Imke Courtois: "Maak me zelfs zorgen over groepsfase"

door
Imke Courtois:

Volgende week zondag start het Wereldkampioenschap voetbal in Qatar met de openingswedstrijd tussen het thuisland en Ecuador. Drie dagen later beginnen de Rode Duivels aan hun WK-avontuur. Canada is de eerste tegenstander van onze landgenoten, die hopen op een goed resultaat in het Midden-Oosten.


Vier jaar geleden, in Rusland, schopten Roberto Martinez en co het tot in de halve finales. Daarin werden ze gewipt door de latere wereldkampioen Frankrijk. De hoop op een even goed resultaat lijken ze nu al op voorhand te mogen opbergen, of toch als we een onderzoek van enkele computerwetenschappers van de KU Leuven mogen geloven. Sporza mocht de resultaten inkijken, en die geven de Duivels niet veel hoop.

Volgens het onderzoek in kwestie is er maar 6% dat de Rode Duivels het WK in Qatar zullen winnen. Dat percentage daalt met 0,3% als sterspeler Kevin De Bruyne een blessure zou oplopen. De Belgen zouden de poulefase gemakkelijk doorkomen, maar hebben wel maar 21% om vervolgens de kwartfinales te halen. Cristiano Ronaldo en Portugal zouden de Duivels dan uitschakelen.

Ook Imke Courtois schat de kans klein in op een eindoverwinning van België in Qatar. Die is in elk geval aanzienlijk kleiner geworden dan vier jaar geleden. “Ik maak me zelfs een beetje zorgen over de groepsfase”, zegt ze in De Zondag. “Maar toch: je kan wel alle landen afwegen en dan zeggen: die en die zijn op papier beter, maar in elk tornooi gebeuren dan toch weer onvoorspelbare zaken. En hoe fit gaan Lukaku, Hazard, Meunier zijn? En De Bruyne kan al in de eerste match een kwalijke trap krijgen…”

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Zal België de groepsronde doorkomen?

Meest recent

'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

4
4
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

77
77
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

11
11
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

24
24
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

34
34
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

190
190
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

206
206
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

86
86
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

438
438
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

265
265
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

353
353
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

270
270
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

148
148
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

291
291
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

235
235
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1153
1153
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

263
263
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

191
191
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1210
1210
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

472
472
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

191
191
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

293
293
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1134
1134

Meer sportnieuws