Bayat buiten zinnen tijdens interview, Pro League grijpt meteen in

door
Bayat buiten zinnen tijdens interview, Pro League grijpt meteen in

Het was de voorbije weken al zeer onrustig bij Charleroi, waar Edward Still ontslagen werd wegens de tegenvallende resultaten en de fans meer dan eens de kop van Mehdi Bayat eisten. Zaterdagavond is de situatie echter helemaal geëscaleerd. De Charleroi-supporters maakten in de wedstrijd van bij het begin amok en nadat de match een tweede keer stilgelegd moest worden omdat er vuurpijlen gegooid werden, werd de partij ook definitief gestaakt.


Het meest bizarre aan de situatie is dat Charleroi op dat moment juist op voorsprong stond, want dankzij een goal van Benbouali gaf het scorebord 1-0 aan. Het wangedrag van de achterban zal Charleroi dus zeer duur te staan komen, want ze mogen zich wellicht in plaats van een zege aan een forfaitnederlaag verwachten. Lorin Parys, CEO van de Pro League, gaf ook al aan dat de Carolo's een boete van 50.000 euro krijgen.

Sterke man Bayat zorgde na de match voor nog een opmerkelijk tafereel. Tijdens zijn interview met Eleven Sports ontplofte hij helemaal. "De bestuurders van KV Mechelen zeiden me vanavond dat ze een verlies van 6 miljoen euro gemaakt hadden en dat ze er spijt van hadden niet meer spelers verkocht te hebben. En dan gaan de supporters mij verwijten omdat ik een goede bestuurder ben en ervoor zorg dat Charleroi niet virtueel failliet is, zoals de meeste clubs in het Belgische voetbal?", brieste hij.

MACHTELOOS
Bayat gaf ook nog aan dat Charleroi machteloos staat tegen de revolterende fans en waarschuwde dat dit nog maar het topje van de ijsberg zou kunnen zijn. "Dit is een maatschappelijk probleem. Geloof me, dit zal zich ergens anders opnieuw voordoen. Nu worden zelfs matchen gestaakt waarbij de eigen ploeg op voorsprong staat. Waar gaat dit naartoe? Willen ze op die manier hun macht tonen? Wel, proficiat... Van in het begin van de match wilden zij maar één ding: dat Charleroi zou verliezen", besloot hij.


LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Is de woede van Bayat terecht?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

73
73
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

38
38
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

438
438
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

84
84
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

282
282
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

77
77
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

374
374
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

362
362
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

122
122
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

435
435
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

258
258
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

456
456
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

518
518
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

426
426
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

351
351
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

228
228
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

95
95
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

692
692
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

668
668

Meer sportnieuws