Bayat buiten zinnen tijdens interview, Pro League grijpt meteen in

door
Bayat buiten zinnen tijdens interview, Pro League grijpt meteen in

Het was de voorbije weken al zeer onrustig bij Charleroi, waar Edward Still ontslagen werd wegens de tegenvallende resultaten en de fans meer dan eens de kop van Mehdi Bayat eisten. Zaterdagavond is de situatie echter helemaal geëscaleerd. De Charleroi-supporters maakten in de wedstrijd van bij het begin amok en nadat de match een tweede keer stilgelegd moest worden omdat er vuurpijlen gegooid werden, werd de partij ook definitief gestaakt.


Het meest bizarre aan de situatie is dat Charleroi op dat moment juist op voorsprong stond, want dankzij een goal van Benbouali gaf het scorebord 1-0 aan. Het wangedrag van de achterban zal Charleroi dus zeer duur te staan komen, want ze mogen zich wellicht in plaats van een zege aan een forfaitnederlaag verwachten. Lorin Parys, CEO van de Pro League, gaf ook al aan dat de Carolo's een boete van 50.000 euro krijgen.

Sterke man Bayat zorgde na de match voor nog een opmerkelijk tafereel. Tijdens zijn interview met Eleven Sports ontplofte hij helemaal. "De bestuurders van KV Mechelen zeiden me vanavond dat ze een verlies van 6 miljoen euro gemaakt hadden en dat ze er spijt van hadden niet meer spelers verkocht te hebben. En dan gaan de supporters mij verwijten omdat ik een goede bestuurder ben en ervoor zorg dat Charleroi niet virtueel failliet is, zoals de meeste clubs in het Belgische voetbal?", brieste hij.

MACHTELOOS
Bayat gaf ook nog aan dat Charleroi machteloos staat tegen de revolterende fans en waarschuwde dat dit nog maar het topje van de ijsberg zou kunnen zijn. "Dit is een maatschappelijk probleem. Geloof me, dit zal zich ergens anders opnieuw voordoen. Nu worden zelfs matchen gestaakt waarbij de eigen ploeg op voorsprong staat. Waar gaat dit naartoe? Willen ze op die manier hun macht tonen? Wel, proficiat... Van in het begin van de match wilden zij maar één ding: dat Charleroi zou verliezen", besloot hij.


LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Is de woede van Bayat terecht?

Meest recent

Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

6
6
Taravel de wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

44
44
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

58
58
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

179
179
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

49
49
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

144
144
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

148
148
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

86
86
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

71
71
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

73
73
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

66
66
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

166
166
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

242
242
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

82
82
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

149
149
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

172
172
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

133
133
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

333
333
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

82
82
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

222
222
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

48
48
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

244
244
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

382
382

Meer sportnieuws