AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

103 stemmen
AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

De laatste wedstrijd in de Jupiler Pro League voor het WK is een prooi geworden voor AA Gent. De Buffalo's hebben het getergde KV Kortrijk nog wat dieper in de put geduwd. De Kerels kregen in eigen stadion een 0-4 om de oren en blijven zo op de voorlaatste plaats hangen, terwijl AA Gent zich steviger op de vijfde plaats nestelt en stilaan Club Brugge in de nek hijgt.


De sfeer was de voorbije weken al grimmig in Kortrijk en dat zal er na de vertoning van zondagavond niet beter op worden. KVK bracht zichzelf opnieuw in de problemen, want het moest al na 20 minuten met tien verder. Aanvoerder D'Haene pakte uit met een schokkende tackle op de enkel van Samoise, die niet meer verder kon, en mocht meteen inrukken.

Met een man minder ging KVK in het slotkwartier van de eerste helft kopje onder. Hjulsager en Salah zorgden ervoor dat de match halfweg eigenlijk al beslist was. Na rust leek Gent de thuisploeg een handje te gaan helpen door ook een rode kaart te pakken. Kums mocht gaan douchen nadat hij met de voet vooruit doorging op Tanaka. Maar ook met tien tegen tien kon Kortrijk geen vuist maken en op drie minuten tijd vernederde Gent hen helemaal. Depoitre en Salah dreven de score nog verder op.

CUSTOVIC OUT?
AA Gent nadert zo tot op drie punten van Club Brugge en kan na het WK op zoek gaan naar een plaatsje in de top vier. Kortrijk ziet Zulte Waregem dan weer weglopen en is nu alleen voorlaatste met amper twaalf punten halfweg het reguliere seizoen. Door de nieuwe nederlaag lijkt de job van trainer Adnan Custovic stilaan ook echt in gevaar te komen.

Scoreverloop:
0-1 (33') Hjulsager, 0-2 (40') Salah, 0-3 (69') Depoitre, 0-4 (72') Salah

Rode kaarten:
20' D'Haene, 51' Kums

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

64
64
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

649
649
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

19
19
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

228
228
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

85
85
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

235
235
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

415
415
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

127
127
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

95
95
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

231
231
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

184
184
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

180
180
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

241
241
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

593
593
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

486
486
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

528
528
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

226
226
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

802
802
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

689
689
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

238
238
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

156
156
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

262
262
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

474
474
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

560
560

Meer sportnieuws