AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

103 stemmen
AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

De laatste wedstrijd in de Jupiler Pro League voor het WK is een prooi geworden voor AA Gent. De Buffalo's hebben het getergde KV Kortrijk nog wat dieper in de put geduwd. De Kerels kregen in eigen stadion een 0-4 om de oren en blijven zo op de voorlaatste plaats hangen, terwijl AA Gent zich steviger op de vijfde plaats nestelt en stilaan Club Brugge in de nek hijgt.


De sfeer was de voorbije weken al grimmig in Kortrijk en dat zal er na de vertoning van zondagavond niet beter op worden. KVK bracht zichzelf opnieuw in de problemen, want het moest al na 20 minuten met tien verder. Aanvoerder D'Haene pakte uit met een schokkende tackle op de enkel van Samoise, die niet meer verder kon, en mocht meteen inrukken.

Met een man minder ging KVK in het slotkwartier van de eerste helft kopje onder. Hjulsager en Salah zorgden ervoor dat de match halfweg eigenlijk al beslist was. Na rust leek Gent de thuisploeg een handje te gaan helpen door ook een rode kaart te pakken. Kums mocht gaan douchen nadat hij met de voet vooruit doorging op Tanaka. Maar ook met tien tegen tien kon Kortrijk geen vuist maken en op drie minuten tijd vernederde Gent hen helemaal. Depoitre en Salah dreven de score nog verder op.

CUSTOVIC OUT?
AA Gent nadert zo tot op drie punten van Club Brugge en kan na het WK op zoek gaan naar een plaatsje in de top vier. Kortrijk ziet Zulte Waregem dan weer weglopen en is nu alleen voorlaatste met amper twaalf punten halfweg het reguliere seizoen. Door de nieuwe nederlaag lijkt de job van trainer Adnan Custovic stilaan ook echt in gevaar te komen.

Scoreverloop:
0-1 (33') Hjulsager, 0-2 (40') Salah, 0-3 (69') Depoitre, 0-4 (72') Salah

Rode kaarten:
20' D'Haene, 51' Kums

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

17
17
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

68
68
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

280
280
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

109
109
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

12
12
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

272
272
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

99
99
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

98
98
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

538
538
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

579
579
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

272
272
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

348
348
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

88
88
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

160
160
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

211
211
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

166
166
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

181
181
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

188
188
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

28
28
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

219
219
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

469
469
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

306
306
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

92
92

Meer sportnieuws