Imke Courtois: "Maak me zelfs zorgen over groepsfase"

door
Imke Courtois:

Volgende week zondag start het Wereldkampioenschap voetbal in Qatar met de openingswedstrijd tussen het thuisland en Ecuador. Drie dagen later beginnen de Rode Duivels aan hun WK-avontuur. Canada is de eerste tegenstander van onze landgenoten, die hopen op een goed resultaat in het Midden-Oosten.


Vier jaar geleden, in Rusland, schopten Roberto Martinez en co het tot in de halve finales. Daarin werden ze gewipt door de latere wereldkampioen Frankrijk. De hoop op een even goed resultaat lijken ze nu al op voorhand te mogen opbergen, of toch als we een onderzoek van enkele computerwetenschappers van de KU Leuven mogen geloven. Sporza mocht de resultaten inkijken, en die geven de Duivels niet veel hoop.

Volgens het onderzoek in kwestie is er maar 6% dat de Rode Duivels het WK in Qatar zullen winnen. Dat percentage daalt met 0,3% als sterspeler Kevin De Bruyne een blessure zou oplopen. De Belgen zouden de poulefase gemakkelijk doorkomen, maar hebben wel maar 21% om vervolgens de kwartfinales te halen. Cristiano Ronaldo en Portugal zouden de Duivels dan uitschakelen.

Ook Imke Courtois schat de kans klein in op een eindoverwinning van België in Qatar. Die is in elk geval aanzienlijk kleiner geworden dan vier jaar geleden. “Ik maak me zelfs een beetje zorgen over de groepsfase”, zegt ze in De Zondag. “Maar toch: je kan wel alle landen afwegen en dan zeggen: die en die zijn op papier beter, maar in elk tornooi gebeuren dan toch weer onvoorspelbare zaken. En hoe fit gaan Lukaku, Hazard, Meunier zijn? En De Bruyne kan al in de eerste match een kwalijke trap krijgen…”

LEES OOK: Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

Zal België de groepsronde doorkomen?

Meest recent

Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

51
51
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

33
33
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

35
35
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

51
51
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

71
71
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

347
347
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

126
126
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

197
197
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

85
85
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

534
534
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

484
484
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

260
260
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

576
576
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

81
81
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

69
69
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

70
70
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

241
241
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

75
75
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

158
158
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

223
223
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

441
441
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

133
133
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

188
188
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

142
142

Meer sportnieuws