zondagavond niet beter op worden. KVK bracht zichzelf opnieuw in de problemen, want het moest al na 20 minuten met tien verder. Aanvoerder D'Haene pakte uit met een schokkende tackle op de enkel van Samoise, die niet meer verder kon, en mocht meteen inrukken.

Met een man minder ging KVK in het slotkwartier van de eerste helft kopje onder. Hjulsager en Salah zorgden ervoor dat de match halfweg eigenlijk al beslist was. Na rust leek Gent de thuisploeg een handje te gaan helpen door ook een rode kaart te pakken. Kums mocht gaan douchen nadat hij met de voet vooruit doorging op Tanaka. Maar ook met tien tegen tien kon Kortrijk geen vuist maken en op drie minuten tijd vernederde Gent hen helemaal. Depoitre en Salah dreven de score nog verder op.

CUSTOVIC OUT?
AA Gent nadert zo tot op drie punten van Club Brugge en kan na het WK op zoek gaan naar een plaatsje in de top vier. Kortrijk ziet Zulte Waregem dan weer weglopen en is nu alleen voorlaatste met amper twaalf punten halfweg het reguliere seizoen. Door de nieuwe nederlaag lijkt de job van trainer Adnan Custovic stilaan ook echt in gevaar te komen.

Scoreverloop:
0-1 (33') Hjulsager, 0-2 (40') Salah, 0-3 (69') Depoitre, 0-4 (72') Salah

Rode kaarten:
20' D'Haene, 51' Kums

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

383
383
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

19
19
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

110
110
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

40
40
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

35
35
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

61
61
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

59
59
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

191
191
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

253
253
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

339
339
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

351
351
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

346
346
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

149
149
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

176
176
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

78
78
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

391
391
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

443
443
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

35
35
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

99
99
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

208
208
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

100
100
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

666
666
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

311
311

Meer sportnieuws