AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

103 stemmen
AA Gent maakt Kortrijkse malaise nog wat groter

De laatste wedstrijd in de Jupiler Pro League voor het WK is een prooi geworden voor AA Gent. De Buffalo's hebben het getergde KV Kortrijk nog wat dieper in de put geduwd. De Kerels kregen in eigen stadion een 0-4 om de oren en blijven zo op de voorlaatste plaats hangen, terwijl AA Gent zich steviger op de vijfde plaats nestelt en stilaan Club Brugge in de nek hijgt.


De sfeer was de voorbije weken al grimmig in Kortrijk en dat zal er na de vertoning van zondagavond niet beter op worden. KVK bracht zichzelf opnieuw in de problemen, want het moest al na 20 minuten met tien verder. Aanvoerder D'Haene pakte uit met een schokkende tackle op de enkel van Samoise, die niet meer verder kon, en mocht meteen inrukken.

Met een man minder ging KVK in het slotkwartier van de eerste helft kopje onder. Hjulsager en Salah zorgden ervoor dat de match halfweg eigenlijk al beslist was. Na rust leek Gent de thuisploeg een handje te gaan helpen door ook een rode kaart te pakken. Kums mocht gaan douchen nadat hij met de voet vooruit doorging op Tanaka. Maar ook met tien tegen tien kon Kortrijk geen vuist maken en op drie minuten tijd vernederde Gent hen helemaal. Depoitre en Salah dreven de score nog verder op.

CUSTOVIC OUT?
AA Gent nadert zo tot op drie punten van Club Brugge en kan na het WK op zoek gaan naar een plaatsje in de top vier. Kortrijk ziet Zulte Waregem dan weer weglopen en is nu alleen voorlaatste met amper twaalf punten halfweg het reguliere seizoen. Door de nieuwe nederlaag lijkt de job van trainer Adnan Custovic stilaan ook echt in gevaar te komen.

Scoreverloop:
0-1 (33') Hjulsager, 0-2 (40') Salah, 0-3 (69') Depoitre, 0-4 (72') Salah

Rode kaarten:
20' D'Haene, 51' Kums

LEES OOK: KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

Zal KV Kortrijk zich nog kunnen redden?

Meest recent

'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

26
26
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

35
35
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

36
36
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

64
64
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

55
55
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

90
90
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

232
232
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

507
507
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

194
194
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

404
404
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

327
327
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

197
197
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

86
86
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

85
85
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

149
149
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

171
171
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

341
341
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

342
342
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

274
274
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

481
481
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

147
147
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

678
678
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

102
102
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

69
69
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

375
375

Meer sportnieuws