Imke Courtois: "Maak me zelfs zorgen over groepsfase"

door
Imke Courtois:

Volgende week zondag start het Wereldkampioenschap voetbal in Qatar met de openingswedstrijd tussen het thuisland en Ecuador. Drie dagen later beginnen de Rode Duivels aan hun WK-avontuur. Canada is de eerste tegenstander van onze landgenoten, die hopen op een goed resultaat in het Midden-Oosten.


Vier jaar geleden, in Rusland, schopten Roberto Martinez en co het tot in de halve finales. Daarin werden ze gewipt door de latere wereldkampioen Frankrijk. De hoop op een even goed resultaat lijken ze nu al op voorhand te mogen opbergen, of toch als we een onderzoek van enkele computerwetenschappers van de KU Leuven mogen geloven. Sporza mocht de resultaten inkijken, en die geven de Duivels niet veel hoop.

Volgens het onderzoek in kwestie is er maar 6% dat de Rode Duivels het WK in Qatar zullen winnen. Dat percentage daalt met 0,3% als sterspeler Kevin De Bruyne een blessure zou oplopen. De Belgen zouden de poulefase gemakkelijk doorkomen, maar hebben wel maar 21% om vervolgens de kwartfinales te halen. Cristiano Ronaldo en Portugal zouden de Duivels dan uitschakelen.

Ook Imke Courtois schat de kans klein in op een eindoverwinning van België in Qatar. Die is in elk geval aanzienlijk kleiner geworden dan vier jaar geleden. “Ik maak me zelfs een beetje zorgen over de groepsfase”, zegt ze in De Zondag. “Maar toch: je kan wel alle landen afwegen en dan zeggen: die en die zijn op papier beter, maar in elk tornooi gebeuren dan toch weer onvoorspelbare zaken. En hoe fit gaan Lukaku, Hazard, Meunier zijn? En De Bruyne kan al in de eerste match een kwalijke trap krijgen…”

LEES OOK: 'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Zal België de groepsronde doorkomen?

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

10
10
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

45
45
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

76
76
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

30
30
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

75
75
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

285
285
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

272
272
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

34
34
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

84
84
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

102
102
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

184
184
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

94
94
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

316
316
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

128
128
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

410
410
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

146
146
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

170
170
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

124
124
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

166
166
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

411
411
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

504
504
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

810
810
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

375
375
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

226
226

Meer sportnieuws